Požehnej ti

Zlepšete ústní hygienu – řádně vyčistěte jazyk

Komplexní ústní hygiena zahrnuje nejen pravidelné čištění zubů, ale také správnou péči o váš jazyk. Je nezbytnou součástí úst a je pokryta sliznicí. Zatímco do značné míry vyplňuje ústní dutinu, když jsou ústa zavřená, přichází do styku jak se zuby, tak s dásněmi. Přestože poskytuje živnou půdu pro různé choroby zubů a dásní, v ústní hygieně je často opomíjen. Vysvětlíme vám, jak si správně vyčistit jazyk a tím také zlepšit ústní hygienu.

Zlepšení ústní hygieny: proč má smysl čistit jazyk?

co dělat proti zápachu z úst a jak si vyčistit jazyk

Jíst a pít může způsobit, že se na jazyku vytvoří zbytky, které se postupem času rozšíří do výrazných usazenin. Jsou častou příčinou nepříjemné halitózy, která není zátěží pouze pro postižené. V těchto ložiscích se zároveň nacházejí bakterie, které díky teplému a vlhkému prostředí vidí před sebou ideální živnou půdu. To nejen podporuje zánět, ale také riziko zubního kazu a onemocnění parodontu. V důsledku toho se zvyšuje riziko zubního ošetření nebo zubních protéz. Postižení mohou mít také zhoršený pocit chuti, protože funkce chuťových pohárků je zkreslená.

Zlepšení ústní hygieny Co dělat ohledně tipů na špatný dech

Čištění zubů v tomto případě příliš nepomáhá. Přestože zajišťuje čisté zuby a předchází tak dalším rizikům, v žádném případě není zárukou dostatečné ústní hygieny. Místo toho by měly být oba kombinovány tak, aby kombinace čištění jazyka a zubů mohla zajistit nejlepší možné výsledky. Testují se elektrické zubní kartáčky další pomoc a jsou důležitým aspektem správné ústní hygieny.

Zlepšení ústní hygieny: jak správně čistit jazyk?

Vyčistěte si jazyk a trvale se zbavte zápachu z úst

Čištění jazyka probíhá po Vyčistit zuby. Při tom je důležité být opatrný. Každý, kdo s jazykem zachází příliš brutálně, by si v nejhorším případě mohl poranit povrch sliznice. Vyplatí se proto použít škrabku na jazyk nebo speciální kartáček na jazyk, který je určen pro potřeby citlivé pokožky. Jazyk se čistí zezadu dopředu. V ideálním případě by měl být jazyk uvolněný a vystrčený z úst co nejdále.

Zlepšete ústní hygienu proti zápachu z úst Čistěte si zuby

Zvláštní pozornost by měla být věnována zadní části jazyka. Protože v této oblasti je obvykle výrazně více bakterií než na zbytku jazyka. Také zde je třeba dbát na to, aby při čištění nedocházelo k dávení. To je další důvod, proč je běžný zubní kartáček nevhodný. Speciální kartáčky na jazyk jsou mnohem plošší a nehrozí, že zasáhnou hltan.

Krok za krokem: takto se čistí jazyk

Tipy pro ústní hygienu pro zdravé zuby a jazyk

Než bude možné jazyk řádně vyčistit, je zapotřebí určité nádobí. Patří sem kartáček na jazyk nebo škrabka na jazyk, sklenice plná vody a v případě potřeby trocha ústní vody nebo zubní pasty. Poté postupujte následovně:

1.) Zuby se čistí běžným nebo elektrickým zubním kartáčkem. Poté se použije nit.

2.) Podle vašich potřeb se kartáček na jazyk předem namočí do malé ústní vody nebo se potřísní trochou zubní pasty. To vytváří pocit další čistoty.

3.) Jazýčkový kartáč nebo škrabka na jazyk se přetahuje přes jazyk zezadu dopředu i zepředu dozadu.

4.) Tento proces se opakuje, dokud se povlak neodpojí od jazyka.

5.) Poté se škrabka jazyka umístí co nejdále na zadní část jazyka a vytáhne se dopředu.

6.) Čištění je dokončeno, když je kryt odstraněn z jazyka.

7.) Nakonec se ústa vypláchnou poskytnutou vodou.

Zlepšete ústní hygienu: Vyplatí se profesionální čištění jazyka?

Tipy na čištění jazyka u zubaře

Kromě pravidelného domácího čištění jazyka je užitečným doplňkem profesionální čištění u zubaře.Postup je jiný než doma. Jazyk je předem potřený čisticím gelem. Poté se jazyk vyčistí měkkým kartáčkem nebo ultrazvukovým systémem. Tím se také odstraní hluboce uložené akumulace bakterií a konečně se můžete zbavit zápachu z úst.