Pouliční stánky s jídlem

9 slavných pouličních jídel v Chennai (T Nagar a Anna Nagar)

Ulice Od idlis a parottas po idiyappam a curry dosa se ulice Chennai hemží stánky, které uspokojí chuť každého. V Chennai si můžete vybrat z celé řady pouličních jídel a stovky takových prodejců prodávají místní delikatesy. Je to šílenství mezi mladým davem, levné a výhodné pro lidi na cestách a samozřejmě chutné jako vždy.

9 nejlepších pouličních jídel v Chennai:

Podívejme se na některé z nejznámějších pouličních předkrmů v Chennai.

1. Idli Sambhar:

nejlepší pouliční jídlo v chennai

Tyto rýžové koláče jsou vyrobeny z těsta fermentované černé čočky a rýže a jsou oblíbeným pouličním jídlem v ulicích Chennai. Jedná se o tradiční snídani a je chutnou svačinou na ulici, když se podává s kombinací nariyal nebo kokosového čatní a sambhar.

2. Parottas:

indické pouliční jídlo chennai

Jedním z nejvíce pouličních jídel na ulici v Chennai, které nejvíce plácnou po rtech, jsou Parottas, které najdete v každém obchodě s potravinami na ulici. Nejslavnější ze všech je Kothu Parotta, což znamená mletá parotta. Parotta se vyrábí s vejcem a masem a dávkou pikantní omáčky zvané salna a obvykle se podává s cibulovou raitou. Další parottas, které dělají stejně nádherné občerstvení, jsou Chilli a Egg Parottas.

3. Idiyappam:

půlnoční pouliční jídlo v chennai

Další občerstvení, které si můžete dát z ulic Chennai (1) je Idiyappam. Také známý jako násypky na provázky, je vyroben z rýžové mouky, která je lisována do nudlí a vařena v páře. Skvěle se hodí k pikantním kari nebo kokosovému čatní. Můžete si to ukousnout na cestě do práce nebo na cestě domů, protože se většinou podává při snídani nebo večeři.

4. Dosa:

pouliční jídlo v anna nagar

Pokud procházíte ulicemi Chennai, nemůžete si pomoci, ale zakousněte se do dosy; Tyto slané palačinky podobné krepu jsou zdaleka nejslavnější ze všech pouličních jídel, která se v Chennai nacházejí. Každý stánek u silnice vám naservíruje dosy v různých variacích, od obyčejných dosas po masala dosas Rava dosa a dokonce i cibulové dosy. Jsou rychlým jídlem a na ulici jsou velmi milovaní.

5. Chennai’s Pani Puri:

neomezená pani puri v chennai

Pokud jste si mysleli, že puchky najdete pouze v Kalkatě nebo Pani puri v severní Indii, zamyslete se znovu. Chennai nabízí některé stejně vkusné pani puris. Zatímco některé mají nádech jihoindické chuti, jiné mají typickou severoindickou chuť. Místa jako Gangotree a 58, Nungambakkam High Road jsou místa známá svou pani puris, o nichž se věří, že jsou mimo tento svět.

6. Uttapam:

pouliční jídlo v chennai t nagar

Dalším běžným jídlem, které najdete v mnoha stáncích s občerstvením v Chennai, je Uttapam. Tato hustá palačinka s rajčaty, cibulí, chilli a paprikou vypadá a je také označována jako indická pizza. Ačkoli je to obyčejné snídaňové jídlo, můžete si také najít mnoho lidí, kteří si na to dávají večer.

7. Vada:

Silniční jídlo v Anna nagar

Křupavé vady z dal, čočky a gramové mouky jsou v chennai velmi oblíbeným pouličním jídlem. Celodenní svačinku si můžete zastrčit v jakémkoli stánku na silnici nebo nádraží. Nejběžnějším typem je vada ve tvaru koblihy. Chutnají nejlépe čerstvě smažené až křupavé a obvykle podávané s různými dipy od sambaru přes čatní až po tvaroh.

8. Chaats:

Noční pouliční jídlo v T Nagaru

Ulice Chennai nejsou bez spravedlivého podílu chaatických pokrmů, které zalévají ústy. Nespočet stánků na silnici a řada z nich na pláži nabízí různé chaaty. Můžete získat bhel puri, daabeli, samosa chaats, aloo tikis a dokonce pav bhaji vše za rozumné ceny.

9. Atho:

Atho Food Places

Pokud hledáte přestávku od jihoindického pouličního jídla v Chennai, měli byste pravděpodobně zkusit Atho. Tradiční barmské jídlo si našlo cestu do pouličních stánků s občerstvením, které mají zástupy lidí, kteří ho chtějí ochutnat. Vyrobeno z vařených nudlí a smíchané s kořením a zeleninou, jako je cibule a zelí, je speciálně vyrobeno tak, aby vyhovovalo indickému patru a je skvělým večerním občerstvením.