Pouliční stánky s jídlem

9 různých čínských názvů a obrázků receptů na pouliční jídlo

Doufáte, že ochutnáte skutečné čínské pouliční jídlo v Číně? Dávejte si pozor na to, co si přejete. Zatímco některé jsou lahůdky, kterým prostě nemůžete odolat, jiné mohou být ty, kterým byste chtěli odolat. Ať je to cokoli, je to autentické a součást kultury a špíny je levné. Připravte se, protože vám poskytneme pohled na některá z nejznámějších čínských jídel v ulicích města a okolí.

Čínské recepty na pouliční jídlo v Pekingu a Wu -chanu:

1. Bing:

čínské pouliční jídlo

Chlebíčky na bázi pšeničné mouky, které lze přirovnat k francouzskému krepu, indické paratha nebo mexické tortille, se běžně konzumují na oběd. Najdete je vařené na pánvi nebo roštu v mnoha silničních stáncích, zatímco některé z nich jsou prostě upečené. Bings také přicházejí s vlastními variantami, jako je Jianbing, což je smažená vaječná placka, Luo bo si bing, který je naplněn strouhanou ředkvičkou a řada dalších.

2. Tang hu lu:

čínské pouliční jídlo

Nazývá se také bing tang hu lu, je to tradiční čínská svačinka z ovoce obaleného cukrem, které je navinuto na bambusových tyčinkách. Ty jsou široce prodávány prodejci v mnoha čínských městech. Původním použitým ovocem byl hloh čínský, ale v současné době prodejci používají také ovoce jako pomeranče, jahody, kiwi, ananas, borůvky a hrozny. Špíz je tradičně namáčen v cukrovém sirupu, ale stejně dobře chutná s čokoládovou polevou nebo sezamovým posypem. Toto je chutný čínský recept na pouliční jídlo.

3. Sheng Jian:

pouliční jídlo v čínštině

Tyto parené nebo smažené knedlíky jsou klasickým šanghajským pokrmem. Vyrobené z mouky do křupavého vnějšího obalu a plněné vepřovým masem jsou na ulici žhavým oblíbencem. Nejlépe chutnají smažené a ozdobené sezamovými semínky nebo jarní cibulkou.

4. Rýžové koule:

čínská kultura pouličního jídla

Oblíbené sladké jídlo, rýžové kuličky nebo ci fan tuan, jak jsou známé, se vyrábějí tak, že kousek smaženého těsta pevně zabalíte do sladké lepkavé rýže. Další nádivkou, která do něj jde, je nakládaná zelenina, vepřová nit a cukr, což z něj činí oblíbenou snídani.

5. Skewered Grasshoppers:

tradiční čínské pouliční jídlo

Požívání hmyzu je v Číně tou nejpřirozenější věcí, jako je tato kytice špízových kobylek. Uvařené nebo upražené do křupava jsou delikatesou na místních trzích a docela si je užívají lidé, kteří chtějí okusit něco neobvyklého.

6. Chuanr:

čínské názvy pouličních jídel

Tyto pečené kebaby pocházejí z čínské provincie Sin -ťiang a jsou oblíbeným pouličním jídlem ve městech Peking, Jilin a Tianjin. Tradičně se vyrábějí z jehněčího masa, nyní se vyrábějí z kuřecího, vepřového, hovězího masa a mořských plodů jako korýši. Pro ty, kteří chtějí rozšířit své chuťové pohárky, Chuanr lze také najít vyrobený z různého hmyzu a brouků a dalších exotických zvířat, kde je můžete zastrčit mimo místa nočního života a stanoviště taxi. Toto je nejlepší recept na čínské pouliční jídlo.

7. Chou Doufu nebo Stinky Tofu:

pouliční vaření v Číně

Chou Doufu nebo páchnoucí tofu, jak je známo, nejenže vám brní chuťové pohárky, ale rozzáří se vám nozdry. Jedná se o druh fermentovaného tofu se silným zápachem, který je v Číně velmi rozšířený. Smradlavý jako vždy, dá se jíst studený, vařený v páře, dušený nebo smažený s chilli omáčkou jako příloha. Při srovnání s nivou a shnilým masem prý Stinky tofu chutná lépe, když je vůně silnější.

8. Hadí maso:

čínské pouliční občerstvení

Konzumace hadů je u Číňanů dlouholetou tradicí, přičemž hadí špízy jsou oblíbenou pouliční delikatesou. Číňané věří, že kromě toho, že skvěle chutná, má také určité léčivé vlastnosti. Pokud jste na to, můžete ochutnat hadí maso v mnoha silničních stáncích a místních trzích, které se hemží místem, kde si můžete vybrat svého vlastního hada.

9. Pečené hvězdice a Scorpions:

nejlepší pouliční jídlo v Číně

Ostré štíry a hvězdice smažené nebo pečené na špízu jsou oblíbeným občerstvením mezi Číňany a novou pochoutkou mezi obyvateli Západu. Bohatá barva, příjemná vůně a ochucená chuť je až příliš přitažlivá a ne tak odpuzující.