Práce na zahradě

Navrhování vany: prostorově úsporné nápady pro terasy a balkony

Navrhování zahrady s vanou Tipy Kombinace nápadů Rostliny

Hledáte zelenou oázu, ale bohužel máte malou zahradu nebo balkon? Pokud je tato oblast omezená, je zahrada s vanou prostorově úspornou alternativou k záhonu. Zahrada s vanou vám také dává příležitost kombinovat rostliny s různými požadavky na půdu nebo v létě dát pokojové rostliny do centra pozornosti. Aby byl konečný výsledek pozitivní, musí být pečlivě naplánován. Vysvětlíme vám, na co si dát pozor, pokud chcete navrhnout zahradu s vanou, a poskytneme užitečné rady, jak sestavit barevné soubory.

Navrhování zahrady s vanou: umístění

Zahradní výsadba nápady okrasné trávy roční květiny šplouchání barev

Pokud chcete navrhnout zahradu s vanou, pak jste si již určitě vybrali jako místo roh nebo volný výklenek. Zde pro vás přichází první velká výzva: měli byste posoudit světelné podmínky. Keřů a květin je dostatek na slunná, stinná, částečně zastíněná a stinná stanoviště. V každém případě je velmi důležité, abyste správně vyhodnotili dopad světla. Většina hobby zahradníků automaticky předpokládá, že je místo buď na slunci, nebo ve stínu. A většinou se ve svých hodnoceních mýlí. Zde je několik tipů, které vám s úkolem pomohou:

1. Slunečné místo je na slunci více než 6 hodin denně. Většina rostlin v květináčích pro slunná místa může snadno prospívat 6 hodin denně na silném slunečním světle. Pokud je nemovitost na slunci déle než 8 hodin denně, můžete si vytvořit pouštní zahradu nebo přemýšlet o ochraně před sluncem.

Navrhněte vanu zahradní nápady fialky oranžová okrasná tráva jarní terasa přírodní kámen

2. Termín „vzdálené umístění“ označuje místa v zahradě, která nejsou vystavena přímému slunečnímu světlu. Přesto jsou světlé po celý den – například proto, že světlo odráží blízké zahradní jezírko, fasáda bílého domu nebo prosklené čela obytné části. Stinné místo proto dostává hodně slunečního světla, dokonce tam lze vysadit rostliny milující slunce a květiny.

3. Místo v polostínu dostává přímé sluneční světlo po dobu čtyř až pěti hodin denně. V poledne je obvykle ve stínu a brzy odpoledne je chráněno před intenzivním slunečním zářením.

Navrhování zahradní vany Tipy pro péči Zalévání půdy

4. Světle stinná místa jsou většinou pod listnatým stromem nebo pod vysazenou pergolou. Světlo a stín se zde střídají několikrát denně.

5. Pokud místo přijímá méně než tři hodiny slunečního světla denně, je to stinné místo.

Navrhování zahrady s vanou: Nalezení správné vany

Navrhování zahradní vany Okrasné trvalky přinášejí rozmanitost

Pokud chcete navrhnout zahradu s vanou, měli byste si vybrat správné vany podle vlastních potřeb. Pokud chcete vytvořit zahradu se snadnou péčí, musíte při nákupu zvážit několik kritérií:

1. Velikost lopaty. Půda ve velké vaně schne mnohem pomaleji než v malém květináči. Velký kbelík také váží více a je mnohem obtížnější se s ním pohybovat. Předem si tedy rozmyslete, zda je třeba rostliny v květináčích přezimovat, nebo je lze v zimních měsících nechat venku. Pokud například chcete znovu a znovu uspořádat zahradu s vanou, jsou dobrou volbou menší květinové vany. Tímto způsobem zůstanete flexibilní a v případě potřeby můžete do domu přivést jednotlivé rostliny.

Kbelík zahradní design jarní květiny štěrková cesta okraj trávníku

2. Materiál. Keramické nebo terakotové vědra mohou absorbovat a odpařovat vodu. Nemusíte se tedy bát, že by tam hnilo. Tyto hrnce jsou vhodnější pro stinná, částečně zastíněná nebo stinná místa. Plast je extrémně odolný materiál, který bez problémů odolává teplu a neabsorbuje vodu. Plastové vědra se proto ideálně hodí pro použití na slunné zahradě.

Navrhněte zahradu s vanou: Dovedně kombinujte květiny, keře a okrasné trávy

Vytvořte vanovou zahradu, ozdobte zahradní cestu, léto, jaro

Pokud jste si již vybrali umístění a koupili vany, můžete nyní přemýšlet o tom, které rostliny jsou vhodné. Nechte si poradit v této školce. Tam můžete získat užitečné rady o tom, které rostliny si budou dobře rozumět a budou se na vybraném místě cítit dobře. Začátečníci by měli aranžovat květiny, keře a okrasné trávy tak, aby vyšší rostlina nebo květina v zářivých barvách upoutala pozornost uprostřed vany. Tato vytrvalá nebo vytrvalá rostlina je pak obklopena několika okrasnými listy nebo jinými květy v kontrastních barvách. Na okraji zahrady s vanou je několik okrasných trav, které vizuálně ohraničují zahradu.

Pokud již máte zkušenosti s vanovou zahradou, můžete kombinovat jarní, letní a podzimní kvetoucí květiny. Tímto způsobem bude ve vašem venkovním prostoru vždy nádhera květin.

Navrhněte zahradu s vanou: kupte si zalévací zeminu

Navrhněte zahradu s vanou Květiny kombinují dekorativní nápady

V závislosti na požadavcích na půdu, které vaše rostliny v květináčích mají, musíte koupit správný substrát. Půda z vlastní zahrady není pro vanovou zahradu vhodná. Je lepší investovat do konvenční zalévací půdy, stačí pro většinu původních květin, trvalek a okrasných trav. Některé rostliny vyžadují speciální půdu bohatou na živiny, která podporuje růst a tvorbu květů. Tuto půdu si ale můžete vyrobit i sami, pokud podle potřeby přidáte keramzit, kamenný granulát nebo křemenný písek.

Navrhování hrnkové zahrady: výsadba

Navrhněte zahradu s vanou Tipy Nápady Pokrytí stinných míst

Požádejte školku o radu, kdy je nejvhodnější doba k výsadbě květin, keřů a okrasných trav. Zjistěte také, zda mohou čerstvě vysazené rostliny zůstat na zahradě, nebo je nejprve musíte nechat několik dní v interiéru. Zjistěte, zda je třeba do zalévací půdy přidat tekuté hnojivo, nebo ne. Jak často potřebujete zalévat rostliny? Můžete také zvážit, zda má zavlažovací systém smysl. Může zásobovat zahradu vany vodou, například když jste na dovolené, nebo když jste hodně na cestách za prací.

Geometrické tvary pro okrasné trávy vytvářejí kontejnerové zahrady

Zahradní zahradní design nápady na zahradní plot

Vchod do domu hortenzie design kbelík zahradní

Navrhněte zahradu v květináči s nápady na výsadbu konvalinek

Vytváření nápadů na zahradu kontejnerových zahrad Nápady na půdopokryvné rostliny

Výsadba do vany zahrada Tipy Kombinace trvalek s okrasnými trávami

Nápady na zahradní design vstupní zahrady

Nápady na design vany Zahrada na farmě Lande šetří místo

Vytvořte vanu zahradní kuchyň zahradní zelenina terasa koření

Vytvořte kontejnerový zahradní květináč modré stálezelené trvalky

Navrhování zahradní vany Tipy Nápady Uspořádání terasy