Požehnej ti

Proč bolí svaly po masáži a co proti tomu působí?

Mnoho lidí se obrátí na masáž, když pocítí svalovou bolest nebo napětí, pro úlevu, vyřešení problému nebo úlevu od bolesti. Ale každý to již pravděpodobně zažil: po masáži se objevila bolest podobná bolesti svalů. Možná si říkáte, proč to po masáži bolí, když jste si mysleli, že by vám to mělo zlepšit náladu? V tomto článku si vysvětlíme, proč vše po masáži bolí a kdy je to normální. Je také užitečné vědět, co můžete udělat pro úlevu od bolesti.

Proč vás po masáži bolí svaly?

bolest svalů po masáži bolest šíje

Po masáži hlubokých tkání se často objevují bolavé svaly. Většina lidí cítí bolavé svaly druhý den. Bolest svalů může trvat hodiny nebo dny, v závislosti na druhu masáže, reakci vašeho těla a léčbě bolesti. Bolest svalů po masáži je většinou spojena s terapeutickou a sportovní masáží, kde cílem léčby bylo uvolnit svalové napětí a zmírnit bolest.

bolavé svaly po masáži zad jsou normální

Pokud vás po masáži bolí svaly, je to proto, že byly masírovány měkké tkáně, aby se uvolnily blokády, uzly a napětí a aby se svalový stav vrátil do funkčního stavu. Při masáži je často nutné vyvinout pevný tlak a hluboké rytmické pohyby podél meridiánů těla. Zpravidla platí, že čím je stav chroničtější nebo trvalejší, tím větší hloubka je nutná k tomu, aby se metabolismus rozhýbal a uvolnil přilepenou pojivovou tkáň. Stejně jako tělo potřebuje čas na zotavení po těžkém tréninku, je důležitý také čas na zotavení po masáži.

Proč některé masáže bolí??

silná bolest svalů po thajské masáži masáž šíje

Každý má jedinečný typ těla a na masáž působí odlišně. Je velmi nepravděpodobné, že vás po lehké relaxační léčbě, jako je švédská masáž, budou bolet svaly. Časem se tělo bolesti přizpůsobí, takže mnoho lidí, kteří pravidelně podstupují masážní procedury, má velmi malé nebo žádné nežádoucí účinky.

„Bolest je odolnost vůči změnám“ a úkolem vašeho masážního terapeuta je vyzvat vaše svaly a pojivovou tkáň. Terapeuti hovoří o „dobré bolesti“ a používají optimální hloubku tlaku, rychlost a směr pohybů. Vlivy prostředí, stravovací návyky a stresové podmínky mohou také někdy změnit reakci pacienta po masáži.

„Žádná bolest, žádný zisk“: Jsou bolavé svaly dobré po masáži?

více bolesti po masáži než dříve, to je normální

Rozšířené přesvědčení, že člověk musí zažít bolest, aby dosáhl pozitivního výsledku masáže, je nepravdivé. Ve skutečnosti „méně je více“ by zde bylo přesnější tvrzení, které by popisovalo, jaký tlak by měl být při masáži aplikován. Mezi „příliš malým tlakem“, který nezlepšuje stavbu těla, a „příliš velkým tlakem“ existuje tenká hranice, která pacienta napíná a může mu brát dech. Klíčem je dech. Pokud trpíte tak silnou bolestí, že během léčby nemůžete dýchat, musíte o tom informovat terapeuta. „Žádná bolest, žádný zisk“ vám zde neslouží a může vést k dalším bolestivým příznakům v napjatých svalech.

Po masáži budete mít větší bolest než dříve?

Fyzioterapeut pracuje na uvolnění napětí v krku

Běžný strach, který by člověk mohl pociťovat při bolestech svalů po masáži, je: „Předtím jsem žádnou bolest neměl. Udělal můj terapeut nějakou škodu? “V případech, kdy kvůli extrémní bolesti během léčby bylo nutné se napnout, aby to člověk vydržel, to může být pravda. Terapeutická masáž však není jednorázová. Pokud chcete pouze léčbu úlevy od bolesti, musíte o tom informovat svého terapeuta, aby mohl mírnějším tlakem zmírnit symptomy, a ne masírovat svaly do hloubky..

Léčivá masáž funguje jako léčebná terapie. Po druhém nebo třetím ošetření budete zpravidla vědět, zda je možné dosáhnout cíle léčby. V závislosti na svých cílech byste měli také vědět, kolik relací je stále požadováno. V závislosti na typu terapeutické masáže se bolest může někdy zhoršit, než se zlepší.

Co dělat s bolavými svaly po masáži?

po masáži předejděte bolestem svalů, vypijte hodně vody

Ochrana svalů je termín používaný k vysvětlení toho, jak náš mozek reaguje, když po masáži zažíváme bolest podobnou bolesti svalů. Je to nevědomé napínání bolestivých svalů k ochraně bolestivé oblasti. Po masáži téhož dne můžete udělat několik jednoduchých a příjemných kroků, abyste předešli bolestem svalů následující den:

Před a po masáži pijte hodně vody. Dobře hydratované svaly před masáží jsou pružnější a méně napjaté. Existuje také jistá víra, že pití velkého množství vody může také pomoci odplavit toxiny uvolněné masáží. Vyhněte se alkoholickým, sladkým a kofeinovaným nápojům. Kromě vody se rozhodněte pro zdravé možnosti, jako je kokosová voda, čerstvá ovocná nebo zeleninová šťáva nebo bylinné čaje.

bolavé svaly po masáži, co pomáhá protahovacím cvičením

Večer provádějte jemná protahovací cvičení. To pomáhá uvolnit svalové napětí a zlepšit svalovou flexibilitu a krevní oběh. Je to také skvělý způsob, jak uvolnit stres a uvolnit mysl i tělo. V tomto článku jsme shromáždili protahovací cvičení s pokyny pro každou část těla.

předcházet bolestem svalů po masáži si dejte teplou koupel s epsomskou solí

Dejte si teplou koupel, ideálně s epsomskou solí (200 až 400 gramů pro dospělé) a zkuste vypnout na 20–40 minut. Epsomská sůl je levný a účinný způsob, jak pomoci tělu zbavit se toxinů a snížit zánět svalů. Získáte také bonus za vstřebání prospěšného hořčíku obsaženého v solích Epsom přes vaši pokožku. Zde můžete objevit několik receptů na přísady do koupele s domácími prostředky. Esenciální oleje mohou také zmírnit bolesti svalů.

Pokud bolest přetrvává, může být velmi užitečné ji mít Užívání léků proti bolesti, přerušit cyklus bolesti, aby mozek mohl uvolnit „namáhané svaly“.