Pouliční stánky s jídlem

Pouliční občerstvení v Lucknow: Nejchutnější pouliční lahůdky, které musíte vyzkoušet

Lucknow je nazýváno městem nawabů, které je také hlavním městem státu Uttar Pradesh. Region Awadhi je místem, kde se dalo vařit maso na pomalém ohni, které se stalo populární po celé zemi. Dokonalost vaření můžete vidět v ulicích Lucknow. Podávají biryanis, které zalévají ústy, k různým chaatům a mnoha dezertním pochoutkám. Některé stoleté restaurace a stánky podávají nejlepší pouliční jídlo v Lucknow, které láká turisty z celé země i světa.

Nejlepší pouliční jídla v Lucknow:

Podívejte se na tento článek o pouličních jídlech, které musíte vyzkoušet v Lucknow, což vám dává zážitek nawab.

Tokri Chaat:

Pouliční občerstvení v Lucknow

V ulicích Lucknow se prodává řada chaatů, ale ten, který vždy vyniká a přitahuje lidi, je lahodný Katori chaat nebo také nazývaný Tokri chaat. Prodejci smaží strouhané brambory ve tvaru košíku. Poté se plní papdi, lentilkovými lívance, aloo tikkis, cizrnou a přidáním jogurtu, chladivé pasty a tamarindového čatní z něj udělá příjemnou chuť. Semena granátového jablka, strouhaná mrkev, sev jsou některé z vynikajících přísad, které dodávají chuti.

Malai Makkan:

Malaj Makkan

Lidé toužící po sladkém jídle, Malai makkan byste si neměli nechat ujít. Přestože je v zimní sezóně oblíbený, najdete ho v mnoha stáncích. Další název pro sladkost se také nazývá Nimish. Lahodné jídlo je doplněno tenkými plátky ořechů a je vyrobeno z mléka s pěnivou strukturou.

Kulche Nihari:

pouliční jídlo ve lucknow

Kulche Nihari je bezpochyby nejlepší pokrm, který Lucknow může nabídnout. Maso potřené kořením se marinuje a vaří přes noc. Výsledné maso se pak plní do Kulche připraveného ve stylu tandoori. Toto je další klenot pouličního jídla v Lucknow, díky kterému se cítíte jako nebe na talíři.

Chole Bhature:

Slavný Chole Bhature v Lucknow

Jedním ze slavných jídel ze státu Paňdžáb je Chole bhature. Chowk v Lucknow podává jídlo olizující prsty a chole bhature je na prvním místě seznamu. Crispy Bhature se připravuje horké s pikantním kari vařeným v kombinaci vařené cizrny s rajčaty a směsí koření, s koriandrovou a cibulovou oblohou. Mnoho z těchto stánků podává tato jídla pouze ráno a večer a je vyprodáno jako teplé rohlíky.

Pani Ke Batashe:

Pani Ke Batashe v Lucknow

Lucknow podává nejlepší Pani ke batashe, nenechte se zmást názvem, není to nikdo jiný než oblíbený Pani puri. Některé stánky a stánky obsluhují téměř devět druhů paní, díky čemuž jsou jedinečné a odlišné od všech ostatních pani puris v jiných městech. Některé z nejlepších typů paní jsou dhania, jeera, pudina, saunf, aam, mixed a lime, abychom jmenovali alespoň některé..

Sheermal:

Sheermal

Sheermal je sladký naan, který se připravuje z mléka, šafránu, ořechů, maidy, droždí a některých sladidel. Hlavní věc, která přitahuje spoustu lidí, je šafránová barva naan, která je připravena v tandoori. Můžete si ho vychutnat samostatně nebo dokonce s šálkem čaje. Kvasinky použité k přípravě pomáhají kynout z chleba.

Awadhi Biryani:

Awadhi Biryani

Awadhi biryani je další pouliční specialitou Lucknow, které nemůžete odolat. Toto biryani se připravuje s masem a rýží. Maso a rýže se vaří odděleně a poté se pomalu vaří dohromady, což z něj činí mocné biryani. Mnoho lucknawisů to považuje za své cheatové jídlo.

Thandai:

pouliční jídlo ve lucknow

Se všemi teplými a kořeněnými pouličními pokrmy vám bude stačit jen thandai. V tomto nápoji můžete vyzkoušet několik druhů, běžných a masala. Thandai je naplněn přísadami jako mleté ​​pistácie, kešu, mandle, šafrán a kardamom. Ochlaďte se během horkého odpoledne!

Khasta Kachori:

Khasta Kachori v Lucknow

Khastas jsou jedním z oblíbených snídaňových svačinek spojených se stejně chutným cizrnovým kari. Pokud jste člověk, který miluje pikantní kari, pak prodejci mají aloo kari plněné červeným chilli. Čas snídaně v Lucknow vám připomíná talíř podávaný na naab. Khastas jsou podávány na listu s kombinací kořeněného aloo kari nebo matar curry.

Malajský pánev:

Malajská pánev v Lucknow