Požehnej ti

Manuka med: přírodní magický lék z Nového Zélandu

Manuka med -přírodní-prostředky-čajovník-nový zéland-bylinky

Je to nádherný květ keře Manuka, který produkuje a rozdává sladký a neuvěřitelně cenný nektar. Tato mimořádná rostlina s latinským názvem Leptospermum scoparium je příbuzný druh australského čajovníku, ale lze jej nalézt pouze na Novém Zélandu. Léčivá síla jejich medu je známá po celém světě a je již dlouhou dobu. Přesně po celá tisíciletí. Domorodci z Nového Zélandu používali listy, kůru a nakonec sladký elixír nejen jako doplněk stravy, ale také jako lék na nespočet nemocí. Aplikace medu na nemocné oblasti pokožky a příjem chutného medu zmírnily příslušné stížnosti. I dnes, nebo zvláště dnes, je med Manuka považován za obzvláště výživný a stravitelný elixír, který se i přes vyspělou konvenční medicínu stále úspěšně používá ke zmírnění různých onemocnění.

Manuka med – Manuka nektar smíchaný s čistým medem

Manuka med -přírodní-prostředky-přírodní-produkt-sladká-včelka

Kvalita medu Manuka v jeho nefalšované formě je zpočátku extrémně čistá a především bohatá na důležité přísady, které se nakonec používají ke zmírnění nejrůznějších obtíží, nebo dokonce slouží jako doplněk stravy. Při nákupu medu je o to důležitější zajistit, aby byl velmi kvalitní. Důležitou roli zde hraje proces plnění a místo plnění medu.

Standardy kvality by měly být přísně dodržovány a neměly by propadnout. Pokud je med stáčen například v Německu, měl by spotřebitel věnovat pozornost takzvanému obsahu MGO v medu. Tato hodnota methylglyoxalu je jednou z nejdůležitějších složek medu a zároveň také hlavní účinnou látkou medu. Tímto způsobem je na základě této hodnoty nakonec certifikován vysoký nebo nízký antibakteriální účinek medu. Pokud je tato hodnota vysoká, je automaticky odměněn oceněním vysoké kvality. Kvalitu a také hodnotu MGO musí vyhodnotit a nakonec certifikovat známá a nezávislá medová laboratoř pomocí speciální analytické technologie. Tuto hodnotu lze vždy vyčíst na příslušné nádobě s medem. Pokud tomu tak není, může se spotřebitel dokonce obrátit na příslušnou stáčírnu medu pomocí kontrolního čísla a zjistit tak hodnoty analýzy MGO tohoto medu. Návaznost zpět na stáčírnu by měla být v zásadě dána každému spotřebiteli, to je jediný způsob, jak zajistit kompletní výzkum.

Manuka med pochází přímo z Nového Zélandu

nový-zéland-krajina-příroda-hory-oceán-zelená

Manukový med se sklízí a plní do lahví na Novém Zélandu. Pokud to chcete koupit jako dovážený produkt, který byl také lahvován na místě, můžete to také udělat pohodlně online. Med prochází během plnění, stejně jako v této zemi, analýzou za účelem stanovení příslušné hodnoty MGO. Na Novém Zélandu je to však hodnota UMF, jedinečný faktor Manuka, tj. Skutečná hodnota Manuka. Tato hodnota je určena pouze pro medy Manuka, které byly ve skutečnosti plněny do lahví na Novém Zélandu. Aby se tato hodnota objevila na příslušných nádobách s medem, musí včelaři zaplatit licenční poplatek. K tomu existuje několik pokynů MGO, které certifikují a rozlišují kvalitu medu. Pokud je například hodnota MGO vyšší než 400 nebo její hodnota UMF je téměř nad 20, hovoří se o mimořádně kvalitním medu.

Methylglyoxal je aktivní složka, která je zvláště koncentrována v medu Manuka

Manuka med-samozřejmě-prostředky-včely-včelaři-produkují-květiny

V chemii je methylglyoxal také známý jako 2-oxoprpanal. Je to vlastně vedlejší produkt, který organismy produkují během metabolických procesů, zejména v kombinaci s glykolýzou. Současně je tato složka redukovanou formou kyseliny pyrohroznové. Tato účinná látka, která vzniká přirozeným sušením, se nachází v samotném plástve. Antibakteriální účinek této účinné látky je dlouhodobě prokázán, stejně jako skutečnost, že tato účinná látka je zvláště koncentrována v medu Manuka.

Med jako přírodní lék

Manuka med -přírodní-prostředky-přírodní produkt-bylinný-citron

Už ve starověku byl med považován za skutečný zázračný lék a vzácný elixír. Vředy a otevřené rány byly potřeny medem a proces hojení byl často rychlejší a méně bolestivý. Maoris, původní obyvatelé Nového Zélandu, již poznali, že med Manuka je a byl zvláštní. Nejprve použili listy keře myrhy a přiložili je na rány, odřízli kůru keře, uvařili ji jako zápar a podávali ji jako lék proti gastrointestinálním potížím. Maorové také viděli zázračný účinek rostliny a nakonec i medu, když byli nachlazení.

Antibakteriální a protizánětlivé aktivní složky medu a rostliny byly rozpoznány až po 18. století botanikem Josephem Banksem a nakonec zveřejněny. I novozélandští farmáři přísahali na léčivou sílu medu a dávali ho svým kravám, aby byli odolnější vůči chorobám. the Oblasti použití medu Manuka jsou velmi odlišné a jen zřídka přestanou mít svůj účinek. Počínaje kožními chorobami, jako je akné, neurodermatitida, kožní plísně, popraskaná kůže, až po úlevu od symptomů psoriázy. Antibakteriální účinek medu je ideální pro podporu hojení při akutních poraněních,

• jako popáleniny,

• Oděry,

• Řezy,

• u chronických a opakujících se ran,

I u syndromů diabetické nohy, jejichž hojivé procesy jsou velmi obtížné a vleklé, působí med překvapivě rychle a dobře. Ale také s gastrointestinálními potížemi, refluxní ezofagitidou, takzvaným pálením žáhy a také s akutním zánětem trávicího traktu. Ukázalo se, že tyto a mnohé další oblasti onemocnění a jejich příznaky vykazují jasnou úlevu od symptomů při použití medu a dokonce i částečné úplné uzdravení.

Manuka med je zvláště účinný při gastrointestinálních potížích

Manuka med -přírodní-prostředky-přírodní-produkt-sladká lžíce

Použití tohoto medu se osvědčilo zvláště v případě stížností celého trávicího traktu. Například novozélandská univerzita ve Wakaitu zkoumala, že med dělá zázraky v boji se zákeřnou bakterií Helicobacter pylori, která se ukládá pouze v gastrointestinálních zónách a je prokázáno, že je příčinou gastritidy. Manuka med je navíc nepřítelem bakterie Escherichia coli, která také ovlivňuje lidský trávicí trakt. Maorové instinktivně věděli, že med má pouze dobré účinky a že jeho blahodárné účinky byly jasně prokázány, zejména u těchto onemocnění. Sladký lék byl nejen extrémně stravitelný a výživný, ale byl také považován za zázračný lék z přírody.

Tam, kde konvenční medicína selhává a med funguje

manuka-med-přírodní-prostředky-pilulky-léky-antibiotikum

Zvláště pozoruhodná je skutečnost, že med je schopen bojovat proti odolným bakteriálním kmenům, které stejným způsobem prokazují odolnost vůči antibiotikům. A to by v blízké budoucnosti mohlo nebo mohlo mít pro lidstvo možná nevýslovný význam. Vzhledem k tomu, že stále více lidí bere antibiotika příliš nedbale a předepisuje je příliš rychle i na mírná onemocnění, jako je nachlazení a používání antibiotik při výrobě masa, tvoří se stále odolnější lidé. Bakterie mutují a jsou imunní vůči běžným antibiotikům – nebezpečný podnik, protože pokud tito lidé vážně onemocní, antibiotika již nebudou fungovat.

Med však dokáže zničit velmi specifické kmeny bakterií. Jedním z příkladů je hnisová bakterie Staphylococcus aureus. Často postihuje lidi s oslabeným imunitním systémem, kteří mohou bojovat s hojením ran po operaci nebo nehodách. Zákeřná bakterie je zodpovědná za klasickou infekci rány, kterou je velmi obtížné dostat pod kontrolu i při lékařských a klinických pozorovacích a léčebných opatřeních. Med i zde dělá zázraky a dokáže tyto bakterie zadržet a dokonce zničit. Ve srovnání se synteticky vyráběnými antibiotiky med Manuka nepodporuje růst a šíření takzvaných superpatogenů, mutovaných forem a odrůd patogenů a bakterií, které jsou na antibiotika jasně rezistentní. Ne nadarmo si tento med získává stále větší uznání a respekt, a to i při podvratné léčbě popálenin a dalších citlivých kožních chorob, a to i v konvenční medicíně. Pokud jde o vnější použití tohoto medu, je třeba říci, že díky své mimořádné koncentraci typických účinných látek také velmi rychle a skvěle ukazuje své účinky. Žádný med mu nemůže konkurovat a například žádná mast na hojení ran nemá tak vysokou koncentraci zde uvedených přírodních účinných látek jako tento med.

Manuka med na čištění zubů?

Manuka med -přírodní-prostředky-zubní péče-zubní kartáček-zdravý

Ve skutečnosti je med, bez ohledu na to, sladký a lepkavý a jen málo lidí si dokáže představit, že med má být pro zuby ve skutečnosti prospěšný. Manuka med díky svým antibakteriálním vlastnostem také chrání před zubním plakem. Med také funguje podobným způsobem jako aplikace chemického roztoku chlorhexidinu, který se používá jako ústní voda pro profylaxi proti zubnímu kazu. S tím rozdílem, že ve srovnání s chemickými ústními vodami se med Manuka skládá ze 100 procent přírodních látek. Díky tomu je mezi přírodními prostředky absolutně oblíbený, zejména jako zdravý prostředek.

Manuka med pro diabetiky doporučený k vnějšímu použití

Manuka med -přírodní-prostředky-cukrovka-cukrovka-nemoc

Pro vnější použití je Manuka med rozhodně doporučován lidmi, kteří trpí cukrovkou. Neměli byste se však rozhodnout pro tento med pro vnitřní absorpci. Cukrovka je metabolické onemocnění, a protože tito lidé mají kvůli této chorobě vysokou hodnotu MGO, neměli by med přijímat. Protože věda se dosud neshodla na tom, zda by se hodnota MGO nemusela podílet také na rozvoji diabetické neuropatie. Lidé, kteří netrpí diabetickým onemocněním, mohou tento med bezpečně ochutnat a pochutnat si.

Stále více včelařů na Novém Zélandu kvůli vzácnému medu Manuka

manuka-med-přírodní-prostředky-imker-včelí chov-přírodní produkt

Kvůli stálé poptávce po vzácném medu rostlo včelařství také na novozélandských půdách. Výsledkem je, že jen před několika lety stálo kilo medu Manuka kolem 37 novozélandských dolarů a jen o pět let později, v roce 2015, cena medu stoupla přes 100 NZD. S přibližně 20 000 tunami medu byl rok 2015 pro místní včelaře jedním z nejproduktivnějších. Tam, kde se relativně jednoduchým zacházením otevíral lukrativní zdroj příjmů, následovaly zločinné machinace v samotné včelařské scéně Manuka: Krmné rostliny pro včely byly střeženy a chráněny, krmné oblasti byly napadeny a trpěli včely. Protože během této doby byly stovky včelstev nejen jednoduše ukradeny, ale také otráveny. Certifikáty původu a výrobce, které jsou na nádobách s medem uvedeny s příslušnou hodnotou MGO nebo UMF, zajišťují bezpečnost.