Pouliční stánky s jídlem

12 vynikajících pouličních jídel v Pune: slavná místa k návštěvě!

Pune, druhé největší město v Maharastře po Bombaji, je považováno za průmyslové hlavní město státu. Je to jen 150 km od Bombaje, 3 hodiny dlouhé vzrušující jízdy středem západních ghatů. Lidem v Pune se skvěle říká lidé puneri. Protože ve městě působí různá průmyslová odvětví a softwarové společnosti, můžete v tomto slavném městě najít lidi z různých regionů, tradic a kultur. Podobně můžete také najít různá pouliční jídla, která jsou přítomna po celé Indii, jako jsou jihoindické, severoindické, pokrmy Nort East a samozřejmě základní potraviny vlastního státu Maharastra.

Seznam 12 slavných a exkluzivních pouličních jídel v Pune:

Čekáte, až si při příští návštěvě města krále Bajirao polechtíte ty chuťové pohárky lahodným pouličním jídlem? Níže jsou uvedeny některé ze slavných pouličních jídel, které můžete v Pune ochutnat.

1. Chaat:

Pouliční jídlo v Pune

Kamkoli se v Indii vydáte, chaat má v katalogu pouličních jídel své místo. Chaat je nejoblíbenější svačinkou všech dob. Mezi slavné chaaty v Pune patří mnoho občerstvení, jako je Panipuri, Bhelpuri, Vada pav, Pav Bhaji, Sev puri, Misal Pav, Kachi Dabeli atd.

Pani Puri: Pani puri nebo Puchaka by měly být prohlášeny za národní pouliční jídlo Indie, protože kamkoli se v Indii vydáte, tuto restauraci určitě najdete. Duté puri ve tvaru koule je naplněno ochucenou vodou (obvykle tamarindovou vodou) a směs vařeného gramu a pikantní bramborové kaše s jemným tamarindovým čatní podávaným s cibulovými rošty z něj dělá pouliční jídlo.

Bhel Puri: Toto občerstvení je v Maharastře docela známé. Říká se, že Bhel Puri byl nejprve podáván na pláži Juhu a pomalu dosáhl na Pune a poté se zobrazoval v každém menu chaat. Bhelpuri je vyrobeno z pufované rýže, zeleniny, jako je strouhaná cibule, plátky rajčat a bramborová kaše, sev, pikantní tamarindová omáčka.

Pav bhaji: Pav bhaji je považován za základní pouliční jídlo maharashtrianů. Toto slavné pouliční jídlo si užije každý stejně. Skládá se z housek smažených na másle a zeleninového kari se spoustou koření. Je to kompletní jídlo samo o sobě, chutné i zdravé. Smažené housky se podávají s pikantní kari s trochou citronu posypanou na kari a s trochou strouhané cibule. Pokud jste zdraví šílenci, můžete máslo omezit a spočítat si kalorie.

Vada Paav: Říká se, že nejsi pravý Maharashtrian, pokud nevíš, co je Vada Paav. Toto občerstvení má zvláštní místo v srdcích všech příslušníků státu. Toto občerstvení najdete u prodejce silnic v 5hvězdičkové restauraci. Toto občerstvení se skládá z hluboce smaženého bramborového knedlíku vloženého mezi měkký chléb doprovázené šťavnatým zeleným chutney a smaženým zeleným chilli. Toto občerstvení se také nazývá Bombay Burger.

Sev Puri: Toto občerstvení je také široce dostupné v každé nabídce chaat. Toto občerstvení je podobné jako u Pani puri, kromě toho, že se nepoužívá ochucená voda. Zde je kulaté duté puri plněné pikantní bramborovou kaší spolu s plátky rajčat a cibulí a polotuhými látkami, jako je zelené čatní a tamarindové čatní, a nad nimi je doplněno sev. Někteří lidé to milují s tvarohem, kterému říkají Dahi Puri.

Misal Pav: Toto pikantní občerstvení pocházející z Nashiku je docela proslulé svou jedinečnou chutí. Toto občerstvení se podává jako snídaně, večerní svačina nebo jako plné jídlo v Pune. Toto občerstvení se skládá z Misalu (pikantní kari z naklíčených překladů) podávaného s pavem (indický chléb). Poslední svačinu doplňuje sev, trocha citronu, cibule a také drcený papad.

2. Keema Pav:

Nejlepší NV pouliční jídlo v Pune

Toto občerstvení je docela podobné Vada pav nebo Pav Bhaji; jediným rozdílem je, že zde podávaný bhaji nebo kari je nevegetariánský. Toto občerstvení se podává s pikantní skopovou kheemou doplněnou trochou limetky a sev podle potřeby spolu s indickým chlebem a nakrájenou cibulí a zeleným chilli. Pokud vás nudí jíst vegetariánské pav bhaji, pak toto občerstvení určitě uspokojí vaše chutě.

3. Sujata Mastani:

Slavné pouliční jídlo v Pune

Mastaani !!! Je milenkou Bajirao? Ano, byla, ale tady je Mastaani milovníkem každého puneri, který má rád kulfis a zmrzliny. Jedná se o směs mléka a zmrzliny doplněnou sušeným ovocem a kesarem. Toto místo zvané Sujata Mastani vám nabízí různé příchutě, jako je šlehačka, čokoláda, ořechy atd., Které mohou okamžitě zabít váš hlad.

4. Sabudana Vada:

Pozdní noční pouliční jídlo v Pune

Pokud jste v Pune, pak byste si toto občerstvení rozhodně neměli nechat ujít. Toto je tradiční smažené občerstvení tohoto města. Ságo nebo pasta ze sabudany se smaží ve formě vada na horkém oleji a podává se s pikantním zeleným chutney a na vadas se posype trocha limetky. Ty jsou tak křupavé a snadno se roztaví v ústech. Nejlepší Vady najdete poblíž silnice JM Pune.

5. Bhaakarvaadi:

pouliční jídlo pune

Bhaakarvaadi Opouštíte Pune, aniž byste zkoušeli Bhaakarvaadis. Pak je to zločin. Ano, nikdo neopustí Pune, aniž by vyzkoušel tento lahodný bhaakarvaadis. Po jídle Bhaakarvaadis v Chitale Bandhu Pune si nás určitě zapamatujete.

6. Paneer Pav Bhaji Dosa:

Ulice s jídlem v Pune

Páni!! To zní mňamózně. Toto občerstvení je směsicí paneer pav bhaji nad typickou jihoindickou Dosa. Manna Magic Dosa v Nigdi vám nabízí různé dózy s lahodným sambarem, kokosovým chutney. Nenechte si toto místo ujít.

7. Daal Baati:

Pouliční jídlo v noci v Pune

Jedná se o tradiční pokrm Rádžasthánů podávaný v samotném městě Pune. Baba Ramdev Dhaba podává toto vynikající jídlo vařené v nádherném Rádžasthánském stylu. Ušetřete si den v týdnu a užijte si tuto pochoutku.

8. Kandha Pohe:

Slavná pouliční jídla v Pune

Nenechte své přátele, aby se vám posmívali, že jste nezkoušeli Pohe, když jste navštívili Pune. Toto občerstvení pochází z tohoto místa samotného. Zploštělá rýže je pražená s chilli, hořčicí, cibulí, kmínem a kari listy, což z něj dělá pokrm, který se táhne po rtech. Toto jídlo se obvykle podává jako snídaně nebo svačina nebo dokonce večeře. Toto občerstvení hojně konzumují noční lidé, když po půlnoci nastane hlad. Nejlepší místo k vyzkoušení tohoto jídla je v Amruteshwar Pune.

9. Čínská Bhajiya:

nejlepší čínské pouliční jídlo v Pune

Už jste o tom slyšeli? Žádné právo Ve Vishrantwadi je skromný stánek, který prodává tyto čínské bhajiya. Bhajiyové jsou dokonale smaženi a víte, že jeden talíř z toho stojí jen 20 Rs. Tyto bhajiyy se podávají ve dvou typech, horké a suché. Ten druhý se podává s pikantní červenou čínskou omáčkou.

10. Chutney Sandwich:

pune nejlepší pouliční jídlo

Každý chlap z Puneri ví o této svačině, víte, proč je místo, kde se podává, slavným jídlem pro školy a vysokoškoláky. Marz-O-Rin je místem, kde se podávají makarony, sýr a kuřecí sendvič. Cena je poměrně nízká, ale podávané množství zabije váš hlad.

11. Aloo Paranthas:

Noční pouliční jídlo v Pune

Dokonce i tvrdý Punjabis žijící v Pune chválí toto místo zvané Chaitanya Parathas, kde se podávají etnické a tradiční parathas spolu se sklenkou plnou chutnějších lassi. Autentická chuť s velkými náplněmi z bramborové kaše a bohatě potřeného másla udělala z tohoto místa milé místo v srdci každého Puneriho.

Nejlepší místa pro pouliční jídlo a dostupná jídla v Pune:

  • Kavárna Hodně štěstí v Deccan Gymkhana je pro Keema Pav docela známá. Jídlo, které se zde podává, je hygienické a je výhodné pro vaši kapsu.
  • Pokud máte chuť na kuřecí hamburger, pak je východní ulice vaším místem. Toto místo se nachází v blízkosti phulské brány Pune. Burger je zde naprosto vynikající, a proto má rozumnou čekací dobu.
  • Zahrada JJ je místem, kde najdete nejlepší Vada pav v celém Pune. Toto místo se nachází na pouličním táboře 948 a 949 Boottee.
  • Silnice JM je docela známá pro všechny pouliční jídlo dostupné v Pune. Nejlepší Sabhudhana vada najdete v Hindavi Swaraj Thela a nejlepší čínská jídla.
  • Plnohodnotné pouliční jídlo v Pune je k dispozici v Khao gallis. V Pune existují různé Khao gallis, jako je Symbiosis Infotech Campus v Hinjewadi Phase-1, Koregaon Park, Yerwada Central Jail má také Khao galli, můžete dokonce jíst kolem Narayan Peth.
  • Ferguson College Road, známá jako silnice FC, má po celé trase řadu pouličních jídel, jako jsou momos, čínská, maharashtrianská a jihoindická. Toto místo bude vynikajícím místem setkávání a stravování pro každého, zejména pro vysokoškoláky.

Pokud jste Mumbaikar nebo navštěvujete Pune za obchodními účely nebo na dovolenou, neutrácejte příliš mnoho v luxusních restauracích po celou dobu. Dejte šanci místním prodejcům a serverům s pouličním jídlem, kteří vám mohou nabídnout ty nejlepší možné pokrmy, které mohou uspokojit vaše touhy. Díky spoustě možností, které jsou k dispozici ve městě Pune a jeho okolí, byste měli určitě vyzkoušet tato jídla, než se rozloučíte s tímto městem. Očekáváme, že se podělíte o své zážitky z cestování, pobytu a jídla v Pune.