podzim

Ruční práce s dětmi z mateřské školy na podzim – 4 návody a tipy na ruční práce

Ruční práce s dětmi školky-podzim-idde-tipy-kreativní-zaměstnání

Na podzim se pomalu ochlazuje, častěji se vyskytují deštivé dny a přestože teploty nejsou tak nízké, děti zkrátka stráví v domě trochu více času. Nuda nepodporuje kreativní myšlení u dětí ve věku základní školy nebo právě chodí do školky, ale většinou vyústí v nesmysly. Proč je vždy praktické mít tento nebo jiný vzrušující nápad stranou k napodobení? Na Ruční práce s dětmi z mateřské školy člověk by měl věnovat pozornost individuálním schopnostem a podle toho volit úkoly. Nabízíme 4 návody s různou úrovní obtížnosti, mezi nimiž si určitě něco najdete.

Ruční práce s dětmi školky na podzim – sova z papíru

Ruční práce s dětmi školky-podzim-návod-papír-talíř-sovička-kutil

Papír přichází v úvahu, pouze pokud jde o ruční práce s dětmi. Přináší několik vlastností, z nichž všechny jsou dostupné ke koupi, snadné použití a snadná likvidace. Co víc si přát ?! Jednorázové lepenkové desky, takzvané papírové desky, je bezpečné používat v každé domácnosti. To znamená, že opravdu nápadité věci lze rychle pošťouchnout a materiál je vhodný především pro děti.

Podzimní ruční práce s dětmi z mateřské školy – pokyny k sovičce z papírového talíře

Ruční práce s dětmi z mateřské školy-podzim-návod-papír-papír-talíř-sova

Sova je jedním z oblíbených motivů dětí všech věkových kategorií. Díky jejich velkým očím a chocholům vypadají opravdu roztomile. Okraj na papírovém talíři má toto charakteristické zavěšení sovy, a proto je vhodný pro kreativní ruční práce. Tělo sovy je vyrobeno z talíře, pro oči, zobák a nohy potřebujete také řemeslný papír a také barevné tužky na barvení a lepidlo.

Ruční práce s dětmi z mateřské školy – papírová řemesla

Ruční práce s dětmi z mateřské školy-podzim-návod-skládání-papír-talíře-vybarvování

Nejprve připravte pro dítě potřebné materiály. U každé sovy vystřihněte dva kruhy pro oči, trojúhelník pro zobák a dvě ptačí nohy. Složte papírový talíř podle obrázku a nabídněte dítěti, aby jej vybarvilo. Mírně starší děti, které mají zkušenosti s barevnými tužkami, se mohou dokonce pokusit vypadat jako typické zavěšení sovy.

Podzimní listí pro ruční práce s dětmi z mateřské školy

ruční práce-školka-děti-podzimní-instrukce-podzimní-listy-zvířata-kutilství

Co je na podzim víc než padající listí ze stromů. Další nápad na ruční práce může začít jako malý výzkumný experiment. Za pěkného počasí a při procházce parkem nebo lesem lze najít krásně zbarvené listy. dejte školce za úkol sbírat listy různých tvarů a barev. Dobře se podívejte na obrázek výše. Široká škála listů poskytovala více možností pro navrhování různých tvarů.

Monstra vyrábějí věci z podzimního listí ve školce

ruční práce-děti ve školce-podzim-návod-podzim-listí-neuvěřitelně-kutilství-kreativní

Pořiďte si také googly oči, které dodají výrobkům legrační obličeje a lepidlo vhodné pro děti. V závislosti na tvaru mohou být listy interpretovány různě a přeměněny na monstrum nebo rybu.

Vzrušující Ruční práce s dětmi z mateřské školy – googly oči

dráteník-školka-děti-podzimní-instrukce-padající listí-křepelčí oční flitry

Ostatní kusy nalezené v přírodě, jako naplavené dříví, malé kameny, kaštany atd., Mohou být navrženy podle přání. Čím honosnější je sbírka, tím nápaditější zvířata a stvoření se dají pohrávat. Podle situace z něj mohou o něco starší děti sestavit celý obrázek. S výrobkem zacházíte s velkou péčí, protože si ho dítě všimne a ocení ho.

Podzimní Ruční práce s dětmi z mateřské školy – barevná tlačítka

dráteník-školka-děti-podzimní-návod-knoflík-větvička-oranžová

Knoflíky by měly být uchovávány mimo dosah malých dětí. Ti ve školkovém věku už vědí, že taková věc nemá místo v ústech. A s ním můžete vytvářet opravdu krásné a obzvláště kreativní věci. Samozřejmě to vyžaduje rozsáhlou sbírku tlačítek různých velikostí a barev. Pokud žádné nemáte, je dlouhý čas začít sbírat.

Ruční práce s dětmi z mateřské školy – navrhněte si obrázek sami z knoflíků

dráteník-školka-děti-podzim-návod-knoflíky-obrázek-strom

Extra tlačítka, nebo alespoň jedno, jsou na vnitřní straně každého oděvu jako rezerva pro případ ztráty. Na začátku můžete jen prozkoumat oblečení ve své skříni a začnete alespoň něco sbírat. Na bleších trzích nyní můžete najít celé sklenice nebo sklenice plné starých knoflíků. To by bylo opravdu miláčku!

S tím pomáhají knoflíky na oblečení Ruční práce s dětmi z mateřské školy

dráteník-školka-děti-podzim-návod-knoflík-obrázek-květiny-stromku

Poté, co budete mít velký výběr barevných knoflíků různých velikostí, můžete je nabídnout jako alternativu ke konvenčním výrazovým prostředkům, jako jsou pastelky a barvy. Můžete jej použít k vytváření krásných stromů, květin, oblohy a slunce. Poté lze ke květinám přidat stonky nebo dodatečně namalovat sluneční paprsky. To podporuje kreativitu a představivost dítěte.

Ruční práce s dětmi z mateřské školy na Halloween – pavučina

ruční práce-děti školky-podzim-návod-halloween-dekorace-pavouk-web-zmrzlinové tyčinky

31. října se slaví Halloween a s harmonickou výzdobou rádi pomohou i děti. Drobnosti, které je relativně snadné vyrobit, jsou velmi vhodné pro děti ve věku základní školy nebo školky. Pokud budou výrobky později zavěšeny nebo někde vystaveny, bude každé dítě rozhodně hrdé na to, čeho dosáhlo. Máme skvělý nápad na pavučiny vyrobené z nanuků a příze.

Pavučina bAsteln s dětmi z mateřské školy – pokyny

dráteník-školka-děti-podzimní-návod-halloween-dekorace-pavouk-materiály-příze

U rukodělného projektu je zapotřebí spousta nanuků, lepicí barvy a nití v jakékoli barvě, která odpovídá tématu „Halloween“ – černé, bílé, oranžové. Jako lepidlo by mohlo mít smysl vzít si horkou lepicí pistoli a pomoci s ní dítěti. Jinak nechte konvenční univerzální lepidlo zaschnout, což je prostě časově náročné. V obou případech nesmíte s lepidlem manipulovat s dítětem samotným, protože by mohlo být toxické.

Pavučina z nanukových tyčinek a příze bnepořádek s dětmi ze školky

ruční práce-školka-děti-podzim-návod-halloween-dekorace-pavouk-vybarvování

Sbalte tyčinky nanuku zkřížené uprostřed a vytvořte sněhovou vločku. Opravte zvoleným lepidlem. Vše ostatní si může dítě vytvořit samo, podle situace. Nemůže to však zůstat bez výzvy. Představte barviva v bílé, černé a oranžové barvě a nechte dítě, aby si samolepky na nanuky vybarvilo.

Halloweenská dekorace basteln s dětmi z mateřské školy

ruční práce-děti školky-podzim-návod-halloween-dekorace-pavouk-zmrzlinové tyčinky

Poté, co barva úplně zaschne, můžete přejít k dalšímu kroku. Ukažte dítěti, jak se vyrábí pavučina – přetáhněte přízi kolem konstrukce nanukové tyčinky a poté zauzlete. Pomozte dítěti vybrat barvy a ukázat je jen jednou a mělo by to zvládnout.

* Papírová deska sova pokyny na obrázcích od Huppie máma

* Pokyny pro ‘obrázek z tlačítek’ od Malá rodina

* Pokyny na obrázcích pro ‘Pavučinu vyrobenou z příze a nanuků’ od Buggy a Buddy