podzim

Tinkerujte a aranžujte podzimní dekorace moderně – uvnitř i venku!

podzimní dekorace-moderní-dýňová-malba-barevná blokace

Podzimní dekorace jsou víc než jen Oktoberfest a Halloween. Ať už dýně, kaštany nebo podzimní listí – příroda nám každý rok nabízí hojnost materiálů, které nás inspirují k ruční práci. Ale pokud chcete dát přirozenému vzhledu moderní nádech, našli jste ho zde. Ukážeme vám pár skvělých nápadů, jak můžete použít jednoduché materiály k moderní prezentaci podzimních dekorací.

Představení podzimních dekorací moderně: červené tóny jsou trendy

Moderní stojan na dortové aranžování-růžové květiny Herbstdeko

Kromě žluté a oranžové barvy zuřivosti podzimních dekorací jsou všechny barvy fialové, růžové a bobulové. Různé odstíny červené se dají úžasně zinscenovat ve formě aranžování květin. Tato růžová malovaná dýně například zaujme působivou květinovou výzdobou z chryzantém, ranunculus, jiřin, asterů a karafiátů. Zkraťte stonky řezaných květin asi na palec nebo dva a odstraňte listy. Do dýně vyvrtejte malé otvory a vložte do nich květiny. Zvláště pěkně to vypadá, když květinový pruh probíhá šikmo. Aby květiny zůstaly déle čerstvé, stříkejte je pravidelně vodou.

podzimní dekorace-moderní-dráteník-dýně-puntíky-věnec z květin

Věnec z květin nabízí alternativu ke květinové úpravě. Nejprve vytvořte drátěný věnec. Poté svažte stávající květiny do malých kytic a konec kytice zabalte do květinářské pásky. Kytice jsou poté pevně svázány podél drátu. Jakmile je květinový věnec hotový, korunujte nádherně malovanou dýni královnou podzimu!

Podzimní dekorace moderní dortové ubrousky-stříbrná-pavučina

Krajka vyzařuje nesrovnatelné kouzlo a může dodat podzimní dekoraci nádech elegance. Pořiďte si stříbrné krajkové ubrousky, řemeslný nůž, tužku a řezací podložku. Složte kulatý krajkový ubrousek na polovinu, poté výsledný půlkruh přeložte na polovinu a poté jej znovu rozřízněte na polovinu. Nakonec by měl vzniknout trojúhelník. Pomocí pera nakreslete na papír pavučinový vzor. Vystřihněte vnitřek vzoru. Nyní opatrně papír rozložte a můžete obdivovat své umělecké dílo. Poté krajkové ubrousky přilepte na dýni lepidlem na decoupage.

podzimní dekorace-moderní-kutilství-dýně-washi-páska-černá-krajka-ohraničení

Pásky Washi jsou úžasně univerzální a skvěle se používají, když chcete navrhnout Hebstdeko moderním způsobem. Mini dýně mohou dostat během chvilky zcela nový vzhled. Ale pozor: Každý, kdo jednou ozdobil originální lepicí páskou, už ji nemůže opustit!

Podzimní dekorace moderní ruční práce-dýně-dip-barvivo-barva-dip-pastel

Ale to je skvělý trik! Když jsme poprvé viděli tyto dýně, mysleli jsme si, že byly namočené v barvě. Barevné balónky poskytují barevný nádech! K tomu se odříznou krky balónků a balónky se poté přetáhnou přes dýně jako kryt.

podzimní dekorace-moderní-římsa-věnec-dýně

Pokud chcete krb ozdobit na podzim, je nejlepší dát dohromady několik dýní ve skupinách. Chcete -li vytvořit harmonický celkový obraz, spoléhejte na tři až čtyři barvy. Zvláště neobvykle a moderně vypadá například barevná kombinace růžové, oranžové a černé. Zpestřením dekorace jsou kromě barev také různé druhy dýní.

podzimní dekorace-moderní-šťourání-terasa-chryzantéma-dýňový koberec

Pokud chcete na terase navodit příjemnou podzimní atmosféru, pak vybírejte látky a materiály, které vydrží počasí. Spolehněte se na dřevo, kov a sklo. Speciální venkovní textilie, jako jsou koberce a polštáře, poskytují větší pohodlí.

bylinkydeko-bílá-moderní-dům-vchod-dýně-zlato

Jedním z nejpřekvapivějších trendů letošního roku je určitě „bílý podzim“, který byl pravděpodobně inspirován lehkým skandinávským stylem zařizování. A není divu, protože bílá je i na podzim tak krásná, uklidňující barva. Bílou lze skvěle kombinovat se sušenými květinami, sušenými listy kukuřice, stonky pšenice a světlým dřevem.

podzimní dekorace-moderní-diy-čajové svíčky-starý-svetr

Teplé světlo se cení v tmavých a chladných podzimních večerech. A tyto držáky na čajovou svíčku jsou skvělým nápadem, co dělat se starými svetry. Kryty ze svetrových rukávů vyzařují útulnost! Nejprve však zkontrolujte, zda se pouzdro vejde na držák čajové svíčky.

podzimní dekorace-moderní-květinová-váza-nýty-vzorovaný ubrus

Vydlabané dýně jako vázy, naplněné různými podzimními květinami, působí obzvláště dekorativně. Dýně se velmi snadno plní vodou a jsou absolutně nepropustné. Jen se ujistěte, že je dýně stabilní a vzpřímená a nemůže se převrhnout. Pokud však chcete zabránit plísním a hnilobě příliš rychle, můžete nakrájené květiny dát do skleněné nádoby umístěné v dýni.

podzimní dekorace-moderní-kutilství-držák větru-břečťan-dýňová mísa

Abychom oddálili tvorbu plísní a užívali si vyřezávané a vydlabané dýňové výtvory co nejdéle, doporučujeme nějaké prostředky, které zabíjejí bakterie a konzervují ovoce.

  • Lak na vlasy – To umožňuje zablokování vlhkosti v dýni. Tato metoda je však vhodná pouze pro krátké uchování.
  • Čirý lak nebo akrylový sprej – Pokud jde o trvanlivost, mají stejné vlastnosti jako lak na vlasy.
  • Bělidlo – 15 ml bělidla se zředí 1 litrem studené vody ve kbelíku nebo větší nádobě. Poté vložíte vydlabanou dýni otvorem dolů do louhu. Nechte stát alespoň hodinu nebo přes noc. Po vyjmutí dýně musí být dobře vysušena.
  • Kyselina jako ocet nebo citronová šťáva – Smíchejte jeden díl kyseliny s jedním dílem vody
  • speciální dýňové spreje

podzimní dekorace-moderní-dráteník-listy-dýně-decoupage

Jednou z nejpopulárnějších technik výroby v poslední době je ubrousková technika. Papírové ubrousky se obvykle lepí na všechny druhy předmětů. Můžete ale použít i hedvábný papír. Vystřihněte různé tvary listů, natřete bílou dýni lepidlem na decoupage a položte na ni motivy. Celé to opět potřete lepidlem. Začněte zevnitř a lepidlo vykartáčujte směrem ven. Nechte vše dobře zaschnout.

podzimní dekorace-moderní-dráteník-výplet-umění

Dýně jsou mimochodem ideální jako pevný povrch pro takzvané smyčcové umění.To jsou obrázky, které jsou vytvořeny nití a hřebíky. Hřebíky jsou upevněny na dýni a tvoří obrysy motivu. Poté se mezi nehty natáhne šňůra. Zkus to sám!

šablony podzimní dekorace-moderní-dýně-barvy

Pokud chcete na svých dýních vytvářet komplikované motivy a vzory, můžete použít samolepicí šablony. Potřebujete také štětec a černou akrylovou barvu. Šablony motivů jsou velmi flexibilní a přizpůsobují se povrchu. Některé z nich jsou dokonce opakovaně použitelné.

podzimní dekorace-moderní-kutilské-tváře-tváře-plstěné masky

Světelné vyřezávané jack-o-lucerny byly vždy součástí bylinné tradice, zejména pro Halloween. Chcete -li dát šklebícím se dýňovým tvářím tajemný nádech, můžete si vyrobit tyto krásné plstěné masky. Jednoduše si vytiskněte níže uvedenou šablonu a přizpůsobte ji své dýni. Šablonu dvakrát přeneste na plstěnou látku a vystřihněte. Oba kusy sešijte k sobě rafiovým stehem. Poté přilepte plstěnou masku na jednoduchou, předem zakoupenou masku. Delší stuha je uvázána tak, aby odpovídala nositeli masky.

podzimní dekorace-moderní-dráteník-šablona-maska

V neposlední řadě jednoduchý DIY nápad: netopýři z černé saténové stuhy. Odřízněte 4palcový kus saténové stuhy a uprostřed uvázejte volný uzel. Konce ustřihněte tak, aby připomínaly netopýří křídla. Poté jsou k dýni přichyceni malými netopýry špendlíky. Bavte se kopírováním!

Herbstdeko-moderní-dráteník-příroda-mobilní-zahrada