Pokles

Zelený čaj na hubnutí: Tyto odrůdy zeleného čaje skutečně zeštíhlují a mají obzvláště zdravý účinek

Obezita v Německu v posledních letech rychle roste. Více než polovina všech žen a více než 65% mužů váží příliš mnoho liber, většina z nich má nadprůměrný index BMI 25, který je Světovou zdravotnickou organizací klasifikován jako nadváha. Děsivá statistika, protože je dobře známo, že obézní lidé častěji trpí kardiovaskulárními chorobami a vysokým krevním tlakem. Obezita může také způsobit cukrovku a dokonce i rakovinu. Je zvláště důležité, aby mladí lidé měli zdravou hmotnost BMI. Protože u dospívajících s nadváhou se může vyvinout metabolický syndrom. Příčin přibývání na váze je mnoho, včetně nedostatku pohybu, nezdravé stravy a zvýšené konzumace cukru. Pokud chcete zdravě hubnout, měli byste se proto spolehnout na cvičení a plán zdravé výživy. V posledních letech se zelený čaj stal důležitou součástí dietního plánu.

Efekt zeleného čaje a tipy na pití při hubnutí rychle vysnívají

Aby se trochu přiblížili vysněné postavě a zdravému indexu BMI, mnoho lidí spoléhá na nárazové diety a silnou redukci kalorií. Pokud chcete rychle zhubnout, riskujete jojo efekt. Je proto mnohem lepší pozměnit svůj jídelníček pomalu. Každý, kdo připravuje zdravé jídlo třikrát denně a o přestávkách pije nápoje bez kalorií, je na správné cestě ke zhubnutí. Zde přichází na pomoc několik triků. Zelený čaj je například považován za skutečný produkt na hubnutí a může stimulovat metabolismus. Vysvětlíme vám, jak můžete zhubnout pomocí zeleného čaje, a prozradíme, proč má chutný nápoj účinek.

Zelený čaj na hubnutí: to je to, co má na našem těle

Zkombinujte zelený čaj s dietou a zhubněte tipy a triky

Zelený čaj je jako léčivá rostlina znám již více než 5 000 let. Zelený čaj má silný antibakteriální a imunitní účinek. Léčivá bylina je bohatá na antioxidanty, které mohou účinně zachytávat volné radikály. Podporuje trávení, stimuluje metabolismus a urychluje spalování tuků. Zelený čaj může také pomoci přeměnit energii jídla na tělesné teplo, které umožní tělu spálit více kalorií než obvykle.

Zelený čaj také boduje vysokým obsahem kofeinu, a proto je zdravou alternativou kávy, která nám ráno dodá energii. Kofein stimuluje metabolismus a v kombinaci s aminokyselinou L-theanin může zvýšit spalování tuků. Studie ukázaly, že zelený čaj má také pozitivní vliv na metabolismus cukrů, a proto je ideální pro prevenci diabetu 2. typu.

Zelený čaj na hubnutí: na to si musíte dát při nákupu pozor

Zelený čaj pro hubnutí tipy a kombinace pití

Aby se pozitivní účinky čaje mohly lépe rozvíjet, měli byste při nákupu věnovat zvláštní pozornost organické kvalitě. To je velmi důležité, protože nižší kvalita vyplývající z pěstování pesticidů a insekticidů může být zdraví škodlivá. Před nákupem byste navíc měli vždy porovnat cenu, protože vlastnosti sypaného čaje jsou často levnější než čaj v čajových sáčcích. Mezi další důležité informace, které musí být uvedeny na obalu, patří:

 • Na obalu by měla být uvedena odrůda, kultivar, datum výroby a rok sklizně a přesné složení.
 • Vzduchotěsné balení zaručuje, že obsah je chráněn před světlem a vlhkostí. Mimochodem, čaj byste měli udržovat vzduchotěsný a chráněný před světlem i po zakoupení.
 • Organické čaje pocházejí z pěstování bez pesticidů a jsou považovány za zdravou variantu.

Na rozdíl od černého čaje se zelený čaj vyrábí z nekvašených listů. Čerstvě natrhané listy se opečou a krátce zahřejí nebo podusí. Tímto způsobem nejsou aktivní složky ničeny oxidací. V obchodech jsou k dispozici různé odrůdy zeleného čaje. Často se z něj vyrábí extrakt v práškové formě a lze jej nalézt v pilulkách i kapslích. V Asii, hlavně v Číně a Japonsku, se ale tradičně vyrábí z listů. Protože čaj ve vroucí vodě zhořkl, Japonci nejprve přivedou vodu k varu a poté ji nechají 5 minut vychladnout na 80 stupňů. Poté nechte čaj 2 až 3 minuty louhovat v horké vodě.

Stojí za to měnit odrůdu častěji, abyste dodali tělu co nejvíce užitečných přísad. U spotřeby navíc platí zlaté pravidlo: Nedoufejte v rychlé výsledky. První pozitivní efekty lze pocítit až po dvou týdnech každodenní konzumace. Většina odborníků na výživu se proto shoduje, že čaj je pro tělo prospěšný a může doplnit plán zdravého stravování.

Zelený čaj: přehled nejlepších druhů čaje na hubnutí

Jak často pít zelený čaj na hubnutí a jaké druhy čaje si vybrat

V současné době je na výběr široká škála čajů. Ale které jsou zvláště dobré pro vaše zdraví a které vám mohou pomoci zhubnout? Nabízíme vám přehled. Zelený čaj se vyrábí v Číně, Japonsku a částech Indie. V Evropě jsou japonské odrůdy obzvláště oblíbené. Liší se od sebe navzájem, protože jsou získávány z různých částí rostliny (pupeny, listy atd.). Každý druh čaje má tedy jiné přísady. Proto odborníci doporučují, místo pouhého výběru jednoho druhu, vypít 1-2 šálky tří druhů po celý den. Do těla se tak dostane více vitamínů a antioxidantů.

Zelený čaj Sencha: Perfektní produkt na hubnutí

zelený čaj pro účinky na hubnutí a obsah kofeinu v různých druzích čaje

Zelený čaj Sencha je v Japonsku velmi oblíbený. Čaj je považován za velmi kvalitní a je vyroben z mladých listů a pupenů. Rostliny se pěstují na otevřených polích a čajové lístky jsou každý den vystaveny silnému slunečnímu světlu. Výhonky jsou téměř výhradně ručně sbírány lidmi a poté zpracovávány na čaj. Aby se zastavil proces kvašení, listy se vaří v páře po dobu 20 sekund a poté se suší. Zpracovávají se pouze pupeny a mladé listy. Specifický pro čaj je jeho trávově zelená barva, podle které lze Senchu ​​okamžitě poznat. Existují tři období sklizně: jaro, pozdní léto a podzim. Platí následující pravidlo: Nejlepší čaj se připravuje z listů, které byly nasbírány při prvním sběru na jaře.

Pijte odrůdu čaje Sencha na hubnutí

Ale pokud jde o chuť, hubnoucí zařízení není pro každého – má hořkou chuť, na kterou si musíte nejprve zvyknout. Jsou to právě tyto hořké látky, které mají potlačit chuť k jídlu. 250 ml šálku čaje brzy odpoledne rozproudí vaše tělo a dodá vám energii, kterou potřebujete pro pozdní odpolední cvičení. Příprava zeleného čaje Sencha je velmi snadná. Přivedete vodu k varu, poté ji necháte vychladnout na 60 stupňů a čajové lístky necháte 2 minuty ve vodě namočit. Jedinou specialitou přípravku je doba máčení, která by neměla přesáhnout 2 minuty.

Stručný přehled čaje Sencha:

 • Vysoce kvalitní čaj z Japonska
 • Chuť se liší v závislosti na době sklizně a klimatických podmínkách. Nejlepší čaje Sencha mají mírně nahořklou chuť.
 • Období sklizně začíná na jaře
 • Jedna dávka obsahuje více než 60 mg kofeinu. Pro srovnání, káva obsahuje více než 110 mg kofeinu v jedné porci, což je téměř dvojnásobek.
 • Poskytuje tělu hlavně antioxidanty.
 • Doporučená denní spotřeba je jeden 250ml šálek odpoledne.
 • Čaj Sencha má poměrně vysoký obsah kofeinu.

Zelený čaj na hubnutí: Čaj Bancha udržuje tělo v kondici

Pijte denně zelený čaj na hubnutí

Populární čaj Bancha se v Evropě těší stále větší oblibě. V Japonsku je již dlouho jednou z nejoblíbenějších odrůd, protože obsahuje mnoho stopových prvků, včetně železa. Obsahuje méně kofeinu než Sencha a je považován za jediný druh zeleného čaje, který lze pít večer, aniž by měl negativní dopad na spánek. Čaj je v průměru levnější. Jeho nízká cena pochází z poněkud pozdější sklizně. Je vhodný pro každodenní konzumaci. Pokud jde o chuť, Bancha boduje sladkou, velmi jemnou chutí. Bancha se pije dvakrát denně – jednou po obědě a jednou po večeři. Může tedy stimulovat trávení a metabolismus.

Bancha čaj na první pohled:

 • Levná alternativa k drahému čaji Sencha
 • Vhodný pro každodenní konzumaci, doporučujeme 250 ml šálku čaje po obědě a dalších 250 ml šálku čaje po večeři
 • Sklizeno později jako Sencha, druhý sběr dělá obzvláště chutný čaj.
 • Obsahuje důležité stopové prvky
 • Má výrazně méně kofeinu na porci – pouze 42 mg, a proto jej lze pít i večer.

Zelený čaj na hubnutí: Čaj Genmaicha zajišťuje uspokojivý pocit sytosti

Metoda přípravy čaje Genmaicha Zhubněte Nechte mezi jídly cítit plný nápoj

Čaj Genmaicha je dalším zajímavým druhem čaje. Vyrábí se z pražených čajových lístků a zrn rýže (hnědá rýže). Druh čaje boduje velmi příjemnou, silnou vůní a pila ho hlavně chudá populace mezi jídly. Zelený čaj vám dává pocit sytosti a zároveň neobsahuje téměř žádné kalorie. Čaj může také zvýšit tělesnou teplotu a podpořit spalování tuků. Je to perfektní alternativa k čaji Sencha a může ji částečně nahradit.

Stručný přehled čaje Genmaitcha:

 • Levný druh čaje
 • Vhodný pro každodenní konzumaci a může nahradit čaj Sencha 1–2 dny v týdnu
 • Obsahuje pražená zrna rýže, proto má specifickou chuť
 • Lze kombinovat s jinými druhy čajů, například s čajem matcha
 • Po šálku čaje Genmaicha se rychle budete cítit plní.
 • Pije se mezi jídly.

Čaj Matcha: Zdravý zelený čaj na hubnutí

Čaj Matcha se zeštíhlujícím účinkem na tělo

Čaj Matcha je možná jedním z nejznámějších čajů na světě. Odrůda čaje získala popularitu před několika lety a od té doby se těší velkému zájmu. Je považován za skutečný produkt na hubnutí a je bohatý na vitamíny a antioxidanty, které mají pozitivní vliv na pleť, vlasy a tělo. Na rozdíl od již zmíněných odrůd zeleného čaje není Matcha vhodná pro každodenní použití, ale může poskytovat odrůdu 4krát týdně. Můžete si udělat čajový nálev, ale čaj matcha je také skvělý do smoothies.

Stručný přehled čaje Matcha:

 • Vysoce kvalitní čaj, který pili japonští šlechtici při čajových obřadech
 • Vyrobeno z listového masa
 • Obsahuje mnoho vitamínů, aminokyselin a katechinů
 • Má velmi příjemnou svěží vůni
 • Prodává se ve formě prášku
 • Má vysokou cenu, ale balení čaje matcha lze používat po dobu 3-4 měsíců, pokud je dávkování správné
 • Není vhodné pro každodenní spotřebu. Do smoothie je nejlepší přidat ráno matcha prášek
 • Má velmi vysoký obsah kofeinu více než 270 mg na porci (ve srovnání s kávou, kde je obsah kofeinu kolem 120 mg na porci)

Další oblíbené směsi zeleného čaje, které stimulují metabolismus

Zkombinujte zelený čaj se zázvorem na hubnutí a pijte

Na trhu lze také najít několik speciálních druhů čajů smíchaných s jinými přísadami. Není tedy neobvyklé najít směs zeleného čaje. Vybrali jsme pro vás dva nejlepší:

Zelený čaj se zázvorem

Zelený čaj chutná obzvláště lahodně společně se zázvorem. Zázvor zároveň reguluje pocit sytosti a zjemňuje silnou vůni zeleného čaje. Batcha čaj lze obzvlášť dobře kombinovat se zázvorem a citronem.

Zkombinujte zelený čaj s čajem mate a čajem pu-erh

Zelený čaj na hubnutí, který čaje kombinují, je zelený čaj zdravý

Pu-Erh je čínský druh čaje s červenohnědou barvou a jemně kořeněnou chutí. Je vyroben ze stejných rostlin jako zelený čaj, ale je zpracován odlišně. Během kvašení se do něj přidávají čajové houby. Při nákupu byste měli věnovat zvýšenou pozornost organické kvalitě, protože v minulosti našli vědci při laboratorních testech zbytky pesticidů. Čaj Pu-Erh má údajně především léčivý účinek. Čaj maté stimuluje metabolismus a tím pomáhá spalovat kalorie. Tento čaj se pije studený, to je jediný způsob, jak plně rozvinout pozitivní účinky.