Práce na zahradě

Snadno udržovatelný hrobový design – odpovědi a nápady pro výsadbu hrobů

Snadno ošetřovatelný hrobový štěrk Dekostecker

Hrob – místo posledního odpočinku zesnulého a zároveň místo, kde si pozůstalí mohou vzpomenout na milovanou osobu. Návrh hrobu je úkol, který není spojen pouze s emocionálními výzvami. Koneckonců, pohřebiště by mělo vzdorovat každé sezóně, vždy vypadat přitažlivě a přesto by se o něj mělo snadno starat. Kromě toho je třeba vzít v úvahu různé požadavky na umístění rostlin, zejména u celoroční výsadby hrobů. V době, kdy je hlava plná myšlenek, kdy je třeba hodně vyjasnit a ještě více zorganizovat, poskytuje následující průvodce odpovědi na nejdůležitější otázky týkající se návrhu hrobu a zároveň poskytuje nápady pro výsadbu hrobů a využití štěrk jako designový prvek. Obecně má smysl si předem zjistit od příslušné správy hřbitova, které hroby jsou navrženy v souladu se hřbitovními předpisy. Například některé hřbitovy zakazují zcela snadné ošetřování hrobů se štěrkem. Důvodem je, že příliš mnoho štěrku brání biologickým procesům v půdě kvůli nedostatku kyslíku.

Snadno udržovatelný hrobový design – na tom záleží

Snadno udržovatelný štěrkový zemní kryt

Pokud má být hrob zesnulého navržen, je výsadba hrobů jednou z nejtradičnějších variant. Rostliny zprostředkovávají vřelý, osobní charakter. Mnoho z nich má navíc symbolický význam. Při výběru různých rostlin do hrobu je třeba dbát na to, aby spolu dobře ladily a aby se také snadno ošetřovaly. Při návrhu hrobu hraje rozhodující roli také poloha hrobu a převládající světelné podmínky. Je důležité vědět, že výsadba začíná nejdříve tři měsíce po pohřbu, protože Země se během této doby stále silně usazuje.

Pokud jde o výběr rostlin pro příslušný hrob, trávy, trpasličí stromy nebo řezané stálezelené rostliny jsou dobrými společníky pro vzpřímené náhrobky. V případě kamenů ležících na zemi je vhodné zasadit je za sebe, aby se člověk nemusel dívat na konev, lopatu a podobně za hrobem. Nízké rostliny před náhrobkem umožňují jasný výhled. Půdní kryty jsou obzvláště nenáročným druhem celoroční výsadby hrobů. Ve velmi krátké době pokryjí zem a vytvoří tak ozdobný koberec na hrobě. Výhoda použití půdního pokryvu: Divoké byliny nebo plevel na hrobě nemají šanci, což výrazně snižuje množství požadované péče. V závislosti na rostlině navíc nepředstavují jen čerstvou listovou zeleň, ale také květiny, barevné plody nebo krásnou podzimní barvu. Zatímco velkolisté vyšší porosty jsou vhodné pro výsadbu dvojhrobu, pro urnové hroby by měly být použity malé půvabné druhy.

Aby hrob získal potřebnou hloubku a opticky jej zvýraznil, často se okrasné dřeviny používají jako doplněk husté hrobové výsadby se zemním krytem. Ty jsou nejlépe umístěny v horní části hrobu, vedle náhrobku, stejně jako na okrajích nebo rozích. Odrůdy s barevnými listy, jako je červený japonský javor nebo kvetoucí stonky, jako jsou trpasličí jablka nebo vonné šeříky, dodávají designu hrobu různé akcenty.

 Grave design with gravel – an easy -care alternative

snadno udržovatelný hrobový hliníkový pás ze štěrku

Trvanlivou alternativou k hrobovému designu se zemním krytem je také použití kamenů nebo štěrku v různých barvách. Zvláště na začátku je návrh hrobu rychlou a snadno ošetřovatelnou možností. Pokud nechcete pokrýt celý hrob, můžete se rozhodnout pro kombinaci výsadby a designu se štěrkem. Štěrk lze také ideálně použít pro konstrukci urnových hrobů. Na malou plochu lze například posypat barevné nebo bílé oblázky; uprostřed je umístěn atraktivní květináč. Celkově hrobový design se štěrkem nabízí mnoho možností. Štěrk lze přivést do atraktivních tvarů pomocí několika nástrojů, jako jsou tvarované kovové nebo hliníkové pásy. Existuje mnoho obrázků pro snadný a atraktivní design hrobu, ve kterém štěrk v kombinaci se správnou výsadbou v různých tvarech vytváří opticky velmi přitažlivé akcenty.

Snadno udržovatelný hrobový design online-moderní, užitečný a šetřící čas

Nápady na zahradní figury se snadným ošetřováním hrobů

Nejen náhrobky lze pohodlně navrhovat a objednávat online. S pomocí Online konfigurátor hrobů jako Himmelgrün nabídky, nyní možné. Na www.himmel-gruen.de je možnost navrhovat hroby jednotlivě a přesto ve velmi krátké době. Konfigurátor hrobu nabízí mnoho různých možností při navrhování hrobu. Pro ilustraci je k dispozici také velké množství vzorových hrobů, které lze objednat online jako kompletní balíček. Zvláštní důraz byl kladen na skutečnost, že uspořádání rostlin na hrobech je vhodné pro celoroční navrhování hrobů a že údržba je udržována v mezích.

Snadno udržovatelný hrobový design online – takto to funguje:

Konfigurátor hrobů od společnosti Himmelgrün provede pozůstalé po provedení jednoduchých, dvojitých nebo rodinných hrobů.

Krok 1: Určete velikost hrobu

Krok 2: Stanovení základního návrhu výběrem vzorového hrobu z mnoha různých vzorových hrobů s různými tématy a různě tvarovanými hliníkovými pásy pro návrh

3. krok: Určete individuální plnění štěrkem nebo celoročními trvalkami

4. krok: Výběr vysoce kvalitního dekorativního dřeva nebo kmene, jako je ginko, javor, okrasné jablko nebo vonný šeřík. Výběrem rostliny na vzorky se dokončí individuální návrh hrobu.

Kromě výsadby a plnění lze vzorové hroby objednat také online s náhrobky vyrobenými na míru a ozdobnými zátkami z nerezové oceli nebo nerezové oceli a opatřenými jednotlivými smutečními výroky.

Snadno udržovatelný hrobový design: výběr správného náhrobku a sezónní údržba hrobu

Snadno ošetřovatelné hrobové díly z rezavého plechu

Ocenění zesnulého je vyjádřeno individuálním náhrobkem. Kromě klasických náhrobků ze žuly nebo mramoru dnes existuje velké množství moderních náhrobků z různých materiálů. Ať už pískovec nebo vápenec nebo z nerezové oceli nebo nerezové oceli, které lze individuálně tvarovat a gravírovat.

Vzhledem k tomu, že týdenní výlet na hřbitov je stále možný pro velmi málo pozůstalých, je stále více kladen důraz na obzvláště snadné hrobové řešení. Se správným výběrem rostlin to lze dokonce naplánovat tak, že lehká údržba postačí zhruba čtyřikrát do roka.

Snadno udržovatelný design hrobu, tipy pro sezónní péči o hrob

Údržba hrobů na jaře a v létě

Na jaře by měla být odstraněna veškerá stávající zimní ochrana a hrob by měl být zbaven odumřelých částí rostlin a plevele. I náhrobek – pokud existuje – by měl být nyní vyčištěn. Pokud není země pokryta půdním pokryvem, musí být země uvolněna a trochu oplodněna, aby byly vytvořeny dobré podmínky pro novou výsadbu hrobů. V létě je pak nutné výsadbu v případě potřeby ořezat a uvést případné topiary do formy.

Údržba hrobů na podzim a v zimě

Na podzim se půdní kryt a / nebo trvalky opět osekají. Zvadlé výhonky a plevele se odstraní před začátkem chladného období. Pokud se mají rostliny, které nejsou mrazuvzdorné, přenést přes zimní studnu, doporučuje se jednovrstvý kryt z větví jedle nebo smrku. Ty jsou také vhodné jako základ pro podzimní nebo zimní dekorace se hrobovými svíčkami nebo suchými šperky. Je důležité dobře připevnit zimní dekoraci, aby odolala nadcházejícím podzimním bouřím. V závislosti na tradici je návrh hrobu na Svátek všech svatých přizpůsoben chladnému období roku nejpozději do neděle mrtvých. Pokud se k výsadbě hrobů používají odolné rostliny, jako je nebeská zeleň, zimní ochrana již není nutná a údržba hrobu se stává o něco jednodušší.

Závěr: Se správnou výsadbou, správným designem a správnou oporou lze hrob navrhnout individuálně a snadno jako místo posledního odpočinku pro milovaného člověka, a to i s malým vynaložením času. Strukturu a hloubku hrobu dodávají vhodné rostliny, jako je půdopokryvná hmota a atraktivní tvary, které lze volitelně zasypat štěrkem, a také vysoce kvalitní vzorková rostlina. Odpovídající smuteční zprávy a moderní, estetický náhrobek zajišťují, že zesnulému je naposledy udělena čest a že pozůstalí jim mohou vyjádřit uznání.