Požehnej ti

Myslete pozitivně a překonejte koronový strach: Takto můžete povzbudit sebe i ostatní!

V těchto hektických dobách Corony se k nám každý den dostávají špatné zprávy. Počet nových případů se v celé zemi zvyšuje, zdravotnický systém je zahlcen a hospodářská krize je za dveřmi. Při vší naší nejistotě je pro nás těžké překonat strach z korony. Nyní je však důležité, abychom mysleli pozitivně a drželi spolu jako společnost. Dáme vám 9 tipů, jak můžete sobě i druhým dodat odvahu a sílu. Protože i ve výjimečné situaci vždy existují příběhy, které nám dávají naději. Doufám, že krize skončí. Návrat k normálu může být brzy opět možný!

Myslete pozitivně a překonejte strach z korony: Záplava zpráv nás může přemoci

Překonání strachu z Corony v médiích Tipy

Rozhlasové a televizní vysílání, noviny a digitální média: Většina z nás se již nedokáže vyrovnat s koronovou informační záplavou. Existuje také další problém: takzvané falešné zprávy, které se šíří prostřednictvím sociálních sítí. Nadále vyvolávají zmatek a mohou vyvolat záchvaty paniky. Prvním krokem k překonání strachu z Corony je tedy pokusit se vnímat zprávy objektivně. Vyberte si tedy dva – tři spolehlivé zdroje zpráv. Takovými jsou například státní vláda, Institut Roberta Kocha nebo renomované tiskové agentury. Pokuste se každý den věnovat půl hodiny novinkám, abyste měli aktuální informace. Zjistěte informace o již přijatých bezpečnostních opatřeních a dodržujte je. Buďte však k situaci kritičtí. Protože i když je pro nás aktuálně obtížné nová pravidla dodržovat, jsou nutná.

Myslete pozitivně a překonejte strach z Corony: Pohled do minulosti vám dodá odvahu

Překonání tipů Corona Fear pro zákaz vycházení a domácí karanténu

Koronavirus zemi skutečně postavil před velkou výzvu. Ale přežili jsme i další krize. Přírodní katastrofy, hospodářská krize v roce 2008 a teroristické útoky: viděli jsme špatné věci. Mnoho z nás také bojuje s nemocemi a stále se cítí lépe. Je velká šance, že brzy budeme mít koronovou krizi také za sebou. Nyní je důležité, abychom mysleli pozitivně a drželi spolu jako společnost.

Myslete pozitivně: Zábavná videa pomáhají snížit každodenní stres

Překonání rad Corona Anxiety pro páry a mladé rodiny

Někdy je pro nás obtížné zbavit se stresu každodenního života v době koróny. Tady YouTube přichází na pomoc. Někdy nám stačí si pustit vtipné video. Podle psychologů jsou obzvláště populární videa se zvířaty. Ukazují se jako užitečný způsob, jak zvládat stres a poskytovat rozptýlení od situace. Streamovací platformy ale nabízejí také širokou škálu filmů, které alespoň na krátkou dobu zlepšují náladu nebo dodávají odvahu. A pro knihomoly je také k dispozici široká škála literatury.

Myslete pozitivně: dobří sousedé

Překonat strach z Corony a zůstat pozitivní Péče o seniory

V mnoha komunitách koronavirus svazuje sousedství dohromady. Pokud tedy nepatříte do rizikové skupiny, můžete pomoci starším lidem v okolí. Pravidelně volejte sousedy, abyste zjistili, zda je vše v pořádku. Nabídněte jim nákup. V mnoha federálních státech platí zákaz vycházení, zejména pro vysoce rizikové pacienty, tj. Osoby starší 80 let a chronicky nemocné. Mnoho z nich nemá poblíž žádné rodiny a mohou se spolehnout pouze na své sousedy.

Myslete pozitivně: podporujte místní ekonomiku

Ekonomika koronaviru podporuje místní restaurace

Právě teď, když se koronavirus šíří, je místní ekonomika pod obrovským tlakem. I když v současné době nemůžete jít do restaurace nebo nakupovat v nákupním středisku, stále si můžete koupit dárkový poukaz. Můžete s ním také překvapit své přátele nebo rodinu. Když koronská krize konečně skončí, můžete slavit se svými blízkými.

Myslete pozitivně: rozesílejte dárky prarodičům

Výroba velikonočních dárků pro prarodiče v době koronaviru

Možná teď není čas navštívit prarodiče. Ale stále je můžete překvapit domácími. Vyrobte s dětmi velikonoční dárek a pošlete jej poštou. Babička s dědou budou mít z toho milého překvapení určitě radost, protože se určitě cítí osamělí a izolovaní. Svým přátelům a dalším členům rodiny můžete také poslat vtipná přání nebo obrázky s inspirativními výroky. Nyní je ten správný čas znovu se spojit se starými přáteli nebo naplánovat budoucí setkání po skončení koronakrize.

Myslete pozitivně a překonejte strach z korony: Využívejte rozumně svůj volný čas

Cvičení doma kvůli koronaviru

Každý z nás má nyní mnohem více volného času než před třemi měsíci. Dobře využijte dostupný čas tím, že se naučíte něco nového. Nebo můžete začít s jarním úklidem, okořenit starý nábytek nebo si vytvořit nový tréninkový plán. Nyní je ten správný čas jíst zdravě a vařit chutná jídla s celou rodinou.

Myslete pozitivně a překonejte strach z Corony: začněte den motivovaní

myslete pozitivně Vytvořte si seznam motivace proti strachu z Corony

Zkuste začít den motivací. Naplánujte si, čeho toho dne chcete dosáhnout. Například: sportovat doma, jíst zdravě, naučit se něco nového, udělat si pořádek ve skříni. Pokuste se seznam úkolů uvést co nejkonkrétněji. Večer pak můžete porovnat, co jste udělali a co je ještě před vámi. Mimochodem, můžete si také vytvořit seznam. Napište na list papíru to, za co jste vděční. Před spaním si přečtěte seznam.