Požehnej ti

Zdravá strava – Stimulujte imunitní systém zdravou výživou

posílit imunitní systém organismus zdravé jídlo

A jíst zdravé jídlo je velmi důležitý pro náš život a údržbu. Abychom mohli rychle a bezpečně bojovat s nemocemi, je velmi důležité, aby náš imunitní systém správně fungoval a zůstal silný.

Jídlo pro zdravé stravování

Potraviny, které stimulují imunitní systém proti nachlazení

Dobrá metoda, jak porazit nemoci, je jedna jíst zdravé jídlo. Ale které potraviny mají imunitní stimulační účinek? Losos, makrela, sardinky a sledě jsou velmi bohaté na omega 3 mastné kyseliny a mají pozitivní vliv na imunitní systém. Snižují rozvoj zánětu v těle a zlepšují práci bílých krvinek. Pomáhají ničit bakterie.

Pozitivní účinky přírodních živin na lidské zdraví

slunečnicová jádra zdravé jídlo stimulující imunitu

Zinek je pro to velmi důležitý jíst zdravé jídlo. Některé buňky nemohou správně fungovat, pokud v těle není dostatek zinku. Zinek se nachází ve velkém množství v hovězích játrech, hovězím, jehněčím a celozrnných výrobcích. V létě získáváme vitamín D ze slunečních paprsků. Na podzim a v zimě bychom měli jíst více listové zeleniny. Kale a špenát by byly vhodné. Slunečnicová semínka a mandle mají vysoký obsah vitamínu E a skvělý zdroj nasycených tuků.

Posilte imunitní systém a zvyšte pocit štěstí

rybí maso bohaté na omega-3 mastné kyseliny zdravé stravovací návyky

Výzkum z Kalifornské univerzity zjistil, že lidé, kteří konzumují 3–4 šálky jogurtu denně, mají o 25% méně nachlazení než ti, kteří je neužívají. Důvodem je, že jogurt pomáhá vytvářet gama interferon, který blokuje šíření virů. Citrusové plody jsou bohaté na vitamín C – účinný prostředek v boji proti nachlazení. Vitamin C je pro jednoho velmi důležitý jíst zdravé jídlo. Lze jej také nalézt v rajčatech, paprice a brokolici. Známé jako jedno z nejsilnějších přírodních antibiotik, chilli papričky spolu s česnekem a cibulí jsou široce používány a široce používány v lidovém léčitelství.

Zdravé jídlo pro dobrý pocit sebe sama

Efekt-přírodní živiny posilují zdraví