Požehnej ti

Jaké jsou nejlepší domácí prostředky a metody, jak rozproudit váš oběh?

Téměř každý alespoň jednou zažil problémy s krevním oběhem. Ať už po rychlém vstávání, při změně počasí nebo extrémních vedrech v létě, jsou příznaky téměř vždy stejné – náhle nízký krevní tlak, který často vede k závratím, špatnému zraku a pocení. V tomto případě se hovoří o akutních oběhových problémech. Pokud jsou však oběhové problémy trvalé, objevují se i další příznaky jako únava, nevolnost a bolesti hlavy. Kromě různých léků existuje také několik domácích prostředků a triků, které mohou váš oběh znovu rozjet. Přečtěte si o tom více v článku.

Proč má mnoho lidí v létě problémy s krevním oběhem??

Tipy proti oběhovým problémům v létě, co pomáhá

Když je venku horko, tělo také reaguje. Teplo obvykle způsobí rozšíření krevních cév, čímž se zvýší pravděpodobnost, že se krev bude v dolních končetinách hromadit, místo aby nadále proudila. Výsledkem je často nízký krevní tlak, který mozek nedokáže zásobit dostatečným množstvím kyslíku. Horké počasí také přispívá k dehydrataci, protože se hodně potíte a tělo má tendenci zadržovat tekutiny (tj. Bobtnat), když ztratíte příliš mnoho vody. Vzhledem k tomu, že chladicí systém těla selhává, jsou důsledkem závratě, mdloby a úpal.

Tyto příznaky naznačují špatný oběh

Co dělat se špatným oběhem Tipy

Mnoho lidí ani neví, že za jejich stížnosti může oběhový systém. Stojí proto za to se nejprve podívat na nejčastější příznaky, abyste zjistili, jestli zrovna nemáte problémy s krevním oběhem.

Nejčastějšími příznaky akutních oběhových problémů jsou:

 • závrať
 • Problémy s rovnováhou
 • Pocení
 • Chvění a bušení srdce
 • Blikat před očima
 • Mdloby

Příznaky a příčiny Oběhová slabost

V případě trvalých kardiovaskulárních problémů existují ještě tyto:

 • Ochablost
 • bolest hlavy
 • únava
 • nevolnost
 • tinnitus

Trvale nízký krevní tlak musí být ošetřen lékařem. V případě akutních potíží můžete oběh stimulovat domácími prostředky.

Nejlepší domácí opravné prostředky, které rozproudí váš oběh

Oběhové problémy v létě, co dělat

Při akutních oběhových problémech hrozí pád. Proto stojí za to znát některé domácí prostředky a triky a použít je, jakmile se objeví první příznaky. Pokud lékař vyloučí sekundární hypotenzi (tj. Nízký krevní tlak jako příčinu jiného onemocnění), a zvláště v případě náhlé slabosti krevního oběhu, následující domácí prostředky mohou poskytnout rychlou úlevu.

Hydratace: Tak důležitá je pitná voda

Pití velkého množství vody může rozproudit váš oběh

V případě nízkého krevního tlaku a zejména v létě má příjem tekutin zásadní význam. Voda je skutečný zázračný lék, který poskytuje okamžitou úlevu při mnoha onemocněních, jako jsou bolesti hlavy, vysoká hladina cukru v krvi a také nízký krevní tlak. Všichni již víme, že naše tělo vyžaduje dostatečný příjem tekutin každý den. Pravidelné pití je v létě ještě důležitější, protože v horkém počasí se více potíte a tím ztrácíte více vody. Dva litry denně je v létě považováno za naprosté minimum.

Kromě toho, kolik vypijete, také hazard co piješ důležitou roli. Zvláště doporučené jsou voda (preferujte minerální vodu kvůli vysokému obsahu minerálů) a neslazený čaj. Čaj by se také neměl pít příliš horký. Nápoje by také neměly být ledové. Kvůli velkým teplotním rozdílům musí tělo vydat spoustu energie, což může vyvolat další problémy. Je třeba se vyvarovat nápojů obsahujících kofein, jako je káva, černý čaj a alkohol, protože v těle způsobují dehydrataci.

Jíst při oběhových problémech

Stimulujte oběh domácí opravné saláty se zdravým lehkým jídlem

Jeden vyvážená výživa má také zásadní význam pro oběhové problémy. V zásadě bude lehké jídlo doporučují se také saláty, ovoce a zelenina několik malých jídel místo 2-3 velkých jídel denně. To znamená, že organismus není tolik namáhán a krevní tlak je regulován, místo aby během přestávek příliš prudce klesal a po jídle rychle stoupal.

Nenechte si ujít snídani

Snídaně vás povzbudí a rozproudí váš oběh

A plná snídaně potěší vás a může rychle stimulovat oběh ráno. Kofeinové nápoje nemohou nahradit snídani a nedoporučují se na prázdný žaludek. I rychlá snídaně jako teplá ovesná kaše, čerstvé ovoce nebo pár oříšků stačí k prevenci závratí.

Ořechy rozproudí oběh

Vlašské ořechy stimulují oběh

Ořechy vám mohou bleskově dodat energii a odstranit pocit únavy. Vyplatí se proto mít s sebou vždy misku nebo sáček syrových ořechů, pokud máte problémy s krevním oběhem. Vlašské ořechy jsou vynikající volbou pro vysoký cholesterol a kardiovaskulární onemocnění.

Tyto domácí prostředky stimulují oběh

Rozjeďte svůj oběh pomocí domácích léků s rozmarýnem

Chtěli byste zkusit stimulovat oběh pomocí domácích prostředků? Zde je seznam nejlepších léků, které přirozeně zvyšují nebo regulují krevní tlak.

Kořen lékořice

Kořen lékořice se osvědčil proti oběhovým problémům, jako je závratě. Obsahuje lék zvaný glycyrrhizin, který je velmi účinný při zvyšování krevního tlaku. Kořen lékořice si nejlépe vezmete jako čaj.

rozmarýn

Rozmarýn je také jednou z nejlepších domácích léků na problémy s krevním oběhem. Bylina stimuluje krevní oběh a má povzbuzující účinek. Chcete -li ji použít, můžete buď pít čaj ze sušeného rozmarýnu, nebo pít rozmarýnový olej smíchaný s vodou.

Citronový balzám

Kromě rozmarýnu může meduňka dobře působit i proti závratím a mít povzbuzující účinek. Připravte si meduňku jako čaj nebo vložte sušené listy a květy do čichových váčků se šalvějí, hlohem a tymiánem a noste je vždy s sebou.

máta peprná

O léčivých vlastnostech máty peprné lze říci mnoho. Léčivá bylina také dobře působí proti špatnému oběhu. Ze sušených listů si uvařte čaj nebo si potřete zápěstím pár kapek mátového oleje.

Rychlá pomoc s oběhovými problémy: Slané jídlo

Domácí prostředky pro problémy s krevním oběhem Slané jídlo Slané preclíky

Slané jídlo může rychle poskytnout úlevu při akutních oběhových problémech. Vzhledem k tomu, že požití soli zvyšuje krevní tlak, je to jeden z nejlepších domácích prostředků, jak rychle rozproudit oběh. Sůl na sebe váže tekutinu a zvyšuje množství krve. Okamžitá pomoc může zahrnovat hrst preclíků nebo šálek slaného bujónu.

Co je dobré pro oběh?

Oběhové problémy, co pomáhá masáži rukou

Pokud se oběhové problémy stanou trvalými, může úlevu přinést několik triků v každodenním životě. Díky teplu také dobře fungují s oběhovými problémy a mohou v létě rozproudit oběh. Vyzkoušejte tyto jednoduché metody sami a přesvědčte se o jejich účinnosti!

Pokud máte problémy s krevním oběhem, zvedněte nohy

Problémy s krevním oběhem Dejte nohy nahoru, když to pomůže

Možná jste toto opatření slyšeli nebo četli několikrát. Když je horko, krev se hromadí, zejména v dolních končetinách, což obvykle vede k otoku. Chcete -li podpořit oběh, můžete jednoduše dát nohy nahoru. To pošle krev zpět do hlavy a mozek okamžitě získá více kyslíku. Tento trik se však doporučuje pouze mladým lidem, protože může způsobit dušnost u starších osob nebo se srdečními chorobami.

Cvičení a sport stimulují krevní oběh

Co je dobré pro oběhové pohybové sporty

Pokud trpíte trvalými problémy s krevním oběhem, můžete si kromě léků předepsaných lékařem také zlepšit krevní oběh sami tím, že zůstanete aktivní. Dostatečným cvičením a sportem můžete čelit všem problémům s krevním oběhem. Cvičení rozproudí váš oběh a mělo by být důležitou součástí vaší týdenní rutiny. V létě by bylo vhodné odložit sportovní aktivity na časné ranní hodiny nebo pozdní odpoledne. V těchto dobách je riziko úpalu výrazně nižší. V extrémních vedrech můžete sportovat i uvnitř.

Střídavé sprchy

Střídavá sprcha k rozproudění oběhu

Studené sprchy mohou pomoci s oběhovými problémy, pokud si je uděláte doma. Osprchujte se jako obvykle, na konci vodu otočte studenou (ale ne ledovou) a na několik sekund opláchněte tělo. Tato změna stimuluje oběh.

Studený hadřík

Studená tkanina na krku stimuluje oběh

Pokud je studená sprcha prostě nemožná, můžete vytvořit studený podnět studenou žínkou. Umístěte to na krk, kde probíhá krční tepna, na spánky nebo zápěstí. Díky tomu se oběh rychle rozjede a dokáže opravdu zázraky.

Masáž rukou

Rozprouďte svůj oběh rychle pomocí masáže rukou

Ke stimulaci oběhového systému může přispět také masáž rukou. Při stimulaci reflexních zón na dlaních se aktivují nervy. Můžete například použít jednoduchou pomačkanou kouli a převalit ji mezi dlaněmi.