Požehnej ti

Léčba štípnutí komáry – co preventivně pomáhá a které přípravky zmírňují svědění?

Ošetřete štípance od komárů a zabraňte svědění kousnutím hmyzem

Kdo by to neznal: Pohodlně se usadíte na terase, užijete si teplé počasí a setkání s blízkými nebo přáteli a pak nejpozději v pozdních odpoledních nebo večerních hodinách začnou otravní komáři rušit klid. Pokud, aby toho nebylo málo, zapomněli jste si repelent proti komárům, jedno nebo druhé kousnutí je zaručeno. A to není o nic méně otravné než neustálé a neúspěšné vyhánění komárů. Z tohoto důvodu byste měli být vždy dobře připraveni nejen z hlediska prevence, ale také v případě, že se stanete večeří komára. Jak ale můžete zabránit štípnutí komárem a jak se mu vyhnout? Nebo jak by měl člověk zacházet se stávajícími kousnutími komárů? Existují vhodné domácí prostředky, které lze použít místo obvykle drahých sprejů, tablet, mastí nebo gelů? Na všechny tyto otázky máme odpověď. Stačí si přečíst následující článek a chránit se od nynějška v „sezóně štípnutí komárů“ ještě lépe.

Léčba a prevence bodnutí komáry – malý ABC pro příjemné večery venku

Léčba štípnutí komáry Tipy a triky pro prevenci pomocí domácích prostředků

Většina prostředků, které jsou nabízeny v lékárně, je samozřejmě velmi užitečná. Než ale po nich sáhnete, můžete vyzkoušet přírodní produkty, které už často doma máte a které se mnohdy osvědčily. Navíc takové domácí prostředky na zahnání komárů jsou obvykle mnohem levnější než jejich alternativy z lékárny. Totéž platí i v případě, že chcete ošetřit štípnutí komáry. V některých situacích, například při cestování, jsou výrobky z lékárny často praktičtější, zvláště pokud jste zapomněli na opatření a pouze lékárna je vaše poslední možnost.

Bez ohledu na to, co si nakonec vyberete, jde hlavně o to, abyste si večer užili v klidu a nebyli do druhého dne pobláznění svěděním, nebo pokud to nefungovalo s ochranou, abyste rychle našli úlevu a mohli adekvátně ošetřit kousnutí komáry. Jen vyzkoušejte, co vám nejlépe vyhovuje, a pak se vybavte tím, co potřebujete. A abyste to zvládli také, nyní vám představujeme nejoblíbenější domácí prostředky a přípravky, které vám mohou pomoci v boji s otravnými komáry.

Základní opatření k zabránění štípnutí komárů

správná osobní hygiena sprchování praní prádla vyhýbání se komárům

Problém komárů není jen v tom, že oni a svědění po kousnutí jsou otravné. V některých případech se bodnutí mohou nejen nakazit, ale dokonce, i když poměrně zřídka, se mohou přenášet patogeny, což pak může mít velmi nepříjemné následky. Přesně pak musíte ošetřit štípnutí komárem, kde již konvenční přípravky nestačí, a dokonce je třeba poradit se s lékařem. Abyste se tomu všemu vyhnuli, je důležité nepodceňovat tak běžný problém a snažit se předcházet stehem.

 • Správná osobní hygiena

  Bez ohledu na to, co dalšího jste si koupili nebo shromáždili pro prevenci, je osobní hygiena na prvním místě. O potu je všeobecně známo, že přitahuje komáry. Z tohoto důvodu je osprchování před odchodem z domu dobrým preventivním opatřením. Každý si oblékne zpocené oblečení z dřívějška, což také působí jako magnet na tento hmyz.

 • Správné oblečení

  Pokud nechcete vyzkoušet níže uvedené tipy, jak oštípání komáry zacházet, můžete se chránit správným oblečením. Na jedné straně je vhodné nosit světlejší oblečení. To má odradit komáry, zatímco tmavé a hlavně černé kusy oblečení jsou pro ně atraktivní. Je také zajímavé, že existují speciální oděvy vyrobené z materiálů odolných proti propíchnutí, aby do nich komár nemohl proniknout. Takové oblečení odpuzující komáry může být velmi užitečné, zvláště pokud plánujete výlet do přírody nebo dokonce chcete strávit noc venku, například na kempu.

Ochrana proti štípnutí komáry moskytiérou do interiéru i exteriéru

 • Síť proti komárům

  Klasická moskytiéra vás může chránit nejen venku, ale také ve vaší ložnici a také vypadá velmi romanticky. Zavěste ho nad postel nebo posezení na terase a udělejte si pohodlí jako obvykle. Moskytiéra nezasahuje do cirkulace vzduchu a zavěšením nezpůsobí ucpaný vzduch ani za horkých večerů. V současné době přicházejí v různých příchutích, takže se můžete v obchodě zaregistrovat a najít nejlepší model pro vaše potřeby. Mimochodem, existují i ​​klobouky se sítí, které mají chránit krk a hrdlo před bodnutím. Taková pokrývka hlavy je také velmi užitečná pro výlety do přírody.

 • Žádné zdroje stojaté vody

  Pokud máte na zahradě krásný rybník, je již nevyhnutelný zvýšený počet komárů. Proto byste jej měli vybavit přirozenými nepřáteli škůdců. A to je ryba. Jedí komáry a tímto způsobem mohou snížit jejich počet. Stojatá voda ale obecně není dobrý nápad, protože bez ohledu na to, o jaké malé množství se jedná, to komárům zcela stačí, aby se tam cítili příjemně. To znamená, že i plné květináče magicky přitahují malá zvířata. Plná konev, ptačí lázeň nebo dokonce sud na dešťovou vodu jsou pro vás magnety a pokud je to možné, je třeba se jim vyhýbat nebo je alespoň pravidelně vyprazdňovat a čistit, abyste se zbavili všech larev komárů a zabránili jejich množení.

Prevence bodnutí komáry – domácí prostředky k zahnání komárů

Esenciální oleje zabraňují komárům z rostlin citronového kouře

Kromě výše zmíněných preventivních opatření můžete na uštknutí komáry použít i domácí prostředky, které vás ochrání a zabrání tomu, abyste si kousnutí komárů museli později ošetřovat. Zde je několik tipů:

 • Olej proti larvám komárů

  Některé nádoby na vodu, jako je sud s dešťovou vodou, nelze tak snadno vyprázdnit a vyčistit. V takových případech jsou oleje vaším přítelem a pomocníkem. Je známo, že ropa mění povrchové napětí, a to znemožňuje larvám dostat se na povrch, aby dýchaly. Smíchejte lžíci jakéhokoli oleje na vaření s několika kapkami skořicového oleje. Ten má také odstrašující účinek na hmyz. Místo oleje na vaření můžete použít i kapku mycího prostředku.

 • Léčba a prevence bodnutí komáry – rostlinami a esenciálními oleji k plašení komárů

  Existuje také mnoho rostlin, které jsou u tohoto hmyzu nepopulární, a proto je lze umístit nebo zasadit co nejblíže k místu k sezení. Patří sem mimo jiné rajčata, bazalka a levandule. Dalšími odstrašujícími prostředky jsou: pažitka, kočičí a citrónová tráva, šalvěj, bobkový list, meduňka, máta, eukalyptus, rozmarýn, bergamot a voňavé pelargonium. Alternativně lze použít esenciální oleje z uvedených rostlin (např. Na ozdobu z potpourri), dále vonné svíčky, koupelové soli a podobně.

  Jako alternativa ke spreji jsou esenciální oleje také skvělé jako ochrana pokožky. Chcete -li to provést, spojte několik kapek esenciálního oleje s olivovým olejem. Citrusové příchutě jsou k tomu dobré, ale neměly by být používány před opalováním nebo když jste již spáleni. Při použití v parfému se vyhněte sladkým pachům.

Kadidlo drží na zahradě a v domě proti komárům

 • Kouř proti komárům

  Je také známo, že komáři nemají vůbec rádi kouř. Můžete ho tedy také použít. Pokud máte grilovací večer, po část večera alespoň automaticky získáte tuto ochranu. V ostatních případech se vonné tyčinky dělají velmi dobře. Jsou příjemní pro vás a vaše hosty, ale odstrašují hmyz. Skvělým řešením jsou také listy šalvěje. Potřebujete sušené listy, které nejprve trochu rozdrobíte v misce vhodné do trouby. Dobře funguje miska nebo talíř na vonné tyčinky. Pak je rozsviťte.

 • česnek

  O česneku se také říká, že je nepříjemným zápachem pro komáry. Pokud vám chutná, máte dobrý důvod jej konzumovat.

 • Kontroverzní vitamín B.

  Není neobvyklé slyšet, že vitamín B má měnit tělesný pach a tím odradit komáry. To se říká zejména o vitaminu B1. Neexistuje pro to však žádný vědecký důkaz. Kromě toho existuje mnoho různých druhů komárů, a i když by vitamín B měl některým z nich pomoci, neznamená to, že odradí všechny ostatní. To, zda chcete tento prostředek vyzkoušet, je čistě na vás. To by však mělo být provedeno po konzultaci s lékařem, aby se zabránilo předávkování.

Kousnutí komárů – co pomáhá po kousnutí?

Vystrašte komáry a ošetřete kousnutí Užijte si léto

Široká škála léků se osvědčila po generace, pokud jde o zbavení se nepříjemného svědění a zmírnění štípnutí komáry. Zatímco některé z nich jsou považovány za zastaralé, jiné jsou populární metodou. Jen si sami vyzkoušejte, co vám nejlépe vyhovuje. Dali jsme dohromady pár variant, které můžete použít k léčbě štípanců od komárů. Zde je několik produktů, které najdete v lékárně. Osvědčené domácí prostředky pro léčbu štípnutí komáry podrobně představujeme v jiném článku.

Kousnutí komárů ošetřete přípravky z lékárny

Na štípnutí komárů, masti, krémy a gely ke zmírnění svědění

Svědění poštípání komáry můžete zmírnit mastí, krémem nebo gelem a oštípání komáry tak ošetříte s jejich pomocí. Úkolem těchto kosmetických výrobků je zchladit stehy. Ať už použijete gel na štípnutí komárů, nebo si na něj štípnete krémem, v zásadě na tom nezáleží. Nejlepší je nechat si poradit na místě a poté produkt vyzkoušet. Možná budete muset vyzkoušet několik z nich, dokud nenajdete něco, s čím jste spokojeni. Celkově lze však říci, že většina nabízených produktů je velmi spolehlivá. Vyhněte se výrobkům, které obsahují alkohol, parfémy nebo další barviva. V lékárně si můžete koupit i chladicí válečky, které jsou uloženy v lednici a mají tak chladivý účinek. Další variantou jsou spreje, které jsou snad nejdéle trvající variantou ze všech zmíněných prostředků. Při léčbě štípnutí komáry těmito přípravky mějte na paměti, že tyto metody pouze zmírňují příznaky a nepomáhají vyléčení kousnutí. Pokud jsou výrobky určeny pro kojence nebo děti, určitě byste to měli zmínit v lékárně, protože pak jsou chemikálie tabu! Používají se pouze přírodní přísady.

Úleva a uzdravení po bodnutí ochlazením tepla a dalšími tipy

Teplo je velmi vhodné k léčbě štípnutí komáry. A za tímto účelem byla vyvinuta speciální pera. Chcete -li oštípnutí komáry ošetřit propiskou, máte na výběr nejen různá tepelná pera, ale také mechanický léčitel pera, který vysává jed komára z rány, a elektrický uzdravovač kousnutí, který pomocí elektřiny vyhání svědění. Váš lékárník vám může poskytnout podrobnější informace a pomoci vám s výběrem.

Možná jste již slyšeli, že při léčbě štípnutí komárem může pomoci kortizonový krém. Ve skutečnosti může kortizon obsažený v krémech do určité míry pomoci zmírnit svědění, protože ochlazuje pokožku a především hojí záněty. Pokud má krém nižší podíl kortizonu, seženete jej bez předpisu v lékárně. Přesto, jako vždy, je pro jistotu doporučena návštěva lékaře.

Kousnutí komárů a homeopatie

Homeopatie na bodnutí hmyzem a komáry Přírodní produkty

Můžete také použít homeopatii, pokud chcete léčit kousnutí komárů. I zde existují různé masti, krémy a gely, na které se můžete zeptat v lékárně. Aby bylo možné určit správnou nápravu, je důležité, které příznaky byly vyvolány kousnutím komárů. V souladu s tím je vhodné agenta získat až po bodnutí a nenechávat jej například doma, protože ne každý produkt ve všech případech pomáhá. Poradíme vám. Mimochodem, všechny domácí prostředky jsou také homeopatické.

Homeopatické léky, které se běžně používají k léčbě štípnutí komáry:

 • Globule
 • Ledum
 • Apis
 • Caladium
 • Cantharis

Jak již bylo zmíněno, tyto léky se používají pro různé příznaky a v některých případech také jako preventivní opatření. Caladium pomáhá například tehdy, když je kromě svědění cítit i pálivá bolest. Pokud chcete ošetřit štípnutí komárů, která velmi svědí, nebo pokud jsou kousnutí komárů infikována, je Ledum opět velmi vhodné. Z tohoto důvodu byste se měli předem poradit se svým lékařem, protože pouze on může na základě příznaků učinit nejlepší rozhodnutí a předepsat příslušný lék.

Ošetřete poškrábané kousnutí komárů

Při svědění neškrábejte. Ochlaďte steh

Bez ohledu na to, jak moc komáří štípnutí svědí, neměli byste ho škrábat. To pokožku ještě více podráždí a zánět se ještě zhorší. Může také způsobit otevřené rány a jakmile je oblast poškrábaná, zvyšuje se riziko infekce. Pokud však nemůžete škrábání přestat a pokud nemáte možnost se svěděním něco udělat, může být náplast velmi nápomocná. Pokrytí kousnutí komárů náplastmi je také dobrý tip, pokud už bylo kousnutí poškrábané, aby se zabránilo dalšímu poškrábání. Dobrým pomocníkem je zde i osvědčená zinková mast. Často se aplikuje proti svědění, ale je spíše určen k rychlejšímu hojení ran, a proto je skvělý, pokud chcete ošetřit poškrábané kousnutí komárů. Může být aplikován několikrát denně.

Kousnutí komárů – kdy navštívit lékaře?

Kousnutí komárů léčí dospělé a děti s lékařem na alergie a záněty

Kousnutí komárů obvykle není důvodem k obavám a lze je léčit výše uvedenými prostředky nebo jednoduchými domácími prostředky, takže návštěva lékaře není nutná. Ve vzácných případech však mohou nastat komplikace. Alergická reakce je na jedné straně důvodem, proč okamžitě navštívit lékaře nebo dokonce pohotovost. Ale i když kousnutí komárem způsobí otok, oblasti jsou silné, horké, zarudlé nebo dokonce bolestivé, neměli byste déle čekat. To vše mohou být příznaky zánětu, takže lékař by měl ošetřit štípnutí komáry. Návštěva lékaře může být také prospěšná, pokud si nejste jisti, které léky jsou nejlepší pro prevenci a léčbu.