Požehnej ti

Účinky ženšenu pro vaši pokožku, vlasy a zdraví – vše na první pohled!

Ženšenový efekt zdraví péče o vlasy péče o pleť maska ​​na vlasy domácí opravné prostředky

Ženšen, známý také jako kořen nesmrtelnosti, je jednou z nejpopulárnějších a nejznámějších léčivých rostlin v Asii. Ve skutečnosti se v tradiční čínské medicíně používá k léčbě různých nemocí více než 2000 let. Díky mnoha výhodám zázračného léku je v posledních letech v Evropě stále oblíbenější. Chtěli byste se dozvědět více o účincích ženšenu? Pak čtěte dále – v tomto článku vám řekneme, jak léčivá rostlina ovlivňuje vaši pokožku, vlasy a zdraví!

Co to vlastně ženšen je a jaké druhy tam jsou?

Ženšen účinek zdraví domácí opravné prostředky nachlazení, které pomáhá péči o pleť akné

V asijské medicíně je ženšen léčivou rostlinou, která posiluje mysl i tělo. Je původem hlavně z lesů Číny, Koreje a Sibiře. Býval ještě cennější než zlato a často byl používán jako platební prostředek. V závislosti na způsobu zpracování se rozlišuje červený a bílý ženšen. Červená barva vzniká tak, že se hlízy nejprve ošetří vodou a poté se suší. Bílé kořeny si zachovávají barvu, protože se suší přímo. Mnoho různých přísad, a především takzvané ginsenosidy, jsou zodpovědné za hojivý účinek ženšenu. Jsou obsaženy ve vnější kořenové kůře a čím vyšší je jejich koncentrace, tím lepší je kvalita kořene. Protože účinnost závisí na kvalitě, doporučujeme při nákupu vždy věnovat pozornost koncentraci – v Německu je to minimálně 1,5%.

Ženšen Účinky na zdraví Vitamíny pro tělo

Existují dva hlavní druhy ženšenu: asijský ženšen Panax a americký Panax quinquefolius. Protože americká odrůda obsahuje mnohem méně ginsenosidů, je považována za méně léčivou. Dalším důvodem je dřívější sklizeň – léčivé rostlině musí být nejdříve 10 let, protože jen tak je koncentrace cenných složek nejvyšší.

Efekt ženšenu pro vaši pokožku

Domácí ženská maska ​​na vlasy s účinkem na ženšenový efekt v boji proti vypadávání vlasů

I když se ženšen používá pro své léčivé vlastnosti v medicíně více než 2000 let, jeho blahodárné účinky na pokožku byly uznány až v roce 1960. Od té doby se stal základem mnoha produktů a krémů pro péči o pleť.

 • Stimuluje produkci kolagenu – Četné studie ukázaly, že léčivá rostlina je velmi účinná v boji proti jemným linkám a vráskám, a proto se používá jako přísada do mnoha zvlhčovačů obličeje. Ženšen je také plný antioxidantů a fytonutrientů, které stimulují metabolismus pokožky a chrání ji před volnými radikály, kterým jsme neustále vystaveni.
 • Ženšenový efekt pro krásnější pleť – Zázračná bylina také působí jako bělidlo a zajišťuje zdravější a zářivější vzhled. Listy a kořeny ženšenu jsou velmi bohaté na antioxidanty, minerály a vitamíny, které mají velký význam pro celkové zdraví pokožky. Šálek ženšenového čaje denně zvyšuje přísun kyslíku a zlepšuje krevní oběh, čímž přispívá ke krásné pleti.

Účinky ženšenu na vypadávání vlasů v boji proti vlasové masce domácí opravné prostředky

 • Divoká bylina pomáhá při různých ranách a popáleninách – Mnoho studií prokázalo, že ženšen podporuje regeneraci pokožky a popáleniny a rány dobře reagují na jeho hojivé a protizánětlivé vlastnosti. Proto se stala základní přísadou mnoha krémů na spálení od slunce a další podráždění pokožky.
 • Bojuje proti akné – Protizánětlivé účinky ženšenu a jeho schopnost vyrovnat produkci oleje v pokožce vám pomohou v boji proti akné a dalším kožním chorobám.
 • Rozlučte se s těmi otravnými temnými kruhy – Dalším velkým přínosem ženšenu pro pokožku je, že nechává zmizet tmavé kruhy nebo různé otoky pod očima. K tomuto účelu můžete buď použít krém z lékárny, nebo si doma vykouzlit pleťovou masku. Jednoduše smíchejte 1 polévkovou lžíci ženšenu se 2 lžícemi medu, hmotu naneste na postižená místa a nechte 10 minut působit. Pokud proceduru opakujete každý den, výsledky budou viditelné již po 1 týdnu!

Ženšen funguje i na vlasy?

Chřipka domácí léky pít čaj zhubnout zdravě

 • Zabraňuje vypadávání vlasů – Asijský zázračný lék je velmi bohatý na prvky jako železo, zinek, měď a hořčík a aminokyseliny, podporuje prokrvení pokožky hlavy a dodává jí mnoho živin. To stimuluje růst vlasů a zabraňuje jejich vypadávání. Ženšen se používá v mnoha šamponech a výrobcích pro péči o vlasy.
 • Odstraňuje lupy – Bylina obsahuje saponin a vitamíny A a E, které jsou velmi důležité v boji proti lupům.

Nejdůležitější věc o vlivu ženšenu na zdraví

Ženšenový efekt zdraví péče o vlasy péče o pleť domácí prostředky na akné

Jak ženšen ve skutečnosti funguje, je ve skutečnosti velmi zajímavé. Léčivá bylina po požití přichází do styku se žaludečními kyselinami, mikroflórou a dalšími enzymy, ve kterých se její složky chemicky přeměňují. Poté jsou tyto distribuovány po celém těle a tímto způsobem poskytují odpovídající výhody.

 • Účinek ženšenu na cévy – Zázračná rostlina podporuje uvolňování oxidu dusnatého, a tím přispívá ke zlepšení kvality cév a krevního oběhu.
 • Zlepšuje výkon mozku – Stimulací průtoku krve mozkem se zlepšuje paměť a funkce mozku. Dokonce se budete cítit lépe a pomůže snížit stres.
 • Poskytuje více energie – Mnoho studií ukázalo, že ženšen stimuluje fyzickou a duševní aktivitu a bojuje proti únavě.
 • Pomáhá při léčbě cukrovky – Bylina se podílí na metabolismu glukózy v těle. Užívání přípravků s ženšenem pomáhá regulovat hladinu cukru v krvi, což má velký význam pro všechny diabetiky.

Hubnutí ženšenového efektu prospívá letní ochraně před sluncem venku

 • Zvyšuje imunitu – Pozitivní účinek ženšenu na imunitní systém již potvrdily četné studie a výzkumy. Kromě toho se také používá jako imunostimulant u lidí s různými chronickými onemocněními.
 • Protizánětlivé vlastnosti – Díky vysokému podílu ginsenosidů má ženšen protizánětlivý účinek. U lidí se syndromem dráždivého tračníku může zmírnit záněty a bolesti kloubů, stejně jako bolesti břicha.
 • Ženšen vám pomůže zhubnout – Kořen stimuluje metabolismus a v důsledku toho se mnohem méně kalorií přemění na tuk. Jak již bylo zmíněno dříve, také to zvyšuje energii, a tak budete mít během cvičení mnohem větší výdrž.
 • Pomáhá při astmatu a senné rýmě – Protože většina terapií astmatu má poměrně málo vedlejších účinků, byl by ženšen vynikající alternativou – jasně zmírňuje příznaky chronických plicních a respiračních problémů.

Jaké jsou možné vedlejší účinky?

Efekt ženšenu pro pleťovou masku na obličej udělejte si domácí prostředky pro mastnou pleť

Vzhledem k tomu, že ženšen je silná léčivá bylina, měl by být vždy používán s opatrností.

 • Nespavost – Vzhledem k tomu, že ženšen zvyšuje vaši energetickou hladinu, příliš vysoké dávky nebo užívání v noci by mohly vést k nespavosti.
 • Může způsobit alergické reakce způsobit při dlouhodobém příjmu.
 • Vysoký krevní tlak a nervozita může být způsobeno souběžným užíváním kávy nebo jiných kofeinovaných nápojů a ženšenu.
 • Některé doplňky stravy, které obsahují léčivou bylinu, mohou také Způsobit menstruační nepravidelnosti.
 • Pokud užíváte léky na ředění krve, nedoporučujeme užívat ženšen, protože mění srážení krve.
 • Pokud trpíte onemocněním a potřebujete užívat určité léky, je důležité informovat lékaře, že konzumujete ženšen. To je například případ diabetiků. Vzhledem k tomu, že zázračný lék reguluje hladinu cukru v krvi a citlivost na inzulín, budete muset po určité době dávku léčiva snížit.

Jak správně připravit čaj z ženšenu

Ženšenový efekt pít čaj běžné nachlazení domácí prostředky zázvor zdravý

Nejběžnějším a nejoblíbenějším domácím prostředkem z kořene je samozřejmě čaj, který je nejen velmi zdravý, ale také extrémně chutný! Abyste mohli ženšenovému efektu skutečně prospět, měli byste jej vypít přibližně 2 šálky denně po dobu alespoň 3-4 týdnů. A takto se připravuje:

 • Kořeny ženšenu nakrájejte na tenké a tenké plátky.
 • Zalijeme horkou, ale ne vařící, vodou a přikryjeme.
 • Nechte čaj louhovat asi 3-4 hodiny.
 • Poté přelijte přes síto do šálku a užívejte si.

Účinek ženšenu Vaření Čaj Výhody pro zdraví Domácí prostředky proti chřipce