Práce na zahradě

16 kroků k vytvoření japonské zahrady

japonský zahradní design-terénní úpravy-štěrkové keře-říční kameny-vodní dům

Japonská zahrada je známá svou krásou, tichem a relaxačním efektem. V něm si můžete nekonečně užívat dokonalou krajinu a splynout s přírodou. Pokud chcete ten kousek ráje i vy doma, postupujte podle těchto 16 kroků, které vám ukážou, jak si ho vyrobit Vytvořte japonskou zahradu umět. Vytvořte si svůj vlastní ráj krok za krokem a užijte si svůj volný čas zvláštním způsobem.

1. Skvělé nápady na internetu, jak vytvořit japonskou zahradu.

japonský-zahradní-pokládací-štěrkový-kameny-zen-vodní-zdroj-tekoucí-voda-keř-trávník

K tomuto účelu můžete také použít knihy nebo si dokonce takovou zahradu vytvořit podle vlastních představ. Nyní je takových příkladů mimo Japonsko spousta. Na internetu jsou nejrůznější návrhy, které můžete použít. Na toto téma máme také několik zajímavých článků. Stačí si projít naše inspirace.

2. Nejdůležitější věcí, když chcete vytvořit japonskou zahradu, je vybrat správné téma.

japanese-garden-lay-out-simple-plain-gravel-kamene-písek-trávník-lesní krajina

Existují různá témata, například zen, šintoismus nebo imperiální styl. Téma také utváří funkci zahrady – některé původně sloužily pouze k meditaci a jiné jednoduše na procházku. Existuje mnoho způsobů, které lze použít. Navzdory skutečnému významu různých stylů si majitelé zahrad v dnešní době vybírají příslušný styl spíše z vizuálních důvodů. Různé prvky z různých stylů lze také navzájem kombinovat.

Vytvoření zenové zahrady – rostliny, které by tam mohly být vysazeny

Vytvoření skalky – 116 návrhových nápadů a několik užitečných tipů

Vytvoření štěrkové zahrady – 29 fascinujících designových nápadů

3. Důležité prvky

kameny japonské zahrady, pokládání trávníku-kameny-štěrk-keře-truhlík-strom-mech-řeka

Existuje několik prvků, které jsou pro japonskou zahradu velmi důležité, například kameny (nazývané Suseiki), voda a samozřejmě druhy rostlin. Ty by samozřejmě neměly chybět a měly by být použity na zahradě podle stylu. Krajina může být svěží i jednoduchá, mít více kamene než zeleného prostoru a obsahovat menší i větší rybníky nebo jiné vodní dekorace.

4. Sochařské aspekty

japanese-garden-create-water-source-kers-path-design-idea

Pokud máte a Vytvořte japonskou zahradu je třeba vzít v úvahu také sochařské a dekorativní aspekty, jako jsou lucerny, pavilony, pagody, kamenné schody, vodní misky, ploty atd. Všechny tyto prvky jsou součástí japonského zahradního designu a lze je použít různými způsoby. Lucerny se používají k osvětlení ve večerních hodinách, ale jsou také zajímavými poutači během dne a spolu s ostatními dekoracemi navozují náladu.

K návrhu posezení můžete použít typické japonské pavilony. Schody z přírodního kamene navzájem spojují různé úrovně. Rybníky nebo potoky mají obvykle také most, který může být vyroben ze dřeva nebo šlapacích kamenů ve vodě. K tomu je také spousta vhodné inspirace.

5. Místo

16 kroků pro myšlenku japonského zahradního domu

Vyberte si pěkné a velké místo. Malé kopce mohou vaší japonské zahradě dodat ještě větší kouzlo, a nejsou proto ničím rušivým. Nápadů na rovné a kopcovité povrchy je dost. Kopcovité oblasti jsou obvykle svěže zelené. K tomu jsou vhodné různé druhy mechu, ale také trávníky nebo půdní kryt. Rovné plochy jsou naopak ideální pro postele, které jsou obzvláště oblíbené u štěrkového nebo kůrového mulče.

6. Druhy rostlin

16 kroků pro druhy rostlin japonského zahradního designu

Přemýšlejte o tom, jaký druh rostlin použít při výrobě svých Vytvořte japonskou zahradu. Typickými rostlinnými druhy jsou exotický bambus, japonský javor červený, třešeň s atraktivními květy na jaře, azalka, kamélie, kosatec, ale také výše zmíněný mech, a další proto zůstávají v kbelíku a ukládají jej dovnitř zima. Zjistěte si to předem a dobře si promyslete, kolik místa byste v domě pro takové rostliny měli.

Zapomenout nelze samozřejmě ani na bonsaje do zahrady. To neznamená malé vzorky, které známe pro vnitřní použití. Různé stálezelené rostliny lze vysadit přímo na zahradě a dát jim kulovité koruny s topiary. Mezi vhodné rostliny patří různé druhy borovic, modřínů, jalovců, ilexů, taxusů, borovic a některých jilmů.

7. Návrh zahrady

16 kroků pro japonskou zahradní zahradní rybu

Vytvořte si design své japonské zahrady. Zamyslete se nad tím, jak vysoké rostliny vyrostou a jak budou vypadat – jednotlivě nebo ve skupině. Můžete také zvážit prostor pro malý rybník. Naplánováním všech prvků na měřítko na kus papíru získáte lepší představu o hotovém designu zahrady a budete moci lépe posoudit, zda je zde příliš mnoho rostlin nebo dokonce ještě více, jak velký by měl být rybník a kam by měly vést cesty.

8. Očekávejte změny

16 kroků pro dřevěnou cestu designu japonské zahrady

Velmi důležité, pokud ho máte Vytvořte japonskou zahradu, je očekávat změnu. Toto je hlavní téma buddhistické filozofie. Zahrada se změní po každém ročním období. S ohledem na to můžete získat maximální účinek. Obecně je výhodou při navrhování jakéhokoli typu zahrady myslet na všechna roční období. V japonské zahradě získáte atraktivní barvy, zejména na podzim, díky japonskému javoru. Aby však byla v jiných ročních obdobích k dispozici také řada barev, vybírejte rostliny s různými barvami listů a strukturami listů.

9. Umístěte rostliny

16 kroků pro stromy japonské zahradní architektury

Při vytváření japonské zahrady se rozhodněte, kam rostliny umístíte. Práce s krajinou. Zahrada tak bude vypadat přirozeněji, ale také krásněji. Plánování je tedy vše-konec a vše-konec, takže nakonec vznikne příjemná struktura. Je třeba vzít v úvahu konečnou velikost každé rostliny. Přeci jen za pár let nechcete mít na zahradě hustý les, chcete si zachovat vzhled, který jste původně plánovali.

10. Nainstalujte rybník

16 kroků pro japonskou zahradu vytvářející vodní jezírko

Jakmile se rozhodnete pro zahradní jezírko, dobře si rozmyslete, jaké umístění a jaká velikost je nejvhodnější. To samé mimochodem platí pro potoky a podobné prvky, které si vyberete při vytváření japonské zahrady. Nejlepší je poradit se s odborníkem. Alternativně, pokud není dostatek místa, může být vytvořen mini rybník, pro který se většinou používají misky. Tyto varianty jsou také příjemné a mají relaxační účinek.

11. Postavte lavičku

16 kroků k vytvoření tori brány japonské zahrady

Rozhodněte se, kam chcete umístit lavičku. Místo by mělo být ideálně vhodné tak, aby bylo možné pozorovat zahradu a působit relaxačně. Zahradní lavička je v zásadě dalším místem, kde si můžete svůj zahradní design užít. Samozřejmě lze také rozmístit několik lavic, abyste si mohli vybrat své sedadlo, jak chcete.

12. Kupujte rostliny

16 kroků pro ilustraci tvaru japonské zahrady

Kupte si požadované rostliny a umístěte je na předem označená místa.

13. Zkontrolujte a změňte

16 kroků pro jeleny japonské zahrady

Rostliny kontrolujte na místě, dokud jsou ještě v květináčích. Takto zhruba můžete odhadnout, jak bude vaše zahrada vypadat. Možná změníte plán rozvržení a provedete jakékoli opravy.

14. Naplňte rybník

16 kroků pro japonské zahradní úpravy

Rybník postavte podle přesných pokynů dodavatele. Naplňte rybník vodou a nechte ho několik dní uležet, než upravíte hladinu vody a pustíte dovnitř rostliny a ryby.

15. Sochařské prvky

16 kroků pro japonskou zahradní designovou pagodu

Použijte své sochařské prvky, jako jsou kameny, lucerny nebo pagody.

16. Posaďte se a užívejte si

16 kroků pro podzimní design japonské zahrady

16 schodů pro most ve tvaru japonské zahrady

16 kroků pro japonský zahradnický zenový styl

16 kroků pro japonskou zahradní kamennou cestu

16 kroků pro japonský zahradní design Hirsch Schrecker

Postavte lavičku, kde budete mít pěkný výhled na rybník a rostliny.