Požehnej ti

Přírodní domácí prostředky pro kašel, suchý kašel a hleny pro nemocné lidi všech věkových kategorií

sa

Ani při sebemenším nachlazení se obvykle nevyhnete kašli. A čím je nemoc trvalejší, tím je nepříjemnější. Zvláště v noci vás suchý kašel může připravit o poslední nervy. Jsou proto žádané užitečné a rychlé prostředky, které mají uklidňující a hojivý účinek. A pokud se chcete obejít bez léků z lékárny a dáváte přednost používání přírodních léků, jako jsou ty, které používala vaše babička, děláte správné rozhodnutí s osvědčenými domácími prostředky. Koneckonců, co je lepší než příroda, pokud jde o naše zdraví? Zvláště citliví lidé nebo děti mnohem lépe snášejí přírodní produkty. Z tohoto důvodu věnujeme tento článek přesně tomuto tématu: Domácí prostředky na kašel.

Domácí prostředky pro kašel, suchý kašel, bronchitidu a hlen pro dospělé a děti

S našimi tipy proti kašli, suchému kašli a hlenu se brzy budete cítit lépe. Bez ohledu na to, zda vás trápí suchý kašel nebo si vaše tělo již vytvořilo očistný hlen, který není o nic méně nepříjemný, v našem článku najdete tipy a osvědčené domácí prostředky na potlačení kašle, které můžete bez obav použít. Nejlepší na přírodních lécích je samozřejmě to, že je, až na výjimky, možné vyzkoušet i na dětech nebo dokonce kojencích (více o tom níže).

Používejte domácí prostředky na kašel a uvolněte nutkání kašlat

Co tedy pomáhá na suchý kašel, co můžete dělat s kašlem v noci a můžete pro děti a kojence používat stejné léky na potlačení kašle jako pro dospělé nebo těhotné ženy? To vše se vám dnes snažíme shrnout a vysvětlit. A samozřejmě existuje také mnoho domácích léků na kašel a suchý kašel.

Pozornost! Pokud zmíněné domácí prostředky proti kašli nezaberou do několika dnů, nepokračujte v experimentování, ale poraďte se s lékařem, abyste předešli komplikacím.

Co je suchý kašel a příznaky

Domácí prostředky na kašel a recepty na zklidnění sliznic

Na začátku je každý kašel suchý. K tomu dochází, když patogeny napadají sliznice a dráždí je tímto způsobem. S kašlem se zoufale snaží okamžitě zbavit co nejvíce patogenů. Takzvaný produktivní kašel začíná, když do hry vstupuje také hlen. Na to se dá vykašlat, což také pročistí dýchací cesty. Přestože je suchý kašel také typickým příznakem astmatu, je obvykle předzvěstí nachlazení nebo jiného infekčního onemocnění, jako je bronchitida. Právě tento suchý kašel je často součástí počátečního suchého kašle a je charakterizován záchvaty kašle. Přesně tyto útoky jsou také typickými příznaky suchého kašle, stejně jako bolest v krku, která vzniká v důsledku podrážděné sliznice.

Suchý kašel, když nemoc odezní

Domácí prostředky proti kašli - Když onemocnění odezní, může se vyvinout i suchý kašel

Její nachlazení už dávno odeznělo, ale najednou se objeví ten hrozný suchý kašel. Něco je špatně, že? Vůbec ne! Suchý kašel se nevyvíjí jen v počáteční fázi, ale nezřídka také ke konci nemoci. To je zcela normální, protože sliznice se nadále pokoušejí zbavit patogenů, které již ve skutečnosti nehrozí. Pouze sliznice to „nevědí“ a znovu reagují suchým kašlem. Pokud kašel trvá déle než 3 týdny, je třeba se poradit s lékařem. Pak se jedná o takzvaný chronický suchý kašel, který je nutné léčit a sledovat.

Domácí prostředky pro suchý kašel u dospělých

Domácí prostředky proti kašli pro dospělé - rychlý lék na suchý kašel

V závislosti na vašem věku lze zkusit různé domácí prostředky proti kašli, aby se příznaky alespoň trochu zmírnily. Věk hraje roli, protože děti, batolata a zejména kojenci netolerují vždy stejné drogy jako dospělí. Opatrnosti je také nutné během těhotenství. Pokud jste dospělá, nejste těhotná a nemáte jiné zdravotní problémy, můžete vyzkoušet následující tipy, aby suchý kašel snad rychle odezněl. Co tedy pomáhá na suchý kašel?

Domácí prostředky proti kašli – čaj jako prostředek potlačující kašel u dospělých

Tymiánový čaj jako domácí lék na vykašlávání a jako odstraňovač sekrece

Není žádným tajemstvím, že čaj je vhodný při nachlazení a chřipce. Přesto ne každý na to myslí. Tento perfektní domácí lék na kašel lze rychle připravit a okamžitě uklidňuje hrdlo. Celkově nezáleží na tom, jaký kmen zvolíte při použití čaje k léčbě kašle. Všechny mají uklidňující účinek na sliznice. Ale některé druhy čajů jsou obzvláště dobrými pomocníky, a to jsou bylinné čaje.

Volba je na vás: kupte si v lékárně hotové bylinné směsi, které byly speciálně namíchány na kašel, nebo si dejte dohromady vlastní směs. Každý čaj pijte vlažný a hlavně pomalu. Doporučuje se jeden hrnec denně. Med nejen osladí, ale má také protizánětlivý účinek (více o tom níže). Na kašel si tak můžete skvěle dát čaj s medem.

Čaj z jitrocele uzdravuje a tlumí kašel

Jaký čaj na kašel?

 • Monkshood – protizánětlivé, antivirové a vykašlávání
 • Tymián proti kašli – usnadňuje vykašlávání (odstraňovač sekrece)
 • Cowslip – odstraňovač sekrece
 • Heřmánek – protizánětlivý
 • Pomerančový květ – tlumí kašel
 • Zázvor – protizánětlivý, antibakteriální, antivirový, expektorant
 • Ibišek – zejména jako čaj na suchý kašel a nejlépe s anýzovým olejem
 • Jitrocel žebrovitý
 • Kořen Marshmallow
 • sléz
 • Vlněný květ

Nejlepší je kombinovat tymián s kravským listem, anýzový olej s ibiškem a heřmánek s pomerančovým květem. Poslední čtyři přísady také tvoří skvělou kombinaci čaje tlumícího kašel, který dokáže zázraky. Můžete požádat lékárnu o radu ohledně jiných druhů čaje, směsí a správného množství.

Prsní zábal jako domácí lék na suchý kašel

Teplé a studené obklady na prsa s bramborami, tvarohem nebo jen vodou jako odstraňovač kašle

Pokud chcete použít obklady na prsa jako domácí lék na kašel, měli byste vědět, že speciální přísady, jako jsou bylinky, nejsou nezbytně nutné. Pokud doma nic nemáte a nemáte možnost jít nakupovat nebo do lékárny, můžete si také vyrobit zábal z jednoduchého teplého a vlhkého hadříku. Důrazně se však doporučuje bramborový zábal proti kašli. Mají tu vlastnost, že uchovávají teplo. Tímto způsobem se pak postupně uvolňuje, aby váš obklad mohl fungovat déle. Skvělou přísadou je také tvaroh nebo na kašel můžete použít zábal z tymiánu.

Pokyny pro zábaly na prsa s přísadami a bez nich, jako je zázvor, uvolňují nutkání kašlat

Jak se vyrábí hrudní zábal proti kašli?

Zábal na hrudník pro suchý kašel musí být horký (40 až 45 stupňů). Se silným kašlem v kombinaci s horečkou se naopak bojuje studeným obkladem (vlažnou vodou), protože jinak byste horečku nechali jen dále stoupat. Než zavěsíte, zkontrolujte teplotu, protože byste se samozřejmě neměli spálit. Vodu ohřejte na požadovanou teplotu a přidejte vybrané přísady (např. Citron, tymián nebo sůl).

Rozložte na postel dlouhý a silný vlněný nebo froté ručník. Ponořte menší, ale stejně dlouhý hadřík do vody, vyždímejte jej a položte na velký hadřík. Lehněte si na ručníky a oba konce obtočte kolem hrudníku. Dobře se zakryjte a nechte tento hrudní zábal jako domácí lék na kašel na hodinu nebo dokud nevychladne. V případě studeného obkladu je zásadní zajistit, aby vám nebyla příliš zima. Nohy musí být v teple.

Vdechněte a uvolněte podráždění hrdla

Vdechujte páru s bylinkami nebo esenciálními oleji, abyste vyčistili dýchací cesty

Protože suchý kašel je způsoben suchými sliznicemi a je obzvláště nepříjemný kvůli nedostatku sputa a může být dokonce bolestivý, protože kašel je obtížný, je logické, že zvlhčení sliznic může pomoci. Proto je také dobré vdechnout, pokud máte suchý kašel. Ne každý tomu fandí a vydrží to dlouho. Pokud vám ale nedělá problém pár minut dýchat v páře, určitě to udělejte, abyste ulevili od kašle.

Vdechování je velmi starý domácí lék na kašel a pročištění dýchacích cest. Musí však být také provedeno správně, aby skutečně pomohlo. Protože k zvlhčení sliznic není potřeba nic jiného než voda, je to také perfektní metoda, pokud chcete udělat něco spontánně proti kašli. Jednoduše uvařte vodu, držte hlavu nad nádobou (hrncem nebo miskou) a přikryjte ji ručníkem, aby páry neunikaly, ale mohly být vdechovány. Při nádechu na kašel můžete také použít další prostředky. Esenciální oleje fungují dobře, ale také jiné prostředky. Doporučené jsou:

 • tymián
 • heřmánek
 • eukalyptus
 • máta peprná
 • anýz
 • fenykl
 • Stolní sůl

Speciální inhalátory jsou vhodné i pro děti a snižují riziko popálení

Pozornost!

 • Při vdechování buďte opatrní, protože hrozí nebezpečí opaření. Výpary i samotná horká voda mohou být nebezpečné, pokud dojde k nechtěnému převrácení nádoby. Alternativně lze proto použít také speciální parní inhalátor.
 • Esenciální oleje se nedoporučují pro osoby s astmatem, protože mohou dráždit plíce a způsobit záchvaty. Astmatici by proto měli k inhalaci se suchým, lechtivým kašlem lépe použít některou z dalších přísad (např. Tymián nebo heřmánek).

Cibulová zásoba jako domácí lék na podráždění hrdla

Uvařte si cibulovou vodu a sirup z medu nebo cukru z horniny

Pomáhá cibulová šťáva na kašel? Cibule obsahuje éterické oleje, díky nimž jsou tak oblíbené jako domácí prostředky proti kašli. Je velmi oblíbený v boji se suchým kašlem, zejména ve formě vývaru. Pokud chcete použít cibulový vývar na nachlazení, můžete si ho udělat sami rychle a snadno. Jak ale udělat cibulovou šťávu na kašel? Zde je recept:

Cibulový vývar uvařte studený nebo teplý podle pokynů jako přírodní sirup proti kašli

Jako domácí lék cibulová šťáva na kašel – recept

 • Cibuli nakrájejte na kostky stejně jako na vaření.
 • Vložíme je do kastrůlku s cukrem a trochou vody a přivedeme k varu.
 • Vařte, dokud není cibule měkká a průsvitná a nevytvoří sirupovou hmotu. V případě potřeby můžete přidat více vody.
 • Sundejte hrnec z plotny. Cibulový sirup na kašel lze užít ihned (jakmile vychladne) nebo několik hodin louhovat.
 • Cibulovou vodu nalijte proti vykašlávání přes síto do zednické nádoby, kterou předem uvaříte.

Přípravek na potlačení kašle vyrobený z cibulové šťávy se nyní vždy užívá po lžičkách, jakmile ucítíte potřebu. Když tedy znovu začne propukat suchý kašel, vezměte si lžičku a pomalu ji nechte proudit hrdlem. Pokud kašel není tak špatný, stačí užít čajovou lžičku ráno, v poledne a večer.

Cibulový vývar s cukrem je přírodní domácí lék na kašel, který se rychle a snadno připravuje

Připravte si za studena

Na kašel si můžete připravit i studenou cibulovou šťávu. Výhodou je, že se zachová mnohem více účinných látek a zejména sloučenin síry. Jedna cibule vám však také poskytne menší množství cibulové šťávy na suchý kašel. Používají se stejné přísady, které se jednoduše nalijí do sklenice. Poté nechte několik hodin odležet na teplém místě. Cukr ve sklenici vytáhne z cibule všechny tekutiny. Nakonec znovu přefiltrujte přes síto a použijte cibulovou vodu.

Tipy:

 • Pokud vaříte cibulový vývar jako domácí lék na kašel, můžete vynechat cukr a později do vychladlé cibulové šťávy přidat med na kašel. Mělo by se ochladit, protože horko ztrácí dobré aktivní složky medu.
 • Cibulový vývar má také příjemnou vůni a především další pomocníky, pokud přidáte určité bylinky. Dobře funguje například tymián, šalvěj, máta a rozmarýn.

Domácí prostředky proti kašli – med pomáhá proti suchému kašli?

Med má protizánětlivé účinky a zastavuje šíření patogenů v krku

Med jsme již zmínili několikrát a pro většinu z nich není žádným tajemstvím, že může být skutečným pomocníkem v boji proti nachlazení a podobným chorobám. Je to díky mnoha vitamínům, minerálům a flavonoidům, které obsahuje. Ty zabraňují množení patogenů tím, že mají antibakteriální a protizánětlivý účinek. Protože také zkapalňuje hlen, je také skvělým domácím prostředkem proti kašli, když jsou již produktivní. Vykašlávání je pak snazší a méně bolestivé. Lžíci medu můžete použít proti kašli jak na počáteční suchý kašel, tak na ty, které se objeví ke konci nemoci.

Jak používat med na suchý kašel - tipy a recepty na napodobení

Jak používat med?

Již jsme zmínili, že můžete proti kašli kombinovat cibulovou šťávu a med. Tímto způsobem je méně chutný cibulový vývar také chuťově o něco příjemnější. Ale to zdaleka není vše, co si můžete s medem připravit, pokud chcete na kašel použít domácí prostředky.

Mléko s medem

Medové mléko chutná lahodně a je skvělým domácím prostředkem proti kašli bez hlenu

Teplejší mléko s medem na kašel vám pomůže spát zdravěji. Sacharidy a cukry v medu vedou k uvolňování inzulínu, což zase vyvolává sérii reakcí, které tělo unavují a uvolňují. Tato kombinace je tedy nejen extrémně chutná, ale také velmi účinná jako domácí lék na kašel. To však platí pouze pro suchý kašel! Mléko podporuje produkci hlenu. Pokud tedy nyní trpíte produktivním kašlem, lze mléko použít k jeho zhoršení. Mléko na suchý kašel v kombinaci s uklidňujícím medem je však skvělé.

Zázvor jako domácí lék na kašel

Připravte si zázvor jako domácí lék na kašel a použijte jej jako terapii

Zázvor má protizánětlivé, antibakteriální, antivirové a expektorační účinky. Je to tedy dokonalý zázračný lék v boji se suchým kašlem. Za tímto účelem jej můžete vzít libovolným způsobem:

 • jako koření do polévky, strouhané nebo rozmixované
 • ve formě čaje
 • jako vlažná zázvorová voda

Zázvorová voda nebo čaj je dobrým odstraňovačem kašle a může být velmi chutný s medem

Zázvor s medem proti kašli

 • Přiveďte k varu 25 g oloupaného zázvoru a 250 ml mléka.
 • Sundáme z plotny a necháme 5 minut louhovat.
 • Oslaďte medem.
 • Mix mléka, medu a zázvoru pijte teplý.

Zázvor a citron

Další velmi chutnou a užitečnou kombinací je zázvor, citron a med. S tímto domácím prostředkem proti kašli můžete svému tělu dopřát také dávku vitaminu C na posílení imunitního systému a pomoc mu v boji s nemocí. Antioxidanty, které obsahuje, jsou také jen prospěšné.

Co můžete dělat s nočním kašlem??

Snižte noční kašel zvlhčováním a zvednutou polohou

Nemělo by to být úplně bez kašle, protože tělo to používá k tomu, aby se zbavilo patogenů. Zvláště v noci se kašel zdá být obzvláště špatný, ale to je, když chcete odpočívat a spát celou noc. Proč ale v noci kašlete? Tvorba hlenu v noci klesá, hrdlo a hltan se stávají suššími, a proto ještě podrážděnějšími. Výsledkem je, že suchý kašel zesiluje. Pomoci může několik jednoduchých domácích prostředků proti kašli.

Lžíce medu před spaním na dlouhou dobu zastaví nutkání kašlat

Co pomáhá proti nočnímu suchému kašli?

Již jsme zmínili některé užitečné domácí prostředky pro noční suchý kašel. Zábal na hrudi a Čaj s medem (např. slézový čaj), například zmírní nutkání kašlat v noci. I polévková lžíce medu, a nejlépe dokonce fenyklového, který necháte pomalu tát v ústech, vám pomůže lépe se zorientovat. Med je nejlepší nechat hned na nočním stolku. Pokud se později znovu setkáte s problémy, na noc si užijte další lžíci tohoto skvělého prostředku na potlačení kašle. Alternativně jsou také vhodné Cukr s olejem, cukrová voda a horký Mléko s medem.

Jelikož se nutkání ke kašli při ležení často zhoršuje, můžete zkusit jen to své Položte hlavu trochu výše. I to může uvolnit podnět a pomoci vám usnout. To také Zázvorové medové mléko-Nápoj, který jsme zmínili výše, je dobrý nápad před spaním.

Suchý topný vzduch je další příčinou zvýšeného kašle v noci. Zde mohou pomoci zvlhčovače vzduchu nebo jednoduché nádoby s vodou. I ty jednoduché vlhčené ubrousky, že visíte v místnosti, dělá zázraky. Před spaním místnost dobře vyvětrejte a pokud je to možné, spěte s otevřeným oknem.

Domácí prostředky proti kašli pro děti

Domácí prostředky proti kašli u dětí v boji proti symptomům a pro klidné noci

Pokud jde zejména o děti, je nejlepší zkusit nekupovat léky a raději použít domácí prostředky. Přesto je třeba dát varování! Pokračujte v pozorném sledování svého dítěte a přesněji, abyste zjistili, zda skutečně došlo ke zlepšení. Pokud si všimnete, že se kašel nezlepší ani nezhorší ani po několika dnech nebo že se přidají další příznaky, návštěva lékaře je nutností! Nepodceňujte suchý kašel a nachlazení. To se může rychle změnit na zánět průdušek nebo zápal plic.

Na suchý kašel použijte mléko s medem

Mnoho z výše uvedených domácích prostředků proti kašli lze použít také jako léky potlačující kašel u dětí. Některé však nejsou doporučeny nebo dokonce přímo zakázány. Patří sem med pro děti do jednoho roku, protože může obsahovat nebezpečné bakterie, se kterými se organismus dokáže vyrovnat až po tomto věku. Kromě toho jsou pro děti nevhodné silné éterické oleje, jako je máta (mentol) a eukalyptus. Jejich silná vůně vám může vyrazit dech.

Pro děti použijte na klidné noci čaj, zábaly na prsa, zvlhčovače a další

Vhodné domácí prostředky na silný kašel u dětí jsou opět Čaje. Mátová, zázvorová nebo jiná výrazná příchuť však tvoří výjimku pro mladší děti. Starší děti je však mohou bez problémů pít, pokud chtějí. Pro suchý kašel u dětí v noci jsou domácí prostředky jako Zábal na hrudi a vlhčené ubrousky doporučeno proti suchému vzduchu v místnosti. Dokonce Mléko s medem nebo drink Zázvor, med a citron je vhodný.

Přestože Cibulová zásoba je pro děti méně chutný, můžete také vyzkoušet cibuli proti kašli u dětí. S trochou cukru nebo medu můžete získat sirup proti kašli, který můžete přesvědčit k použití. Mohou i větší děti inhalovat. Buďte však opatrní s horkou vodou a používejte pouze další produkty, které děti mohou tolerovat.

Co pomáhá proti suchému kašli u malých dětí

U batolat může místo léků pomoci domácí léčba kašle

Domácí prostředky, které lze použít na kašel u malých dětí, jsou v zásadě stejné jako u starších dětí. Pouze horké látky, jako je vdechovaná pára nebo příliš horký čaj, jsou tabu. Čaje, ale také mléko místo toho by měl být jen vlažný. Opatrnosti je třeba také u zázvoru. Jelikož je tento nápoj velmi horký, lze jej použít pouze ve velmi malých množstvích do nápojů a polévek. Dítě od 1 roku věku s kašlem lze také použít jako domácí lék Zázvor s medem a citronem přijmout.

Zábal na hrudi také by nemělo být příliš horko, ale jinak může být bez problémů použit jako domácí lék na kašel u batolat v noci. Ve skutečnosti je lze velmi doporučit. Výše jsme již vysvětlili, jaké typy obkladů jsou k dispozici pro suchý kašel a jak se vyrábějí. Po prvním roce života můžete také jít spát Miláček Dávejte kojit, abyste ulevili kašlu u batolat v noci.

Zvlhčovače nebo vlhké hadříky pro správnou vlhkost v místnosti

Dráždivý kašel u batolat v noci může být také nádherně přes správnou vlhkost boj. Tady znovu vstupují do hry vlhké hadříky, které můžete zavěsit v místnosti. Alternativně můžete postavit misku, šálek nebo sklenici s vodou, nejlépe na horní část ohřívače, pokud se používá. Pak se voda může mnohem lépe odpařit a zvlhčit vzduch a zároveň sliznice.

Různé domácí prostředky mohou léčit kašel u batolat

Zvláště malé děti, které ještě nechápou, co se s nimi děje a že jim chce člověk jen pomoci různými prostředky, budou mít tendenci odmítat nechutné domácí prostředky na kašel. Nenuťte je, zkuste místo toho něco jiného. Koneckonců, výběr je dostatečně velký. Pokud tedy Cibulová šťáva pro batolata, byť milá a sladká, nepřijatá, použijte čaj nebo mléko s medem (med po prvním roce života!). Protože to jsou přinejmenším stejně dobré léky na potlačení kašle pro batolata.

Cibulové sáčky proti kašli u (malých) dětí

Vyrobte si uklidňující cibulové sáčky sami pro děti i dospělé

Opravdu chcete vyzkoušet účinnou cibuli, ale vaše dítě nechce vařit? Pak je cibulový sáček dokonalým alternativním domácím prostředkem proti kašli, který je vhodný i pro velmi malé děti a dokonce i kojence a snadno se dělá.

 • Oloupejte a nakrájejte cibuli.
 • Cibulové kostičky dejte do mycí rukavice. Vhodné jsou i jiné látkové nádoby.
 • Naplňte rukavici (provázkem, gumou nebo sponou do vlasů).
 • Umístěte, pověste nebo postavte cibulový sáček poblíž postýlky, ale mimo dosah kojenců a malých dětí.

Pokud vůně cibule odezní, můžete jednoduše sáček trochu zmáčknout a z cibule vytékají nové vůně. Toto můžete opakovat tak často, jak je potřeba, dokud nejsou spotřebovány všechny vůně. Poté stačí cibuli vyhodit a v případě potřeby naplnit sáček novým.

Kašel u malých dětí – kdy navštívit lékaře?

Pokud se příznaky nezlepší rychle, navštivte s batoletem lékaře

Domácí prostředky na kašel jsou skvělé, o tom není pochyb. Jsou přirozené, neškodné a ve většině případů pomáhají téměř okamžitě. Ale jen téměř a ne vždy! Nepřehánějte to s experimentováním. Kašel neznamená rýmu ani jinou nemoc. Je to normální symptom, ochranná reakce těla a neměl by být okamžitě zastaven. V některých případech je však nutné okamžitě vyhledat lékaře:

 • Vaše dítě je mladší než 3 měsíce
 • kašel je doprovázen horečkou nad 38 stupňů
 • dítě dýchá nerovnoměrně nebo ho dokonce sužují poruchy dýchání
 • s rychlým dýcháním (40 až 50 dechů za minutu v klidném stavu)
 • kašel je bolestivý
 • suchý kašel trvá dlouho
 • kašel je doprovázen sípavými zvuky
 • kašel je tak silný, že rty zmodrají

Domácí prostředky pro kašel u dítěte

Uzdravte dítě domácími prostředky a po konzultaci s pediatrem

Co pomáhá proti kašli u kojenců? Možnosti jsou zde o něco menší, protože dítě není na většinu domácích léků na kašel dostatečně zralé. Variantou je spousta tekutin, včetně neslazených čajů (zejména med je zakázán!). Pokud jde o dospělé, můžete získat speciální v lékárně Čaje proti kašli které jsou vhodné i pro kojence.

Pokud je dítě nemocné, nemusí se používat léky, ale přírodní prostředky

Suchý vzduch je nejlepší způsob, jak zmírnit suchý kašel vlhčené ubrousky nebo misku s vodou v místnosti. Zajistěte tedy dobrou vlhkost i pro malá miminka. Staré dobré jsou také dobrými odstraňovači kašle pro kojence Zábal na hrudi. Dítěti můžete také něco dát jít spát povýšený. Chcete -li to provést, jednoduše vezměte ručník, několikrát ho složte a umístěte pod matraci v oblasti hlavy. U kojenců věnujte zvláštní pozornost symptomům a kašli. Pokud se to rychle nezlepší, musíte navštívit lékaře!

Domácí prostředky proti kašli – léky na potlačení kašle během kojení

Během kojení je nutné dbát na dietu a výběr léků

Také během kojení je třeba dávat pozor. Všechno, co přijímáme, přechází do mateřského mléka nebo může ovlivnit množství mléka. Je například známo, že šalvěj a máta peprná omezují mléko. Nejsou proto vhodné jako čaj, ale lze je použít na kloktání. Dobře se hodí pro Čaje Domácí léky na kašel během kojení jsou žebra a tymián. Tymiánový čaj během kojení nemá negativní vliv na produkci mléka a nepoškozuje dítě. Ke slazení můžete místo normálního medu použít také med Fenyklový med brát i přes kojení.

Zábal na hrudi a Inhalace jsou také povoleny. K pití je kromě čaje vhodné i mléko s medem, ale v menším množství. Dokonce Cibulová zásoba můžete jej použít k boji proti kašli. S denním množstvím to ale nepřehánějte, protože chuť mateřského mléka se mění s tím, co jíte.

Kašel a suchý kašel během těhotenství – domácí opravné prostředky

Záchvaty kašle nejsou pro dítě nebezpečné, ale měly by být léčeny

Dítě nemusí být bráno v úvahu při narození a během kojení. Během těhotenství byste také měli věnovat pozornost vaší stravě a všemu, co jíte, protože téměř vše je přenášeno na nenarozené dítě prostřednictvím placenty. O to nepříjemnější může být onemocnět v těhotenství. Jste pak také omezeni, co se týče léků, protože ne všechno je povoleno.

Těhotné ženy mohou klidně pít čaje proti kašli a měly by se dobře hydratovat

Ale ve většině případů nemůžete pokazit přírodní prostředky. Takže než vám lékař předepíše léky nebo je dostanete v lékárně, můžete zkusit domácí prostředky na kašel, pokud vás tento příznak znovu trápí. Co ale pomáhá proti silnému kašli v těhotenství a co je povoleno? V zásadě můžete vyzkoušet všechny výše uvedené prostředky. Inhalovat Na uklidnění sliznic a hodně pití je nejlepší každé tři hodiny použít eukalyptový, borovicový nebo šalvějový olej. Čaje jsou opět perfektní volbou, protože bylinky pomáhají bojovat s kašlem. Vyberte si mátu peprnou a heřmánek, které můžete osladit medem. Vhodný je také tymián, anýz a kravský sklípek.

Zázračnou kúru můžete použít i v těhotenství Cibulová zásoba Padnout zpět. Recept na to najdete dříve v článku. Pokud je kašel velmi obtěžující, zejména v noci, můžete si dát med s několika kapkami eukalyptu nebo citronu. Protože nyní je pro vás spánek obzvláště důležitý. Pokud se nezotavíte, ovlivní to i vaše dítě.

Kašel během těhotenství není nebezpečný, ale musí se s ním zacházet jinak

Není to jednoduché nachlazení, ale dokonce jedno? bronchitida, záchvaty kašle mohou být ještě silnější a nepříjemnější. Kašel miminku neuškodí, s tím si nemusíte dělat starosti. Je dobře chráněn v plodové vodě. Přesto si určitě položíte otázku „Co dělat s bronchitidou během těhotenství“, když jsou možnosti terapie tak omezené. Cibulový sirup vyrobený z nakrájené cibule a hnědého cukru je dobrým domácím prostředkem při kašli s bronchitidou, protože má antibakteriální a protizánětlivý účinek. Obě přísady jsou umístěny na několik hodin do sklenice, kde se mají louhovat. Vznikne tak sirup, který silně připomíná sirup proti kašli. To je však pro těhotné ženy zcela neškodné a lze jej užívat v čaji nebo polévkových lžících po celý den.

Domácí prostředky pro hlen v krku

Uvolněte hlen jednoduchými domácími prostředky proti kašli - med, zázvor, citron a další

Jakmile začne produktivní kašel, tj. Do hry vstupuje vykašlávání, vykašlávání je mnohem snazší. To však neznamená, že nemůžete svému tělu pomoci zbavit se všech patogenů pomocí hlenu. Pak je dobré, když použijete expektoranty. Velmi vhodné jsou již výše zmíněné domácí prostředky proti kašli. Ještě jednou vám připomínáme, které to jsou:

 • hodně pijte a zejména bylinné čaje, ale už ne mléko, protože to může podpořit tvorbu slizu – tymián, anýz (také jako zápar)
 • Med (přímo ze lžíce nebo v čaji)
 • Zázvorová voda

Jablečný ocet používejte jako lék na suchý kašel a zánět průdušek

Co pomáhá proti hlenu v krku – domácí prostředky jablečný ocet

Jablečný ocet nejen skvěle chutná v pokrmech, ale také vám pomůže zbavit se otravného hlenu v krku. Dochází totiž k jeho postupnému rozkladu, což zase brání dalšímu šíření zárodků. Pokud tedy chcete uvolnit hlen v krku a použít k tomu domácí prostředky, je jablečný ocet dobrou volbou. Ocet se však nepije. Místo toho naplňte sklenici nebo šálek vlažnou vodou, promíchejte ji s jednou až dvěma lžícemi jablečného octa a kloktejte s touto octovou vodou třikrát denně.

Anýz jako čaj pomáhá při silném a tvrdohlavém kašli

Uvolněte hlen z krku – domácí anýzový lék

U anýzového čaje přidejte lžičku anýzových zrn do 200 ml horké vody a nechte louhovat. Anýz má antibakteriální a expektorační účinek a usnadňuje tak vykašlávání hlenů. Pokud tedy chcete bojovat s hlenem v krku pomocí domácích prostředků, anýz je dobrá volba.

Bronchitida a domácí léčba kašle

Domácí prostředky pro kašel na bronchitidu s hlenem a sputem

S příznaky bronchitidy můžete bojovat pomocí přírodních domácích prostředků. Jako pro každou jinou infekci však platí následující: Pokud příznaky přetrvávají, je nutné konzultovat lékaře, aby zahájil účinnou terapii. Dobré domácí prostředky pro bronchitidu u dospělých jsou ty Quarkový zábal. Mohou být také použity jako domácí prostředky pro kašel u dětí bez problémů, zejména v noci, protože zejména malým dětem bývá plenka během dne nepříjemná a otravná. Zábal by měl mít tělesnou teplotu. V tomto případě jsou nápomocné bakterie mléčného kvašení. Rozpouštějí hleny a působí protizánětlivě.

U bronchitidy jsou nejlepším řešením úlevy expektoranty

Pokyny pro tvarohové zábaly jako domácí lék na kašel:

 • Zahřejte kvark na tělesnou teplotu.
 • Rozložte kvark na utěrku silnou asi půl centimetru.
 • Na hrudník si položte hadřík, nejlépe na tenký povrch, protože zaschlý kvark je obtížné z kůže odstranit.
 • Je -li to nutné, zabalte hrudník větším hadříkem a zafixujte obal tímto způsobem (nebo gázovým obvazem).
 • Nechte působit 30 minut nebo dokud kvark nezačne schnout.
 • Pokožku osušte, dobře ji přikryjte a udržujte v teple.

Pomoc při bronchitidě je čaj, obklady a další domácí prostředky na kašel

Další skvělý tip je použít jako domácí lék na bronchitidu pro dospělé Cibulová šťáva použít. Recept na domácí lék na bronchitidu s cibulí najdete ve výše uvedeném článku. Nezapomeňte také hodně pít. 2 až 3 litry denně jsou nejen během nemoci velmi důležité. čaj je domácí lék na zánět průdušek, který byste rozhodně měli vyzkoušet. Ale který čaj pomůže při bronchitidě? Účinné bylinky se v zásadě neliší od těch, které se používají na jiné typy kašle. V souladu s tím můžete znovu vypít tymián, ribwort, šalvěj a fenykl a osladit je medem. Inhalovat S bylinkami, solí nebo éterickými oleji. Ty jsou nevhodné pro astmatiky a do značné míry také pro děti.