Pouliční stánky s jídlem

10 slavných pouličních jídel v Dillí: Quick Quide k uspokojení vašich chutí

Dillí je národní hlavní město naší země, které je známé mnoha věcmi, jako je sudý & liché dny řídit auta, ale věděli jste, že nabízí širokou škálu pouličních jídel, na kterých si můžete hodně pochutnat? Ano! Zde vzniklo Mughlajské vaření a ulice Dillí vám nabízejí nepřeberné množství možností, které vám začnou bez okolků slzet. Obyvatelé Dillí, často označovaní jako Dillíité nebo Dillíwaly, jsou přátelští a inkluzivní lidé. Změny životního stylu zvýšily růst stánků v ulicích hlavního města. Zde je seznam nejlepších pouličních jídel v Dillí.

10 nejlepších pouličních jídel v Dillí:

Projděte si seznam potravin, které jsou k dispozici v ulicích hlavního města země, zde je seznam:

Dahi Bhalle:

Slavné dillí pouliční jídlo

Je to recept podobný Dahi Wada, kromě některých přídavků. Dahi Bhalla je poživatelskou radostí, kterou byste si neměli nechat ujít. Smažené wadas jsou namočeny do sladkého tvarohu, doplněné čatní z pikantního červeného čatní nebo šťavnatého zeleného. Specialitou Dahi Bhalla je, že jsou na něj přidány papdy, vařená cizrna, malé kousky vařených brambor, což z něj činí svačinku s jemnou wada a křupavou polevou.

Chole Bhature:

Nejlepší pouliční jídlo v Dillí v noci

Ačkoli v každém menu najdete Chole bhature, nemůžete najít chuť, kterou dostanete v ulicích Dillí. Stánky a přepážky vám poskytnou to nejchytřejší bhature, což z něj dělá skvělého prodejce. Předem namočená cizrna se vaří s různými druhy koření, což z ní činí nejlepší kombinaci pro vaši bhaturu. Zvláštní pozornost je věnována hnětení těsta přidáním méně sody. Nezapomeňte vyzkoušet toto slavné pouliční jídlo v jižním Dillí.

Rohlíky:

Rohlíky

Rohlíky získaly novou podobu a chuť a obsah se mění podle města, sympatií lidí atd. Ty, které jsou k dispozici v Dillí, vás přimějí říct ještě jednu! Existuje několik variant, například míchaná zelenina, paneer a používá se také kuřecí nádivka. Ingredience použité v každém stánku jsou různé, díky čemuž jsou chutnější, a je to nejlepší svačina, kterou si můžete vzít na cesty.

Kebab:

Non veg pouliční jídlo v Dillí

Jedno z nejlepších nevegetariánských pouličních jídel dostupných v ulicích Dillí, které vám připomíná Nawabs. Na každém silničním stánku můžete získat různé kebaby, jako je Kakori kebab, Shami kebab, Galouti kebab, abychom jmenovali alespoň některé. Plně ochucené kořením, díky kterému jsou kebaby ještě chutnější a šťavnatější, takže vaše ústa se zalévají vůní. Lehney-Tamatar chutney dodá svačině tolik potřebnou pichlavost.

Parantha:

Nejlepší pouliční jídlo v jižním Dillí

Jednou z nejvíce preferovaných snídaní mnoha Delhiites je Paratha, kterou lze jíst kdykoli. Plněné různými druhy zeleniny a připravené horké s kapkou másla nahoře se rozpustí v ústech, Aloo paratha, gobhi paratha, cibule paratha, abychom jmenovali alespoň některé. Pizza paratha a vaječné paraty jsou další specialitou ulic Dillí.

Besan Ka Chilla:

Besan Ka Chilla

Pokud hledáte zdravější verzi svačiny, pak je Besan ka chilla tou nejlepší volbou. Z gramové mouky se vyrábí tenká vrstvená chilla, která je plněná tenké plátky zeleniny. Mnoho milovníků jídla jí jako předkrm a chutná velmi lahodně. Přidání drceného paneeru do besan ka chilla je další dostupná verze dostupná na ulici, což z něj dělá zdravé jídlo.

Chana Zor Garam:

Chana Zor Garam

Chana Zor Garam je oblíbená svačinka, která má dostatek bílkovin a poskytuje vám mnoho zdravotních výhod spolu s nárůstem chutí. Pokud jste milovník jídla, ale dbáte na zdraví, pak je to perfektní svačinka, kterou si můžete vychutnat!

Paneer Tikka:

Paneer Tikka

Paneer tikka a aloo tikka jsou některé z občerstvení, kterým se nelze vyhnout, když mluvíte o pouličním jídle. Paneer se marinuje v koření a pak se tikky grilují v tandoori. V některých oblastech Dillí se vám musí rozpustit v ústech. Snažte se být opatrní, protože tyto horké a báječné tikkas vám mohou spálit jazyk, pokud jsou jedeny ve spěchu.

Chole Kulcha:

Slavná chole kulche v Dillí

Jedná se o další oblíbenou svačinku, kde se Kulchas mažou a smaží na Tawě s použitím chutney ze zeleného česneku. Chole je lahodné kari, které se připravuje s vařenou cizrnou s kombinací koření. Kari je pak posypáno sýrem, koriandrem, cibulí, která dodává větší chuť. Mnoho stánků nabízí domácí nakládané okurky, které se skvěle hodí ke kombinaci chole kulcha.

Gol Gappe:

Nejlepší pouliční jídlo v západním Dillí

Gol gappe je oblíbená svačinka, která je k dispozici v každém koutě města a dělá ji oblíbenou lidmi všech věkových kategorií. Známý jako Pani poori v Bombaji, Puchka, v Kalkatě, nemůžete nikde získat pikantní, pikantní chuť Gol gappe. Kousek papdi namočený v dahi je nutností po spálení těchto příčin gol gappes.

Nejlepší místa pro pouliční jídlo v Dillí:

  • Paranthe Wali Gali v oblasti Chandini chowk je proslulá druhy paranth, které můžete vyzkoušet! Mnoho míst otevřených v této oblasti bylo postaveno v průběhu 19. století. Pandit Gaya Prasad Shiv Charan, Pandit Babu Ram Devi Dayal’s, Pandit Kanhaiya Lal & Obchod Parantha Durgy Prasada, abychom jmenovali několik obchodů, které prodávají žhavé paranthy.
  • Kuremal Mohan Lal Kulfi je místo ve Starém Dillí, které vám dává chutné a studené kulfi s několika příchutěmi. Toto místo vám poskytne mimořádné příchutě jako paan, tamarind, mango a granátové jablko, abychom jmenovali alespoň některé..
  • Bikanerwala, Streets food by Punjab grill, Chaayos jsou jedny z nejlepších míst na mezinárodním letišti v Novém Dillí a jeho okolí. Poskytnou vám teplé i studené nápoje s báječným občerstvením, které budete muset vyzkoušet!
  • Železniční stanice je místo, které často cestuje mnoho lidí; nabízejí spoustu pouličních jídel, které můžete vyzkoušet, než nastoupíte do vlaku. Roh Hira chaat, Haldiram’s, Ashok chaat koutek je několik slavných pouličních jídel, které můžete vyzkoušet a které se hodí do kapsy.
  • Dillí Haat je další místo, kde najdete měkké a vlhké koláče a podáváte pokrmy, které patří do všech různých států v zemi, což vám poskytne chuť každého státu. Zde jsou stánky otevřené od 11 do 21 hodin.
  • Karol bagh je další místo, které poskytuje severoindické pouliční pokrmy spolu se slavnou Kulfi-Faluda, která uklidňuje vaše kyselé v horkém horku. Můžete také najít horkou chole bhaturu s velkou sklenicí lassi, která naplní váš žaludek a leptá vám ho v paměti.
  • Zahradní trh Rajouri je místem, které musíte navštívit a které vám poskytne autentickou chuť gol gappas, tikkis a různých chaatů, které se podávají ve velkém množství za minimální náklady.
  • Chandini Chowk je další místo, kde se podávají všechny druhy jídel, sladké až slané, spolu se slavným ovocným chaatem.

Dillí není jen národní hlavní město země a jsou v něm ubytováni lidé všech typů, což nám dává příklad Jednoty v rozmanitosti. Rychlý životní styl lidí, kteří zde zůstávají, výrazně zvýšil kulturu pouličního jídla. Se seznamem nejlepších pouličních jídel v Dillí se můžete snadno pohybovat po ulicích a užívat si každý kousek pouličního jídla.