Požehnej ti

Jak ušít jednoduchý dětský respirátor s tímto vzorem

Žádné téma není v současné době tak kontroverzní jako nošení respirátoru jako ochrana proti virům a zejména proti Covid-19. Přestože WHO a odborníci prohlašují, že by je měli nosit pouze nemocní a zdravým nenabízejí žádnou ochranu, mnoho vlád dokonce povinně nosí ochrannou masku. Některé z masek se dokonce staly módním trendem a nosí je dobrovolně a s hrdostí stále více lidí. Ale co naše děti? Pokud jde o ochranu našich potomků, chceme dělat všechno správně. V následujícím textu vám vysvětlíme, zda je maska ​​vhodná pro děti a jak si můžete ušít respirátorovou masku pro děti.

Šití respirátorové masky pro děti – rozumné a neškodné, nebo ne?

Šití respirátorové masky pro děti - Jednoduchý nápad se vzorem pro začátečníky

Pokud maska ​​nechrání zdravé lidi před virem, proč úřady doporučují nosit ochrannou masku? Důvod je velmi jednoduchý: někteří, kteří onemocní Covid-19, vykazují pouze velmi mírné nebo žádné příznaky. To znamená, že jsou nakažliví, aniž by o tom věděli. V takových případech je maska ​​navržena tak, aby chránila ostatní.

Pravděpodobně jste také slyšeli, že ochranná maska ​​může být pro děti nebezpečná. Ale to je jen případ kojenců a batolat do tří let. Hrozí u nich udušení, a proto by se maska ​​rozhodně používat neměla. Obecně: Každý, kdo má problémy s dýcháním, je v bezvědomí nebo si sám v případě potřeby nedokáže masku sundat, ji nesmí nosit.

Důležité hygienické rady

Dýchací maska ​​pro děti šitá z bavlny s hezkými vzory a motivy

Také pokud chcete ušít nebo koupit dětský respirátor, neměli byste zapomenout na správnou hygienu. Nemělo by se zanedbávat důkladné mytí rukou podle pravidla 20 sekund a pravidelná dezinfekce domu. Během této doby by děti měly co nejméně opouštět dům. I když nepatří do rizikové skupiny a nemocné děti měly dosud jen mírné příznaky, stále můžete tuto rizikovou skupinu infikovat (např. Prarodiče). Také učte děti, aby se nedotýkaly jejich tváří. Samozřejmě to není snadný úkol, zvláště pro ty nejmenší, ale přesto se mu snažte věnovat pozornost.

Šití masky na ochranu dýchání pro děti – nápad se vzorem

Šicí respirátor pro děti - tipy k použití a pokyny k šití

Při šití dětského respirátoru je důležité dbát na správnou velikost. Nemělo by být příliš těsné ani příliš volné. Doporučuje se několik vrstev látky, přičemž nejvhodnější je bavlna. Můžete jej také znovu použít za předpokladu, že jej lze prát na 90 stupňů a poté žehlit.

Spropitné: Je obzvláště obtížné přimět mladší děti, aby nosily takovou masku. Proto se nejlépe hodí barevné látky, které jsou pro dítě přitažlivé. Výběr tkanin je v dnešní době velmi velký, takže si můžete být jisti, že najdete něco vhodného s jasnými barvami a zajímavými vzory nebo motivy.

Potřebuješ:

  • Bavlněná látka
  • Elastický pás 12 až 15 cm
  • Jehla na šití
  • Špendlíky
  • Filtry (kuchyňský papír, kávové filtry atd.)

Ušijte si ochrannou dýchací masku pro děti sami – Pokyny:

Z látky vystřihněte dvě zadní a jednu přední část

Vytiskněte si vzor, ​​který najdete v odkazu níže. Tam získáte dvě velikosti. Menší velikost je nejlepší pro děti do 5 let a větší velikost je nejlepší pro děti od 5 do 9 let. Pokud byste chtěli ušít filtrační sáček, přeneste dvě zadní a jednu přední (přední). Pokud nechcete filtrační sáček, postačí dvě čela.

Sklopte záda

Přeložte zadní část látky a vpředu ji připněte špendlíky

Šijte látky dohromady

Sešijte látky k sobě na pravé strany a poté je otočte naruby

Sklopte záda samostatně ušité ochranné masky jednou podélně uprostřed. Skládané látky položte lícem dolů, pravou stranou k sobě a připněte je na špendlíky. Nyní šijte jednou podél všech okrajů šicím strojem a látku otočte naruby. Nyní by všechny krásné strany měly směřovat ven. Dva krátké okraje nyní potřebují lem, kterým se natáhne gumička. Stačí jeden šev vlevo a jeden vpravo, asi 1 cm od okraje.

DIY ochranná maska ​​s kapsou pro integrování filtru

Přestřihněte gumičku na polovinu, provlékněte ji vhodnou jehlou a s vaší pomocí gumičku veďte právě prošitým lemem. Dávejte pozor, abyste omylem nevytáhli gumičku z jehly. Poté oba konce gumičky spojte do uzlu. Poté, jako na obrázku, stáhněte látku k sobě a přišijte gumičku na koncích lemu, aby nic nemohlo sklouznout. Opakujte i pro druhou stranu. Pokud se guma ukáže být příliš dlouhá, můžete uzel rozvázat a znovu jej pevněji uvázat.

Ušijte lem na gumičku do uší

Provlékněte gumu jehlou

Ochrana proti koronaviru pro vlastní šití pro začátečníky - navlékání gumy jehlou

Provlékněte elastickou jehlu lemem

Jednoduše šijte pro začátečníky a jako antivirová ochrana pro dítě

Jednoduchý návod na šití pro začátečníky

Nemocní by měli nosit dýchací masky a chránit zdravé lidi

Utáhněte gumičku a zauzlete ji

Ochranná maska ​​je vhodná pro děti od tří let, ale ne pro kojence a batolata

Přišijte gumu, aby nemohla sklouznout

Trendy a hravá ochranná maska ​​pro Covid-19 a v boji proti pandemii

Otvor pro vložení filtru

Šití respirátorové masky pro děti jako ochrana proti Covid-19

Vyrobte si dýchací masku s filtrem Hepa sami: Je obličejová maska ​​DIY účinná proti virům?

Vyrobte si rychlý respirátor sami, aniž byste šili z materiálů z domácnosti

Vyrobte si obličejovou masku s filtrem sami: Které domácí potřeby jsou pro dýchací masku nejlepší?

Vzor pro tisk tady.