Práce na zahradě

Půdní pokrývka s růžovými květy: Kvetoucí, polštářové trvalky pro slunce a částečný stín

Proměňují plešatá místa v moře květin a nabízejí rychlé a snadno ošetřovatelné řešení pro náspy, svahy a stinná zákoutí: Kvetoucí půdní kryty jsou skutečnými univerzály. V zahradních centrech je k dispozici tak velký výběr, že každý hobby zahradník může najít něco vhodného pro svou vlastní zahradní situaci. Aby však celkový obraz vypadal harmonicky, měly by polštáře tvořící trvalky barevně odpovídat i ostatním rostlinám. Už jsme vám dali nápady na půdopokryvné plochy, které kvetou bíle a žlutě. Nyní ukážeme nejkrásnější půdní kryt s růžovými květy.

Půda pokrytá růžovými květy pro umístění na slunci

Půda pokrývající růžové kvetoucí odolné půdopokryvné růže pro okraj trávníku

V následujícím seznamu uvádíme několik trvalek, které upřednostňují slunné stanoviště.

Půdopokryvné růže s růžovými květy

Půdní krycí růže se v posledních letech těší stále větší oblibě. Ve skutečnosti tyto nízké trvalky netvoří svůj vlastní podrod. Souhrnný termín „půdopokryvné růže“ označuje drobně rostoucí odrůdy, i když se jejich výška může značně lišit. Všichni dávají přednost umístění na slunci, ačkoli mnozí také prospívají v částečném stínu. Na rozdíl od růžových keřů jsou méně náchylní k škůdcům a chorobám, a to i ve světlém stínu. Na půdu máte vysoké nároky: měla by být bohatá na živiny a propustná. Mnoho hobby zahradníků také poskytuje svým rostlinám v letní sezóně kompost a pravidelně je zalévá. Nemohou tolerovat sucho nebo podmáčení a nejlépe se jim daří ve středně vlhké půdě.

Správný čas k výsadbě většiny půdopokryvných růží je podzim, ale je jich také mnoho, které lze zasadit na jaře. Půdopokryvné růže, které jsou vysazeny na jaře, po ledových světcích, musí být nejprve vloženy do nádoby s vlažnou vodou na 3-4 hodiny. To není nutné u půdopokryvných růží vysazených na podzim. Rostliny se poté opatrně umístí a kořeny se pak hojně zalévají. Do půdy není nutné přidávat další hnojivo. Rostlinám můžete před další zahradní sezónou poskytnout dlouhodobé hnojivo na růže.

Jaké koberce tvořící trvalky pro zahradní půdopokryvnou růži Pink Supreme

Jinak se o půdokryvové růže snadno pečuje. Uschlé květiny nemusíte odřezávat. Většina odrůd si dobře poradí s větrem a mrazem. Jediná věc, kterou byste rozhodně měli udělat na začátku jara, je řezat růže.

Jelikož půdopokryvné růže netvoří hustý koberec, ale sem tam zanechají mezery, nemůžete růst plevelů potlačit. Chcete -li to provést, musíte rozetřít mulčovací kůru v tenké vrstvě na zem pod růžemi.

Zde jsou čtyři návrhy na dlouhotrvající rozkvetlé růže s růžovými květy:

Půdní pokrývka se zvedla „růžová nejvyšší“ vytváří velké růžové květy po celé léto. Při dobré péči lze dobu květu prodloužit až do podzimu. Může dosáhnout maximální výšky 90 cm, ale většina rostlin zůstává vysoká kolem 60 cm.

Odrůda růžové půdy Coral má růžové květy

Odrůda růžové půdy „Coral“ je oblíbený pro své přirozeně vypadající růžové květy a lesklé tmavě zelené listy. Odrůda je velmi květnatá a odolná vůči mnoha chorobám růží. Dosahuje maximální výšky 60 cm a je odolný proti zimě.

Půda pokrývající růži “Appleblossom” má něžně růžově bílé květy, které po celé léto zdobí polštářovou trvalku.

Odrůda Ground Cover Rose Amber kvete v růžových a broskvových barvách

Odrůda růžové půdy „Amber“ vytváří velké, dvojité, žlutooranžové květy, které pak pomalu zrůžovívají. Tato růže dosahuje maximální výšky 60 cm. Trvalka je odolná proti zimě a snese teploty až -30 ° Celsia.

Růžově kvetoucí půdní kryt pro slunce: fialová pivoňka

Půda pokrytá růžovými květy pro zahradní Pivoňka fialková je polštářová trvalka

Pivoňková fialka svými filigránovými květy, které připomínají motýla, okamžitě upoutá pozornost. Jak název napovídá, období kvetení u většiny odrůd začíná po Letnicích (kolem května) a pak obvykle končí v červenci. Kvetoucí trvalka se vyznačuje silným širokým růstem, a proto je ideální pro výsadbu rohů a výklenků o rozloze 2 až 3 metry čtvereční. Rostlině se nejlépe daří na plném slunci, ale zvládne i umístění ve světlém stínu.

Půdní kryt pro slunná místa: pinto

Půda pokrytá růžovými květy pivoňky odrůdy Firewitch

Pivoňky na jaře raší tmavě růžové až růžové květy, které kladou akcenty na záhon, na okraj lesa nebo do skalky. Polštářový keř má kompaktní zvyk. Každá rostlina dorůstá výšky až 20 cm a je stejně široká. Mnoho odrůd vydává příjemnou vůni a láká tak do zahrady užitečný hmyz. Jako optimální se ukázala čerstvá a středně suchá půda.

Půda pokrytá růžovými květy pro skalku: dlouhosrstý horský tymián

Růžově kvetoucí zemní pokrývka Dlouhovlasý horský tymián

Dlouhovlasý horský tymián je dokonalým půdním krytem pro skalku. Je to také dokonalá výplň mezer mezi nášlapnými kameny zahradní cesty a cítí se dobře všude tam, kde je půda suchá a chudá a slunce svítí celý den. Nejlépe se mu daří tam, kde většina rostlin nemá šanci. Pokud mu umístění vyhovuje, poděkuje vám růžovými květy. O polštář tvořící polštář se velmi snadno pečuje a nevyžaduje žádnou vodu ani hnojivo.

Kvetoucí mrazuvzdorný půdopokryvný koberec

Ground cover růžový bílý koberec phlox

Kobercový flox je jednou z nejkrásnějších rostlin tvořících koberce. Jeho růžové, růžové a levandulové květy potěší oko na jaře. Trvalka toho ale dokáže ještě víc: večer vydává příjemnou vůni a láká motýly a včely. Kobercový flox se rychle šíří a je ideální jako výplň mezer, k vytlačení plevele a jako akcent na okraji dřeva. Rostlina dobře vychází na stinném místě, ale snese i světlý stín. Potřeba vody je nízká, půdní kryt nepotřebuje žádná hnojiva. Prořezávání také není nutné.

Půda na slunci: mýdlová bylina

Půda pokrytá růžovými květy mýdla

Mýdlová bylina je dynamický půdní pokryv s tmavě zelenými listy a růžovými květy. V zahradnictví najdete různé odrůdy. Některé z nich jsou stálezelené a některé stálezelené. Rozdíl je v tom, že první postupně mění listy a zelené listy se udržují po celý rok, zatímco stálezelené rostliny si ponechávají listy v chladném období a poté se na jaře mění. Půda seje sama a obejde se s malou péčí. Nalijte ji pouze během delšího období horka a sucha. Aby byla zajištěna ochrana před nemocemi, je třeba půdu pravidelně stříhat.

Půda pokrytá růžovými květy pro částečný stín

Půdopokryvná růžová kvete vytrvalá skvrnitá mrtvá kopřiva

Půda pokrytá růžovými květy: skvrnitá mrtvá kopřiva se cítí dobře v částečném stínu

Skvrna mrtvá kopřiva tvoří růžové květy, které se postupem času mění na růžové a purpurově růžové. Právě tyto poupata dělají půdní kryt tak atraktivním. Přitahují opylující hmyz a poskytují potravu včelám a motýlům. Ale i po skončení období květu (polovina května-začátek srpna) přitahuje pozornost polštářotvorná trvalka se svými vejčitými listy. Rostlina si zachovává listy v zimních měsících.

Růžově kvetoucí půdní kryt pro částečný a světlý stín: Rušný Lieschen

Růžový zemní kryt pro částečný stín

S dobou květu od dubna do září je pracovitý Lieschen trvalým květem mezi půdopokryvnými rostlinami. Plazivá rostlina se rozprostírá po celé ploše, ale její poměrně kompaktní růst a výška téměř 40 cm umožňuje průchod slunečního světla. Půdní kryt proto nemůže vytlačit plevele. Jsou však možné četné kombinace rostlin s jiným půdním krytem. Středně vlhká půda bohatá na živiny podporuje růst a prodlužuje dobu květu. Zamokření je třeba se za každou cenu vyvarovat, pracovitý Lieschen snese sucho.

Jarní květ pro částečný stín: candytuft

Candytuft s růžovými květy jako zemní kryt v domácí zahradě

Svícen je krásný jarní květ. V přírodě tvoří trvalka sněhově bílé květy. Nyní existují hybridní odrůdy, jako je „Pink Ice“, které kvetou jemně růžově a bíle. Další důležitý rozdíl mezi hybridy a divokou rostlinou: Hybridům se také dobře daří v částečném stínu, zatímco divoká rostlina se cítí pohodlně pouze na plném slunci. Kandysuft upřednostňuje středně čerstvou a dobře odvodněnou půdu, má nízké nároky na živiny a dobře se vyrovnává s delšími suchými obdobími v létě.

Půda pokrytá růžovými květy a listy: květ hvězdice

růžová kvetoucí půdopokryvná hvězdice květ

Nenechte se zmást názvem: květ hvězdice není květina. Je to dekorativní trvalka, jejíž květy a listy zrůžoví. Půdní pokrývka je skutečným magnetem pro motýly a další opylující hmyz v období květu od května do července. Sukulentní rostlina potřebuje málo vody a je dokonalým doplňkem skalky nebo japonské zahrady.

Půdní pokrývka s jasně růžovými květy: čalouněný rozchodník

Půdní pokrývka s růžovými listy Rozchodník Sedum kultivar Drachenblut

Čalouněný rozchodník je nádherně kvetoucí půdní kryt, který lze kombinovat se sukulenty. Jejich listy na podzim také zrůžoví. Rostlina je velmi robustní a snadno odolává mrazu, větru a sněhu v zimě a horku a suchu v létě.

Půdní kryt, který kvete růžově: pupalkový

Pupalka je známá svými jasně žlutými květy. Věděli jste ale, že v současné době existují i ​​bílo-růžové nebo žlutorůžové kvetoucí odrůdy? Vydávají lehkou vůni a přitahují včely a čmeláky do zahrady. Rostlina se proto ideálně hodí pro včelí pastviny. Období květu začíná v červenci a končí v září. Podle odrůdy půdopokryvný keř dobře roste na plném slunci nebo ve světlém stínu. Upřednostňuje suchou a dobře odvodněnou půdu a je považována za velmi snadnou péči. Na začátku zahrádkářské sezóny ji opatřete hnojivem s pomalým uvolňováním a zalévejte ji pouze v měsících mezi květnem a srpnem, kdy je vedro vytrvalé, a poděkuje vám za dobrou péči s ukázkou květin.

Růžově kvetoucí půdopokryvná vrstva poskytuje nejen barevné odstíny, ale také jasné, tmavé výklenky a rohy. Mohou být snadno kombinovány s jinými rostlinami a řezat jemnou postavu jak jako osamělé rostliny na okraji dřeva nebo kolem zahradní cesty a jako součást záhonu. Nároky na půdu se také liší v závislosti na druhu rostliny. Většina růžově kvetoucích půdopokryvných rostlin uctívá slunce a dává přednost suché půdě. Existují ale i trvalky, které snesou světlý stín i polostín.