Podlahy a dlažba

Svět ve stylu koberců – takto se podlahová krytina hodí do vašeho útulného životního stylu!

ADVERTORIAL

Koberec dětský pokoj zdravé světle šedé dítě a pes

Pokud vytvoříme útočiště míru a relaxace, pak hraje důležitou roli mnoho faktorů. Kromě barev, světelných podmínek, dekorativních prvků a správného uspořádání místnosti závisí váš pocit pohody na správné podlahové krytině. Navzdory mnoha předsudkům je koberec obzvláště vhodný při navrhování vašeho obývacího prostoru, aby vytvořil útulné a domácí prostředí! Ne nadarmo patří kobercové běžce mezi nejoblíbenější vybavení a většinou doplňují oblíbený sedací kout, který je nutností téměř v každé domácnosti. Proč ale upgradovat jen jeden roh, když můžete také dokonale navrhnout celý pokoj nebo větší části vašeho bytu? Ukážeme vám, proč byste se bez textilního koberce již neměli obejít!

Žijte zdravě a konečně znovu zhluboka dýchejte – s kobercem není problém

Koberec obývací pokoj světlý zdravý šedý 2místný pohovka dřevěný rám

Vlastnosti moderního koberce z něj činí ideální volbu pro mnoho vašich obytných a pracovních prostor. Přesto neexistuje téměř žádná jiná podlahová krytina, která by byla tak plná předsudků a spojena s tolika nedostatky. Některé z nejčastějších obav, které většinu lidí odrazují od nákupu textilních koberců, jsou obavy z roztočů domácího prachu, domácího prachu a souvisejících ohnisek alergií. Ve skutečnosti nemůže být nic dále od pravdy. Protože textilní koberec nenabízí živnou půdu pro nepříjemná zvířata, zatímco jeho jemná hluboká struktura zabraňuje vylučování roztočů, které způsobují ohniska alergie, do vzduchu, který dýcháme. Naopak se dokonce ukázalo, že koberec má mnohem lepší vliv na zdraví alergiků a astmatiků než například srovnatelné tvrdé podlahové krytiny.

Kde se ale bere naše asociace ucpaného vzduchu a myšlenka podlahové krytiny jako lapače prachu? Je to pravděpodobně dáno praktickým způsobem působení textilních vláken, díky kterému se koberce liší od tvrdých podlahových krytin více než cokoli jiného. Přestože se prach může pohybovat bez překážek na hladkých površích, je držen a svázán vzpřímenými vlákny – a to je dobře! Protože pokud se prach může neomezeně šířit, uvolní se také četné částice, které během pobytu v domácnosti nepozorovaně vdechnete. Textilní povrch znamená, že se vám do plic dostane znatelně méně prachových částic a vy můžete konečně znovu zhluboka dýchat, aniž byste se museli starat o své blaho.

lehké koberce v ložnici kočka schovaná pod postelí

Aby se z vaší nové podlahy nezaprášilo a nestal se jímač prachu v negativním smyslu, stačí pravidelné čištění vysavačem, na kterém byste nešetřili ani parketami nebo laminátem. Navíc vám nebrání v pravidelném větrání místností a vpouštění nového kyslíku do pokojů. Myšlenka zatuchlých a zatuchlých podlah obvykle pochází ze starých skladů nebo půd, kde byly pokládány koberce, ale nebyly pravidelně čištěny. Kromě toho má většina výrobků tepelně izolační účinek, takže místnosti pod střechou se v případě, že nejsou větrané, tísnivě zahřívají.

Útulné a teplé – s podlahovým vytápěním nebo bez něj

I když tepelně izolační vlastnost akumulační nádrže nevypadá tak žádoucí, pomůže vám ušetřit náklady na vytápění v obývacím pokoji nebo ložnici. Pokud vás v zimě trápí studené nohy, nabízí textilní koberec příjemné základní teplo a brání tomu, aby se teplo z ohřívače dostalo zpět do země. V létě vás naopak podlaha zve k prozkoumání měkkých vláken bosými nohami, aniž byste je nechali vychladnout.

Mimochodem: Moderní kolekce mají obvykle praktickou vhodnost pro podlahové vytápění, což vám umožňuje kombinovat koberce s podlahovým vytápěním na bázi teplé vody. Celoplošné topení zespodu zajišťuje příjemné klima v místnosti a také ještě více ztěžuje pohyb nepříjemného domácího prachu.

Kobercová smyčka hromada béžová

Rozmanité využití v celém domě

Pokládka textilního koberce se neomezuje pouze na váš obývací pokoj nebo ložnici, kde je obzvláště oblíbená měkká využitelná plocha, ale může být také použit ve všech sušárnách domu, v závislosti na modelu. Zejména ve vícepodlažních domech nebo bytech je koberec pohlcující zvuk ideální volbou do školky starších dětí nebo do vaší soukromé pracovny. Obvykle je tam velký pohyb, což je ve spodních místnostech snadno slyšet bez jakýchkoli izolačních opatření. Bezprašný vzduch a klidná atmosféra pomáhají soustředit se tam. Herny malých dětí by měly být vybaveny pouze speciálně určenými koberci, protože ty mají tendenci trhat vrstvu vlasu a strkat vlákna do úst, což zvyšuje riziko udušení. Navíc můžete trvanlivější kolekce dokonce pokládat na schody nebo do vstupních prostor a pokrýt tak všestranným materiálem téměř každou oblast vašeho domova.

Koberec béžový obývací pokoj velurová podlaha

Velur, smyčka nebo chundelaté, jemné barvy nebo pestrobarevné tóny – s kobercem máte na výběr

Optimální podlahová krytina má nejen řadu technických výhod, které musí nabídnout, ale také musí dobře vypadat, abyste se doma cítili naprosto pohodlně. Zejména u koberců existuje obrovský výběr barev a různých povrchových struktur, které můžete získat v široké škále kombinací a kompozic.

Povrch se obvykle rozlišuje mezi smyčkovou tkaninou a četnými variantami velurové podlahy. V dnešní době jsou obě varianty v zásadě vyráběny takzvaným způsobem všívání, kdy je materiál příze zespodu propíchnut nosnou vrstvou. Tím se na povrchu vytvoří smyčka, která dává látce smyčky název. Pokud jsou smyčky v bodě obratu rozříznuty, získá se takzvaný velur, který je ještě měkčí a příjemnější na dotek. To je v neposlední řadě dáno skutečností, že pro dosažení vyšší hustoty se na velurovou podlahu obvykle používá více materiálu.

Koberec Velours podlahové šedé obývací pokoj modré křeslo Stojací lampa

Smyčková tkanina se doporučuje zejména v oblastech, které jsou obecně více využívány, například ve vašem vstupním prostoru. Velur je naopak oblíbený zejména v ložnici nebo v obývacím pokoji, kde měkký použitelný povrch poskytuje ještě větší relaxaci. Velur je rozdělen na krátkou hromadu a dlouhou hromadu. Nejběžnější formy dlouhé hromady jsou známy především zvlněnému veluru nebo takzvanému frisé, které svým luxusním vzhledem jednoduše vylepšují každý obytný prostor. Další formou velur s dlouhým vlasem je takzvaný huňatý nebo shag-pile, který je obzvláště oblíbený ve formě koberců pro velké plochy Koberce je to však méně časté.

Jako by to nebyla dostatečná volba, textilní vlákna lze skvěle barvit, takže většina kolekcí je nabízena ve všech barvách duhy. Zde najdete vážné šedé a antracitové tóny i útulné krémové barvy, jako je béžová nebo bílá. Pokud je to všechno pro vás příliš bezbarvé, často máte také možnost nastavit v obývacím prostoru jedinečné akcenty s intenzivními červenými, modrými, zelenými, žlutými nebo purpurovými tóny, které lze následně doplnit vhodnými barvami interiéru nebo stěn.

Koberec od Vorwerk – vaše inovativní podlahová krytina ze srdce Německa

Kobercová podlaha před ložnicí zaprášená růžová

Známý pro vysoce kvalitní výrobky, jako jsou spolehlivé vysavače nebo Thermomix, velmi málo lidí ví, že Vorwerk nabízí také komplexní řadu koberců. Společnost nedávno zrevidovala své produktové portfolio, aby pro vás bylo nyní ještě snazší najít vysněnou podlahu. Rozděleno do kolekcí Passion, Essential, Superior a Exclusive najdete řadu různých produktových řad, z nichž každá má v popředí jiný aspekt. Navíc barva každé kategorie vychází z konkrétního světa stylů, který byl inspirován klasikou až přírodou nebo vzrušujícími uměleckými díly, s nimiž můžete individuálně realizovat svůj sen o nádherném bytě.

Vorwerk Essential – Vše, co koberec potřebuje

Série Vorwerk Essential se vyjadřuje svým minimalistickým tvrzením, které přesto slibuje mimořádnou kvalitu produktu Vorwerk. S mnoha dekory ve smyčkové optice tato podlaha ztělesňuje především praktický aspekt textilních koberců a byla navržena především pro smluvní sektor, například pro kanceláře. Díky tomu je většina produktů Vorwerk Essential prvotřídní volbou ve vaší soukromé pracovně nebo na vybavení vašich schodišť. Díky tomu, že většina podlah je vhodná pro pojízdná kolečka, nemusíte se bát, že byste je dlouhodobě poškodili kancelářskými židlemi. Pokud jde o barvu, Essential nabízí hlavně neutrálnější tóny, ale má také několik variant v modré, žluté, zelené nebo různých odstínech červené barvy.

Vynikající kvalita a ještě větší výběr s Vorwerk Superior

Naproti tomu Vorwerk Superior má velký výběr různých velurových povrchů. Ať už jde o velur, velurovou smyčku, huňatý nebo dokonce ušlechtilý stočený velur, doma zde najdete téměř vše pro obývací pokoj. I když se nemusíte obejít bez praktických funkcí, jako jsou kolečka židle nebo schodiště, tato varianta nabízí výrazně více luxusu a pohodlí pro obývací prostor. Kromě klasických barev byla Superior doplněna také o kolekci ve stylu Nature Design, takže zde najdete mnohem větší výběr vzrušujících odstínů. Ať už chcete svůj byt vyzdobit tmavou lesní zelení, uklidňující mořskou modří nebo jižní terakotou – zde máte všechny možnosti otevřené!

Vorwerk Exclusive – když to nejlepší není dost dobré

Jak název napovídá, Vorwerk Exclusive je vše, co byste na koberci mohli chtít. Kolekce představuje komplexní kombinaci trvanlivých výrobků pro smluvní sektor, ale také vám nabízí velký výběr luxusních velurových podlah třídy 5, které již nelze měkkostí překonat. Vhodnost koleček a schodišť na židle se zde vztahuje i na smluvní sektor, takže zvládnout vaše domácí schody je hračka. Obzvláště pozoruhodný je také obrovský výběr barev, který prostě nenechává nic být žádoucí. Ať už béžová, hnědá, antracitová, modrá, žlutá, zelená, terakotová, růžová, červená nebo dokonce fialová, svou oblíbenou barvu si zde zaručeně najdete!

Ložnice s koberci v antracitové dvoulůžkové šedé nástěnné barvě závěsných světel

Vorwerk Passion – domácí design z vášně

V neposlední řadě nyní Vorwerk nabízí takzvaný white label produkt pod názvem Passion. Zde najdete komplexní výběr textilních podlahových krytin se širokou škálou specifikací. Zatímco v materiálu příze, barevném složení ani zpracování nebylo šetření, zde získáte optimální koberec pro obývací prostor! Protože řada Vorwerk Passion Line se vyznačuje všemi typickými vlastnostmi produktu Vorwerk, ale nenese jeho jméno, což se odráží především v ceně.

Už se tedy nemusíte obejít bez designu svého obytného prostoru s neuvěřitelně rozmanitým Koberce od Vorwerku! Objevte širokou škálu zdánlivě neomezených možností!

ADVERTORIAL

Podlahy a dlažba

Svět ve stylu koberců – takto se podlahová krytina hodí do vašeho útulného životního stylu!

ADVERTORIAL

Koberec dětský pokoj zdravé světle šedé dítě a pes

Pokud vytvoříme útočiště míru a relaxace, pak hraje důležitou roli mnoho faktorů. Kromě barev, světelných podmínek, dekorativních prvků a správného uspořádání místnosti závisí váš pocit pohody na správné podlahové krytině. Navzdory mnoha předsudkům je koberec obzvláště vhodný při navrhování vašeho obývacího prostoru, aby vytvořil útulné a domácí prostředí! Ne nadarmo patří kobercové běžce mezi nejoblíbenější vybavení a většinou doplňují oblíbený sedací kout, který je nutností téměř v každé domácnosti. Proč ale upgradovat jen jeden roh, když můžete také dokonale navrhnout celý pokoj nebo větší části vašeho bytu? Ukážeme vám, proč byste se bez textilního koberce již neměli obejít!

Žijte zdravě a konečně znovu zhluboka dýchejte – s kobercem není problém

Koberec obývací pokoj světlý zdravý šedý 2místný pohovka dřevěný rám

Vlastnosti moderního koberce z něj činí ideální volbu pro mnoho vašich obytných a pracovních prostor. Přesto neexistuje téměř žádná jiná podlahová krytina, která by byla tak plná předsudků a spojena s tolika nedostatky. Některé z nejčastějších obav, které většinu lidí odrazují od nákupu textilních koberců, jsou obavy z roztočů domácího prachu, domácího prachu a souvisejících ohnisek alergií. Ve skutečnosti nemůže být nic dále od pravdy. Protože textilní koberec nenabízí živnou půdu pro nepříjemná zvířata, zatímco jeho jemná hluboká struktura zabraňuje vylučování roztočů, které způsobují ohniska alergie, do vzduchu, který dýcháme. Naopak se dokonce ukázalo, že koberec má mnohem lepší vliv na zdraví alergiků a astmatiků než například srovnatelné tvrdé podlahové krytiny.

Kde se ale bere naše asociace ucpaného vzduchu a myšlenka podlahové krytiny jako lapače prachu? Je to pravděpodobně dáno praktickým způsobem působení textilních vláken, díky kterému se koberce liší od tvrdých podlahových krytin více než cokoli jiného. Přestože se prach může pohybovat bez překážek na hladkých površích, je držen a svázán vzpřímenými vlákny – a to je dobře! Protože pokud se prach může neomezeně šířit, uvolní se také četné částice, které během pobytu v domácnosti nepozorovaně vdechnete. Textilní povrch znamená, že se vám do plic dostane znatelně méně prachových částic a vy můžete konečně znovu zhluboka dýchat, aniž byste se museli starat o své blaho.

lehké koberce v ložnici kočka schovaná pod postelí

Aby se z vaší nové podlahy nezaprášilo a nestal se jímač prachu v negativním smyslu, stačí pravidelné čištění vysavačem, na kterém byste nešetřili ani parketami nebo laminátem. Navíc vám nebrání v pravidelném větrání místností a vpouštění nového kyslíku do pokojů. Myšlenka zatuchlých a zatuchlých podlah obvykle pochází ze starých skladů nebo půd, kde byly pokládány koberce, ale nebyly pravidelně čištěny. Kromě toho má většina výrobků tepelně izolační účinek, takže místnosti pod střechou se v případě, že nejsou větrané, tísnivě zahřívají.

Útulné a teplé – s podlahovým vytápěním nebo bez něj

I když tepelně izolační vlastnost akumulační nádrže nevypadá tak žádoucí, pomůže vám ušetřit náklady na vytápění v obývacím pokoji nebo ložnici. Pokud vás v zimě trápí studené nohy, nabízí textilní koberec příjemné základní teplo a brání tomu, aby se teplo z ohřívače dostalo zpět do země. V létě vás naopak podlaha zve k prozkoumání měkkých vláken bosými nohami, aniž byste je nechali vychladnout.

Mimochodem: Moderní kolekce mají obvykle praktickou vhodnost pro podlahové vytápění, což vám umožňuje kombinovat koberce s podlahovým vytápěním na bázi teplé vody. Celoplošné topení zespodu zajišťuje příjemné klima v místnosti a také ještě více ztěžuje pohyb nepříjemného domácího prachu.

Kobercová smyčka hromada béžová

Rozmanité využití v celém domě

Pokládka textilního koberce se neomezuje pouze na váš obývací pokoj nebo ložnici, kde je obzvláště oblíbená měkká využitelná plocha, ale může být také použit ve všech sušárnách domu, v závislosti na modelu. Zejména ve vícepodlažních domech nebo bytech je koberec pohlcující zvuk ideální volbou do školky starších dětí nebo do vaší soukromé pracovny. Obvykle je tam velký pohyb, což je ve spodních místnostech snadno slyšet bez jakýchkoli izolačních opatření. Bezprašný vzduch a klidná atmosféra pomáhají soustředit se tam. Herny malých dětí by měly být vybaveny pouze speciálně určenými koberci, protože ty mají tendenci trhat vrstvu vlasu a strkat vlákna do úst, což zvyšuje riziko udušení. Navíc můžete trvanlivější kolekce dokonce pokládat na schody nebo do vstupních prostor a pokrýt tak všestranným materiálem téměř každou oblast vašeho domova.

Koberec béžový obývací pokoj velurová podlaha

Velur, smyčka nebo chundelaté, jemné barvy nebo pestrobarevné tóny – s kobercem máte na výběr

Optimální podlahová krytina má nejen řadu technických výhod, které musí nabídnout, ale také musí dobře vypadat, abyste se doma cítili naprosto pohodlně. Zejména u koberců existuje obrovský výběr barev a různých povrchových struktur, které můžete získat v široké škále kombinací a kompozic.

Povrch se obvykle rozlišuje mezi smyčkovou tkaninou a četnými variantami velurové podlahy. V dnešní době jsou obě varianty v zásadě vyráběny takzvaným způsobem všívání, kdy je materiál příze zespodu propíchnut nosnou vrstvou. Tím se na povrchu vytvoří smyčka, která dává látce smyčky název. Pokud jsou smyčky v bodě obratu rozříznuty, získá se takzvaný velur, který je ještě měkčí a příjemnější na dotek. To je v neposlední řadě dáno skutečností, že pro dosažení vyšší hustoty se na velurovou podlahu obvykle používá více materiálu.

Koberec Velours podlahové šedé obývací pokoj modré křeslo Stojací lampa

Smyčková tkanina se doporučuje zejména v oblastech, které jsou obecně více využívány, například ve vašem vstupním prostoru. Velur je naopak oblíbený zejména v ložnici nebo v obývacím pokoji, kde měkký použitelný povrch poskytuje ještě větší relaxaci. Velur je rozdělen na krátkou hromadu a dlouhou hromadu. Nejběžnější formy dlouhé hromady jsou známy především zvlněnému veluru nebo takzvanému frisé, které svým luxusním vzhledem jednoduše vylepšují každý obytný prostor. Další formou velur s dlouhým vlasem je takzvaný huňatý nebo shag-pile, který je obzvláště oblíbený ve formě koberců pro velké plochy Koberce je to však méně časté.

Jako by to nebyla dostatečná volba, textilní vlákna lze skvěle barvit, takže většina kolekcí je nabízena ve všech barvách duhy. Zde najdete vážné šedé a antracitové tóny i útulné krémové barvy, jako je béžová nebo bílá. Pokud je to všechno pro vás příliš bezbarvé, často máte také možnost nastavit v obývacím prostoru jedinečné akcenty s intenzivními červenými, modrými, zelenými, žlutými nebo purpurovými tóny, které lze následně doplnit vhodnými barvami interiéru nebo stěn.

Koberec od Vorwerk – vaše inovativní podlahová krytina ze srdce Německa

Kobercová podlaha před ložnicí zaprášená růžová

Známý pro vysoce kvalitní výrobky, jako jsou spolehlivé vysavače nebo Thermomix, velmi málo lidí ví, že Vorwerk nabízí také komplexní řadu koberců. Společnost nedávno zrevidovala své produktové portfolio, aby pro vás bylo nyní ještě snazší najít vysněnou podlahu. Rozděleno do kolekcí Passion, Essential, Superior a Exclusive najdete řadu různých produktových řad, z nichž každá má v popředí jiný aspekt. Navíc barva každé kategorie vychází z konkrétního světa stylů, který byl inspirován klasikou až přírodou nebo vzrušujícími uměleckými díly, s nimiž můžete individuálně realizovat svůj sen o nádherném bytě.

Vorwerk Essential – Vše, co koberec potřebuje

Série Vorwerk Essential se vyjadřuje svým minimalistickým tvrzením, které přesto slibuje mimořádnou kvalitu produktu Vorwerk. S mnoha dekory ve smyčkové optice tato podlaha ztělesňuje především praktický aspekt textilních koberců a byla navržena především pro smluvní sektor, například pro kanceláře. Díky tomu je většina produktů Vorwerk Essential prvotřídní volbou ve vaší soukromé pracovně nebo na vybavení vašich schodišť. Díky tomu, že většina podlah je vhodná pro pojízdná kolečka, nemusíte se bát, že byste je dlouhodobě poškodili kancelářskými židlemi. Pokud jde o barvu, Essential nabízí hlavně neutrálnější tóny, ale má také několik variant v modré, žluté, zelené nebo různých odstínech červené barvy.

Vynikající kvalita a ještě větší výběr s Vorwerk Superior

Naproti tomu Vorwerk Superior má velký výběr různých velurových povrchů. Ať už jde o velur, velurovou smyčku, huňatý nebo dokonce ušlechtilý stočený velur, doma zde najdete téměř vše pro obývací pokoj. I když se nemusíte obejít bez praktických funkcí, jako jsou kolečka židle nebo schodiště, tato varianta nabízí výrazně více luxusu a pohodlí pro obývací prostor. Kromě klasických barev byla Superior doplněna také o kolekci ve stylu Nature Design, takže zde najdete mnohem větší výběr vzrušujících odstínů. Ať už chcete svůj byt vyzdobit tmavou lesní zelení, uklidňující mořskou modří nebo jižní terakotou – zde máte všechny možnosti otevřené!

Vorwerk Exclusive – když to nejlepší není dost dobré

Jak název napovídá, Vorwerk Exclusive je vše, co byste na koberci mohli chtít. Kolekce představuje komplexní kombinaci trvanlivých výrobků pro smluvní sektor, ale také vám nabízí velký výběr luxusních velurových podlah třídy 5, které již nelze měkkostí překonat. Vhodnost koleček a schodišť na židle se zde vztahuje i na smluvní sektor, takže zvládnout vaše domácí schody je hračka. Obzvláště pozoruhodný je také obrovský výběr barev, který prostě nenechává nic být žádoucí. Ať už béžová, hnědá, antracitová, modrá, žlutá, zelená, terakotová, růžová, červená nebo dokonce fialová, svou oblíbenou barvu si zde zaručeně najdete!

Ložnice s koberci v antracitové dvoulůžkové šedé nástěnné barvě závěsných světel

Vorwerk Passion – domácí design z vášně

V neposlední řadě nyní Vorwerk nabízí takzvaný white label produkt pod názvem Passion. Zde najdete komplexní výběr textilních podlahových krytin se širokou škálou specifikací. Zatímco v materiálu příze, barevném složení ani zpracování nebylo šetření, zde získáte optimální koberec pro obývací prostor! Protože řada Vorwerk Passion Line se vyznačuje všemi typickými vlastnostmi produktu Vorwerk, ale nenese jeho jméno, což se odráží především v ceně.

Už se tedy nemusíte obejít bez designu svého obytného prostoru s neuvěřitelně rozmanitým Koberce od Vorwerku! Objevte širokou škálu zdánlivě neomezených možností!

ADVERTORIAL