Pouliční stánky s jídlem

Pákistánské pouliční občerstvení: 10 nových potravinových ulic v Láhauru

Lahore, které je hlavním městem pákistánské provincie Paňdžáb, je někdy označováno jako hlavní město potravin a kultury nebo srdce Pákistánu. Mytologická legenda založená na některých ústních tradicích říkala, že Láhaur byl pojmenován po Lávovi, synovi lorda Rámy, který toto město údajně našel. I dnes má město Lahore prázdný chrám zasvěcený Lávě. Toto město hrálo důležitou roli při pohybu nezávislosti v nerozdělené Indii. To bylo také považováno za největší město Pákistánu po nezávislosti, které poskytovalo snadný přístup do Indie přes Amritsar, který je jen 30 mil daleko. Toto město má proto různé kultury a kuchyně. Obyvatelé Láhauru se nazývají Lahoris a jsou známí svou láskou k jídlu a jídlu.

10 slavných pákistánských pouličních jídel:

Nejlepší jídlo v Láhauru je jeho pouliční jídlo a žádná restaurace se nemůže rovnat autentičnosti chuti, kterou tato jídla nabízejí. Pouliční jídlo v Láhauru vám může nabídnout celodenní jídlo s výbornou snídaní, chutným obědem a večeří, ze které se rve. Zde máme seznam nejlepších pouličních jídel dostupných v Láhauru.

Dahi Bhallay:

Pouliční jídlo lahore Pákistán

Pákistánský textař Tariq Tafu napsal slavnou píseň, která říká: „Pokud jste neviděli Lahore, ani jste se nenarodili. Ti, kdo viděli Lahore, nás nechali oslavit jídlem Dahi Ballay “. Jedná se o měkké nadýchané kuličky tvořené černými překlady a namáčené v Dahi (tvaroh) se směsí bramborové kaše a vařené cizrny. Tyto načechrané kuličky jsou doplněny zeleným chutney a sev. Pro zvýraznění chuti přidají špetku chaat masaly. Tato miska na zalévání se podává s tenké plátky cibule a rajčat, aby měla barevný vzhled.

Halwa Puri:

Pákistánské pouliční jídlo lahore

Už samotný název říká, že je to sladká svačinka. To je obvykle snídaně, kterou lidé z Láhauru milují. Halwa v Láhauru je vyrobena z čistého Ghí, a to podávané s puris doprovázené chanaa masala. Pokud navštívíte Lahore v dohledné době, nenechte si ujít toto slintající jídlo.

Laddu Peethiyan:

Laddu Peethiyan

Toto je další milované jídlo dostupné v krásných ulicích Láhauru. Jedná se o smažené těstové gramové čočkové kuličky podávané s kyselou a sladkou tamarindovou omáčkou, švestkovou omáčkou a meruňkovou omáčkou a toto jídlo je doprovázeno tenkými strouhanými ředkvičkovými saláty. Toto jídlo vypadá falafel, ale je křupavé a chutné. Ředkvičky podávané s tímto pokrmem dělají zdravé jídlo.

Nihari:

Nihari

Toto je slavné nevegetariánské pouliční jídlo z Láhauru, které se skládá z guláše s hrudkou pomalu vařeného masa (obvykle jehněčí, hovězí, kozí nebo kuřecí) spolu s kostní dření. Toto husté kari je marinováno ve speciálním koření, limetce a česneku. Toto jídlo zalévající ústa se podává s čerstvě nakrájenými listy zázvoru a koriandru a doplňuje naans nebo houska. Toto jídlo nabízí širokou škálu Nihaaris, ale smažená Nihaari na Tawě jen plácá po rtech.

Butt Karahi:

Nejlepší pouliční jídlo v Pákistánu

Toto jídlo je považováno za jedno z tradičních pouličních jídel Láhauru. Butt Chicken Karahi je hustá omáčka vařená se směsí koření, kousků vykostěného kuřete a ozdobená trochou jemného vápna. Toto báječné jídlo je srdcem mnoha Lahorianů. To se podává s máslem naan nebo tandoori roti, což z něj činí perfektní jídlo k obědu nebo večeři.

Hovězí Khoya Tikka:

Hovězí Khoya Tikka

Toto slavné jídlo se vyrábí z malých a šťavnatých kousků hovězího masa. Tyto kousky jsou smažené a nasáklé tím nejlepším kořením spolu s limetkou. Tyto tikky se dodávají ve 2 typech mokrých a suchých tikků. Mokré tikky se podávají s naany nebo tandoori roti a suché tikky Khoya jsou úžasné, když se jedí samotné. Suché se podávají s pikantním zeleným chutney, před jídlem namočte tikky do chutney, abyste měli okouzlující pocit.

Paaye:

Pouliční jídlo v Pákistánu

Toto je široce užívané jídlo v ulicích Láhauru. Toto jídlo se skládá z klusáků nebo kopyta krávy, buvola, kozy nebo ovce. Ty jsou uvařené k dokonalosti s řadou tradičních bylin a koření spolu s trochou limetky. Slaná omáčka se podává s Lahori roghni naans s nakrájenou cibulí a zeleninovými saláty k příjemnému jídlu.

Taka Tak:

Taka Tak

Toto jídlo zní šíleně, ale pro jistotu je toto jídlo pojmenováno podle zvuku vydávaného kovovým nádobím, když ho kuchař připravuje. Maso vykostěných orgánů, jako je mozek, játra, srdce a ledviny, se mele na tawě. Ty se syčí v různých kořeních, tradičních bylinkách a podávají se s polevou z mátového čatní. Nejlepší jídlo Taka Tak je k dispozici v Café Riaz, Samanbad.

Rabri:

Pouliční jídlo v lahore Pákistán

Rabri je sladké jídlo, které se hojně konzumuje po chutném obědě nebo večeři jako dezert. Někdy se může jíst i samostatně. Jedná se o pokrm na bázi kondenzovaného mléka vyrobený vařením mléka na mírném plameni, dokud nezhoustne. Poté je bohatě ozdoben cukrem a ořechy pro větší chuť.

Ovocný Chaat:

Ovocný Chaat

Ulice Lahore mají osvěžující a šťavnatou vůni díky dostupnosti ovocného chaatu v každém rohu ulice. Nádherné aranžmá různých druhů ovoce vás vtáhne do stánků, kde si můžete dát ovocný chaat. Různé druhy ovoce, jako jsou banány, hrozny, jablka, pomeranče, jahody atd., Jsou nakrájeny nadrobno a podávány v misce s přelivem chaat masala.

Ulice s nejlepším jídlem v Láhauru:

 • Lahore, který je skvěle známý jako hlavní město potravin Pákistánu, má ve svých ulicích k dispozici několik jídel. Pokud jste milovníkem chaatů, pak byste měli navštívit Bano Bazaar v Anarkali Lahore.
 • Neela Gumbad a trh Abid jsou nejlépe známé pro Laddu Peethi v Láhauru.

  Mnoho místních pouličních prodejců nabízí Dahi Ballay, ale prodejna Nafees Dahi Ballay poblíž trhu Barkat vám nabízí ten nejúžasnější z Pákistánu.

 • Pokud jste opravdovým milovníkem Nihaari, dopřejte si ta nejlepší místa Nihari, která jsou k dispozici ve Waris Nihari House, Muhammadi Nihari a Sheermal v Láhauru.
 • Většina turistů je přitahována pouličními pokrmy dostupnými v Gawalmandi, Anarkali a oblasti mešity Badshahi. Pokud se chcete podívat do Láhauru, pak byste si neměli nechat ujít tato místa.
 • Lakshmi Chowk v Lahore je také jednou ze slavných ulic, kde najdete lahodné jídlo Butt Karahi. Sultanpura je také oblastí, kde můžete vyzkoušet paaye a nejlepší shawarmy.
 • Už vás nebaví jíst místní kuchyně? Vyzkoušejte různě stylizovaný hamburger s názvem Anda Shami z Rangeela Burger, silnice Main Mall poblíž trhu Naqi.
 • Paitha a Gajar ka Halwa z Butt Sweets, Lakshmi Chowk, vám podávají nejlepší halwy v celém městě Lahore. Tyto halwy jsou považovány za nesporné šampióny halwas v celém městě Lahore.
 • Pokud máte zájem o vegetariánské jídlo s místní chutí, pak je vaší zastávkou Daal mash z Latif Hotel, Laksmi Chowk..
 • Slyšeli jste o Dhood jalebi? Ano, jaleb je namočený v šálku mléka a je vám podáván v Gawalmandi. Tento dezert si určitě nenechte ujít.

Lahore je místo, které je třeba navštívit jednou za život, a to kvůli rozmanitému životnímu stylu, literatuře, hudbě a hlavně kuchyni. Pokud se v blízké budoucnosti chystáte navštívit Lahore, neutrácejte vždy své cenné peníze za honosné restaurace. Místo toho vyzkoušejte slavné pouliční jídlo v Láhauru. Autentická chuť regionu nebo města pochází pouze z ulic, a proto vyrazte do těchto ulic, abyste věděli více o jídle. Vynikající možnosti stravování jsou vám k dispozici v ulicích Láhauru za ceny za vrácení. Vyzkoušejte tato jídla a podělte se s námi o své zkušenosti.