Práce na zahradě

Jarní tipy na péči o trávník – kdy byste měli trávník sekat

Tipy péče jaro skarifikace hnojení květin

Máte ve své zahradní krajině krásné zelené plochy, ale je pro vás obtížné udržovat trávník? Není divu, v mnoha případech tomu tak je. Samozřejmě nesmíte najednou zoufat, protože neumíte perfektně sekat. Víte, jak se říká: Řím nebyl postaven za jeden den. Vyhrňte si rukávy a pusťte se do práce! Ale předtím vás možná budeme moci něco naučit. Ano, každý se může kdykoli v životě naučit něco nového – dáme vám nějaké / doufejme užitečné / Tipy pro péči o trávník!

Tipy pro péči o trávník – kdy byste měli začít s kosením trávníku?

Sekání trávníku při skarifikaci Tipy pro péči

 Dnes jsme o sečení – uhodneme pár triků a dáme vám Tipy pro péči o trávník. V létě musíte trávník sekat jednou týdně. Sekačku je nutné upravit tak, abyste byli jen 2-3 cm od výšky trávy. Neměli byste však sekat více než třetinu výšky trávy. Čím častěji trávník používáte, tím častěji vlastně musíte sekat zelenou plochu. To stimuluje růst a přitom se odstraní skartované a poškozené kousky trávy. Nejlepší doba k sečení je, když je půda a tráva suché. Samozřejmě se může stát, že vám kdysi sekání trávy uniklo. To by ale neměl být problém, příště můžete sekačku nastavit tak, aby zdvojnásobila rychlost. Například první stupeň sekačky lze nastavit na 5-6 cm nebo více, v závislosti na velikosti trávy, a druhý stupeň má obvyklé nastavení výšky 3-4 cm trávy. Postupem času si zvyknete na nejlepší způsob, jak to udělat, není to vůbec složité.

Tipy pro péči o trávník – Jak často byste měli sekat trávník?

 Nápady živé rostliny květiny květiny kamenné zdi květináče

Nezapomeňte také na následující: tam, kde je příliš teplo, musí být tráva vyšší, aby lépe zadržovala vláhu, a když je velmi deštivo, měli byste trávu snížit výrazně níže, aby se přebytečná voda opravdu dobře odpařovala. Ale v tomto případě se můžete určitě spolehnout na svůj instinkt, to by bylo nejlepší řešení, protože vaši zahradu nikdo nezná lépe než vy. Tipy pro péči o trávník a dobře míněné rady jsou v mnoha případech rozhodně příliš obecné, protože se snažíme svými informacemi poskytnout široké spektrum čtenářů. Pokud si však všimnete problému s trávou ve vaší zahradě, ať už je jakýkoli (změna barvy, sucho, skvrny, hmyz, uschlá tráva), neztrácejte čas a okamžitě vyhledejte radu profesionálů. Protože je to jednoduchý, ale rychle se rozvíjející proces v zahradě, který způsobuje hnilobu trávy. A to je vždy spojeno s určitými chorobami rostlin. Asi víš proč. Tráva je vždy teplá a vlhká – to jsou ideální podmínky pro vývoj různých patogenů. Proto se nedoporučuje, aby se to dělo přesně na vaší zahradě. Doufám, že tento článek pomohl mnoha mladým zahradníkům.

V teplém počasí zvedněte trávu

Tipy pro péči o stromy kovový plot stálezelené trvalky

V deštivém létě sekejte trávník každý týden

Zahradní posezení nápady nápady čerstvé květiny posezení útulné

Malá zahrada s trávníkem

Tipy pro péči o trávník Nápady na ochranu soukromí na malém nádvoří Trvalky Stromy

Jarní zahrada – květiny a trávník

Zahradní cesta pro péči o trávník Pohodlná lavička s kameny z jarních květin

Sekání je někdy obtížné – profesionálové vám ukážou, jak na to

Nápady na design sekají trávník kolem tvarů

Vytvořte malou zahradu

Sekání trávníku nášlapné kameny zahradní plot dřevo stálezelené rostliny

Zahradní kámen ve venkovském stylu Trvalky Dům Péče o lesní trávník Letní jaro

Terénní úpravy nápady sekání trávníku Návrhy péče Tipy na jaře

Sekejte trávníky, vytvářejte záhony, vymezujte nízké stromy

Tipy pro sečení trávníku Triky Jarní péče Zahradní plot Bílá barva

Tipy pro sekání trávy Triky Anglické zahradní schody Bazénová zahrada

Na co si dát pozor při nákupu sekačky na trávu? – 7 užitečných tipů