Požehnej ti

Zůstaňte mentálně fit: Užitečné tipy proti horečce ve skladech v době koróny

Koronavirus se v Německu šíří stále více. Vláda se snaží toto šíření zpomalit, aby ulevilo zdravotnímu systému. V mnoha federálních státech nyní platí přísná pravidla. Ať už jde o úplný zákaz vycházení, domácí karanténu nebo omezení výjezdu: Populace je požádána, aby zůstala doma. Psychologové varují, že sociální izolace může mít důsledky pro naše duševní zdraví. Mnoho lidí se navíc obává nejen o své zdraví, ale také o práci. Dáme vám užitečné tipy, jak si během stresových časů Corony udržet duševní kondici, a vysvětlíme, jak se můžete chránit před takzvanou koronovou horečkou ve skladu. Tímto způsobem přežijete krizi ve vlastních čtyřech zdech a zůstanete zdraví nejen fyzicky, ale i duševně!

Zůstat duševně fit: každodenní rutina pomáhá

zůstaňte mentálně aktivními tipy na organizaci domácí kanceláře

Mnoho lidí se cítí ztraceni, když nemají každodenní rutinu. Pokud zůstanete doma, určitě byste si měli vytvořit jasnou denní strukturu. Předem si stanovte pevnou pracovní dobu, pokud musíte pracovat doma nebo pro děti pevnou školní dobu. Pomůže, když přeměníte místnost v bytě nebo domě na domácí kancelář nebo učebnu a vhodně ji zařídíte. Ložnice nebo obývací pokoj jsou k tomu méně vhodné. Vhodnější je herna nebo výklenek na chodbě. V případě domácí kanceláře byste se také měli ujistit, že každodenní pracovní úkoly jsou distribuovány podobně jako v kanceláři. To znamená pracovat v pracovní době a odpočívat po práci. I večer rutina pomáhá zůstat duševně fit. Patří sem například společná příprava večeře, vyčlenění času na koníčky atd..

Zůstat duševně aktivní: Cvičení udržují vaše tělo i duši v kondici

zůstat mentálně aktivní cvičení doma cvičební plán

Pohyb neprospívá jen tělu, ale i duši. Pokud máte vlastní zahradu, buďte venku co nejčastěji. Jinak se z balkonu může stát také zahradní oáza, kde můžete například cvičit jógu. A dokonce i ve vlastních čtyřech zdech máte možnost trénovat. Ráno a večer plánujte alespoň půl hodiny. Můžete si vytvořit svůj vlastní tréninkový program v závislosti na podmínkách místnosti a vašich vlastních preferencích. Začněte zahřívacími cvičeními, poté přejděte na cvičení na zlepšení krevního oběhu a ukončete dechová cvičení. Cvičení a sport pomáhají snižovat každodenní stres.

Zůstaňte mentálně fit: Udržujte sociální kontakty s přáteli a rodinou denně

zůstaňte mentálně fit a promluvte si s rodinou po telefonu

Nezadaní to mají v období Corony obzvlášť obtížné. Zvláště, když omezíme své sociální kontakty na minimum a vydáme se jen pro to nejnutnější, cítí se většina lidí žijících osaměle osaměle. Kupodivu hrabání se v instagramových obrázcích kruhu přátel příliš nepomáhá. Odborníci doporučují udržovat sociální kontakty s přáteli a rodinou po telefonu. Protože vám mohou poskytnout podporu a pomoc při řešení každodenních problémů.

Zůstat duševně fit: čas na nové koníčky

Zůstaňte mentálně fit Najděte si koníčky a využijte čas kreativně během zákazu vycházení

I v době koróny byste měli být i nadále produktivní. Prvních pár dní většina lidí sleduje svůj oblíbený pořad celý den. Ale nejpozději po týdnu už na to nemáte chuť. Mnohem smysluplnější je zahnat nudu novým koníčkem. Ruční práce, malování, pletení a šití probouzí kreativitu a stimulují představivost.

Zůstat duševně fit: udržovat ve svém bytě pořádek

zůstaňte mentálně fit udržujte svůj byt uklizený

Zvlášť nyní, když trávíme mnohem déle ve vlastních čtyřech zdech, bychom měli pravidelně uklízet svůj domov. Když je v bytě chaos, je pro nás složitější strukturovat každodenní život. Pokud máte dostatek volného času, můžete také uklidit šatník, sklep nebo podkroví. Nyní je také ten správný čas na zalepení starého dřevěného stolu lakem nebo nakonec nalepení nové samolepky na zeď.

Zůstat duševně fit: najít si čas pro sebe

Zůstat v psychické kondici Tipy proti Corona Lagerkaller

Rodiče si jen těžko hledají čas pro sebe, zejména v rodinách s malými dětmi. Je ale důležité vytvořit si místo k ústupu. Tímto způsobem lze předejít sporům v rodině a děti se naučí respektovat soukromí svých rodičů. I pro mladé páry je často obtížné najít rovnováhu v každodenním životě. Je ale velmi důležité, aby každý partner měl čas pro sebe. Společné volnočasové aktivity a koníčky mohou vztah posílit. Patří sem nejen televize, ale také hry, křížovky nebo společné vaření.

Zůstat duševně fit: nepropadejte panice!

Zůstat duševně fit Tipy proti depresi

Karanténa nebo zákaz vycházení doma mohou vyvolat úzkost. Ale právě teď je důležité zachovat klid. Není to snadný úkol, protože všichni mluví o koronaviru. Na jedné straně byste se měli o situaci informovat, abyste podle toho jednali. Na druhou stranu byste se měli pokusit o rozumné posouzení situace. Pomoci může trik: každý den si naplánujte půl hodiny a zkontrolujte, zda jsou zdroje informací seriózní. Oficiální webové stránky vaší státní správy a většina zpravodajských kanálů jsou považovány za spolehlivé. Protože se ale na síti a v sociálních médiích stále objevují falešné zprávy, měli byste se naučit na informace nahlížet kriticky a třídit je.

Zůstat duševně fit: v případě potřeby vyhledat pomoc

Zůstat duševně fit během domácí koránské praxe a omezení výstupu

Není vždy snadné zůstat duševně fit. Pokud se necítíte dobře, můžete vyhledat pomoc. Nyní je v každé spolkové zemi linka důvěry, kde můžete hledat psychoterapeutickou pomoc. Nechte si poradit, pokud se cítíte osamělí, napjatí nebo máte strach. A i když to v současné době vypadá, že koronavirus vládne světu, brzy to bude v pořádku a je jen otázkou času, než lékaři najdou lék.