Práce na zahradě

Jarní úklid na zahradě – tipy na začátek zahrádkářské sezóny

terasa zahradní zastřešení železný nábytek bílé čalounění capri itálie

Jsem vždy připraven zahájit hlavní jarní úklid svého domu! A pokud jde o osvěžení celého obývacího prostoru, obvykle začínám venku, ve venkovním prostoru. Měli jsme velmi chladnou zimu, jednu z nejchladnějších za poslední roky. Řekněme, že rostliny v mé zahradě v posledních měsících trpěly více než obvykle, navzdory mému maximálnímu úsilí je chránit během chladného zimního období. Vlastně celý dvůr potřebuje revitalizaci, takže vám dnes nějaké dáme Tipy na jarní úklid na zahradě.

Jarní úklid na zahradě – je toho hodně!

Jarní úklid na zahradě tipy na trávník soukromí obrazovky stromy živé ploty

Je vzrušující vidět, jak roste nová zelená tráva! Tyto signály nové sezóny mě přesvědčují, že nejchladnější dny jsou již minulostí. Nyní nadešel čas, dnes se chceme podívat na pár jednoduchých tipů na jarní úklid a revitalizaci vašeho venkovního prostoru. Hodlám ve své práci dodržovat všechny níže uvedené kroky a slibuji vám, že se zde podělím o výsledky své práce. Ale do té doby klidně přijměte nebo nepřijměte následující návrhy, to zcela závisí na vás …..

Odstraňte prázdné listy, vzdálené větvičky a další nečistoty

jarní úklid na zahradě tipy nádvoří zahradní plot dřevo trávník živé ploty lehátko

Začněte tím, že se na svou zahradu kriticky podíváte. Pak si všimnete spousty listí, které budou foukat, odlehlých větví k odstranění a případně i steliva. Nyní si představte čistý a uklizený venkovní prostor a zaměřte se na konečný cíl: nádhernou zahradu připravenou na jaro! To není sen, to se dá zvládnout!

Uklidit přední dvorek a chodník

jarní úklid v zahradě tipy chodník cihlový plot plot bílý

Nezapomeňte na všechna svá venkovní místa, začněte na dvorku a vydejte se na přední a chodníky. Potřebujete další motivaci, abyste mohli začít? Podívejte se na naše obrázky, určitě vám pomohou! Nebo zavolejte společnost pro údržbu zahrady a ta za vás udělá veškerou práci. Můžete to také udělat, pokud se obtížně trápíte s jarním úklidem. Nebo možná nemáte čas nebo chuť to udělat?

Odřízněte keře a rostliny

jarní úklid zahradní tipy růže řezané keře

Při rychlé prohlídce vaší zahrady jste si jisti, že uvidíte mrtvé keře a umírající rostliny? Byli byste překvapeni, jak rychle může obřízka přinést nový život zeleně.

Cape leadwort v zahradě

Mys olovnatý purpurové květy jarní keř

Odborník vám poradí se správnými technikami prořezávání, které jsou pro každou rostlinu jiné. Například mám na zahradě keř Cape Plumbago a je naprosto bez života. Proto hodně čtu a hledám nápady, jak některým uschlým rostlinám vrátit život. Doufám, že v nadcházejících měsících dosáhneme skvělých výsledků.

 Oživte rostliny

začátek zahradní sezóny jarní dřevěný plot bílý trvalky

Nyní tedy zpět k výstřižku: mrtvé části rostlin můžete snadno oříznout a odstranit, živé rostliny ve vaší zahradě vám dodají novou krásu. Můžete se dokonce inspirovat vysazením nových květin, aby byl váš venkovní prostor ještě krásnější!

Vyhodnoťte design vaší zahrady

zahradní terénní úpravy trávník štěrk betonové desky

Již jste odstranili nečistoty a odumřelé části rostlin, nyní se můžete soustředit na design vašeho venkovního prostoru. Zvažte rozložení dvora, od cest a posezení přes trávník až po keře.

Doplňte štěrk

malá zahradní krajina design štěrkové podlahy betonové desky

Možná je třeba na některých místech doplnit štěrk? Nebo potřebujete nové nášlapné kameny někde na nádvoří?

vysoký dřevěný zahradní plot

dvorek zahrada design trávník štěrk jídelní kout

Nyní můžete určit nové, lepší místo na nádvoří a umístit tam svůj jídelní stůl. Takové změny se dají snáze provést na jaře, než se začne velmi horko, pak bude přemisťování těžkých kusů otravné a nudné, že??

Vylepšete své terénní úpravy

zahradní výsadba textura barevné okrasné druhy trávy

Při jarním úklidu obvykle uvolníte místo pro nové květiny a rostliny. Nyní je tedy čas podívat se na výběr nových kmenů. Osobně jsem se sem přestěhoval loni v červnu a na přední dvůr jsem zasadil nějaké původní trávy a rostliny. Ne všichni přežili chladnou zimu. Ale teď vím, že zde potřebuji odolné rostliny a hodlám vyplnit prázdná místa odolnými odrůdami. Žijte a učte se, to je pravda?

Zahradní závěsné rostliny červené barvy listů

Obnovte své sazeče

rovný sazeč železo zrezivělá optika zelené lilie

Mnozí z nás určitě nemají velké yardy, ale přesto pravděpodobně mají dostatek prostoru pro pár sazečů. Krásu si mohou dopřát i vaše balkony a kryté terasy, pečlivě vybrané rostliny v květináčích, květinových nádobách nebo květináčích, které zaplní místnost.

Postavte vyvýšené postele ze dřeva

Střešní zahradní dřevěné postele se sloní trávou z buxusových koulí

Přesně to, co jste udělali ve své zahradě, musíte udělat i zde: odstraňte všechny mrtvé rostliny z jejich nádob a v případě potřeby kupte nové. Nyní by bylo vhodné nahradit plodiny, kterým se nedaří, novými.

Barvu dodává japonská borovice

střešní zahradní dekorace japonská borovice červené listy vysoké květináče

Existují nějaké rostliny v květináčích, které potřebují prořezávání a ořezávání? Můžete si dovolit koupit nový hrnec? Možná by vaší zahradě prospěla nová barva, jak ukazuje příklad níže, rezavě zbarvená rostlina v odpovídajícím květinovém truhlíku! Skvělý poutač na zahradě!

Závěsné rostliny Dichondra okrasné trávy aloe deco

Podívejte se na stříbrný déšť, jehož listy padají přes okraje vysokých květináčů? Této rostlině se snad lépe daří v květináčích než v zemi, protože květinové nádoby lze v případě budoucích chladných kouzel snadno pokrýt vrstvou protimrazové ochrany! Myslím, že teď vím, kde se mému stříbrnému dešti daří!

zahradní dekorace sukulentní rostliny

Také máte rádi zajímavé květináče? Pak neváhejte přidat do exteriéru poutavé prvky, které odrážejí váš styl, a vyberte si takové, jako jsou níže uvedené nádoby na rostliny s nádechem poloviny století. Tento báječný výběr pochází z Hip Haven.

přidělení města jarní úklid tipy trávník řetěz plot

Chci zde svůj článek brzy ukončit, ale předtím vám jen rychle připomenu: Buďte pyšní na každý centimetr čtvereční ve vaší zahradě, i když je malý. A nedělejte si starosti s tím, co dělají vaši sousedé na dvoře. A nemyslete si, že je vaše zahrada příliš malá na to, abyste tam vytvořili nádhernou krajinu. Následující obrázek vám ukazuje, že i na omezeném prostoru můžete stále dělat báječná designová rozhodnutí. Nevím, jak vy osobně, ale dnes zobrazené obrázky mě opravdu naladily na zahradničení! Nemůžu se dočkat, až začnu uklízet a přepracovávat svůj dvůr. Slibuji, že zde napíšu o zážitcích během několika příštích týdnů a budu vás informovat o všech zásadních změnách v mé zahradě. Nyní vám chci popřát mnoho příjemných hodin ve vaší zahradě!