Práce na zahradě

Při přesazování květin dodržujte některá pravidla

Přesazení květinového materiálu-užitečné tipy-pro hobby zahradníky

Ano, vašim květinám v květináčích se bude dobře dařit, ale je čas je přesadit. Pak je třeba dodržovat několik pravidel, aby tento proces proběhl hladce. Chceme vám pomoci s několika tipy, a proto vám dnes představujeme to nejdůležitější Přesazování květin Doma.

Přesazování květin – nalezení vhodného květináče

Přesazování květin keramické květináče - různé velikosti

V první řadě budete určitě potřebovat nový hrnec, který by měl být o 3–5 cm větší než ten starý. Je pravděpodobné, že rostlina hned nepohltí půdní substrát. To může mít na květinu samozřejmě škodlivý účinek. Existují však druhy květin, jejichž kořeny rostou velmi rychle, například Dieffenbachia, lahodný okenní list a další. Na Přesazování květin jako tyto obvykle nejsou žádné problémy.

Repotujte květiny a rostliny

přesazování pokojových rostlin zalévání půdy péče o rostliny v květináčích

Druhá věc, kterou je třeba mít na paměti, je dobrá drenáž v hrnci. Přebytečná voda by měla správně odtékat. Hrnec můžete naplnit drenážním materiálem. K tomu můžete použít například keramické kousky, perlit nebo kousky dřevěného uhlí. Půda by měla být mírně vlhká a měla by mít zvolené složení pro vaše pokojové rostliny.

Voda po přesazení střídmě zalévá

květiny pokojové rostliny správně repotting tipy

Za třetí, nesmíte dát rostliny na jasné slunce bezprostředně po přesazení. I když jste transplantaci provedli s velkou péčí, kořenové chloupky květů, které poskytují květině potravu a vodu z půdy, mohou být poškozeny. Obnovení kořenových vlasů trvá ne méně než 10 dní. Během této doby není třeba rostliny důkladně zalévat, pak je nejlepší je mít na světlém a teplém místě a pokropit je vodou.

Repotujte a přihnojujte pokojové rostliny

tipy na přesazování květin do většího květináče

Za čtvrté, transplantované květiny není třeba hnojit. Nová zalévací půda v květináči obsahuje dostatek hnojiva a živin, aby se květiny normálně vyvíjely. Určitě budou stačit na 2-3 měsíce, teprve po tomto období můžete začít obohacovat půdu hnojivy.

Řádně přesaďte rostliny

Přesaďte dřevěnou krabici na květiny na zahradní rostliny

Za páté, ihned po přesazení je vhodné zalít květiny vlažnou vodou. Pak je dejte na stinné místo. Voila, to je vše! Není to tak jednoduché a snadné?

Samozřejmě můžete květiny zasadit na zahradu, místo abyste je zalévali 

Tipy na transplantaci žlutých květin květinová zahrada

Kreativní nápady pro květináče 

hrnkové rostliny transplantační tipy dekorace nápady pro zahradu

Upcyklujte nápady starými předměty

trakař-květináč-přesazování květin na zahradě