Pouliční stánky s jídlem

12 nejlepších pouličních jídel, které můžete vyzkoušet v Paříži jako Wanderlust

Paříž, známá jako romantické město, je hlavním městem Francie. Od 17. století je Paříž jedním z hlavních evropských center financí, obchodu, módy a umění. Toto město má mnoho turistických atrakcí, jako je slavná Eiffelova věž, muzeum Louvre, Cathedrale Notre-Dame atd. Paříž je díky svému bohatství umění a kultury, kavárenské kultuře, pečivu jednou z nejoblíbenějších a nejžádanějších turistických destinací na světě. , móda, její vynikající gastronomie.

Pařížané, kterým se také říká Pařížané, se od ostatních trochu liší, protože jsou workoholici, nespřátelí se příliš rychle, poněkud přátelsky, rádi si hodně povídají o filozofii, politice atd. Kromě turisty atrakcí, Paříž je známá svou vynikající kuchyní. Pařížské ulice jsou osvětleny autentickými pouličními pokrmy nepřetržitě. V tomto článku se podíváme na nejlepší pouliční jídlo v Paříži.

Seznam 12 slavných pouličních jídel v Paříži:

Někteří lidé cestují do nového města za muzei, památkami nebo s dobrodružstvím prozkoumat toto místo, ale průzkum se nedokončí, pokud jste neochutnali pouliční jídlo. Zde je seznam nejlepších pouličních jídel dostupných v Paříži:

1. Francouzský bagetový sendvič:

pouliční jídlo v Paříži

Toto je klasické pařížské pouliční jídlo. Tento typický sendvič je vyroben z bagetového chleba. Technicky je bageta dlouhý bochník chleba, který je křupavý. Bageta je nakrájená na plátky a plněná omáčkou a pomazánkou. Náplň může být z krevet, masa, kuřete, artyčokových srdcí s rajčaty, zelenou cibulí, salátem atd. Jedná se o perfektní snídaňové jídlo, které si můžete vychutnat.

2. Palačinky:

nejlepší pařížské jídlo

Toto je nejrozšířenější pouliční jídlo v Paříži. Palačinky se vyrábějí z rýžové mouky s různými nádivkami, jako je Nutella, sýr nebo vejce, šunka nebo marmeláda. Téměř všechny trhy mají krepové stánky a toto autentické občerstvení patří mezi oblíbené mezi turisty i místními. Pokud jste to ještě nezkusili, chyťte to co nejdříve.

3. Croissanty:

nejlepší rychlé občerstvení v Paříži

Říká se, že pokud jste na návštěvě v Paříži, měli byste jíst croissanty až do pusy. Croissanty se vyrábějí z navrstveného kynutého těsta. Lahodné francouzské máslo se rozetře na těsto a několikrát za sebou se stočí na plech. Tato technika válcování se nazývá laminování. Výsledkem tohoto procesu je šupinatá struktura podobná listovému těstu. To je perfektní jídlo k snídani.

4. Falafel:

indické pouliční jídlo v Paříži

Jedná se o klasické francouzské jídlo, sendvič falafel je velmi podobný šunkovému sendviči v Paříži. Obvykle se jednalo o jídlo na Blízkém východě, které se skládalo z masových kuliček doprovázených zelenými saláty, salátem, rajčaty a zelenou cibulí s máslem a majonézou. To je tak chutné, že každý kiosek prodávající Falafel má dlouhé fronty a vaše číslo přijde nejdříve za 15 minut čekání.

5. Pad Thai:

Indické pouliční jídlo v Paříži

Paříž je domovem všech státních příslušníků po celém světě, a proto zde najdete kuchyně různých národností. Jedná se o typický thajský speciál dostupný v ulicích Paříže. Pad Thai je vyroben z bílých rýžových nudlí, smažených na oleji a promíchaných v různých druzích šťavnaté a šťavnaté omáčky. Rýžové nudle lze kombinovat s mletým masem, jako je kuřecí, hovězí, vepřové nebo rybí, nebo si tuto pikantní pochoutku můžete vychutnat s různou zeleninou.

6. Tacos:

Nejlepší pouliční jídlo v Paříži

Tacos, původně mexické jídlo, je svačinka, která se skládá z kukuřičné nebo pšeničné tortilly, plněné náplní zeleniny, masa, krevet a tofu. Výběr náplní může být omezen pouze na zeleninu, pokud jste vegetarián; seznam pro nevegetariána je nekonečný. Tato nízkorozpočtová svačinka může být tou nejlepší cestou na cestách po Paříži.

7. Souvlakis:

Ulice s jídlem v Paříži

Souvlakis je řecké rychlé občerstvení běžně dostupné ve všech obchodech s potravinami ve městě. Toto jídlo je připraveno se zeleninou a kousky masa, napíchnuto a grilováno na plameni. Tato mísa na zalévání se podává se špejlí spolu s několika smaženými bramborami a pita chlebem, na špízy se posype trocha limetky.

8. Kebab:

Pouliční jídlo v Paříži ve Francii

Indické pouliční jídlo je nejčastěji dostupné v pařížských ulicích a kebab je jedním z nejlepších dostupných pokrmů, které mohou zahnat váš hlad. Od pečeného kebabu až po grilování na dřevěném uhlí najdete na ulicích spoustu druhů. Nenechte si ujít tyto kebaby, pokud chcete, aby toto indické jídlo polechtalo vaše chuťové buňky.

9. Gelato:

levné pouliční jídlo v Paříži

Jedná se o slavnou zmrzlinu italského původu vyrobenou z ledu, malého nebo žádného cukru, vajec. Tato ledová směs se dobře promíchá a podává se v kuželu s některými exotickými příchutěmi, jako je černý rybíz, malina, lískový ořech a mnoho dalších. Pokud se chcete občerstvit uprostřed prohlídky města, vydejte se na toto úžasné gelato, které osvěží vaši mysl i tělo.

10. Macarons:

Paříž musí jíst pouliční jídlo

Paříž je domovem milovníků chleba a pečiva. Macarons, francouzská cukrovinka, se vyrábí z vaječného bílku, moučkového cukru, mandlové moučky a potravinářského barviva. Paříž má spoustu obchodů s macarony, které nabízejí různé příchutě od slaného karamelu po růžovou vodu a malinu. Ačkoli jsou tyto trochu drahé, makaróny musíte vyzkoušet, protože tato cukrárna definuje, o čem je Paříž.

11. Grilovaný sýr:

ulice s nejlepším jídlem v Paříži

Sendviče s grilovaným sýrem jsou k dispozici se spoustou variací po celých pařížských ulicích. Pařížské grilované sýrové sendviče jsou soupeřem nejlepších dostupných sendvičů na světě. Tradiční těsto je krájeno a plněno rozpuštěným sýrem a máslově křupavým toastem s výběrem masa jako tuňáka nebo taženého vepřového masa nebo horkého pastami a poté grilováno na plameni. Toto lahodné, vodnaté jídlo je nutností, když jste v Paříži.

12. Dosas:

Pouliční jídlo v Paříži

Na celé cestě si vyhraďte jeden den a poznejte indické jídlo s francouzským nádechem. Toto jihoindické jídlo je zábal z čočkové rýžové mouky plněný bramborami, kořením a cibulí spolu s francouzským máslem a sýrem. Toto jídlo se podává s polevou z domácího čatní a okurek. Toto jídlo může ukojit váš hlad po indické chuti k jídlu.

Nejlepší místa pro rychlé občerstvení v Paříži:

  • Po celé Paříži je spousta pouličních center a hawker center. Rue des Rosiers je jediným místem pro lahodné sendviče falafel a shawarma. Tato jídla vypadají jako malé jídlo, ale věřte mi. Jsou plné jako velké obědové jídlo, protože do nich jsou nacpané náplně a omáčky. Jděte snadno na tato jídla.
  • Pokud máte chuť na horké hamburgery a hamburgery, rychle se vydejte do pouličních center Marche Saint Horne. Poskytují vám různé možnosti masových hamburgerů.
  • Rue du Faubourg, Saint-Denis jsou kulturně nejrozmanitější ulice v Paříži, kde najdete dobré autentické pouliční jídlo za rozumné ceny. Kulturně rozmanité prostředky, můžete najít autentická jídla z Indie, Turecka, Libanonu, Středního východu a dokonce i jihovýchodní Asie.
  • Rue Cler je pravděpodobně nejoblíbenější ulice s potravinami v Paříži. To je blízko věže Effiel a Invalidovny. Jedná se o dopravní tepnu určenou pouze pro chodce, proslavenou svými vysoce kvalitními produkty, a proto dražší než jiné ulice s potravinami.
  • Pokud chcete nakupovat a svačit současně, pak je Rue Des Martyrs místem, kam byste měli jít. Nejde jen o nejlepší ulice s jídlem v Paříži, ale také o místo na jednom místě pro nákupy suvenýrů v Paříži.
  • Ulice Rue Montorgueil je známá autentickým a tradičním pařížským pouličním jídlem.
  • Vydejte se na Rue-Saint Dominique, pokud máte chuť na pečivo a sladkosti. Tato ulice vám nabízí nejlepší pečivo a cukrovinky na světě.
  • Kromě toho Paříž pořádá každý měsíc pouliční festivaly. Některé z nich jsou umístěny na Le Food Market, silnici mezi stanicemi metra Menilmontant a Couronnes. Každý pátek a sobotu se na místě zvaném Salon des Miroris koná pouliční večírek, kam přijíždí několik městských potravinářských vozů, aby předvedly svá nejlepší jídla..

Paříž není vždy o Eiffelově věži nebo krásných muzeích. Je proslulá jednou méně zjevnou věcí, kterou je pouliční jídlo. Paříž má po městě k dispozici rozmanité a živé pouliční jídlo. Paříž, přestože je považována za druhé nejdražší město na světě, zde nabízené pouliční jídlo je za velmi dostupnou cenu, kterou si může užít každý. Pokud se v blízké budoucnosti chystáte do Paříže, pak byste měli vyzkoušet výše zmíněné pouliční jídlo. Až se vrátíte z Paříže, podělte se s námi o své zážitky z výletu za jídlem.