Požehnej ti

9 zajímavých a překvapivých faktů o hygieně a zdraví

Hygieničtí lidé neznají mnoho zajímavých faktů

Všechno, co víte o své hygieně, je špatně. Hygiena většiny lidí je horší, než si myslí. Následující zajímavá fakta o Hygiena a zdraví vás donutí přehodnotit a změnit své předchozí návyky.

Překvapivá fakta o hygieně a zdraví

Hygienické antibakteriální mýdlo ruce mytí tekoucí vodou

1. Fakta o Hygiena a zdraví: Antibakteriální mýdlo na ruce může změnit vaši hormonální hladinu. Navíc není ani zdaleka tak účinný, jak si myslíte. Většina antibakteriálních mýdel obsahuje chemický triklosan. Je prokázáno, že mění hormonální hladiny. Triclosan se nachází v 75% všech antibakteriálních mýdel, dále v čistících prostředcích a některých zubních pastách. Kromě možných účinků triklosanu není antibakteriální mýdlo v žádném případě účinnější než běžné mýdlo.

Hygiena a zdraví praní prádla správně bakterie

2. Zatímco se praním oblečení můžete zbavit nečistot, existuje také možnost, že se vaše prádlo zasekne exkrementy. Výzkum ukazuje, že praní spodního prádla v pračce může vydat 100 milionů Escherichia coli. Jedná se o bakterii, která žije v tlustém střevě. Budou přeneseny do oblečení během příštího praní. Specialisté doporučují prát spodní prádlo při vyšších teplotách a vyndat ho z pračky ihned po skončení pracího programu, protože ve vlhkém prostředí se bakterie množí. Je to nevyhnutelné.

Hygienické bakterie v koupelně často dělají úklid důležitým

3. Pravděpodobně trávíte hodně času v nejšpinavější části vašeho domu. Až 2 miliony bakterií mohou žít na jednom čtverečním palci v koupelně a více než 500 000 bakterií na jednom čtverečním palci může žít v odtokové trubce kuchyňského dřezu.

Další zajímavosti o hygieně a zdraví

Hygienické a zdravotní papírové ručníky upřednostňují speciální seznamy s menším množstvím bakterií

4. Fakta o Hygiena a zdraví: Pokud si sušíte ruce vysoušečem rukou, bude možná lepší přejít zpět na běžné papírové ručníky. Papírové ručníky jsou mnohem hygieničtější než sušiče rukou. Navíc se k tomu spotřebuje více energie. Papírové ručníky jsou nejčistším způsobem, jak si vysušit ruce. U vysoušečů rukou zůstávají ruce obvykle vlhké, což přímo přitahuje bakterie. Pro srovnání: sušení rukou papírovými ručníky trvá asi 15 sekund, u sušiče rukou 45 sekund, přičemž většina z nich se odlomí po 13 až 17 sekundách.

Hygiena a zdraví Zvláště důležité je řádně si vyčistit ústa

5. V ústech může žít více mikroorganismů, než si dokážete představit. Studie ukazuje, že 67% všech testovaných osob s fixními rovnátky má kvasinky. 50% všech má bakterie, které mohou způsobit nebezpečné infekce. Ve většině případů problém spočívá ve špatném čištění a špatné hygieně.

Specializovaná analýza hygieny činí bakterie nebezpečnými

6. Pravidlo 5 sekund je špatné. Pravidlo 5 sekund by mělo být přejmenováno na pravidlo 0 sekund, protože 99% všech bakterií se okamžitě dostane na jídlo, které spadlo na podlahu. Některé podlahové krytiny jsou nebezpečnější: v koupelně je více mikroorganismů.

Hygiena a zdraví spolu úzce souvisí

Hygiena a zdraví Pravidelně čistěte pupeční bakterie

7. Fakta o Hygiena a zdraví: Břicho si čistěte častěji. Vyšetřování zjistilo, že v lidském pupku žije 2365 unikátních bakterií, z nichž 1458 bylo vědě dříve neznámých. Věnujte tedy větší pozornost pupíku.

Hygienické a zdravotní přípravky proti akné zabraňují poškození

8. Boj s akné může být špatný. Některé produkty, které mají pomáhat v boji proti akné, mohou ve skutečnosti problém ještě zhoršit. Specialisté vysvětlují, že problém s akné vzniká pod kůží, což činí výrobky zbytečnými. Mýdla na akné mohou obsahovat příliš mnoho tuku nebo oleje, což může akné ještě zhoršit.

třikrát týdně si umyjte vlasy šamponem

Sprchování šamponem každý den je škodlivé. V médiích se často uvádí, že každodenní používání šamponu nepoškozuje pokožku hlavy ani vlasy. Dermatologové však nesouhlasí. Čím častěji si vlasy myjete, tím více mazu produkují kožní žlázy. Tělo tak bojuje proti neustálému vymývání a vysychání. Vlasy by se neměly mýt více než 3krát týdně.

    Speciální brýle zkoumají hygienu a zdraví bakterií