podzim

Tinker podzimní mobil s dětmi: 8 DIY projektů

Ruční práce jsou skvělou volnočasovou aktivitou proti nudě v chladných a zamračených podzimních dnech. Ideální k tomu jsou přírodní materiály jako šišky, podzimní listí a žaludy, ale krásnou podzimní dekoraci si můžete vyrobit i sami ze slaného těsta, skla nebo lepenky. V dnešním článku vám ukážeme osm nápadů, jak si vyrobit podzimní mobil. S těmito vzrušujícími kutilskými projekty je zaručena zábava pro malé i velké.

Tinker podzimní mobil: namalujte větrné zvonkohry vyrobené ze skla v podzimních barvách

Tinker podzimní mobil vyrobený ze skla s dětmi

Skleněné větrné zvonkohry můžete během chvilky proměnit v podzimní mobil. Listy ze skla s očky k zavěšení najdete na Dawandě, Amazonu nebo Etsy. Něco ale můžete najít i na místním bleším trhu. Dále potřebujete skleněné korálky v podzimních barvách, transparentní šicí nitě, barvy na sklo a mobilní dráty v různých velikostech. Veškerý materiál je k dostání v řemeslných obchodech.

Podzimní mobilní ruční práce s dětmi malují lapače snů

Jak udělat roztomilý podzimní mobil: Umístěte podzimní listí na lepenku nebo jiný povrch. Požádejte děti, aby je namalovaly. K tomuto účelu můžete použít barvy z barevného skla, nanášejí se štětcem podobně jako akvarely. Velmi vhodné jsou i takzvané perličkáře. Jedná se o skleněná pera na vodní bázi, která jsou k dispozici v různých silách a barvách. To znamená, že i děti ve věku mateřské školy mohou jak malovat, tak kreslit kontury. Aby byly barvy na sklo trvanlivé, musí schnout 5 hodin při pokojové teplotě a poté péct v troubě na 150 stupňů Celsia asi 30 minut.

Podzimní mobily jsou vyrobeny ze skla a skleněných korálků

Poté, co jste namalovali podzimní listí a barva úplně zaschla nebo byla voděodolná, můžete na ni odstřihnout průhlednou šicí nit a navléknout skleněné korálky. Ohněte tři mobilní dráty do kruhů a svažte kruhy k sobě řemeslným drátem. Poté na něj zavěste skleněné detaily.

Vyrobte si Herbst Mobile ze skla sami Pokyny

Mobilní telefon ze skla není vhodný k zavěšení do dětského nebo dětského pokoje, protože hrozí zranění nebo udušení. Mobil můžete zavěsit na zahradu a použít ho jako zvonkohru nebo jej vystavit v obývacím pokoji, na chodbě a v kuchyni. Zajistěte, aby se k němu nedostaly malé děti a domácí zvířata.

Udělejte podzimní mobil z listů slaného těsta

Podzimní mobil z listů ze slaného těsta

Ze slaného těsta můžete modelovat četné dekorace a postavy. Nejlepší je, že směsi solných těst lze také malovat. Většina je dodávána v barvě slonové kosti. Musíte promíchat slané těsto a vlažnou vodu v poměru 3: 1. Hotovou modelovací hmotu lze libovolně tvarovat pomocí nástrojů, jako jsou přesné nože, hnětací lis a špičaté dřevěné tyčinky, a razítkem razítek. Podzimní listí můžete rukama mírně ohnout pro 3D efekt. Poté nechte podzimní listí uschnout na vzduchu.

Slané těsto natřete akrylovými barvami. Tímto úkolem můžete svěřit i děti. Vyberte si podzimní barvy jako korál, žlutou, cihlově červenou a smíchejte je se zelenou a modrou. To vytváří veselý soubor, ideální pro přechodné období mezi koncem léta a podzimem. Poté, co namalujete podzimní listí, nechte barvu úplně zaschnout. Mezitím můžete na zahradě nebo v parku hledat vhodné větve stromů.

Vybarvěte větev stromu zlatou a drotárnou podzimním mobilem

Odstřihněte zvolenou větev, odstraňte kůru, očistěte ji a nechte uschnout. Poté můžete pracovní plochu vyložit novinami a postříkat větev stromu postřikem barvy. Kovové nuance, jako je zlato, růžové zlato, bronz nebo měď, vypadají velmi krásně. Větvičku nejprve postříkejte z jedné strany a nechte zaschnout. Poté otočte a nastříkejte z druhé strany.

Upečte podzimní listy ze slaného těsta v troubě a natřete

Na podzimní listí pak můžete nanést zlatou barvu. Účinnější se stane, když na podzimní listí nalepíte zlatou fólii. Chcete -li to provést, jednoduše kartáčujte podzimní listí tenkou vrstvou řemeslného lepidla, jako je Mod Podge, který se používá pro decoupage. Poté naneste na vrchol zlatou fólii pomocí pinzety.

Udělejte si mobil z podzimního listí ze slaného těsta sami Návod

Pak už jen zbývá přichytit podzimní listí k provázku nebo šicí niti lepidlem a přivázat k větvi stromu. Konečný výsledek zaručeně zaujme celou rodinu a přátele.

Udělejte si mobil z hezkých podzimních listů ze slaného těsta

Mimochodem, pokud nemáte zkušenosti se slaným těstem, můžete si podzimní listí vyrobit i z lepenky. Můžete si také koupit plastové podzimní listí a namalovat je.

Vyrobte si podzimní dekorace s peřím

Vyrobte si podzimní dekorace a udělejte si z peří mobil sami

Přírodní materiály přinášejí do interiéru nádech přirozenosti. Ptačí peří můžete nejen sbírat v lese, ale také si je objednat online v každém řemeslném obchodě. Nabízíme vám nápad na ruční práce, který se perfektně hodí do moderního skandinávského nábytku. Vytvořte si podzimní mobil z bílého peří, z nichž některé obarvíte na zlato.

Vyrobte si mobil ze dřeva sami

Potřebujete následující materiály:

  • Kožené řemínky pískové barvy
  • 1 dřevěná tyčinka o průměru 1,5 cm
  • Jaro, barevné
  • Peří, bílé

Ptačí peří natřete zlatou barvou ve spreji

Pracovní plochu nebo jídelní stůl přikryjte látkovou dekou. Pro jistotu na něj můžete dát igelit. Jednou rukou držte hrot a stříkněte jeho hrot zlatým sprejem. Pro maximální účinek držte rozprašovač 4-5 cm od peří.

Mobilní telefon s ptačí peří vytvářejte nápady sami

Nechte peří zaschnout a poté jej přivažte na dřevěnou tyčku koženými šňůrami. Obdobně můžete postupovat i u jiných přírodních materiálů jako jsou šišky nebo kaštany. Popusťte uzdu své fantazii a vytvořte efektní podzimní dekorace. Peří zlaté barvy můžete také použít jako zimní a vánoční dekorace na jídelní stůl.

Vyrobte si s dětmi podzimní mobily z plsti

Vytvořte podzimní mobil z plstěných listů

Máte chuť na veselou podzimní dekoraci do školky? Pak vyrobte tyto veselé malé podzimní listí. Potřebujete listy plsti žluté, oranžové, světlé a tmavě hnědé, stejně jako světlé a tmavě zelené. Budete také potřebovat žlutou šicí nit, tenkou větvičku stromu a provázek, na který ji zavěsíte.

Materiály vyrábějí podzimní mobily vyrobené z plsti

Jako příslušenství potřebujete také horké lepidlo, tužku a nůžky. Na menší detaily můžete stále použít zbytky plsti. Vhodné jsou i hroty ze samolepicího papíru. Jak vyrobit mobil: Nejprve vytvořte šablonu pro listy stromů a přeneste ji na plstěnou látku. Vystřihněte několik listů plsti. Pro každý podzimní list vystřihněte dva kusy šicí nitě a přilepte je k zadní části plstěného detailu.

Plstěné podzimní dekorace Vytvořte podzimní listí z plsti

Celkem potřebujete:

  • 2 kusy plstěných listů každé barvy
  • 1 ústa z papíru nebo plsti pro každého muže
  • 2 oči pro každého muže
  • Šicí nitě nebo motouzy žluté barvy, tři délky

Z plsti a nití vytvořte zvedací plachty a spojte je dohromady

Složíme samce k sobě a necháme lepidlo zaschnout. Pokud nemáte doma horké lepidlo, můžete použít lepidlo na plsť. V takovém případě můžete muže položit na podlahu a na ně naskládat několik knih. Pak už zbývá jen zavěsit samce. Chcete -li to provést, zauzlete konce provázku. Mělo by to vypadat, že se muži drží za ruce. V případě potřeby můžete větev stromu ozdobit dalšími detaily z plsti.

Vytvořte podzimní mobil ze žaludů

Vyrobte si podzimní dekorace na zeď v obýváku sami

Jak jsem řekl, podzimní mobil si můžete vyrobit i ze žaludů. Potřebujete 20 žaludů, řemeslný drát, provázek nebo nylonový závit, větev stromu a pásku. Přivažte žaludy ve dvojicích k řemeslnému drátu a zavěste je na větev stromu pomocí provázku.

Vyrobte si podzimní dekorace sami z přírodních materiálů, jako jsou žaludy

Tento nápad na řemeslo je super snadný, zvládnou ho dokonce úplní začátečníci během chvilky a nejlépe – nepotřebujete žádné řemeslné nástroje, dokumenty ani řemeslné materiály. Zahradní kleště zastřihněte drátěný. Pokud si přejete, můžete věnec okořenit čerstvými nebo sušenými podzimními květinami. Můžete také zavěsit šišky, pokud zvolíte menší.

Podzimní mobil ze žaludů je nápad na dekoraci do obývacího pokoje

Nádhernou podzimní dekoraci můžete pověsit na holou zeď v obýváku. Rovněž řeže jemnou postavu nad krbovou římsou, protože ji lze kombinovat s květináči, ozdobnými dýněmi a šiškami.

Tinker Autumn Mobile: Barevné podzimní listí ve zlatě

Podzimní mobil s dětským kutilem DiY nápad na zlaté podzimní listí

Uspořádejte s dětmi výlet a sbírejte listy stromů – můžete sbírat jak podzimní listí, tak zelené listy. Poté stiskněte podzimní listí, aby vydrželo co nejdéle. Přitiskněte listy papíru mezi papírové ručníky. Poté položte velkou knihu na konferenční stolek, položte na ni rostliny. Na sebe naskládejte další knihy a nechte listy deset dní schnout.

Očistěte, opláchněte a ořízněte větev stromu. Poté nechte uschnout při pokojové teplotě. Poté můžete sestavit Herbst Mobile. Chcete-li to provést, jednoduše položte podzimní listí na starý ubrus nebo tričko a nastříkejte je zlatým sprejem. Necháme zaschnout, obrátíme a také zbarvíme druhou stranu do zlata. Poté přivažte šicí nit k stonkům podzimního listu a zavěste na větev stromu.

Udělejte podzimní mobil ze suchých listů a květin

Herbst Mobile vyrobený z přírodních materiálů

Dále vysvětlíme, jak vytvořit podzimní mobilní telefon ve stylu vintage. Je vyroben ze sušených květin, částí rostlin a podzimních listů a vypadá velmi přirozeně. Chcete -li, aby byl tento mobil mobilní, sbírejte přírodní poklady na výletě v lese. Poté je zavěste na dobře větrané, tmavé a suché místo. K tomuto účelu je ideální podkroví nebo sklep. Podzimní květiny, listy stromů a podobně můžete také nechat uschnout na chodbě.

Podzimní mobilní dráteník s přírodními materiály Návod

Udělejte mobil ze slaného těsta v podzimních barvách

Podzimní mobil s dětmi z návodů kličkování slaného těsta

Závěrečný návod je pro mobil s duhami ze slaného těsta. Září ve veselých podzimních barvách, jako je oranžová a cihlově červená, a harmonicky ladí s nábytkem v moderním venkovském stylu. Mobil můžete sestavit z modelovací hmoty, dřevěných korálků, kožených šňůr a dřevěné tyče. Pomocí dřevěného špejle uděláte do duh otvory. Postupujte podle podrobných pokynů.

Potřebné materiály pro mobil s duhami ze slaného těsta

Návod, jak udělat podzimní mobil ze svatého a slaného těsta návod

Pracovní plochu vyložte potravinářskou fólií a vytvarujte duhy z modelovací hmoty

Podzimní mobilní ruční práce, jak si vyrobit duhu ze slaného těsta sami

Do duhy udělejte dírky pomocí kebabu

Ruční návod pro mobil ze slaného těsta duha v podzimních barvách

Na koženou šňůru navlékněte dřevěné korálky a spojte duhy dohromady

Vyrobte si z podzimních barev sami ruční řemeslné návody pro mobil

Nechte figurky modelovací hmoty vyschnout na vzduchu a poté zavěste mobil

Pokyny pro mobilní zařízení udělejte sami

Tinker podzimní mobil