podzim

Ruční práce s bukvicemi a další: nápady pro ježky, trpaslíky a spol.

dráteník s bukovými oříšky ježkové šišky podzimní dekorace

Bukové ořechy patří na podzim stejně jako kaštany, žaludy a spol. A používají se k ruční práci všeho druhu. Bukové ořechy jsou plody buku obecného a vyznačují se pichlavými lusky a trojúhelníkovými ořechy. Dnes vám ukážeme několik skvělých nápadů na výrobu z bukových ořechů, které slibují zábavu pro malé i velké. nechte se inspirovat!

lusky a jádra bukových ořechů

Zvláště na podzim se to všude hemží bukvicemi. Buky můžete buď sbírat v parcích a lesích, nebo si je koupit hotové. Shromážděné bukvice by měly být předem rozloženy na několik dní. Pro naše řemeslné nápady jsou potřeba pouze špičaté kryty.

Vytvořte s dětmi ježky z bukvic

dráteník s bukvicemi ježek děti modelovací hmota

Výroba malých ježků je pro děti na podzim skvělá zábava! A malé pichlavé lupiče lze rychle vykouzlit pomocí bukvic. Stačí vhodný základ, jako je modelovací hmota, slané těsto nebo proč ne brambora. Do toho se pak dají bukvice. Případně můžete obrys ježka vystřihnout z lepenky.

Vytvořte si vlastního ježka ze sena a bukvic

dráteník s buky ořechy podzimní jablka bobule

Figurky zvířat ze sena jsou skvělou ozdobou domu a zahrady, které zprostředkovávají atmosféru farmy. Skvělého ježka lze vyrobit ze sena, prázdné 2litrové PET láhve a bukvic v několika jednoduchých krocích.

Požadovaný materiál a nástroje:

 • suché seno
 • Bukvice
 • tenký navíjecí drát
 • Horká lepicí pistole
 • dekorativní mini jablka, mini dýně, šípky, žaludy a další.
 • plastová láhev (např. 2 litry)
 • Noviny
 • lepící páska
 • Oči nalepit
 • kaštan na nos

Ježek pet láhev lepení bukvice kaštan nos oči

Lahev nejprve zabalte do novin a zafixujte lepicí páskou. Takto dáte hlavě a tělu tvar a uděláte je plnější. Je důležité, aby ježek byl stabilní a nekýval. Nyní, počínaje od hlavy, obalte láhev senem a drátem. Protože je většina těla pokryta bukvicemi, můžete se soustředit pouze na hlavu a zachránit seno. Když je zvíře dobře viditelné, odštípněte drát a zkraťte všechny vyčnívající stonky.

Bukové ořechy připevněte horkou lepicí pistolí. Jednoduše naneste na láhev kapku horkého lepidla a přilepte bukvice k sobě. Poté zkrášlete ozdobami, lepidlem na oči a nos a je to!

Vytvořte roztomilé kuželové trpaslíky z bukových ořechů

dráteník s bukvicemi čepice gnome šišky

Skřítci jsou skvělý nápad, pokud chcete s dětmi vyrobit něco krásného na podzim nebo zimu. K tomu se používají hlavně přírodní materiály, a to bukvice a šišky. Při malování šišek a kreslení na tváře si děti mohou procvičit jemnou motoriku a projevit svoji kreativitu.

Šišky pixies bukvice klobouky děti dráteník

Požadovaný materiál a nástroje:

 • Šišky a bukvice
 • 20 mm polystyrenové kuličky nebo dřevěné korálky
 • Horká lepicí pistole
 • Akrylové barvy a štětce
 • Třpytivý sprej
 • Závit / tenká šňůra k zavěšení
 • černé finelinerové pero

Šišky nejprve natřete libovolnou barvou a štětcem a nechte zaschnout. Ideální jsou samozřejmě podzimní barvy jako žlutá, okrová, červená a oranžová. Poté nastříkejte zlatými třpytkami a nechte krátce zaschnout.

Na koule nakreslete oči, nos a ústa. Poté pomocí horké lepicí pistole připevněte hlavu k tělu. Upevněte bukvice na kuličky jako klobouky horkým lepidlem. Chcete -li skřítky zavěsit, přivažte na klobouky trpaslíků šňůrku.

Dekorativní koule vyrobené z bukových ořechů

kutil s ozdobnými koulemi z buku k zavěšení

Dekorativní koule mohou být vyrobeny z mnoha různých materiálů a jsou opravdu velmi pěkné. Vyřezali jemnou postavu jak na podnose, tak i když visí na ozdobné větvi. Díky polystyrenové kouli, horkému lepidlu a přírodním materiálům jsou ozdobné koule vyrobeny velmi rychle.

tinker with beechnuts ozdobné koule podnos

Požadovaný materiál a nástroje:

 • Polystyrenové koule z řemeslného obchodu (průměr cca 11 cm)
 • Horká lepicí pistole nebo lepidlo
 • Bukvice
 • nůžky
 • (volitelně) hnědá akrylová barva a široký štětec
 • (volitelně) nit pro zavěšení

Nejprve můžete koule namalovat hnědou akrylovou barvou nebo je obložit mechem, aby nebylo vidět nic z bílého polystyrenu. Může být výhodné použít kus lepenkové trubice jako podpěru pro polystyrenovou kouli. Poté je kulička přilepena na buk ořech. Nejlepší je pracovat odshora dolů. Poté přilepte ozdobnou šňůru.

Vánoční strom vyrobený z bukových ořechů

Tinker with beechnuts Christmas tree ozdobný stůl

Ozdobná koule také perfektně sedí na hliněném hrnci. Nejlepší je hliněný hrnec, který je menší než průměr polystyrenové koule. Stejnou myšlenku řemesla lze implementovat pomocí tvaru kužele a vykouzlit malý vánoční stromeček z bukvic. Červené nebo bílé bobule pak lze krásně použít jako vánoční koule.

ušlechtilé květy bukvice

dráteník s bukvicemi bílé perly elegantní dekorace

Jakmile jsou bukvice zralé, otevřou se plody ve tvaru tobolky. Tady jsou jádra. Zvláště krásně vypadá, když je v hnědé pichlavé skořápce obalena lesklá perla. Když jsou všechny vaše bukvice zavřené, můžete je zkusit krátce zalít horkou vodou. Poté nechte střívka několik dní dobře zaschnout.

Buk a ořechy

tinker with beechnuts candles tapered candles lucerna tray

Sušené bukvice jsou také velmi vhodné pro podzimní dekorace stolu. Obvykle se používají při výrobě věnců a aranžmá, ale také skvěle poslouží jako výplňový materiál pro podzimní lucerny, skleněné vázy nebo podnosy s vysokým okrajem. V kombinaci se svíčkami si rustikální krása bukvic opravdu přijde na své.

Vytvořte věnec z kaštanů a bukvic

dráteník s bukovými ořechy kaštanový věnec polystyren prázdný

Jak již bylo zmíněno, polystyrenové formy lze při výrobě ručních prací s bukvicemi využít mnoha způsoby. Na výrobu věnce vám stačí polotovar a horká lepicí pistole. Vše ostatní je na vaší fantazii. Zde je například několik skvělých nápadů:

 • Kaštany lze také použít k vyplnění mezer mezi bukvicemi. Kromě příjemného barevného kontrastu mají oba přírodní materiály rozdíly v textuře. Kaštany mají hladký, lesklý povrch, který je příjemný na dotek.

dráteník s bukovým oříškem věnec návod mech

 • Souhra buků a mechu vypadá stejně nádherně. Věnce z mechu zprostředkovávají pocit lesa. Aby mech vydržel déle, doporučujeme konzervovat přírodní produkty směsí 1 dílu glycerinu, 1 dílu acetonu a 3 dílů alkoholu. Mech je v roztoku namočen asi na týden. To zabrání tomu, aby přírodní materiál začal po určité době plesnivět.

Bavte se a hodně štěstí!

dráteník s bukvicemi vánoční věnec na dveře - červené ozdoby