Pouliční stánky s jídlem

Street Foods v Singapuru: Nejlepší místa pro Street Food v Singapuru

Singapur, malá ostrovní země a suverénní městský stát, je jedním z hlavních měst jihovýchodní Asie. Ačkoli je Singapur malý, má rozmanitost náboženství, kultur a jazyků, a proto mnoho mezinárodních vůdců tvrdí, že Singapur nemá žádný konkrétní jazyk ani kulturu. V kuchyni má Singapur v jídle směs čínských, malajských a indických jídel. Během padesátých let 19. století byl Singapur hlavním obchodním přístavem britských lodí na cestě do Indie. Z tohoto důvodu se mnoho čínských a indických pracovníků přestěhovalo na toto místo, aby hledalo práci v přístavu. Singapurská vláda si brzy po získání nezávislosti všimla, že obyvatelstvo Singapuru je směsicí Indů, Číňanů a Malajců.

Kvůli různorodým kulturám a lidem přítomným v Singapuru lidé navštěvují toto město kvůli rozmanité kuchyni a pouličnímu jídlu. V 70. letech začala singapurská vláda stavět trhy s hawker centry a potravinovými komplexy. Tato centra jestřábů jsou rozmístěna po celém městě se stálými stánky s občerstvením a sdílenými stoly a sedadly. Turisté se podělili o své zkušenosti a prohlásili, že skutečná jiskra Singapuru spočívá v centrech hawkerů po celém městě.

Seznam 10 slavných a exkluzivních pouličních jídel v Singapuru:

V roce 2018 bylo zjištěno, že po celém městě Singapur je k dispozici 114 hawker center, která nabízejí nejlepší pouliční jídlo. Zde jsme uvedli některé z nejlepších pouličních jídel dostupných v ulicích Singapuru:

1. Žabí kaše:

Pouliční jídlo v Singapuru

Žába!!! Cítíte se divně ?? Na začátku jsem si myslel to samé, ale není to to, čemu věříme. Toto je jedno z nejčistších a nejoblíbenějších pokrmů, které najdete v kramářských centrech. Žába je namočená v sóji, víně a jarní cibulce spolu se zázvorem a kořeněným chladem. Tato marinovaná žába se poté dobře uvaří, dokud maso nebude šťavnaté a jemné. Kaše, která to doprovází, je lepkavá, ale lehká. Tato kaše se často podává se zelenou cibulovou omáčkou. Pokud jste na dobrodružné cestě za jídlem, pak není na škodu vyzkoušet toto jídlo.

2. Hainanská kuřecí rýže:

Hainanská kuřecí rýže

Toto jídlo pochází z ostrova Hainan, jižního cípu Číny. Toto jídlo bylo zvoleno jako neoficiální národní jídlo Singapuru. Kuře se blanšíruje vroucí vodou a poté se ponoří do studené vody, aby bylo šťavnaté a šťavnaté. Toto jemné kuře se podává s rýží, která se vaří v kuřecím vývaru, zázvoru a česneku. Podává se horká chilli omáčka, která je přelitá sójovou a zázvorovou omáčkou. Toto jídlo vám skvěle poslouží jako oběd k dlouhému a únavnému dni.

3. Char Kway Teow:

Singapurská pouliční večeře

To je považováno za jedno z nejoblíbenějších pouličních jídel v Singapuru. Ploché rýžové nudle (kway teow) se smaží (char) na pánvi s krevními koulemi, sójovou omáčkou, čínskou klobásou a fazolovými klíčky na vysokém plameni. Toto lahodné jídlo se často podává s křupavými kostkami smaženého sádla.

4. Bak Chor Mee:

Bak Chor Mee

Toto pouliční jídlo je v čínské komunitě docela známé, také se mu říká mleté ​​vepřové nudle. Tenké bílé nudle se blanšírují a poté se hodí do oleje s míchaným vejcem, feistickou chilli pastou a černým octem. To se pak podává s mletým vepřovým masem, vepřovým knedlíkem, karbanátky nebo smaženým sádlem.

5. Sambal Stingray:

Noční jídlo v Singapuru

Sambal Stingray je singapurské jídlo. Na Stingraye se nějak pohlíželo jako na levnou a špatně chutnající rybu, ale pak místní myšlenka obalit rybu tradiční singapurskou omáčkou udělala z jídla v ulicích tohoto města zjevení. Rejnok je grilovaný v banánovém listu a s bohatým povlakem Sambal (chilli džem) na rybě. Toto občerstvení si můžete nejlépe vychutnat na rušných plážích města.

6. Laksa:

Laksa

Katong Laksa je jedním ze slavných pouličních jídel v Singapuru. Toto lahodné čínsko-malajské jídlo je vyrobeno z bílých rýžových nudlí namočených v kokosové kari omáčce, která je okořeněná tradičními bylinkami spojenými s napůl uvařenými svíčkami, rybími koláči, fazolovými klíčky a krevetami.

7. Rybí hlava kari:

Rybí hlava kari

Toto jídlo na zalévání je většinou oblíbené indickou komunitou žijící v Singapuru. Hlavy ryb se dusí v pikantní omáčce s trochou zeleniny, jako je brinjal nebo dámský prst, která může pokrmu nabídnout určitou texturu. Indičtí stánkaři rádi jedí toto jídlo pikantní, zatímco Číňané dávají přednost sladší verzi.

8. Chili krabi:

Slavné pouliční jídlo v Singapuru

Toto jídlo je nejlépe připraveno z masitých srílanských krabů. Krab z bahna s tvrdou skořápkou se smaží buď s červenými chilli vločkami nebo černým pepřem. Krab s černým pepřem s jackfruitovou omáčkou doprovázený dušenými buchtami je nejlepší pouliční jídlo, které definuje Singapur.

9. Roti Prata:

Roti Prata

Toto jídlo je velmi podobné oblíbenému pokrmu Keralite, „Beef Parata.“ Toto singapurské snídaňové jídlo se připravuje z rýžové mouky, která se smíchá s kokosovým mlékem, poté se z něj vytvoří chléb a opeče se na pánvi. Ghí a máslo se roztírá po této horké roti prata, aby bylo máslové, křupavé a vločkovité. To se obvykle podává s rybí kari, nebo pokud zvolíte vegetariánské Roti Prata, pak vám bude podáváno kokosové čatní a cukr.

10. Mrkvový dort:

Pouliční jídlo v Singapuru

Mnoho turistů by to považovalo za dezert, ale to obsahuje slané kostičky ředkvičky. Velký koláč se nakrájí na malé kousky a smaží se sójovou omáčkou, zeleninou, vejci a rybí omáčkou. Tyto mrkvové koláče jsou tak velkorysé a chutné k jídlu, když jsou smíchány s hustou a bohatou černou sladkou omáčkou.

Nejlepší místa pro pouliční jídlo a dostupná jídla v Singapuru:

  • Singapur je známý svými stánky s občerstvením. Stánky s občerstvením se společnými lavičkami a židlemi najdete na každém rohu ulice. Na trhu Bedok Market je k dispozici nadýchaná kuřecí rýže Hainanese.
  • Pokud jste v Singapuru a jste ve stanici MRT Newton a okolí, pak jste na správném místě, abyste ochutnali to nejlepší pouliční jídlo v Singapuru. Newton Food Center je rájem jídla pro centrální Singapur.
  • Stravovací centrum Amoy Street poblíž Teylok Ayer a stanice MRT Tanjong Pagar je domovem jak tradičních jestřábů, tak moderních fúzních jestřábů za dostupné ceny. Toto je nejlepší místo na oběd pro pracovníky a profesionály.
  • Toužíte po indickém jídle i v Singapuru? Pak byste měli zastavit centrum Tekka. Najdete zde rty píchající dum biryani, indický rojak a speciální jihoindické pokrmy.
  • Je singapurská botanická zahrada na vaší trase? Pak máte štěstí na pouliční jídlo v potravinovém centru Adam Road, které je kamenem daleko od zahrad. Toto potravinové centrum je proslulé Nasi Lemakem. V blízkosti je také stanice metra.
  • Letiště je místo, kam přiletíte nebo odletíte z města. Rychlé sousto si najděte na trhu Bedok Market, kde se podávají ty nejlepší indické a čínské pokrmy. Je to jen patnáct minut jízdy taxíkem z mezinárodního letiště.
  • Slavná singapurská ulice Satay vám nabízí nejlépe grilované hovězí a kuřecí špízy. Tato ulice běží do půlnoci. Pokud jste noční zvíře, měli byste navštívit tuto ulici, ale ujistěte se, že máte svou dopravu. Potravinové centrum Changi Village funguje také pozdě do půlnoci.

Singapur, kulinářské místo setkávání Indie, Malajsie a Číny, nabízí rozsáhlou scénu s jídlem, která je jednou z vzrušujících v jihovýchodní Asii. Ještě důležitější je, že městská nákupní centra vám nabízejí nejlepší multietnické singapurské jídlo. Ať už potřebujete rychlé sousto nebo pohodové jídlo, náklady nezanechají díru ve vaší kapse. Kromě toho je zážitek z pouličního jídla v tomto městě jedinečný a je nedílnou součástí způsobu života. Připravte se tedy prozkoumat centra hawkerů v tomto rušném a krásném městě a nezapomeňte zanechat níže své komentáře.