Podlahy a dlažba

Terrazzo podlahy a krytiny – nápady a tipy s trendovým materiálem z Itálie

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design obývací pokoj

Ačkoli počátky teracových podlah sahají do starověkého Egypta, materiál, jak ho známe dnes, byl dále rozvíjen dodavateli v Benátkách jako nákladově efektivní podlahová krytina. Během století se teracová podlaha stala oblíbenou designovou možností. Toho by bylo možné využít v komerčních prostorách, jako jsou letiště, kulturní instituce, školy a hotely. Díky své trvanlivosti a snadné údržbě se směs stavebních zbytků rychle stala preferovaným designovým nástrojem, snadno přizpůsobitelná a dostupná v různých vzorech a tvarech.

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design design vlakové nádraží

Není divu, že teracová podlaha má svůj původ v Itálii. Tento pevný, originální a krásný materiál byl vytvořen díky několika různým prvkům, které byly náhodou navzájem propojeny. V té době Italové používali teraco na podlahy, smalt a stropy. Díky své stabilitě, zejména ve vlhkých podmínkách, byl tento stavební materiál tak působivý, že se rychle stal hlavní součástí italských paláců. Dnes je teracová podlaha zpět v přední části jeviště, aby oslovila všechny fanoušky luxusu a vkusného interiérového designu.

Vše, co potřebujete vědět o teracové podlaze

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design schody

Bílé mramorové dlaždice, koberce, parkety, PVC a mnoho dalších – vybrat podlahovou krytinu není vždy jednoduché. Existuje mnoho variant, jak si navrhnout podlahu, koupelnu nebo kuchyň podle svého vkusu. Pokud tedy hledáte nejlepší verzi pro svůj domov, v této příručce najdete užitečné tipy a nápady na design teracové podlahy a její mnohostranné využití. Objevte barevný svět tohoto hybridního materiálu, se kterým můžete dát svému interiéru jedinečný nádech.

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design stůl

V poslední době terrazzo zažívá velký boom s nádechem moderny. Jako kamenivo se používají silné a světlé barvy a také větší kusy kamene. Terrazzo se používá také při výrobě nábytku a bytových doplňků. Je důležité si uvědomit, že výrobní proces má schopnost začlenit barvu – což je v dnešní době několikrát využíváno.

Jak se vyrábí teraco

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo floor coating tipy design interiérový design design umyvadlo

Název pochází z italského slova pro terasu a kompozitní materiál zahrnuje mramorové, křemenné, žulové, skleněné nebo jiné přírodní kameny. Terrazzovou podlahu můžete držet pohromadě pojivem z epoxidové pryskyřice nebo betonu. Válcový drtič produkuje stavební odpad a ten pak můžete brousit, leštit a renovovat. To znamená, že jej lze použít například pro umyvadlo v koupelně, jako hladký povrch pro stylovou kuchyňskou pracovní desku nebo samozřejmě jako teracovou podlahu. Svým vytříbeným a luxusním vzhledem pokrývá reprezentativní budovy, jako jsou kasina, hotely a soukromé domy. V současné době je teracová podlaha většinou vyrobena z epoxidové pryskyřice, která umožňuje širší škálu barev, rychlejší pokládku a pevnější, tenčí materiál s nepropustným povlakem. Takže si můžete navrhnout požadovanou oblast pomocí potahu odolného proti poškrábání.

Oblasti použití teracových podlah a jiných krytin

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design zadní stěna kuchyně

Ačkoli terrazzo je v současné době považováno za luxusní povrchovou úpravu, stavební materiál byl ve skutečnosti navržen tak, aby byl díky nízkým nákladům řešením příznivým pro rozpočet. Technologický pokrok přinesl teracovou podlahu za podlahu na kachlové povrchy a zadní stěny kuchyně, což je logickým rozšířením možností designu. Použití teracové podlahy vytváří trendový a okouzlující vzhled, když kombinujete leštidlo se správným nábytkem. Jak je materiál stále oblíbenější, rostou také různé oblasti použití teracové podlahy. Nátěr můžete také použít k navrhování nábytku, osvětlení a dekorů. Někteří návrháři dokonce navrhli své vlastní výtvory, které jsou jasně inspirovány teracem.

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design design osvětlení gingko lampa

Například lampa „Gingko“ od Chena Chena a Kaie Williamse kombinuje uretan s pryskyřičným povlakem, dřevem, tkaninou a akrylem v teracovém provedení. Nápadná teracová podlaha je charakteristickým rysem mnoha zařízení, která jsou vhodná pro vnitřní i venkovní použití.

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design barový pult

Pro architektonické povrchy můžete také použít materiály podobné mramoru, jak je vidět na výše uvedeném příkladu. Tuto mramorovou vrstvu vyvinula britská společnost ve spolupráci s designérem Maxem Lambem. Povlak je k dispozici buď v černé nebo bílé barvě a jako agregát používá mramor. Má však mnohem větší vzory než standardní teracové podlahy a dodává místnosti moderní vzhled. Barový pult má mramorovou desku vyrobenou z uměle vyrobeného mramoru.

Výhody a nevýhody

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design výhody nevýhody

Terrazzo je nejen velmi charakteristické, ale také trvanlivé, snadno se udržuje a dodává místnosti stylové a klasické prostředí. Zvláštností teracové podlahy je její přizpůsobivost, ale instalace vyžaduje profesionála a kvůli tomuto trendu se v dnešní době stala docela nákladným návrhem. Terrazzo je také vodotěsné a lze jej použít na podlahu vaší koupelny. V tomto případě však musíte najít neporézní odrůdu odolnou vůči vlhkosti a bakteriím. Proveďte důkladný průzkum, abyste se ujistili, že se jedná o tento typ teracové podlahy.

Vyberte teracovou podlahu

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design raketa obývacího pokoje

Terrazzo je ušlechtilý povlak s vynikajícími efekty, jehož hlavní výhody jsou nekonečné. Jak již bylo zmíněno, tajemství, které se skrývá za štíhlým designem a díky čemuž je tato podlaha tak atraktivní, je skutečnost, že byla zpracována různými vysoce kvalitními materiály. Terrazzo je chameleonský stavební materiál, který obsahuje různé odstíny, které odpovídají ostatním barvám v místnosti. Dosáhnete tak působivé a vznešené atmosféry.

teracové podlahové krytiny nápady na terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design design kuchyně

Robustní a odolný vzhled teracového povlaku přispívá nejen k jeho estetice, ale také k dlouhé životnosti. Bez ohledu na to, kde chcete takový lesk použít, pokryje i ty největší místnosti ve vašem domě. Pokud jde o údržbu, měli byste si uvědomit, že teracové podlahy se velmi snadno udržují a opravují jen zřídka.

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design koupelnové umyvadlo

Se správnou péčí bude teracová podlaha zdobit váš obývací pokoj, kuchyň nebo koupelnu na celý život bez nutnosti přestavby. Nakonec je možná nutné zmínit, že cena této podlahy závisí na kvalitě materiálů, které jsou součástí její výroby. Pokud tedy dáváte přednost kvalitním výrobkům, můžete se rozhodnout pro variantu teracové podlahy s betonem.

Správné pokrytí teracem

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design betonový kuchyňský ostrůvek

Jak již pravděpodobně víte, teracová podlaha se svými četnými barevnými kombinacemi byla postupně integrována zpět do designu interiéru, abyste ji mohli používat a užívat si ji různými způsoby. Tato jemná směs různých materiálů, elegantní a osvěžující, přispívá k modernizaci vašeho domova. Teracová podlaha je nádherně kombinována v celém vzhledu bytu s bílými plochami v obývacím pokoji nebo s malými detaily v kuchyni. Díky tomu je umožněn široký prostor pro vaše vlastní nápady a inspirace.

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design obývací pokoj retro styl

Každá teracová podlaha má svou vlastní originální kompozici a je bohatá na geometrické vzory a tvary. Pokud je však podlaha na váš vkus příliš retro, můžete si pohrát s atraktivní a příjemnou myšlenkou jednoduše použít teraco jako další designový prvek pro vaše stěny, pracovní povrchy nebo kuchyňský ostrov.

terrazzo podlahová krytina nápady na terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design design obývací pokoj retro styl zeď

Polštáře, nábytek, nádobí, tapety a dokonce i umyvadla ve vaší moderní koupelně podlehnou kouzlu tohoto nového trendu. Díky nepravidelným a mimořádným vzorům, jejich nádherným barvám a nekonečným kombinacím dodá kouzlo minerálního efektu, které s sebou terrezzo přináší, každému vašemu kousku nádech svěžesti. Důkaz toho najdete na obrázcích níže.

Příklady teracových podlah a krytin z celého světa

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design tranzitní salonek

Při použití teraca s běžnými dlaždicemi k dekoraci je benátský povlak oblíbenou volbou. Ve skutečnosti většina Italů má tendenci spojovat teracové podlahy s dětskými kuchyněmi. Zpět, když jsme si navlékli pantofle a porovnali srostlá barevná místa na podlaze s různými imaginárními bytostmi. Tento materiál nebyl v následujících dvou generacích tak dobře známý kvůli jeho chromatické poruše. Je proto těžké uvěřit, že teracové podlahy jsou opět v módě. Zvláště když vezmete v úvahu, že tato směs může sloužit nejen jako podlaha, ale také jako textura pro nábytek a bytové doplňky.

Teraco jako designový vrchol

terrazzo podlahové krytiny nátěry nápady tipy design interiérový design design berlínská kavárna mléčný retro styl

Tato hospoda pro milovníky kávy, otevřená v Berlíně-Mitte, je docela originální a jedinečně navržená. Na rozdíl od ostatních dvou poboček chtěla tato oslovit trendovou a turistickou čtvrť. Z tohoto důvodu se návrháři rozhodli pro jakousi mlékárnu v retro stylu. Počítadlo je skutečným vrcholem a nyní můžete terrazzo okamžitě rozpoznat a zvýraznit, když se na něj poprvé podíváte. Hlavní vypínač má 130 let starý benátský povrch, který se nachází pod vrstvou betonu uprostřed přestavby. Kromě velkého výběru káv je kavárna známá také díky tvarohovým koláčům. Ty umožňují hostům ponořit se do zašlých časů.

Myslete mimo krabici s teracovými podlahami

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design design letní dům

Terrazzová podlaha také vytváří slunnou atmosféru v letním domě na řeckém ostrově Kefalonia. Opuštěný lom nedaleko domu byl optimálním a funkčním zdrojem pro návrh podlah. Hladký a svěží mramor je ideální pro boj se středomořským teplem. Jeho barevné zrno je přírodní ozdobou a stalo se výrazným prvkem domu, což znamená, že stěny zůstaly volné.

Inspirativní kombinace funkčnosti a designu

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design design stolní mísa svíčka

Průmyslově nadšený designér Alberto Bellamoli se také rozhodl hrát si s terazzem ve svých sbírkách nábytku. Narodil se na okraji Verony, ale vyrostl v Dánsku a své projekty definuje jako antropologické. Alberto Bellamoli dokázal využít potenciál tohoto materiálu spoluprací s italskými řemeslníky. V tomto ohledu výrobní proces stále vyžadoval ruční práci. Přitahuje ho skutečnost, že konečný výsledek je mimo jeho kontrolu a že věci jsou ponechány náhodě. Jeho sbírka obsahuje stoly, mísy, svícny s hladkými tvary a jasnými kontrasty.

Podlahy a dlažba

Terrazzo podlahy a krytiny – nápady a tipy s trendovým materiálem z Itálie

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design obývací pokoj

Ačkoli počátky teracových podlah sahají do starověkého Egypta, materiál, jak ho známe dnes, byl dále rozvíjen dodavateli v Benátkách jako nákladově efektivní podlahová krytina. Během století se teracová podlaha stala oblíbenou designovou možností. Toho by bylo možné využít v komerčních prostorách, jako jsou letiště, kulturní instituce, školy a hotely. Díky své trvanlivosti a snadné údržbě se směs stavebních zbytků rychle stala preferovaným designovým nástrojem, snadno přizpůsobitelná a dostupná v různých vzorech a tvarech.

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design design vlakové nádraží

Není divu, že teracová podlaha má svůj původ v Itálii. Tento pevný, originální a krásný materiál byl vytvořen díky několika různým prvkům, které byly náhodou navzájem propojeny. V té době Italové používali teraco na podlahy, smalt a stropy. Díky své stabilitě, zejména ve vlhkých podmínkách, byl tento stavební materiál tak působivý, že se rychle stal hlavní součástí italských paláců. Dnes je teracová podlaha zpět v přední části jeviště, aby oslovila všechny fanoušky luxusu a vkusného interiérového designu.

Vše, co potřebujete vědět o teracové podlaze

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design schody

Bílé mramorové dlaždice, koberce, parkety, PVC a mnoho dalších – vybrat podlahovou krytinu není vždy jednoduché. Existuje mnoho variant, jak si navrhnout podlahu, koupelnu nebo kuchyň podle svého vkusu. Pokud tedy hledáte nejlepší verzi pro svůj domov, v této příručce najdete užitečné tipy a nápady na design teracové podlahy a její mnohostranné využití. Objevte barevný svět tohoto hybridního materiálu, se kterým můžete dát svému interiéru jedinečný nádech.

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design stůl

V poslední době terrazzo zažívá velký boom s nádechem moderny. Jako kamenivo se používají silné a světlé barvy a také větší kusy kamene. Terrazzo se používá také při výrobě nábytku a bytových doplňků. Je důležité si uvědomit, že výrobní proces má schopnost začlenit barvu – což je v dnešní době několikrát využíváno.

Jak se vyrábí teraco

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo floor coating tipy design interiérový design design umyvadlo

Název pochází z italského slova pro terasu a kompozitní materiál zahrnuje mramorové, křemenné, žulové, skleněné nebo jiné přírodní kameny. Terrazzovou podlahu můžete držet pohromadě pojivem z epoxidové pryskyřice nebo betonu. Válcový drtič produkuje stavební odpad a ten pak můžete brousit, leštit a renovovat. To znamená, že jej lze použít například pro umyvadlo v koupelně, jako hladký povrch pro stylovou kuchyňskou pracovní desku nebo samozřejmě jako teracovou podlahu. Svým vytříbeným a luxusním vzhledem pokrývá reprezentativní budovy, jako jsou kasina, hotely a soukromé domy. V současné době je teracová podlaha většinou vyrobena z epoxidové pryskyřice, která umožňuje širší škálu barev, rychlejší pokládku a pevnější, tenčí materiál s nepropustným povlakem. Takže si můžete navrhnout požadovanou oblast pomocí potahu odolného proti poškrábání.

Oblasti použití teracových podlah a jiných krytin

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design zadní stěna kuchyně

Ačkoli terrazzo je v současné době považováno za luxusní povrchovou úpravu, stavební materiál byl ve skutečnosti navržen tak, aby byl díky nízkým nákladům řešením příznivým pro rozpočet. Technologický pokrok přinesl teracovou podlahu za podlahu na kachlové povrchy a zadní stěny kuchyně, což je logickým rozšířením možností designu. Použití teracové podlahy vytváří trendový a okouzlující vzhled, když kombinujete leštidlo se správným nábytkem. Jak je materiál stále oblíbenější, rostou také různé oblasti použití teracové podlahy. Nátěr můžete také použít k navrhování nábytku, osvětlení a dekorů. Někteří návrháři dokonce navrhli své vlastní výtvory, které jsou jasně inspirovány teracem.

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design design osvětlení gingko lampa

Například lampa „Gingko“ od Chena Chena a Kaie Williamse kombinuje uretan s pryskyřičným povlakem, dřevem, tkaninou a akrylem v teracovém provedení. Nápadná teracová podlaha je charakteristickým rysem mnoha zařízení, která jsou vhodná pro vnitřní i venkovní použití.

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design barový pult

Pro architektonické povrchy můžete také použít materiály podobné mramoru, jak je vidět na výše uvedeném příkladu. Tuto mramorovou vrstvu vyvinula britská společnost ve spolupráci s designérem Maxem Lambem. Povlak je k dispozici buď v černé nebo bílé barvě a jako agregát používá mramor. Má však mnohem větší vzory než standardní teracové podlahy a dodává místnosti moderní vzhled. Barový pult má mramorovou desku vyrobenou z uměle vyrobeného mramoru.

Výhody a nevýhody

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design výhody nevýhody

Terrazzo je nejen velmi charakteristické, ale také trvanlivé, snadno se udržuje a dodává místnosti stylové a klasické prostředí. Zvláštností teracové podlahy je její přizpůsobivost, ale instalace vyžaduje profesionála a kvůli tomuto trendu se v dnešní době stala docela nákladným návrhem. Terrazzo je také vodotěsné a lze jej použít na podlahu vaší koupelny. V tomto případě však musíte najít neporézní odrůdu odolnou vůči vlhkosti a bakteriím. Proveďte důkladný průzkum, abyste se ujistili, že se jedná o tento typ teracové podlahy.

Vyberte teracovou podlahu

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design raketa obývacího pokoje

Terrazzo je ušlechtilý povlak s vynikajícími efekty, jehož hlavní výhody jsou nekonečné. Jak již bylo zmíněno, tajemství, které se skrývá za štíhlým designem a díky čemuž je tato podlaha tak atraktivní, je skutečnost, že byla zpracována různými vysoce kvalitními materiály. Terrazzo je chameleonský stavební materiál, který obsahuje různé odstíny, které odpovídají ostatním barvám v místnosti. Dosáhnete tak působivé a vznešené atmosféry.

teracové podlahové krytiny nápady na terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design design kuchyně

Robustní a odolný vzhled teracového povlaku přispívá nejen k jeho estetice, ale také k dlouhé životnosti. Bez ohledu na to, kde chcete takový lesk použít, pokryje i ty největší místnosti ve vašem domě. Pokud jde o údržbu, měli byste si uvědomit, že teracové podlahy se velmi snadno udržují a opravují jen zřídka.

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design koupelnové umyvadlo

Se správnou péčí bude teracová podlaha zdobit váš obývací pokoj, kuchyň nebo koupelnu na celý život bez nutnosti přestavby. Nakonec je možná nutné zmínit, že cena této podlahy závisí na kvalitě materiálů, které jsou součástí její výroby. Pokud tedy dáváte přednost kvalitním výrobkům, můžete se rozhodnout pro variantu teracové podlahy s betonem.

Správné pokrytí teracem

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design betonový kuchyňský ostrůvek

Jak již pravděpodobně víte, teracová podlaha se svými četnými barevnými kombinacemi byla postupně integrována zpět do designu interiéru, abyste ji mohli používat a užívat si ji různými způsoby. Tato jemná směs různých materiálů, elegantní a osvěžující, přispívá k modernizaci vašeho domova. Teracová podlaha je nádherně kombinována v celém vzhledu bytu s bílými plochami v obývacím pokoji nebo s malými detaily v kuchyni. Díky tomu je umožněn široký prostor pro vaše vlastní nápady a inspirace.

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design obývací pokoj retro styl

Každá teracová podlaha má svou vlastní originální kompozici a je bohatá na geometrické vzory a tvary. Pokud je však podlaha na váš vkus příliš retro, můžete si pohrát s atraktivní a příjemnou myšlenkou jednoduše použít teraco jako další designový prvek pro vaše stěny, pracovní povrchy nebo kuchyňský ostrov.

terrazzo podlahová krytina nápady na terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design design obývací pokoj retro styl zeď

Polštáře, nábytek, nádobí, tapety a dokonce i umyvadla ve vaší moderní koupelně podlehnou kouzlu tohoto nového trendu. Díky nepravidelným a mimořádným vzorům, jejich nádherným barvám a nekonečným kombinacím dodá kouzlo minerálního efektu, které s sebou terrezzo přináší, každému vašemu kousku nádech svěžesti. Důkaz toho najdete na obrázcích níže.

Příklady teracových podlah a krytin z celého světa

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové krytiny tipy design interiérový design design tranzitní salonek

Při použití teraca s běžnými dlaždicemi k dekoraci je benátský povlak oblíbenou volbou. Ve skutečnosti většina Italů má tendenci spojovat teracové podlahy s dětskými kuchyněmi. Zpět, když jsme si navlékli pantofle a porovnali srostlá barevná místa na podlaze s různými imaginárními bytostmi. Tento materiál nebyl v následujících dvou generacích tak dobře známý kvůli jeho chromatické poruše. Je proto těžké uvěřit, že teracové podlahy jsou opět v módě. Zvláště když vezmete v úvahu, že tato směs může sloužit nejen jako podlaha, ale také jako textura pro nábytek a bytové doplňky.

Teraco jako designový vrchol

terrazzo podlahové krytiny nátěry nápady tipy design interiérový design design berlínská kavárna mléčný retro styl

Tato hospoda pro milovníky kávy, otevřená v Berlíně-Mitte, je docela originální a jedinečně navržená. Na rozdíl od ostatních dvou poboček chtěla tato oslovit trendovou a turistickou čtvrť. Z tohoto důvodu se návrháři rozhodli pro jakousi mlékárnu v retro stylu. Počítadlo je skutečným vrcholem a nyní můžete terrazzo okamžitě rozpoznat a zvýraznit, když se na něj poprvé podíváte. Hlavní vypínač má 130 let starý benátský povrch, který se nachází pod vrstvou betonu uprostřed přestavby. Kromě velkého výběru káv je kavárna známá také díky tvarohovým koláčům. Ty umožňují hostům ponořit se do zašlých časů.

Myslete mimo krabici s teracovými podlahami

terrazzo podlahové krytiny nápady terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design design letní dům

Terrazzová podlaha také vytváří slunnou atmosféru v letním domě na řeckém ostrově Kefalonia. Opuštěný lom nedaleko domu byl optimálním a funkčním zdrojem pro návrh podlah. Hladký a svěží mramor je ideální pro boj se středomořským teplem. Jeho barevné zrno je přírodní ozdobou a stalo se výrazným prvkem domu, což znamená, že stěny zůstaly volné.

Inspirativní kombinace funkčnosti a designu

terrazzo podlahová krytina nápady terrazzo podlahové nátěry tipy design interiérový design design stolní mísa svíčka

Průmyslově nadšený designér Alberto Bellamoli se také rozhodl hrát si s terazzem ve svých sbírkách nábytku. Narodil se na okraji Verony, ale vyrostl v Dánsku a své projekty definuje jako antropologické. Alberto Bellamoli dokázal využít potenciál tohoto materiálu spoluprací s italskými řemeslníky. V tomto ohledu výrobní proces stále vyžadoval ruční práci. Přitahuje ho skutečnost, že konečný výsledek je mimo jeho kontrolu a že věci jsou ponechány náhodě. Jeho sbírka obsahuje stoly, mísy, svícny s hladkými tvary a jasnými kontrasty.