Požehnej ti

Tipy pro péči o vlasy – Jak dostat vlasy do nejlepší podoby?

Lesklé černé vlasy Tipy na zdravé barvené vlasy Péče o vlasy

Krása vychází zevnitř. Pokud však chcete zdůraznit svou přirozenou krásu, je vždy nutná nějaká údržba. Vlasy jsou horkým tématem pro ženy v každém ročním období. Pokud vlasy nedělají problémy, cítíte se celý den dobře. Aby vlasy udržely vlhkost a lesk, je nutné dodržovat některá obecně platná pravidla. Nebojte se, pokud vám pravidelná péče o vlasy nikdy neunikne. Zde bychom vám chtěli představit některé důležité Tipy pro péči o vlasy zrazen, abyste si mohli užít lesklou a zdravou hřívu!

Obecné tipy pro péči o vlasy – Co každá žena potřebuje vědět?

nápady na účesy s kudrnatými vlasy vintage kadeře-retro tipy na vlasy

Péče vždy vlasy leskne. Na trhu jsou výživné stylingové pomůcky a přípravky na péči o vlasy, které nabízejí řešení téměř pro každý problém. Neměli byste se však spoléhat jen na to, měli byste se snažit alespoň si zapamatovat základní tipy pro péči o vlasy.

– Vlasy umyjte vlažnou vodou a jemným šamponem. Horká voda může poškodit povrch vlasů, protože se tím rozpustí mycí látky v šamponu. Šampon vlasy obvykle vysuší a neměly by být masírovány přímo do pokožky hlavy, ale nejprve do dlaně (zvláště u lámavých vlasů). Nejpozději 30 sekund poté šampon opláchněte vlažnou vodou. Nečešte vlhké vlasy, jinak se konečky vlasů polámou a ztratí lesk.

– Doporučuje se výživný šampon s hodnotou pH neutrální pro kůži kolem 7,2.

– Každou chvíli masírujte pokožku hlavy

Tipy pro péči o vlasy a styling pro krásné, zdravé vlasy

jak mýt vlasy výživné šampony-tipy na péči nápady péče o vlasy

– Při fénování udržujte vzdálenost minimálně 15 cm od hlavy. Než to uděláte, vysušte vlasy ručníkem a nastříkejte je ochranným sprejem na vlasy. Horké fénování vysušuje pokožku hlavy (fén generuje teploty až 100 stupňů) a mělo by se provádět na nízké úrovni. Díky horkému vzduchu jsou vlasy ještě křehčí.

– Vyhněte se namáhání vlasů (vyfénujte, narovnejte, natočte žehličkou atd.)

Fén držte mimo vlasy – horký vzduch je může poškodit 

Jak fénovat vlasy-vzdálenost 20 cm-špičky udržují zdravé vlasy

– Používejte vysoce kvalitní kartáče a hřebeny, pokud možno s přírodním rohem, bez ostrých konců. Abyste se vyhnuli statické elektřině, navlhčete hřeben a před česáním použijte antistatické šampony a antistatické spreje. Tímto způsobem neexistují žádné praskliny.

– Dávejte pozor na to, co vám jde do úst. Stravovací návyky mají silný vliv na celkový stav vlasů.

– Vlasové oleje a chrání a pečují o vaše vlasy. Přípravky bez alkoholu regulují vlhkost ve vlasech a dodávají jim lesk a plnost.

– Před umytím vmasírujte zvlhčující oleje do konečků vlasů.

Nejprve vyfénujte – poté rozčešte

Tipy pro mytí vlasů Šampony Používejte nápady Péče o vlasy

– Po barvení nemyjte vlasy šamponem po dobu 48 hodin a nevystavujte je přímému slunečnímu světlu.

Tipy pro péči o vlasy – čerstvě barvené vlasy

Červené čerstvě obarvené vlasy Kudrnaté lesklé nápady Zdravé vlasy