Podzim, VIDEO

Vyrobte si vlastní dýni – návod s balónkem, pastou a vlnou

Jak vyrobit dýně z vlny na podzim

Chtěli byste si na podzim udělat dýni? Dnes vám ukážeme jeden z nejjednodušších a nejkrásnějších řemeslných nápadů pro malé i velké. Z vlny, pasty a balónků lze vykouzlit nádherné dekorativní dýně! Můžete je zavěsit například jako věnec nebo je použít na podzimní dekorace stolu.

Na podzim vyrobte dýně z balónků, vlny a pasty

Požadované materiály:

Bavlněná příze (žlutá, oranžová, červená)

bílé řemeslné lepidlo

nůžky

Balónky

zelená plsť

hnědá plsť

jehla

vlákno

1. Nafoukněte balón do poloviny. Čím větší nafouknete balónky, tím více příze budete potřebovat. Čím menší jsou balónky nafouknuté, tím více získávají tvar vejce. Vaše dýně by měly být kulaté.

Namočte bavlněnou nit do pasty a krouživým pohybem plastovou vidličkou

2. Odřízněte asi 20 kusů nití, které jsou asi 1 metr dlouhé. Pokud jsou kousky příze příliš dlouhé, zamotají se, když je namočíte do lepidla.

Kousek příze zauzlete na konci balónu

3. Na konec balónku přivažte kousek nitě. Nalijte lepidlo do malé misky. Na ozdobnou dýni potřebujete asi 60 mililitrů lepidla. Ponořte první kus příze do lepidla a jemně krouťte plastovou vidličkou, dokud není zcela pokryta lepidlem.

Balón zabalte nití namočenou v pastě

4. Začněte omotávat přízi kolem balónu. Jakmile je první kus hotový, vezměte si druhý a opakujte, dokud nebudete s konečným výsledkem spokojeni.

5. Až dokončíte zavinování, najděte si vhodné místo, kam zavěsit vlněné dýně, aby je usušily. Rozložte noviny, aby nekapaly. Nechte lepidlo přes noc zaschnout a dobře vytvrzte.

Uřízněte balón nůžkami a vyjměte jej

6. Nůžkami odstřihněte balón a zatlačte jej dovnitř, abyste jej odstranili z nitě.

Vystřihněte tvar listu a stonek ze zelené a hnědé plsti

7. Z plsti vytvořte stonek a listy dýně. Ze zelené plsti vystřihněte obdélník a přeložte jej na polovinu. Vystřihněte tvar listu. Vyrobte rukojeť z hnědé plsti. Připevněte plstěné kousky k dýni jehlou a nití.

Dýně z oranžové vlny a pastovitých listů a stonek z plsti

Dýně s balónky a bavlněnou nití tvoří zelené plstěné listy