Požehnej ti

7 zajímavostí o historii a vzniku výuky jógy

výuka jógy dlouhá historie původ fakta přehled

the Výuka jógy představuje systém, který se skládá z různých stáží, cvičení a meditací. Má svůj původ ve starověku. Toto umění se v průběhu času hodně změnilo a svoji současnou podobu získalo až v posledních několika stoletích.

Shromáždili jsme pro vás 7 zajímavých faktů o józe a rádi vám je představíme.

1. Domovem výuky jógy je Indie

výuka mnoha pozic umění Indie historie fakta

Nikdo přesně neví, kdy lidé poprvé cvičili jógu. Podle jedné verze měli naši předkové harmonii ve svém životě prostřednictvím Výuka jógy přivedl zpět do doby kamenné. Ale o tom nejsou žádné důkazy.

Zjistilo se, že jóga existuje již 3000 let před Kristem. V údolí řeky Ind v Indii byla objevena sbírka kamenných postav zobrazujících lidi v meditujících pózách. Je však docela možné, že to není přesně jóga, ale předběžná forma tohoto umění.

2. Výuka jógy – již popsána ve švédských textech

výuka žena zelené oblečení cvičení moře venku

Vývoj Výuka jógy postupem času silně ovlivnil Védy. Védy jsou série náboženských textů napsaných před 2500 lety.

Věřící si myslí, že Védy jsou vytvářeny a psány bohy. Toto učení znamenalo počátek hinduismu a hrálo hlavní roli ve vzniku a rozvoji jihoasijské filozofie.

Védy obsahují některé z prvních zákonů jógy. Jsou velmi málo podobné dnešní formě jógy, ale jsou v nich obsaženy základní principy umění – například ideály pro fyzickou a duševní harmonii.

3. Výuka jógy – Slovo je ve 4. století před naším letopočtem. Př. N. L. Vznikl

jóga mořské kameny přirozenost význam indická filozofie

Slovo „jóga“ bylo poprvé zmíněno ve starověkém indickém textu Katcha Upanishada. Tento text byl napsán ve 4. století před naším letopočtem. V tomto textu byla jóga popsána jako technika čištění mysli a ovládání emocí. Jejím cílem bylo dosáhnout duchovního osvícení. V pozdějších Upandishadech základní pojmy Výuka jógy popsané, jako jsou čakry a meditace, stejně jako posvátná slabika „Om“.

4. Výuka jógy měla praktické uplatnění

jóga asana cvičí účinný vliv těla i duše

Bhagawad – Gita, starověký indický text vypráví o praktické aplikaci Výuka jógy a jeho význam pro lidi, kteří chtějí žít harmonicky a dokonale. V Bhagawatu – Gitě jsou popsány tři zákony – Karma jóga: filozofie nezištného jednání, Bhakti – Jóga: obecná víra v Boha a Jjana – Jóga: duchovní rozvoj a obtížná cesta ke spojení s realitou.

Vývoj jógy v průběhu času ukázal, že tato filozofie nabyla různých podob. Ve druhém století byla napsána Jógová sútra – je to sbírka aforismů, které stručně představují myšlenky jógy. Na rozdíl od tvrzení, že duše a tělo musí být sjednoceny, Sutra říká, že naopak – musí být zkoumány samostatně – takto dochází k očištění duše.

5. Výuka jógy je především duchovní stáž

trénink duše tělo umění zajímavá historie původ

Zatímco celý jeho příběh je Výuka jógy zejména duchovní stáž. Jóga samozřejmě zahrnuje také několik fyzických metod – meditační pózy, metody pro regulované speciální dýchání atd. Tyto metody jsou z velké části metafyzické.

6. Výuka jógy má dlouhou historii

jóga meditovat relaxovat indické umění ovlivňovat lidi

Výuka jógy Dnešní podobu získal ve středověku. Hatha jóga vznikla ve středověku a je velmi podobná současné józe. Filozofie starých jógových stylů byla zachována, ale byly přidány i další nápady. Tělo se stalo důležitějším než duše.

Hatcha přidal do cvičení více pozic a pozic – Asane.

7. Výuka jógy se do Evropy dostala v 19. století

žena strom oceán krásné držení těla silné

Poslední změna v historii Výuka jógy se stalo v Evropě v 19. století – pod vlivem západní kultury. Díky indickému učiteli Swami Wiwekanandovi, který hodně cestoval po Evropě a USA, se jóga hodně změnila. Především vzniklo mnoho nových cvičení, která byla velmi populární. Současná jóga je výsledkem spolupráce mezi kulturami Východu a Západu. Zde se setkávají stará a nová filozofie a vyměňují si nápady.