Požehnej ti

Účinky včelího pylu, přísady a zajímavé informace o zázračném léku

Včelí pyl Vliv a rozdíl ve včelím pylu - informace a tipy

Pravděpodobně jste již slyšeli, že včelí pyl je zdravý a je považován za zázračný lék. Pyl má mnoho přísad, které mají pozitivní vliv na naše tělo. Z tohoto důvodu jsou také považovány za superpotraviny a jako doplňky stravy mohou zlepšit naši dietu. Přesto můžete mít na toto téma ještě několik otázek, například jaké jsou složky včelího pylu, jaké je správné dávkování včelího pylu nebo jaký je vlastně rozdíl mezi včelím pylem a včelím pylem. Dnes bychom vám chtěli dát odpovědi na tyto otázky. Dozvíte se také, jaký vliv má včelí pyl na naše těla a naše zdraví. Do té doby budete přesvědčeni, že pyl dokáže zázraky a brzy ho přidáte do svého jídelníčku.

Co jsou pyl?

Včelí pyl je nasáván rostlinami a je čistší než včelí pyl

Pyl jsou samčí zárodečné buňky rostlin. S nimi mohou tvořit plody a semena, aby se poté reprodukovaly. Za tímto účelem musí zárodečné buňky klíčit a oplodnit květiny, což se může stát prostřednictvím větru, ale také včel a jiného hmyzu. Samčí pyl se na ně lepí a je tímto způsobem přenesen.

Kromě toho je včelí pyl také důležitým zdrojem potravy pro včely a další hmyz. Mnoho přísad a zejména bílkoviny a hormony jsou důležitou součástí tohoto drobného pylu pro včely.

Rozdíl mezi květovým a včelím pylem

Pozitivní pylový účinek díky mnoha vitamínům ze skupiny B.

Mnozí věří, že mezi těmito dvěma „druhy“ pylu není žádný rozdíl. Také zpočátku znějí dost podobně. Není to však pravda. Pyl je pyl, který je na květech a je nasáván přímo z květů speciálními stroji. Je důležité vědět, že pyl se sklízí z jednoho a téhož rostlinného druhu a je zcela neošetřený. Je to tedy čistý pyl bez chemikálií, pesticidů nebo jiných chemikálií.

To nemusí být nutně případ včelího pylu. Toto je pyl, který nasbíraly včely. Pravděpodobně jste už někdy viděli pyl na nohou včel. Aby včely mohly transportovat sebraný pyl, přidávají do tohoto pylu trochu lepkavého nektaru a slin. Vzniká tak takzvaný pylový klastr, který včely později používají jako potravu. Nevýhodou této varianty je, že je obvykle kontaminována jinými látkami. Z tohoto důvodu je pylový efekt pro tělo lepší, což také tento druh pylu prodražuje. Pokud chcete svůj jídelníček doplnit pylem, je včelí pyl tou lepší a hlavně zdravější volbou.

Včelař sbírá včelí pyl pylovou pastí

Jak se sklízí včelí pyl?

Již jsme zmínili, že pyl se z květů jednoduše nasává. Zajímavý je ale také způsob, jakým včelař včelí pyl získá, koneckonců jej nelze odstranit ani přímo z nohou, ani odstranit z úlu, než jej včely zpracují. Jde o to, aby včelař před úlem postavil mřížku s úzkými oky. Tomu se také říká past na pyl. Aby se včely dostaly do vašeho úlu, musí se protlačit těmito oky, přičemž pyl se odejme z nohou a shromáždí ve speciální nádobě.

Ale nebojte se, že by včely takto umřely hlady. To by v žádném případě nebylo v zájmu včelaře. Mřížka je odstraňována dostatečně často, takže o všechny včely, včetně královny a plodu, lze dobře pečovat.

přísady

Účinek včelího pylu na zdraví - superpotravina se skvělými přísadami

Pozitivní účinek včelího pylu je dán mnoha přísadami. Ty se mohou lišit v závislosti na podmínkách, ve kterých byly rostliny pěstovány. Na komponenty má vliv umístění, počasí, prostředí, ale také doba sklizně.

Pozornost! Navzdory pozitivním vlastnostem není včelí ani včelí pyl vhodný jako jediný zdroj potravy, ale měl by být používán pouze jako doplněk stravy!

Celkově lze určit následující přísady s pozitivním pylovým účinkem:

Bílkoviny a aminokyseliny

40 procent bílkovin se nachází v pylu květů a včel. Aminokyseliny obsažené v rostlinných bílkovinách jsou pro organismus tak důležité, protože jsou zodpovědné za stavbu nových buněk a „opravu“ poškozených buněk. Protože si však tělo nedokáže tyto aminokyseliny vyrobit samo, musí být konzumovány potravou. Velké množství bílkovin ve včelím pylu je z tohoto důvodu skvělá věc a pyl je dokonalým zdrojem bílkovin, které tělo díky své konzistenci rychle a snadno vstřebá. Aminokyseliny obsažené v pylu jsou:

 • Leucin
 • Threonin
 • Isoleucin
 • Valine
 • Methionin
 • Fenylalanin

Nasycené a nenasycené mastné kyseliny jsou součástí pylu

Vitamíny

V květovém a včelím pylu lze nalézt celou řadu vitamínů. Zvláště pozoruhodné jsou vitamíny skupiny B, které zahrnují vitamíny B1, B2, B5, B6 a důležitý B12. Vitamín B12 je zvláště důležitý pro vegetariány a vegany, protože se obvykle vstřebává pouze prostřednictvím živočišných produktů, jako je maso, ryby, mléko a vejce, a nemůže být produkován v těle. Účinek včelího pylu je také dobrý pro lidi, kteří se obejdou bez takových produktů, ale přesto chtějí jíst vyváženou stravu.

Vitamín A se zase v těle může tvořit, ale určité látky jsou k tomu nezbytné. Patří sem také karotenoidy nebo beta-karoten, který je také obsažen v pylu. Dalšími důležitými vitamíny v pylu jsou vitamín C a D. Je také zajímavé, že pyl je ještě lepší dodavatel vitamínů než ovoce.

Enzymy

Pozitivní účinek včelího pylu má na svědomí také velké množství enzymů, které se v nich skrývají. Je známo celkem 11 velkých a přes 5000 menších. Enzymy mají důležitou funkci, bez které by byly všechny ostatní prospěšné složky k ničemu. Jsou tam, aby rozložily všechny živiny, které přijmete. Teprve potom mohou být tělem absorbovány a zpracovány.

Mastné kyseliny

Nenasycené a nasycené mastné kyseliny jsou další složkou pylu a jsou pro tělo důležité. Mimo jiné posilují membrány buněk zlepšením jejich pružnosti. To má také pozitivní vliv na mozek a nervové buňky, protože se zlepšuje přenos informací nervy a tím i kognitivní výkonnost. Omega-6 mastná kyselina linolová, která je také obsažena, je dobrá pro pokožku a slouží k vytvoření ochranného štítu na kůži, který může zmírnit podráždění pokožky nebo spálení sluncem. Ne nadarmo se tato přísada nachází také v mnoha pleťových krémech.

Účinky včelího pylu na tělo - zdravý doplněk stravy

Minerály

V pylu lze také najít četné minerály a stopové prvky. Které přesně a jaké množství závisí hlavně na původu. Mají širokou škálu funkcí a přispívají k tvorbě nové krve, stejně jako k růstu, nebo jsou zodpovědné za dobrý metabolismus. Zkrátka stopové prvky a minerály jsou také nesmírně důležitou součástí těla, bez které nemůže dobře fungovat. Možné minerály jsou:

 • žehlička
 • měď
 • jód
 • síra
 • fosfor
 • draslík
 • hořčík
 • vápník
 • chlór
 • křemík
 • titan
 • zinek
 • selen
 • mangan

Pozitivní účinek včelího pylu

Včelí pyl je zdravý a dodává tělu minerály a vitamíny

Účinek včelího pylu je bezpečný do té míry, že je dodavatelem mnoha životně důležitých živin. Pokud budete svému tělu pravidelně dodávat vše, co ke svému fungování potřebuje, posílíte ho a tímto způsobem také zlepšíte své zdraví a výkonnost.

Včelí pyl posiluje imunitní systém a snáze se bojuje s infekcemi

Posílený imunitní systém

Stejně jako ovoce a zelenina s četnými vitamíny příznivě působí na náš imunitní systém a mohou jej posilovat, může mít vliv i včelí pyl. Je to tedy ideální volba, pokud chcete zabránit nachlazení. Důvodem je to, že díky pravidelnému příjmu pylu také rovnoměrně vyživujete své tělo. Přesto byste neměli vynechat další zeleninu a ovoce na posílení imunitního systému. A pokud onemocníte, tělo může s infekcí bojovat mnohem snadněji.

Včelím pylem se stimuluje růst vlasů a vlasy se lesknou

Lepší růst vlasů

Jsou vaše vlasy tenké a lámavé? Pak může účinek včelího pylu pravděpodobně poskytnout nápravu. Živiny, které obsahuje, mohou vlasy posílit a zároveň urychlit růst. A také je známo, že zdravá strava s pylem jako doplněk stravy zaručuje zdravé, lesklé a pružné vlasy. Ti, jejichž problémy s vlasy jsou genetické nebo způsobené nemocí, by se však na pyl neměli spoléhat. Protože pak ani tento zázračný lék nemůže nic udělat.

Včelí pyl může pomoci zmírnit bolest v kostech

Problémy s kostmi

I když neexistuje žádný důkaz, že by to bylo výlučně kvůli účinkům včelího pylu a nikoli dalším lékům nebo léčbě, lidé s osteoporózou požadují úlevu od bolesti při pravidelné konzumaci pylu. Důvodem mohou být aminokyseliny, které obsahuje. Je známo, že posilují kostní strukturu. V každém případě nemůže být na škodu to zkusit, pokud se předem poradíte s lékařem, abyste se vyhnuli nežádoucím účinkům v kombinaci s jinými léky.

Zdravý žaludek a střevní flóra jsou výsledkem včelího pylu jako doplňku stravy

Lepší trávení a menší gastrointestinální potíže

Léčivé vlastnosti včelího pylu se také osvědčují ve střevech. Pokud máte časté žaludeční potíže, protizánětlivé vlastnosti pylu pomohou uklidnit žaludek. I když vás přepadne chuť k jídlu, můžete vyzkoušet zázrak z přírody. Určitě vás ohromí efekt včelího pylu!

Výdrž a sílu posiluje včelí pyl

Vylepšená vytrvalost a síla

Posílený imunitní systém a stabilní oběh a metabolismus také umožňují lepší vytrvalost. Díky nim budete živí a silní. Pokud tedy pylem posílíte a zlepšíte svůj imunitní systém a oběh, ovlivní to také vaši vytrvalost. Zní to logicky, že? Zvláště pokud pravidelně sportujete (ale nejen tehdy!) Můžete využít tohoto efektu včelího pylu.

Hubnutí jako efekt včelího pylu pro zdravé hubnutí

Hubnutí jako efekt včelího pylu

Jen proto, že jíte včelí pyl, automaticky nezhubne. To už byste si měli uvědomit. Protože ale s jejich pomocí zrychlíte svůj metabolismus, můžete efekt včelího pylu využít v kombinaci se zdravou stravou a dostatečným cvičením, abyste rychleji dosáhli požadované hmotnosti..

Pylový efekt se může také ukázat jako velmi prospěšný pro následující stížnosti:

 • Metabolismus a oběh
 • Zlepšit zrak
 • Proti stárnutí
 • Onemocnění prostaty
 • Psychologické stížnosti
 • Ztráta chuti k jídlu
 • pomáhá detoxikovat játra

Kupte si pyl

Čistý květový a včelí pyl lze konzumovat na prázdný žaludek

Čistý včelí pyl

Včelí pyl je zdravý a může mít pozitivní vliv na naše tělo. Jsou vhodné k požití mimo jiné v čistém stavu. To znamená, že jsou konzumovány tak, jak jsou, tj. Ve formě zrn. Aby to bylo možné, jsou z nich předem odstraněny tvrdé skořápky. Přesto je vhodné pyl před konzumací namočit. To platí zejména v případě, že je chcete jíst na prázdný žaludek.

Kapsle s pylem jsou koncentrovanější než granule nebo čistý včelí pyl

Kapsle

Další variantou jsou kapsle. Zde však pyl již není jediným produktem, ale většinou se kombinuje s včelím voskem, vodou a oleji. Zde byste měli vzít v úvahu, že účinek včelího pylu je silnější, protože koncentrace v kapslích je vyšší. Z tohoto důvodu se nedoporučuje užívat na prázdný žaludek. Místo toho je polykají s jídlem nebo velkým množstvím vody. Nejlepší je ale přečíst si příbalový leták.

Včelí pyl ve formě granulí pro zjemnění pokrmů

Jako granule

Včelí pyl můžete koupit i ve formě granulí. Toto je ideální varianta, pokud chcete vylepšit některá jídla sladkým pylem místo toho, abyste je konzumovali čisté. Zkombinujte ji například s müsli nebo ji smíchejte s přírodním jogurtem, smoothies nebo těstem na pečivo. Zdravé stravování tímto způsobem je opravdu zábava, že??

Každý smí konzumovat květiny a včelí pyl?

Pokud máte alergie, je třeba se vyvarovat pylu, protože ten může zhoršit reakce

Ačkoli mnoho lidí používalo pyl v boji proti alergiím, existují případy, kdy místo jejich zmírnění byly vyvolány alergické reakce. Z tohoto důvodu by se každý, kdo zná alergie nebo trpí astmatem, měl raději zdržet konzumace jakéhokoli druhu pylu nebo se alespoň předem poradit se svým lékařem. Pyloví alergici nedávají ruce pryč od květového a včelího pylu! Účinky některých léků mohou mít také negativní účinky v souvislosti s konzumací včelího pylu. V kombinaci s účinky včelího pylu se například nedoporučují léky na ředění krve. Pokud tedy pravidelně užíváte léky, pak se žádá pouze o stanovisko lékaře.

Včelí pyl lze konzumovat během těhotenství a kojení, pokud neexistují žádné alergie

Během těhotenství

Mnoho dobrých ingrediencí má přirozeně také pozitivní vliv na vaše tělo a tělo dítěte během těhotenství nebo kojení. To samozřejmě platí pouze v případě, že květinový nebo včelí pyl opravdu můžete tolerovat a nejste alergičtí. To si nejlépe ověří lékař, pokud si tím nejste jisti. Nečekejte žádné zvláštní zázraky jako snazší těhotenství nebo porod, ale v každém případě v kombinaci s jinými zdravými potravinami dodáte svému tělu vše, co potřebuje. A to v tuto chvíli naprosto potřebuje, protože dítě po něm hodně vyžaduje. Udělejte tedy pro sebe a své dítě něco dobrého tím, že využijete účinků včelího pylu a doplníte jím své jídlo.