Pouliční stánky s jídlem

17 nejlepších pouličních jídel v Bangkoku, Thajsku 2021

Thajská jídla jsou exotická a okouzlující, se speciálními bylinkami a kořením je to naprosté potěšení pro lidi každého národa a země. To byl hlavní důvod pro vzestup thajského jídla na všech kontinentech a každá země přizpůsobila thajské originály svým vlastním chutím a nádechům. Od kombinace kyselých a slaných až po směs horkých a studených, thajské jídlo překračuje všechny bariéry a získává všechna srdce.

17 různých thajských pouličních jídel k jídlu:

Autentické thajské jídlo lze získat spíše z jejich stánků s pouličním jídlem než z restaurací. Turisté navštěvující thajský Bangkok jsou obvykle velmi skeptičtí ohledně pouličního jídla, protože předpokládají, že by onemocněli, ale thajské pouliční jídlo je často zdravější než to, co dávají v restauracích, protože maso, které používají, je na rozdíl od jídla na trzích čerstvé..

1. Tom Yam Goong:

thajské pouliční jídlo

Jedná se o originální thajský pokrm připravený z citronové trávy, limetkových listů, galangalu a šalotky s trochou chilli papriček, což je naprosté potěšení, které se mezi mnoha stalo lahůdkou. Pikantní a kyselá směs je ideálně spárována s rýží a chutná horká!

2. Pad Thai:

pouliční jídlo v thajsku

Průkopnická jídla, která se významně zapsala do thajské kuchyně, Pad Thai, není třeba představovat. Toto jídlo je obvykle připravováno nudlemi s tofu, fazolovými klíčky, cibulí a posypané arašídy a je bestsellerem v mnoha restauracích. Často se podává s rybí omáčkou, cukrem nebo chilli vločkami, vyberte si podle svých chuťových pohárků.

3. Kuay Tiew:

thajské pouliční nudle

Kuay Tiew, známější jako nudlová polévka, je jednoduchým potěšením pro lidi, kteří hledají chutné a zdravé delikatesy v thajské kuchyni. Jak název napovídá, nudlová polévka je vývar z polévky a rýžových nudlí připravovaný ze všech druhů masa, jako je hovězí, vepřové, kuřecí, jehněčí a všechny druhy mořských plodů, krevety, tuňák, humr, krabi atd. Toto je jeden jídlo, které můžete slurpovat i žvýkat.

4. Som Tam:

thajský trh s pouličním jídlem

Som Tam je pikantní papájový salát, který překročil kultury a dostal se domů každého přes hranice a národy. Jednoduchý recept z něj dělá příjemné jídlo a je také výživné. Sladká kyselá škála se liší od regionů, protože různé kultury používají různé ingredience k obnovení stejné kulinářské magie. Nastrouhaná zelená papája s kostičkami nakrájenými kuřecími kousky je skvělým jídlem, když se podává s lepkavou rýží. To je nejlepší thajské pouliční jídlo.

5. Gai Med Ma Moung:

thajský pouliční trh

Gai Med Ma Moung nebo Kuřecí kešu ořechy pocházejí z pláží Phuketu. Kuře s praženými kešu ořechy s chilli papričkami a přídavkem medu a česnekové pasty je příjemným předkrmem pro mnohé.

6. Geng Kheaw Wan Gai:

pouliční jídlo khaosan thai

Geng Kheaw Wan Gai známější pod názvem Zelené kari se velmi podobá indickým kari a koření. Barva pochází ze zelené kari pasty, která je vyrobena z kokosového mléka. Je to středně pikantní pokrm se spoustou exotických koření a může být vyroben z různých masných předmětů, jako je – hovězí, vepřové, kuřecí nebo jehněčí.

7. Tom Kha Gai:

jídlo v Bangkoku

Když smícháte kokosové mléko s citronovou trávou, galangalem a kuřecím masem, získáte osvěžující polévkovou pochoutku s názvem Tom Kha Gai. Je to nejvíce uklidňující předkrm a nejoblíbenější předkrm. Je to showstopper mezi mnoha dalšími pokrmy.

8. Khao Phad:

thajský kuchař pouliční jídlo

Khao Phad je obyčejná smažená rýže, která je v různých zemích zobrazována v různých formách, ale toto autentické jídlo je směs krevet, kuřat s vejcem, cibulí, koriandrem, česnekem a rajčaty. Pokud si chcete užít thajské hody, měla by to být vaše první objednávka. Thajské zelené kari můžete doprovázet.

9. Khao Man Gai:

pouliční jídlo bangkok

Khao man gai je pro Thajsko to, co Fish and Chips pro Británii. Je to jídlo, které si během dne vychutnáte jako lehké a s vysokým obsahem cholesterolu. Kuře se vaří do měkka a stejná voda se používá k vaření rýže. Podáváme se sladkými a kořeněnými omáčkami, je to prefektní polední svačina

10. Thajské pouliční párky:

Thajské klobásy

Nejběžnější a nejjednodušší formou thajského pouličního jídla jsou lahodné klobásy. Klobásy z kuřecího, vepřového, hovězího masa atd. Se skladují a grilují, kdykoli a kde to zákazníci požadují..

11. Křepelčí vejce:

Thajská křepelčí vejce

Vejce křepelek se v Thajsku obvykle používají ke všem přípravám vajec. Výše uvedený obrázek ukazuje vaječné pochy na druhu pečeného chleba, připraveného jako jídlo s kombinací obou.

12. Grilovaná palačinka:

Thajská grilovaná palačinka

Toto thajské pouliční jídlo je grilovaná palačinka, která je vyrobena ze směsi mouky a kokosového krému. Směs se položí na malou kulatou železnou pánev a zapálí se dřevěným uhlím. Poté, co jsou palačinky hotové, použijeme na přelití sladké kokosové mléko. Palačinky jsou pak hotové, zdá se, že jsou křupavé a zvenku tvrdé, ale uprostřed jsou měkké.

13. Dim Sims:

Thajské dimy

Na obrázku níže vidíme čtyři nebo pět dim simů poskládaných s hůlkou uprostřed. Dim sims lze připravit s masem různých druhů, jako je kuřecí, vepřové, jehněčí atd. Dělají se z nich nádivka s kořením a málo zeleninou, jako je zelí a cibule, a plní se do mouky. Poté se vloží do vařícího nádobí obvyklým způsobem, jak se dělají knedlíky, a pak se podávají. Toto je nejlepší pouliční jídlo v Thajsku.

14. Thajské pečené jídlo:

Pečené thajské jídlo

Thajské stánky s pouličním jídlem používají při přípravě nejrůznější maso. Kachny, vepřové a hovězí maso jsou běžné druhy. Na obrázku výše máme pečené vepřové maso. Maso je marinováno s různým kořením a omáčkami, poté proloženo tyčinkami a pochoutka je opražena.

15. Mohinga:

Thajská Mohinga

Je to druh polévky, která je vyrobena z přísad z rýžového prášku nebo fazolového prášku smíchaného s vločkami sladkovodních ryb a připravena jako vývar. Ingredience v polévce mohou být buď křupavé lentilky nebo zelenina. Pro chuť se přidá trochu kurkumy a citronové trávy.

16. Balíčky banánových listů na grilu:

Thajské balíčky banánových listů na grilu

Jedná se o jednu ze sladkých pochoutek dostupných jako pouliční jídlo a také v restauracích. K přípravě tohoto pokrmu potřebujete sladkou lepkavou rýži, tj. Lepkavou rýži, thajské burro banány, banánové listy a párátka. Banány je třeba koupit zelené a poté vyzrát a nechat je 2–3 dny. Nejprve musíte udělat sladkou rýži, pak dát polovinu vertikálně nakrájeného banánu a nacpat ji do rýže. Rýžový koláč je pak potřeba obložit banánovými listy a navrch svázat párátky. Vše je připraveno ke grilování, stejně jako to vidíme na obrázku výše.

17. Grilovaná chobotnice:

Thajská grilovaná chobotnice

Další pochoutkou pouličních jídel jsou grilované olihně. Ty jsou plněné vepřovým masem a vyrobené z kari pasty a různých přísad koření. Vůně bylinek je ještě lákavější.

18. Stánek s pouličním občerstvením:

thajské pouliční jídlo

Výše uvedený obrázek zachycuje thajský stánek s občerstvením. Můžeme vidět různé pokrmy uchovávané pro zákazníky, zahrnují různé maso a hmyz, aby se jejich báječné pokrmy. Osoba, která žere thajské jídlo, by měla mít vždy na paměti, že musí navštívit místa, která jsou lidmi přeplněná, aby si byla jistá, že jídlo je bezpečné. Měli by si také vybrat maso sami a nenechat to obchodníka, aby si udrželi bezpečnost a zůstali zdraví.