Požehnej ti

11 léčivých kamenů: jejich účinek, význam a léčivá síla

léčivé kameny, jejichž účinek znamená polodrahokamy používají každý den

Lidé znali léčivé kameny jako šperky nebo lichotky rukou po celá staletí a vždy jim byl přisuzován hlubší význam. Jedná se o drahé a polodrahokamy, které mají zvláštní léčivý účinek a jsou oblíbené zejména u lidí, kteří spoléhají na přírodní léčebné možnosti. Používají se ke zmírnění nemocí, k relaxaci, jako doprovodná terapie nebo k podpoře meditačních cvičení. Je důležité zmínit, že kameny zdraví nejsou v žádném případě určeny k léčení nemocí, fyzických a psychických potíží. Mohou však být použity doprovodně a rozvíjet úžasnou podpůrnou sílu, která může být nápomocná při nemocech. V následujícím textu představíme 14 léčivých kamenů, jejich účinky a význam.

Léčivé kameny: jejich účinek a síla

léčivé kameny, jejich účinek znamená léčebné tipy pro zdraví

Starověké znalosti o léčivých kamenech nebo stále nazývané kameny zdraví stále dominovaly staroegyptské kultuře a byly předávány a zkoumány po mnoho generací. Mnoho lidí se tímto tématem zabývá dodnes. Léčivé kameny jsou považovány za minerály a mohou mít příznivý účinek na tělo i mysl. Příznaky lze často zmírnit tím, že na určité oblasti těla položíte kámen zdraví a necháte ho působit. Ošetření by mělo být provedeno několikrát, nebo je -li to možné, kámen by měl být nošen v blízkosti těla po určitou dobu, například v kapse, jako řetízek nebo náramek. Pro každý problém, životní situaci nebo v závislosti na znamení zvěrokruhu existuje jeden nebo více léčivých kamenů, kterým lze také říkat kameny štěstí a podporovat svého nositele. V tomto příspěvku jsme shrnuli krátký seznam léčivých kamenů, jejich účinky a význam.

Léčivé kameny: jejich účinek a význam – achát

léčivé kameny, jejichž účinek znamená achát

Acháty se dodávají v široké škále barev a vzorů – od mechu přes oheň až po hvězdný achát, takže pro každý vkus je něco. Proto již od starověku patří mezi nejvyhledávanější drahokamy. Achát je nejlépe známý jako ochranný kámen a často se nosí jako amulet. Chrání svého nositele před negativními energiemi a vibracemi, posiluje rovnováhu, stabilitu a udržuje negativitu stranou. Achát navíc zajišťuje příjemný pocit rovnováhy a bezpečí. Kombinace achátu a skalního krystalu může zvýšit paměť. Na fyzické úrovni může achát pozitivně působit na trávicí systém a být nápomocný při žaludečních problémech, křečích a zánětu žaludku. Na astrologické úrovni je přiřazen Rybám, Štírům, Býkům a Kozorohům.

Léčivé kameny: jejich účinek a síla – ametyst

účinek léčivých kamenů znamená ametyst

Ametyst rozlišuje purpurovou barvu, která je považována za barvu mysli a duchovnosti. Přichází v různých barevných nuancích: od velmi světlých a průsvitných po tmavě purpurové, dokonce téměř černé. Kromě toho má uklidňující účinek a je umístěn pod polštářem a zajišťuje klidný spánek. Kámen má zvláštní účinek na duchovní úrovni. Ti, kdo nosí šperky z ametystu, se mohou lépe soustředit a rozhodovat objektivněji. Na astrologické úrovni je přiřazen k Panně, Vahám, Střelci a Rybám.

Léčivé kameny akvamarínu: jejich účinek

účinek léčivých kamenů znamená akvamarín

Staří Řekové, Egypťané, Sumerové a Římané považovali akvamarín za symbol manželského štěstí. Dnes je to oblíbený drahokam. Akvamaríny jsou k dispozici v široké škále kouzelných odstínů modré – od sytě modré přes pastelově modrou až po tyrkysovou. Čím intenzivnější je barva kamene, tím vyšší je cena. Na duchovní úrovni vypadá akvamarín jako výhled na moře nebo oceán – uklidňující, harmonický a vyvážený. Posiluje sebevědomí, zmírňuje výkyvy nálad a deprese. Je přiřazen znamení zvěrokruhu Vah, Vodnářů a Ryb.

Léčivé kameny: jejich vliv na zdraví – citrin

účinek léčivých kamenů ve smyslu citrinu

Léčivý kámen vděčí za své jméno své žluté barvě, která připomíná citron (latinsky „citrus“). Dodává se v několika zlatožlutých nebo velmi bledých odstínech. Už ve starověku to byl oblíbený drahokam a léčivý kámen. Mělo by zahnat hádky, stres a smutek a dodat větší vnitřní sílu. Má účinek zlepšující náladu a aktivuje duchy. Citrinu je přiřazena znamení zvěrokruhu: Vodnář, Blíženci a Lev.

Léčivé kameny: jejich účinek a léčivá síla – floutrit

účinek léčivých kamenů znamená vzrůst

Flourit pomáhá vyjadřovat vnitřní pocity a touhy, rychle zpracovávat informace, odstraňovat vnější vzorce myšlení a chování, působit proti závislostem a závislostem. Kámen podporuje koncentraci, vnitřní stabilitu a pomáhá v sebeurčení. Funguje dobře se všemi znameními zvěrokruhu.

nefrit

účinek léčivých kamenů znamená jadeit

Jadeit je cenný drahokam, který byl obzvláště populární v Číně. Říká se mu také „YU“ a v historii byly doby, kdy byl dražší než zlato. Jade je považována za kámen lásky a přátelství, harmonie, vnitřního míru a rovnováhy. Je to také symbol síly a sebevědomí. Jadeit je kamenem štěstí pro znamení zvěrokruhu Štír, Vodnář, Panna a Ryby.

Karneol

účinek léčivých kamenů znamená karneol

Karneolu se také říká krevní achát a koralin a přináší radost ze života, vitalitu, odvahu, vytrvalost, podporuje idealismus a pomáhá při řešení problémů. Zvedá náladu a působí proti nespavosti. Carnelian je perfektní jako ruční lichotka, míč, pyramidy a řetězy, které můžete nosit blízko sebe. Pro znamení zvěrokruhu: Beran, Panna a Kozoroh je to důležitý hlavní kámen.

malachit

účinek léčivých kamenů znamená malachit

V minulosti, ale i dnes, je malachit velmi ceněným kamenem. Má pozitivní účinky na kardiovaskulární systém, podporuje očistu a detoxikaci a zmírňuje poruchy krevního oběhu. Malachit je díky svým relaxačním a uklidňujícím vlastnostem také známý jako kámen porodní asistentky. Abyste dosáhli požadovaného účinku, měli byste jej nosit blízko těla. Není divu, proč jsou náhrdelníky, amulety, prsteny a další šperky z malachitu po tisíce let tak populární. Je přiřazen jako kámen štěstí pro Vodnáře, Kozoroha a Štíra.

Moonstone

účinek léčivých kamenů znamená měsíční kámen

Stejně jako měsíc vypadá měsíční kámen v různých světelných podmínkách jinak. Je mnohostranný a někdy vypadá namodralý, někdy bílý. Je spojena s intuicí a je považována za kámen žen. Je to dobrý společník pro ženy a má pozitivní vliv na menstruační křeče, reprodukční problémy a ve fázích nejistoty, kdy člověk ztratil sebevědomí. Měsíční kámen je považován za šťastný kámen pro Raka, Ryby, Střelce a Vodnáře.

Růženín

účinek léčivých kamenů znamená růžový křemen

Růžový křemen je jedním z nejvyhledávanějších drahokamů a je symbolem nezištné lásky a přátelství. Je k dispozici v různých odstínech růžové a používá se jako drahokam nebo umělecký předmět po tisíce let. Růžový křemen působí harmonizačně, posiluje empatii, soucit a aktivuje ochotu pomoci. Astrologicky je přiřazen znamení zvěrokruhu Býk, Rak a Váhy.

Černý turmalín

účinek léčivých kamenů znamená černý turmalín

Černý turmalín má silný vliv na energetický vliv těla, a proto je často používán jako léčivý kámen. Podporuje vnímání a má povznášející a povzbuzující sílu. Kromě toho je kámen schopen elektrostaticky čistit vodu a vzduch. Podobně zadržuje z těla negativní vlivy. Je přiřazen znamení zvěrokruhu Štír, Ryby a Rak.