Pokles

Detoxikační čaj – účinky a vhodné odrůdy pro detoxikaci a hubnutí

Detoxikační čajové čaje si udělejte sami

Každý z nás se občas cítí unavený a vyčerpaný, což je často důsledek nezdravé stravy a životního stylu. V tomto případě naše tělo potřebuje detox, aby se zase cítilo dobře. Zde přichází na řadu takzvaná detoxikační kúra, která stimuluje metabolismus a má za cíl detoxikaci těla. Detoxikační voda a speciální šťávy, které transportují toxiny z těla, podporují očistný proces. Dalším nástrojem, který se stal dokonce trendem, je detoxikační čaj. Za tímto účelem se míchají speciální druhy čajů, které stimulují metabolismus těla. Více o účincích čajů na hubnutí a detoxikaci a také pár nápadů na vhodné odrůdy se dozvíte v článku.

Co je to detoxikační čaj?

detox-čaj-tělo-detoxikace

Detox je detoxikační proces, při kterém je tělo zbaveno škodlivých škodlivin. Jedná se o druh terapeutického půstu, jehož cílem je detoxikace těla. Detoxikační čaj je jedním z nástrojů, které podporují tento očistný proces. Kromě detoxikace by vám tento čaj měl také pomoci zhubnout a cítit se dobře. Zelený čaj je dobře konzervovaný čaj pro detoxikaci, protože rozhýbe metabolismus a tím urychlí spalování tuků. Podobný účinek mají i některé speciální směsi bylinných čajů, které také transportují škodlivé látky z těla.

Proto je zázvorová voda zdravá! Vše o přípravě, účincích a použití

Zelený čaj na hubnutí: Tyto odrůdy zeleného čaje skutečně zeštíhlují a mají obzvláště zdravý účinek

Jak připravit zelený matcha čaj – návod a recept

detox-čajová kúra-zázvor-citron

Detoxikační čajové zážitky jsou nejednoznačné a nejsou pro každého stejné. U některých lidí se nápoj osvědčil jako dobrá pomoc proti přebytečným kilogramům, u jiných však nelze pozorovat žádný účinek. Detoxikační čaje jsou však vyráběny z různých bylin, které jsou rozhodně zdravé a mají na tělo pozitivní vliv. V tomto smyslu čaje pro detoxikaci a hubnutí obecně nemohou uškodit a spíše pomoci s detoxikací.

Účinek detoxikačního čaje v detoxikačním režimu

detoxikační účinek čaje

Každý ví, že čaje jsou zdravé a uklidňující. Některé druhy čajů se navíc doporučují při dietách a kúrách, protože detoxikují tělo. To je přesně účinek detoxikačního čaje. Navíc má dehydratační účinek a tím stimuluje trávení a spalování tuků. Tímto způsobem zbaví tělo toxinů a vlákniny a pomůže při hubnutí.

detox-čaj-zelený-čaj-hubnutí

Detoxikační čaj mu kromě pročištění organismu dodává důležité živiny a vitamíny, které jsou zvláště důležité při detoxikační kúře. Složky v těchto čajích mají účinek potlačující chuť k jídlu a především snižují chuť na sladké. Detoxikační čaj se proto skvěle kombinuje s dietami a je důležitou součástí každého detoxikačního režimu.

směs čaj-čaj-sáček-čaj

Samozřejmě nemůžete zhubnout jen s detoxikačním čajem a úplně zbavit své tělo toxinů. Jak již bylo zmíněno, jeho účinek je pouze podpůrný a čaj by měl být sladěn s celým detoxikačním plánem. Nejlepší je nechat si poradit od lékaře nebo odborníka na dietu a vytvořit si osobní dietní plán. Existuje však několik obecných tipů, které byste pro úspěšný režim detoxikace měli mít na paměti.

  • Postupně se vzdávejte pevných potravin
  • Pijte detoxikační čaj spolu s velkým množstvím vody a jiných neslazených tekutin
  • Sportujete pravidelně?
  • Dostatečně se vyspat
  • Vyvarujte se mléčných výrobků, alkoholu, kofeinu a cukru

Detoxikační čaj na hubnutí

detox-čaj-zázvor-čaj-hubnutí-citron

Čaje, které podporují detoxikaci těla, stále obsahují mnoho vitamínů a minerálů, které stimulují metabolismus, oběh a trávení. To také stimuluje spalování tuků a snižuje hmotnost. Bylinky a přísady v detoxikačním čaji omezují chuť k jídlu a výrazně snižují chuť k jídlu. Proto jsou správné přísady do čaje na hubnutí velmi důležité.

detox-tea-sencha-zelený čaj-hubnutí

Když se tělo zbaví toxinů, začne proces hubnutí. Pokud jste se rozhodli shodit pár kil navíc s Detox Tea, pak musíte poznamenat, že samotný nápoj nestačí a sám o sobě nedokáže zázraky. Detoxikační čaj vám pomůže zhubnout, pouze pokud je kombinován s vyváženou stravou a dostatkem pohybu.

Pokud chcete s čajem zhubnout, musíte se naprosto vyhýbat cukru a dalším sladidlům. Detox je hojivý půst, takže strava by měla být také lehká a bez tuku. Skvěle se k němu hodí tekutá jídla jako vývary, smoothie a různé polévky. Při pití čaje také hraje důležitou roli množství. Bohužel jednoho nebo dvou šálků denně nemůžete dosáhnout požadovaných výsledků. Doporučené množství je tedy mezi dvěma a třemi litry denně.

Detoxikační čaje a jednoduché recepty na detoxikační čaj

detoxikační čajové detoxikační čaje

Pokud chcete také vyzkoušet detoxikační čaj na pročištění nebo jako pomoc při hubnutí, pak nemusíte nutně kupovat drahé výrobky. Mnoho populárních čajů je skvělých na detoxikaci a vůbec nestojí tolik. Obecně není vhodné používat černý čaj, protože obsahuje kofein, který se při detoxikační dietě nedoporučuje.

detox-čaj-hubnutí-detoxikace

Pokud chcete své tělo detoxikovat, pak existují čaje, které jsou na to nejlepší. Zelený čaj je dobrou volbou, protože má detoxikační účinek. Druh čaje minimalizuje pocity hladu a má pozitivní vliv na metabolismus a trávení. Kromě těchto účinků posiluje imunitní systém a snižuje hladinu cholesterolu.

detoxikační čaj, udělejte si zázvorový čaj

Mírně pikantní zázvorový čaj je dobrou alternativou k zelenému čaji. Zázračná hlíza je považována za extrémně zdravou, protože obsahuje velké množství vitamínů a minerálů, které stimulují metabolismus a zajišťují zdravý imunitní systém. Zázvorový čaj je proto ideální pro detoxikaci a očistu. Tento lahodný detoxikační čaj si navíc můžete snadno připravit sami.

Recept na zázvorový čaj:

Z umyté, neloupané zázvorové hlízy nakrájejte 5-6 plátků a kousky zalijte vroucí vodou. Nechte čaj louhovat 10–20 minut a vyjměte kousky zázvoru. Pokud je to možné, vychutnejte si zázvorový čaj neslazený.

detoxikační čaj-kopřiva-hubnoucí čaj

Opět jedním z detoxikačních čajů je kopřivový čaj. Získává se z listů kopřivy a má účinek zvyšující metabolismus. Tuto čajovou směs lze pít po celý den, i když se večer nedoporučuje velké množství.

směsi detox-čaj-mate-čaj

Čaj maté je považován za skutečný prostředek potlačující chuť k jídlu, a proto je velmi vhodný jako čaj na hubnutí. Důvodem jsou hořké látky, které obsahuje. Čaj z březových listů je naopak velmi vhodný k detoxikaci. Transportuje vodu a toxiny z těla a pomáhá při detoxikaci.

detox-čaj-sencha-zelený čaj-zázvor-citronová tráva

Nejúčinnější jsou však detoxikační čaje vyrobené z kombinace různých bylin. Čajové směsi často obsahují jako hlavní složku zelený čaj a jsou obohaceny o další detoxikační čaje. Oblíbeným receptem je směs zeleného čaje Sencha, zázvoru a citronové trávy.