Požehnej ti

Podpora duševního zdraví: 5 tipů, jak předcházet syndromu vyhoření

Psychickými problémy trpí stále více lidí. Život mnoha lidí se stal výrazně stresujícími kvůli postupující digitalizaci a rostoucímu tlaku na výkon. Mnozí se kvůli vysokému tlaku vidí na mentální hranici.

Propagujte duševní zdraví 5 užitečných tipů

Pokud někdo trvale trpí vysokým psychickým stresem, může to vést k a Deprese vést. Kvůli vypuknutí vysoce nakažlivého viru SARS-CoV-2 se stres a obavy v každodenním životě výrazně zvýšily, a proto je v současné době obzvláště důležité podporovat duševní zdraví. I několik drobných změn v každodenním životě může vést k tomu, že každodenní život bude mnohem hodnotnější. Důraz je zde kladen na snížení stresu.

Podporujte duševní zdraví: cvičte všímavost

Podporujte duševní zdraví. Snižte stres pomocí jógy a meditace

V dobách vysokého stresu je důležité procvičovat všímavost a aktivně se vypořádávat se stresem, strachy a starostmi. Nejlepší nápravou jsou relaxační cvičení, jako je meditace a jóga. Během cvičení je možné snížit každodenní stres a obavy. Pouhých 10 minut relaxačních cvičení denně může pomoci aktivně snížit úzkost.

Propagujte duševní zdraví: zdravý životní styl

Zdravá strava a dostatek pohybu pomáhají proti stresu

Zdravý životní styl posiluje fyzické i duševní zdraví. Obzvláště důležité je jíst vyváženou a zdravou stravu a vypít alespoň 1 litr vody denně. Zdravý životní styl předchází nemocem ve stáří, zlepšuje povědomí o těle a dělá vás šťastnými. Duševní zdraví lze výrazně zlepšit malými změnami životního stylu.

Podpora duševního zdraví: Mluvení o problémech

Mluvit s přáteli podporuje duševní zdraví

Je dokázáno, že pouhé povídání o konkrétních problémech může přispět k tomu, aby byly méně obtížné. I v době omezeného kontaktu jsou pravidelné výměny s přáteli a rodinou zásadní pro vaše vlastní duševní zdraví. Když mluvíte o stresujících tématech, můžete aktivně čelit strachu a obavám. Je důležité také naslouchat problémům jiných lidí. Pomoc přátelům a rodině může vyvolat pozitivní emoce a tím také snížit stres.

Podporujte duševní zdraví: držte se pozitivních emocí

Veďte si deník emocí jako pomoc při depresi

Pro podporu duševní pohody může být užitečné mít a Vést si deník emocí. Pokud jste obzvláště ve stresu, můžete vyzkoušet následující: Každý den si zapisujte věci, na které jste hrdí nebo které vám udělaly radost. Aktivně tedy své pozitivní pocity řešíte a znovu je zdůrazňujete.

Podpora duševního zdraví: naučit se pustit

Podporujte duševní zdraví a naučte se toho nechat

Obzvláště důležité je nechodit spát ve stresu, smutku nebo depresi. Měli byste se také pokusit naučit se vypínat pomocí výše uvedených tipů. Myšlenky na stresující práci nebo mnoho úkolů následujícího dne obvykle nepomáhají, ale naopak zvyšují úroveň stresu. Je tedy důležité naučit se každý večer vypnout a věnovat si trochu času pro sebe. To nejen shromažďuje sílu pro budoucí úkoly, ale také aktivně brání duševnímu zdraví.