podzim

Vyrobte si dýňové dekorace na podzim sami – 18 nápadů na napodobení

Dýňová dekorace římsa mini dýně znamení

Podzim je bezpochyby obdobím dýní. S ním můžete nejen připravit chutné recepty, ale také vykouzlit atmosférickou dekoraci do bytu. Pokud byste chtěli na podzim krásně vyzdobit svůj dům a zahradu, najdete u nás spoustu inspirace a tipů na nádhernou dýňovou dekoraci. Naše nápady si snadno vyrobíte sami a určitě vás budou hodně bavit.

Dýňové dekorace nápady pro zahradu a přední dveře

Dýňová dekorace mimo dům-vchod-květina-dýně

Dýně jsou velké plody, které mají mnoho různých tvarů a barev a jsou údajně extrémně chutné a zdravé. Kromě lahodných polévek a pokrmů z něj ale lze vytvořit i hezké dekorativní nápady na podzim. Jsou vhodné pro vnitřní i venkovní dekoraci. Skvělé dekorace vznikají v kombinaci s nádhernými podzimními květinami a rustikálními prvky, které symbolizují sklizeň na podzim.

Dýňová dekorace věnec z předních dveří-dřevěný box-dveře

Pokud uvažujete o podzimní dekoraci na zahradu, rozhodně byste neměli zanedbávat výzdobu vchodových dveří, zvláště pokud bydlíte v domě. Přední dveře jsou vizitkou domu a měly by být podle toho vyzdobeny. Dýňová dekorace se do této oblasti perfektně hodí a může být navržena různými způsoby. Můžete například naskládat na sebe dýně různých velikostí nebo dýni označit milým rčením. Myšlenek je prostě nekonečno a kreativitě se meze nekladou.

dýně-dekorace-dům-vchod-dům-řezba čísel

Ozdobné dýně, které lze libovolně vyřezávat a malovat, se nejlépe hodí pro zdobení a ruční práce na podzim. Pokud je před vstupními dveřmi pár schodů, můžete je ozdobit několika dýněmi v různých velikostech a barvách a udělat si krásnou podzimní dekoraci sami. Vyřezávané dýně vypadají obzvlášť krásně přede dveřmi. Můžete například vyřezat číslo domu do větší dýně a udělat tak vchod do domu zajímavým.

dýně-dekorace-osvětlené-dýně-řezbářské-svíčky

Dýně také vypadá opravdu krásně a dekorativně, když je přeměněna na krásnou lucernu. K tomu jsou různé vzory a motivy nejen vyřezávány, ale také vyřezávány a poté jsou do dýně umístěny svíčky. Nakonec jsou vytvořeny atmosférické lucerny, které jsou ideální pro originální osvětlení na zahradě.

Ozdobte vstupní prostor dýněmi

dýně-dekorace-chodba-podzim-dekorace-dýně-podzimní listí

Chcete -li dodat bytu podzimní náladu, můžete různá místa ozdobit dýněmi a jinými přírodními materiály, jako jsou podzimní listí, sušené květiny, bobule nebo větvičky. Neměli byste zapomenout na vstupní prostor a chodbu. Na vedlejší stůl můžete naaranžovat různé dýně a vytvořit si vlastní originální dýňovou dekoraci. Pomocí různých typů a barev velkých a malých dýní vytvořte hravou dekoraci.

dýně-dekorace-zlato-růžové-květiny-udělejte si sami

Pro jedinečnou podzimní dekoraci s dýní lze plody také libovolně pomalovat a ozdobit. K tomu se nejlépe hodí bílé dýně, protože mohou být navrženy v jakékoli barvě. Romantický nádech můžete dodat interiéru tím, že bílou dýni natřete růžovou a zlatou barvou. Malé třpytky nebo nějaké flitry a čerstvé květiny dokonale uzavírají nádherný podzimní obraz.

dýně-dekorace-bílá-dýně-ozdoba-podzim-třpytky

Pokud byste chtěli své hosty pozdravit pěknou ozdobou u vchodu, můžete dýně označit malou zprávou. Tato myšlenka dekorace vypadá obzvláště krásně, když ozdobíte psaní třpytkami. Nejjednodušší způsob, jak toho dosáhnout, je tekuté lepidlo a třpytivý prášek ve stejné barvě. Označené dekorativní dýně lze dále ozdobit mašlemi nebo nádherným podzimním listím a uspořádat kdekoli na chodbě.

Dýňová dekorace do krbu

dýně-dekorace-udělej si sám-podzim-krb

Další oblastí v domácnosti, která by s vhodnou dekorací vypadala opravdu pěkně, je krb. Bez ohledu na to, zda slouží k vytápění nebo jen jako ozdobná součást obývacího pokoje, lze ji na podzim krásně vyzdobit. Dýně a další podzimní dekorace si na krbové římse přijdou na své a v obývacím pokoji slouží jako krásné barevné akcenty.

dýně-dekorace-podzimní listí-římsa-ozdoba

Protože je tato oblast obvykle příliš úzká, je nejlepší použít jako ozdobu mini dýně. Mohou být uspořádány v krásných skleněných nádobách nebo jednoduše stohovány a zdobeny tak, aby odpovídaly. Zkombinujte dýňovou výzdobu s girlandami z podzimního listí a sušených květin a vytvořte ve svém domově krásnou podzimní atmosféru.

dýně-dekorace-moderní-krb-černá-růžová-bílá-nápady

A kdo řekl, že podzimní dekorace by měla vždy vypadat rustikálně? S dýněmi si také můžete sami vyrobit moderní dekoraci na podzim a ozdobit jakoukoli plochu v bytě. Nejprve vyberte barevné schéma zahrnutím tří až maximálně čtyř barev. Podle toho pak namalujte dýně a spojte je s odpovídajícími květinami a svíčkami. Pěkný příklad najdete na obrázku výše.

Nápady na výzdobu stolu s dýní

dýně-dekorace-stůl-udělej-si-sám-atmosférický-výzdoba stolu

Na Den díkůvzdání nebo jinou dovolenou na podzim potřebujete také vhodnou dekoraci stolu, abyste na své hosty udělali dobrý dojem. Krásná dekorace stolu může buď sestávat z většího středového dílu, nebo zahrnovat několik jednotlivých dekorativních prvků. Pokud jste se rozhodli pro variantu se středovým dílem, pak se k ní perfektně hodí mini dýně. Ty lze uspořádat například do velkého koše s mechem, sukulenty a jinými malými pokojovými rostlinami a poté umístit doprostřed stolu.

dýně-dekorace-podzim-stůl-dekorace-dřevo-středobod-svíčky

Dřevěná krabice s dýní by také vypadala velmi pěkně jako dekorace stolu. To může být trochu delší, pokud s ním chcete ozdobit celý stůl. Dejte mezi dýně nějaké svíčky a ozdobte je bobulemi, sušenými květinami a dalšími přírodními materiály podle vašeho výběru.

dýně-dekorace-udělej si sám-mini-dýně-svíčky-voda

Zde bychom chtěli představit originální nápad na dýňovou výzdobu, který je ideální pro dekorace stolu a oken. K tomu potřebujete mini ozdobné dýně, které nejprve vydlabete, aby se dovnitř vešla malá čajová svíčka. Poté můžete zajímavé držáky svíček vznášet v nádobě s vodou spolu s podzimním listím a kreativní podzimní dekorace je připravena.

Vyrobte si dýňové dekorace na Halloween sami

dýně-dekorace-halloween-vyřezávané-dýně-nápady

Mnoho lidí si dýně spojuje s Halloweenem a pomerančové plody používají ke zdobení Všech svatých. Pro populární festival můžete vydlabat dýni a udělat z ní strašidelný tvar. K tomu potřebujete vhodnou šablonu, ostrý nůž a trochu trpělivosti a instinktu. Ze strašidelných figurek můžete také udělat skvělou dýňovou dekoraci okna na Halloween, která bude u dětí určitě oblíbená.

dýně-dekorace-halloween-nápady-dýně-zdobení

Pokud nechcete dýně vyřezávat, můžete je jednoduše namalovat a ozdobit vhodnými motivy na Halloween. K tomu se skvěle hodí motivy jako pavouci, duchové, čarodějnice, hadi a strašidelná rčení.