Podlahy a dlažba

Italské obklady do koupelny a 26 návrhů moderního vybavení vaší koupelny

Italské koupelnové obklady šestihran-poloviční výška-krémová-šedá-antracitová-marazzi

Existuje mnoho způsobů a stylů, jak zařídit koupelnu. Dlaždice v tom hrají zásadní roli. V závislosti na barvě, struktuře a materiálu efektivně mění atmosféru místnosti a vytvářejí základ pro dokonalý zážitek z místnosti. V tomto článku představujeme italské obklady do koupelny a návrhy moderního zařizování, s nimiž můžete ze své koupelny udělat skutečný poutač očí. Níže naleznete výběr kreativních nápadů do koupelny od renomovaných výrobců dlaždic z Itálie, které by měly sloužit jako inspirace pro vaši vlastní koupelnu. Příklady jsou ideální pro středně velké až velké koupelny a dokonale kombinují vysoce kvalitní materiál, kreativní design a širokou škálu formátů.

Navrhněte dlouhou, úzkou koupelnu – italské obklady Terracruda od Ragno

italská koupelna-dlaždice-úzká koupelna-okno-ragno-terracruda

Navrhnout dlouhou a úzkou koupelnu s jediným oknem může být výzva. Ale pomocí několika malých triků z něj můžete udělat světlou místnost, která také vypadá mnohem prostornější. A aniž byste se museli vzdát svého pohodlí.

Nejlepší je rozhodnout se pro bezbariérovou sprchu s přepážkou z čirého skla. Bezrámová skleněná stěna propouští světlo, takže místnost vypadá prostornější. Na protější stěně je umyvadlo namontováno s poličkou, která jako by plavala ve vzduchu. Na druhé straně místnosti je vana.

Italské koupelnové obklady, 3d struktura, bílá, dřevěné umyvadlo

3D obklady stěn v příjemném krémovém tónu jsou skutečným vrcholem v této úzké koupelně. 3D reliéf dodává zdi expresivní vzhled a vytváří elegantní světelné a tmavé efekty.

Dlaždice jsou součástí řady Terracruda od italského výrobce Ragno. Starověký stavební materiál vyrobený ze sluncem sušené hlíny, slámy a přírodních vláken slouží jako inspirace pro sběr. Keramické desky ve formátu 40 x 120 cm zprostředkovávají hřejivé charisma přírodních živlů a jsou nabízeny v různých verzích.

Italské koupelnové obklady greige-grey-mosaic-Ragno-Terracruda

Dlaždice Terracruda jsou k dispozici ve čtyřech barvách: Luce, Sabbia, Calce a Piombo. Barvy se pohybují od krémové po kamennou šedou a vypadají velmi moderně.

Následující příklad ukazuje, že existují obzvláště rozmanité kombinace dlaždic. Mozaikové dlaždice Terracruda Degradé (33,2 x 128,8 cm) mají dynamický vzor rybí kosti a nádhernou hru barev, a proto jsou instalovány na zeď v prostoru sprchy. Jednotlivé prvky nabízejí mnoho možností designu a lze je libovolně kombinovat.

obklady do koupelny-kamenný vzhled-šedobéžový-reliéf-mozaika-rybí vzor

Na protější stěně v této koupelně jsou 3D dlaždice prezentovány s jemným geometrickým reliéfem. Lehké obklady stěn dokonale ladí s šedou porcelánovou kameninovou dlažbou Boom.

Navrhněte koupelnu se šikmým stropem – s kamenným uměním od Marazzi

italian-bathroom-tiles-stone-beige-wood-šikmá střecha-Marazzi-Stone-Art

Barevné schéma v neutrálních barvách, rozptýlené osvětlení, zelené pokojové rostliny a doplňky z přírodních materiálů. Právě proto je tato koupelna se šikmým stropem tak výjimečná. V této místnosti zažijete blízkost přírody, kterou jen zřídka najdete v městském prostředí. Teplé barvy obkladů v kombinaci s dlažbou ve dřevěném vzhledu vytvářejí obzvláště útulné prostředí.

koupelnová dlažba-béžová-hnědá-dřevěný vzhled-podlaha-volně stojící-vana

Volně stojící vana stojí pyšně uprostřed místnosti a slibuje nevšední zážitek z koupání. Vana má krásný tvar se zaoblenými, měkkými hranami a udává tón zbytku interiéru. Dřevěné stoličky jsou praktickými pomocníky, vytvářejí neformální a společenskou atmosféru.

obklady stěn-koupelna-kámen-vzhled-krém-vápenec-struktura

Tento návrh zařízení pochází od výrobce obkladů Marazzi a představuje vysoce kvalitní italské obklady do koupelny s vzhledem přírodního kamene. Kolekce obkladů na zeď Stone-Art je inspirována krásou vápence a zaujme svými přirozenými barvami a povrchy. Velkorysý formát 40 x 120 cm a tloušťka pouhých 6 mm nabízí širokou škálu možností designu.

italské-koupelnové-obklady-vzor-krémové-bílé-marazzi-kámen-umění-dřevěné-umyvadlo

Kdo upřednostňuje světlý kámen, bude potěšen ocelovou barvou. Šedobílá barva navozuje relaxační pocit pohody, aniž by působil nudně nebo sterilně. Ve variantách dekorů Texture a Mosaico vypadají dlaždice dekorativně a elegantně. V tomto případě jsou kamenné obklady kombinovány se starožitným dřevěným umyvadlem a podlahovými dlaždicemi s dřevěným vzhledem. Pěkný kontrast poskytují také černé prvky, jako je kování, rámy zrcadel a taburety. Nepřímé stropní osvětlení naopak působí moderně.

Koupelna pod střechou – s jíly od Marazzi

Italská-koupelnová-taška-plástev-šikmá-střecha-dekor-Marazzi-Clays

Další trend, který lze vidět v moderních designových koupelnách, se nazývá „šestihranné obklady“. Šestihranné dlaždice se používají na stěny a podlahy a dodávají místnostem expresivní vzhled. Jsou také k dispozici v různých velikostech. Od velmi malých mozaikových dlaždic ve tvaru voštiny až po velké šestihranné dlaždice. V této moderní koupelně se používají například šestihranné obklady ve formátu 21 x 18,2 cm. Jedná se o součást řady Clays od Marazzi a zapůsobí svým materiálově zvýrazněným vzhledem. Značky stínování a stírání na povrchu vytvářejí velmi individuální vzhled.

italské-koupelnové-obklady-plástev-tvar-béžová-šedá-vzor-marazzi-jíly

Mimochodem, obklady stěn Hegaxon jsou ideální pro koupelny pod střechou. V tomto příkladu je obložena pouze třetina stěny, přímo pod šikmým stropem. Šestihranný tvar nasties vytváří zajímavý, nedokončený vzhled. Obklady jsou kombinovány s kosmetickým topem ze světlého kamene. Tmavé dlaždice ve formátu 7 x 28 cm jsou položeny na podlahu vzorem rybí kosti.

dlažba-koupelna-antracit-rybí kost-asociace-itálie

Koupelna v šedých tónech se sérií Concreta od Marazzi

italská-koupelnová-dlažba-šedá-vana-Marazzi-Concreta

Beton hraje v moderní architektuře zásadní roli a je stále důležitější také pro interiéry. Ani koupelnové obklady s cementovým vzhledem již nejsou ničím neobvyklým. Jsou inspirovány charakteristickým vzhledem typických pohledových betonových stěn a dodávají koupelně moderní městský nádech.

Tento příklad od Marazzi ukazuje, jak elegantní a moderní může vypadat koupelna v šedých tónech. Dvě velká okna a koncepce osvětlení jsou rozhodující pro celkový efekt. Na stěny jsou položeny obklady Concreta Lava (32,5 x 97,7 cm). Zděná vana je kompletně obložena mozaikovými dlaždicemi (32,5 x 32,5 cm) ve stejném odstínu šedé.

Concreta Blu a Bianco

italská koupelnová dlažba-modrá-stěna-matná-dřevěná-podlaha-concreta-marazzi

Obklad Concreta je k dispozici v sedmi různých barvách: Blu, Bianco, Coke, Creta, Lava, Sabbia a Verde. Všechny modely zaujmou jemně se pohybujícím povrchem a měkkými liniemi.

Koupelna v modré a bílé – rám od Ragna

italská koupelnová dlažba-tyrkysová-modrá-vlna-bílá-patchwork-ragno-rám

Barevné duo modré a bílé je ideální do koupelny, protože tyto barvy zprostředkovávají pocit čistoty a svěžesti. Poté, co vyberete jednobarevné modely, zvažte, které dekorativní dlaždice by se k nim nejlépe hodily. Doporučuje se, aby byla ve vzoru nalezena dominantní barva.

Zde si můžete prohlédnout pěkný návrh vybavení od Ragna. Obklady o rozměrech 25 x 76 cm jsou položeny vodorovně, což vytváří pocit prostoru. Glazura také pěkně odráží světlo. V kombinaci s podlahovou krytinou tmavé čokolády (Rewind Tabacco 60 x 60 cm) je výsledkem harmonický celkový obraz.

obklady do koupelny-stěna-benzín modrá-lesk-mat-béžová-dlažba-rám-ragno

Obklady z kolekce „Frame“ jsou k dispozici ve čtyřech neutrálních (mléko, smetana, khaki a šterlink) a třech barevných (švestková, aqua a indigo) barvách. Fascinující 3D reliéfy a dekorace dodávají stěnám zvláštní charisma.

Při výběru obkladů a dlažeb dávejte pozor na kontrast světlo-tma. Tento příklad ukazuje, jak dobře lze kombinovat trendový benzín s bílou a taupe. Cíleně se používají jasné, výrazné akcenty v hořčičně žluté.

obklady do koupelny-sprcha-chodba-v béžové-krémové-obkladačce-Ragno-Frame

V této koupelně jsou na stěnách použity tři různé formáty obkladů. Zleva doprava: Rám Khaki (25 x 76 cm), Frame Mosaico Khaki (30 x 30 cm) a Frame Cream Strattura Forma (25 x 76 cm). Aby se podtrhl hřejivý vzhled obkladů v krémové a béžové barvě, bylo rozhodnuto použít obdélníkové dlažby s dřevěným vzhledem (Woodtale Betulla 15 x 120 cm). Jsou položeny v divoké asociaci. Zde je jako přízvuk použita modrá barva.

Koupelna na 6 m2 – s dlažbou Lumina 25 x 75 cm od Fap Ceramiche

úzká koupelna-bílá-stěna-dlaždice-struktura-dřevěná-podlaha-fap-ceramiche-lumina

Navrhnout 6metrovou koupelnu s vanou tak, aby působila jasně a příjemně, je někdy výzva. Tento příklad však ukazuje, že to není nemožné. Správný základ pro skutečnou wellness oázu tvoří teplé tóny dřeva a spousta bílé. Oválná volně stojící vana s dřevěnou policí slibuje relaxační hodiny. Dřevěné dlaždice vyzařují teplo a krásně harmonizují s trojrozměrnými bílými stěnami.

koupelna-dlaždice-koupelna-velikost-6-metr čtvereční-dřevo-vzhled-bílá-3d

Lumina Line 25 x 75 cm v koupelně o rozloze 7 metrů čtverečních

koupelna-obklady-dřevo-vzhled-bílá-zasklená-struktura-lumina-25x75

3D obklady Lumina od Fap Ceramiche dodávají bílým stěnám nový, kreativní švih. Strukturované povrchy jsou k dispozici v pěti různých verzích: Diamante, Line, Curve, Square, Rose. Ať už matné nebo lesklé – obklady Lumina budou mít pozitivní vliv na atmosféru v koupelně.

koupelna-velikost-7-sqm-plán-koupelna-dlaždice-bílá-dřevo

Zero Gesso od Fap Ceramiche

italská koupelnová dlažba-bílá-šedá-úzká koupelna-fap-ceramiche-nula

Pokud se vám bílé obklady do koupelny zdají příliš sterilní, můžete se rozhodnout pro světle šedý odstín. V tomto případě je šedý nádech zdůrazněn proužky stříbrné barvy mezi různými druhy dlaždic. Umyvadlo z tmavého dřeva také poskytuje příjemný kontrast.

Nulové podokno

koupelna-krémová-sprchová vanička-malá-podlahová-dlažba-dřevěný vzhled

Dlaždice ze série Zero ve formátu 25 x 75 cm jsou nabízeny v pěti krásných neutrálních barvách: Ardesia, Polvere, Gesso, Pane a Terra.

Nulové Polvere

koupelna-písek-barva-3d-reliéf-cihla-vana-bílá-marnost-top-kulatá-deska-umyvadlo

Navrhněte koupelnu v retro stylu – s Metro Tiles Brick Glossy od Ragno

koupelna-šikmá střecha-bílá-metro-dlažba-stěna-velkoformátová-dlažba-světle šedá

Dlaždice metra slaví svůj návrat v moderní koupelně a vypadají super elegantně. V této koupelně se šikmou střechou je rustikální venkovský styl představen s městským nádechem. Nábytek připomíná tradiční venkovský dům, ale obklady v černé a bílé barvě dodávají moderní nádech.

metro-dlaždice-koupelna-bílá-antracit-dekor-police

Kolekce Brick Glossy od Ragno interpretuje retro styl s trendovým kouzlem. Klasický formát v cihlové optice (10 x 30 cm) je zachován, ale ozdoben důrazně současným designem. Barevné kontrasty a dekory dodávají dlaždicím metra zvláštní vzhled.

Navrhněte koupelnu v bílé barvě – s 3D obklady Essenziale od Marazzi

italian-bathroom-tiles-essential-marazzi-white-3d-double-umyvadlo

V souladu s trendem „vše v bílém“ představil výrobce Marazzi kolekci obkladů „Essenziale“. Řada dlaždic obsahuje velkoformátové keramické dlaždice ve třech verzích: lesklé, matné a metalické a také čtyři velkolepé 3D povrchy Wave, Flora, Drape a Deco. Vzhledem k velikosti 40 x 120 cm je spojů málo, což má za následek jednotný vzhled.

italské koupelnové obklady-stěna-bílá-vlna-textura-podlahové-obklady-vzhled-dřeva-Essenziale-Marazzi

Univerzálnost bílých 3D obkladů umožňuje četné kombinace s podlahovými dlaždicemi všeho druhu, například z přírodního kamene, mramoru a dřevěné optiky. Souhra hnědých tónů dřeva a zářivé bílé je vynikající a přirozená zároveň. I když by v koupelně měla dominovat bílá, krásná povrchová struktura obkladů výrazně ovlivní efekt místnosti.

italian-bathroom-tiles-white-3d-lines-structure-essentials

Uklidňující atmosféra díky neutrálním barvám – Clayline od Marazzi

italian-bathroom-tiles-cream-grey-Marazzi-Clayline

Neutrální barvy mají uklidňující účinek na smysly a jsou ideální do koupelny, kde chcete vytvořit atmosféru klidu a bezpečí. Přednost se dává matným povrchům a dřevěnému koupelnovému nábytku.

Clayline Shell a Lava

italská koupelna-dlažba-šedá-dekor-světlá-dřevěná-tmavá podlaha

Chcete -li dát koupelně městský nádech, můžete do nábytku integrovat několik kovových prvků. Například sprchová baterie ve vintage stylu, taburet s kovovým rámem, hliníková nástěnná lampa nebo volně stojící věšák na ručníky.

italská koupelnová dlažba-dekor-šedá-marnost-top-světlá-dřevo-kulatá-stěna-zrcadlo

italian-tiles-grey-3d-decor-wave-wood-look-floor

Hliněný písek a země

Italská-koupelnová dlažba-terakotta-hnědá-Marazzi-Clayline

Hliněné obklady ve formátu 22 x 66,2 cm vyjadřují nové koncepty bydlení. Kolekce obsahuje 6 barev (Shell, Cotton, Earth, Lava, Sand, Blue), 3D reliéf a dekor.

obklady do koupelny-obdélníkové-béžové-matné

Italské obklady do koupelny Eterna Silver od Emilgroup

italian-bathroom-tiles-stone-optics-grey-eterna-emil

Série dlaždic Eterna je inspirována nadčasovým kouzlem travertinového kamene. Porcelánové kameniny kombinují robustnost a krásu přírodního kamene se sofistikovaným, moderním vzhledem. Vyznačují se nádherným, mírně strukturovaným povrchem a jsou velmi výrazné. Dlaždice Eterna jsou nabízeny v různých provedeních, jako jsou 30 x 60 cm, 60 x 120 cm a 60 x 60 cm. K dispozici jsou ploché a reliéfní provedení.

stěna-dlaždice-kámen-vzhled-světle-šedá-sprcha-sklo-stěna-mozaika-výklenek

V této koupelně jsou na zeď za marnost položeny dlaždice ve formátu 30 x 60 centimetrů. S dlaždicemi ve velkém formátu 60 x 60 cm získá podlaha klidný povrchový efekt, zatímco mozaikové dlaždice na stěně ve sprchovém koutu trochu zpestří. Sprchová přepážka z kouřového skla dokonale ladí se světle šedou barvou dlaždic. Středně tmavé dřevěné umyvadlo se dvěma kulatými umyvadly na desku v černé barvě slouží jako vizuální zvýraznění.

Tracce Taupe od Emilgroup

italian-bathroom-tiles-stone-look-grey-tracce-emil

Další skvělý příklad toho, jak jedinečně mohou vypadat všechny dlaždice s kamenným vzhledem. Série Tracce je inspirována estetikou přírodního kamene Cardoso, který fascinuje svým nezaměnitelným zrnem. Dlaždice jsou k dispozici ve velikostech 30 x 60 cm, 60 x 60 cm a 30 x 30 cm.

Tracce šedá

italian-bathroom-tiles-stone-look-light-grey-wood-vanity-tracce

Na internetu a v železářstvích najdete obrovský výběr italských obkladů do koupelny. Jejich výhody jsou zřejmé: jsou ekologicky kompatibilní a trvanlivé, skládají se z vysoce kvalitních materiálů s jedinečnými vlastnostmi a vyznačují se svým nezaměnitelným charakterem. Glazury a speciální techniky ošetření také zajišťují zvýšenou odolnost vůči UV záření a chemickým vlivům, jako jsou kyseliny a zásady, a mají vodoodpudivý účinek. Díky četným designům a formátům obkladů si můžete svou koupelnu navrhnout zcela podle svých individuálních přání!

Podlahy a dlažba

Italské obklady do koupelny a 26 návrhů moderního vybavení vaší koupelny

Italské koupelnové obklady šestihran-poloviční výška-krémová-šedá-antracitová-marazzi

Existuje mnoho způsobů a stylů, jak zařídit koupelnu. Dlaždice v tom hrají zásadní roli. V závislosti na barvě, struktuře a materiálu efektivně mění atmosféru místnosti a vytvářejí základ pro dokonalý zážitek z místnosti. V tomto článku představujeme italské obklady do koupelny a návrhy moderního zařizování, s nimiž můžete ze své koupelny udělat skutečný poutač očí. Níže naleznete výběr kreativních nápadů do koupelny od renomovaných výrobců dlaždic z Itálie, které by měly sloužit jako inspirace pro vaši vlastní koupelnu. Příklady jsou ideální pro středně velké až velké koupelny a dokonale kombinují vysoce kvalitní materiál, kreativní design a širokou škálu formátů.

Navrhněte dlouhou, úzkou koupelnu – italské obklady Terracruda od Ragno

italská koupelna-dlaždice-úzká koupelna-okno-ragno-terracruda

Navrhnout dlouhou a úzkou koupelnu s jediným oknem může být výzva. Ale pomocí několika malých triků z něj můžete udělat světlou místnost, která také vypadá mnohem prostornější. A aniž byste se museli vzdát svého pohodlí.

Nejlepší je rozhodnout se pro bezbariérovou sprchu s přepážkou z čirého skla. Bezrámová skleněná stěna propouští světlo, takže místnost vypadá prostornější. Na protější stěně je umyvadlo namontováno s poličkou, která jako by plavala ve vzduchu. Na druhé straně místnosti je vana.

Italské koupelnové obklady, 3d struktura, bílá, dřevěné umyvadlo

3D obklady stěn v příjemném krémovém tónu jsou skutečným vrcholem v této úzké koupelně. 3D reliéf dodává zdi expresivní vzhled a vytváří elegantní světelné a tmavé efekty.

Dlaždice jsou součástí řady Terracruda od italského výrobce Ragno. Starověký stavební materiál vyrobený ze sluncem sušené hlíny, slámy a přírodních vláken slouží jako inspirace pro sběr. Keramické desky ve formátu 40 x 120 cm zprostředkovávají hřejivé charisma přírodních živlů a jsou nabízeny v různých verzích.

Italské koupelnové obklady greige-grey-mosaic-Ragno-Terracruda

Dlaždice Terracruda jsou k dispozici ve čtyřech barvách: Luce, Sabbia, Calce a Piombo. Barvy se pohybují od krémové po kamennou šedou a vypadají velmi moderně.

Následující příklad ukazuje, že existují obzvláště rozmanité kombinace dlaždic. Mozaikové dlaždice Terracruda Degradé (33,2 x 128,8 cm) mají dynamický vzor rybí kosti a nádhernou hru barev, a proto jsou instalovány na zeď v prostoru sprchy. Jednotlivé prvky nabízejí mnoho možností designu a lze je libovolně kombinovat.

obklady do koupelny-kamenný vzhled-šedobéžový-reliéf-mozaika-rybí vzor

Na protější stěně v této koupelně jsou 3D dlaždice prezentovány s jemným geometrickým reliéfem. Lehké obklady stěn dokonale ladí s šedou porcelánovou kameninovou dlažbou Boom.

Navrhněte koupelnu se šikmým stropem – s kamenným uměním od Marazzi

italian-bathroom-tiles-stone-beige-wood-šikmá střecha-Marazzi-Stone-Art

Barevné schéma v neutrálních barvách, rozptýlené osvětlení, zelené pokojové rostliny a doplňky z přírodních materiálů. Právě proto je tato koupelna se šikmým stropem tak výjimečná. V této místnosti zažijete blízkost přírody, kterou jen zřídka najdete v městském prostředí. Teplé barvy obkladů v kombinaci s dlažbou ve dřevěném vzhledu vytvářejí obzvláště útulné prostředí.

koupelnová dlažba-béžová-hnědá-dřevěný vzhled-podlaha-volně stojící-vana

Volně stojící vana stojí pyšně uprostřed místnosti a slibuje nevšední zážitek z koupání. Vana má krásný tvar se zaoblenými, měkkými hranami a udává tón zbytku interiéru. Dřevěné stoličky jsou praktickými pomocníky, vytvářejí neformální a společenskou atmosféru.

obklady stěn-koupelna-kámen-vzhled-krém-vápenec-struktura

Tento návrh zařízení pochází od výrobce obkladů Marazzi a představuje vysoce kvalitní italské obklady do koupelny s vzhledem přírodního kamene. Kolekce obkladů na zeď Stone-Art je inspirována krásou vápence a zaujme svými přirozenými barvami a povrchy. Velkorysý formát 40 x 120 cm a tloušťka pouhých 6 mm nabízí širokou škálu možností designu.

italské-koupelnové-obklady-vzor-krémové-bílé-marazzi-kámen-umění-dřevěné-umyvadlo

Kdo upřednostňuje světlý kámen, bude potěšen ocelovou barvou. Šedobílá barva navozuje relaxační pocit pohody, aniž by působil nudně nebo sterilně. Ve variantách dekorů Texture a Mosaico vypadají dlaždice dekorativně a elegantně. V tomto případě jsou kamenné obklady kombinovány se starožitným dřevěným umyvadlem a podlahovými dlaždicemi s dřevěným vzhledem. Pěkný kontrast poskytují také černé prvky, jako je kování, rámy zrcadel a taburety. Nepřímé stropní osvětlení naopak působí moderně.

Koupelna pod střechou – s jíly od Marazzi

Italská-koupelnová-taška-plástev-šikmá-střecha-dekor-Marazzi-Clays

Další trend, který lze vidět v moderních designových koupelnách, se nazývá „šestihranné obklady“. Šestihranné dlaždice se používají na stěny a podlahy a dodávají místnostem expresivní vzhled. Jsou také k dispozici v různých velikostech. Od velmi malých mozaikových dlaždic ve tvaru voštiny až po velké šestihranné dlaždice. V této moderní koupelně se používají například šestihranné obklady ve formátu 21 x 18,2 cm. Jedná se o součást řady Clays od Marazzi a zapůsobí svým materiálově zvýrazněným vzhledem. Značky stínování a stírání na povrchu vytvářejí velmi individuální vzhled.

italské-koupelnové-obklady-plástev-tvar-béžová-šedá-vzor-marazzi-jíly

Mimochodem, obklady stěn Hegaxon jsou ideální pro koupelny pod střechou. V tomto příkladu je obložena pouze třetina stěny, přímo pod šikmým stropem. Šestihranný tvar nasties vytváří zajímavý, nedokončený vzhled. Obklady jsou kombinovány s kosmetickým topem ze světlého kamene. Tmavé dlaždice ve formátu 7 x 28 cm jsou položeny na podlahu vzorem rybí kosti.

dlažba-koupelna-antracit-rybí kost-asociace-itálie

Koupelna v šedých tónech se sérií Concreta od Marazzi

italská-koupelnová-dlažba-šedá-vana-Marazzi-Concreta

Beton hraje v moderní architektuře zásadní roli a je stále důležitější také pro interiéry. Ani koupelnové obklady s cementovým vzhledem již nejsou ničím neobvyklým. Jsou inspirovány charakteristickým vzhledem typických pohledových betonových stěn a dodávají koupelně moderní městský nádech.

Tento příklad od Marazzi ukazuje, jak elegantní a moderní může vypadat koupelna v šedých tónech. Dvě velká okna a koncepce osvětlení jsou rozhodující pro celkový efekt. Na stěny jsou položeny obklady Concreta Lava (32,5 x 97,7 cm). Zděná vana je kompletně obložena mozaikovými dlaždicemi (32,5 x 32,5 cm) ve stejném odstínu šedé.

Concreta Blu a Bianco

italská koupelnová dlažba-modrá-stěna-matná-dřevěná-podlaha-concreta-marazzi

Obklad Concreta je k dispozici v sedmi různých barvách: Blu, Bianco, Coke, Creta, Lava, Sabbia a Verde. Všechny modely zaujmou jemně se pohybujícím povrchem a měkkými liniemi.

Koupelna v modré a bílé – rám od Ragna

italská koupelnová dlažba-tyrkysová-modrá-vlna-bílá-patchwork-ragno-rám

Barevné duo modré a bílé je ideální do koupelny, protože tyto barvy zprostředkovávají pocit čistoty a svěžesti. Poté, co vyberete jednobarevné modely, zvažte, které dekorativní dlaždice by se k nim nejlépe hodily. Doporučuje se, aby byla ve vzoru nalezena dominantní barva.

Zde si můžete prohlédnout pěkný návrh vybavení od Ragna. Obklady o rozměrech 25 x 76 cm jsou položeny vodorovně, což vytváří pocit prostoru. Glazura také pěkně odráží světlo. V kombinaci s podlahovou krytinou tmavé čokolády (Rewind Tabacco 60 x 60 cm) je výsledkem harmonický celkový obraz.

obklady do koupelny-stěna-benzín modrá-lesk-mat-béžová-dlažba-rám-ragno

Obklady z kolekce „Frame“ jsou k dispozici ve čtyřech neutrálních (mléko, smetana, khaki a šterlink) a třech barevných (švestková, aqua a indigo) barvách. Fascinující 3D reliéfy a dekorace dodávají stěnám zvláštní charisma.

Při výběru obkladů a dlažeb dávejte pozor na kontrast světlo-tma. Tento příklad ukazuje, jak dobře lze kombinovat trendový benzín s bílou a taupe. Cíleně se používají jasné, výrazné akcenty v hořčičně žluté.

obklady do koupelny-sprcha-chodba-v béžové-krémové-obkladačce-Ragno-Frame

V této koupelně jsou na stěnách použity tři různé formáty obkladů. Zleva doprava: Rám Khaki (25 x 76 cm), Frame Mosaico Khaki (30 x 30 cm) a Frame Cream Strattura Forma (25 x 76 cm). Aby se podtrhl hřejivý vzhled obkladů v krémové a béžové barvě, bylo rozhodnuto použít obdélníkové dlažby s dřevěným vzhledem (Woodtale Betulla 15 x 120 cm). Jsou položeny v divoké asociaci. Zde je jako přízvuk použita modrá barva.

Koupelna na 6 m2 – s dlažbou Lumina 25 x 75 cm od Fap Ceramiche

úzká koupelna-bílá-stěna-dlaždice-struktura-dřevěná-podlaha-fap-ceramiche-lumina

Navrhnout 6metrovou koupelnu s vanou tak, aby působila jasně a příjemně, je někdy výzva. Tento příklad však ukazuje, že to není nemožné. Správný základ pro skutečnou wellness oázu tvoří teplé tóny dřeva a spousta bílé. Oválná volně stojící vana s dřevěnou policí slibuje relaxační hodiny. Dřevěné dlaždice vyzařují teplo a krásně harmonizují s trojrozměrnými bílými stěnami.

koupelna-dlaždice-koupelna-velikost-6-metr čtvereční-dřevo-vzhled-bílá-3d

Lumina Line 25 x 75 cm v koupelně o rozloze 7 metrů čtverečních

koupelna-obklady-dřevo-vzhled-bílá-zasklená-struktura-lumina-25x75

3D obklady Lumina od Fap Ceramiche dodávají bílým stěnám nový, kreativní švih. Strukturované povrchy jsou k dispozici v pěti různých verzích: Diamante, Line, Curve, Square, Rose. Ať už matné nebo lesklé – obklady Lumina budou mít pozitivní vliv na atmosféru v koupelně.

koupelna-velikost-7-sqm-plán-koupelna-dlaždice-bílá-dřevo

Zero Gesso od Fap Ceramiche

italská koupelnová dlažba-bílá-šedá-úzká koupelna-fap-ceramiche-nula

Pokud se vám bílé obklady do koupelny zdají příliš sterilní, můžete se rozhodnout pro světle šedý odstín. V tomto případě je šedý nádech zdůrazněn proužky stříbrné barvy mezi různými druhy dlaždic. Umyvadlo z tmavého dřeva také poskytuje příjemný kontrast.

Nulové podokno

koupelna-krémová-sprchová vanička-malá-podlahová-dlažba-dřevěný vzhled

Dlaždice ze série Zero ve formátu 25 x 75 cm jsou nabízeny v pěti krásných neutrálních barvách: Ardesia, Polvere, Gesso, Pane a Terra.

Nulové Polvere

koupelna-písek-barva-3d-reliéf-cihla-vana-bílá-marnost-top-kulatá-deska-umyvadlo

Navrhněte koupelnu v retro stylu – s Metro Tiles Brick Glossy od Ragno

koupelna-šikmá střecha-bílá-metro-dlažba-stěna-velkoformátová-dlažba-světle šedá

Dlaždice metra slaví svůj návrat v moderní koupelně a vypadají super elegantně. V této koupelně se šikmou střechou je rustikální venkovský styl představen s městským nádechem. Nábytek připomíná tradiční venkovský dům, ale obklady v černé a bílé barvě dodávají moderní nádech.

metro-dlaždice-koupelna-bílá-antracit-dekor-police

Kolekce Brick Glossy od Ragno interpretuje retro styl s trendovým kouzlem. Klasický formát v cihlové optice (10 x 30 cm) je zachován, ale ozdoben důrazně současným designem. Barevné kontrasty a dekory dodávají dlaždicím metra zvláštní vzhled.

Navrhněte koupelnu v bílé barvě – s 3D obklady Essenziale od Marazzi

italian-bathroom-tiles-essential-marazzi-white-3d-double-umyvadlo

V souladu s trendem „vše v bílém“ představil výrobce Marazzi kolekci obkladů „Essenziale“. Řada dlaždic obsahuje velkoformátové keramické dlaždice ve třech verzích: lesklé, matné a metalické a také čtyři velkolepé 3D povrchy Wave, Flora, Drape a Deco. Vzhledem k velikosti 40 x 120 cm je spojů málo, což má za následek jednotný vzhled.

italské koupelnové obklady-stěna-bílá-vlna-textura-podlahové-obklady-vzhled-dřeva-Essenziale-Marazzi

Univerzálnost bílých 3D obkladů umožňuje četné kombinace s podlahovými dlaždicemi všeho druhu, například z přírodního kamene, mramoru a dřevěné optiky. Souhra hnědých tónů dřeva a zářivé bílé je vynikající a přirozená zároveň. I když by v koupelně měla dominovat bílá, krásná povrchová struktura obkladů výrazně ovlivní efekt místnosti.

italian-bathroom-tiles-white-3d-lines-structure-essentials

Uklidňující atmosféra díky neutrálním barvám – Clayline od Marazzi

italian-bathroom-tiles-cream-grey-Marazzi-Clayline

Neutrální barvy mají uklidňující účinek na smysly a jsou ideální do koupelny, kde chcete vytvořit atmosféru klidu a bezpečí. Přednost se dává matným povrchům a dřevěnému koupelnovému nábytku.

Clayline Shell a Lava

italská koupelna-dlažba-šedá-dekor-světlá-dřevěná-tmavá podlaha

Chcete -li dát koupelně městský nádech, můžete do nábytku integrovat několik kovových prvků. Například sprchová baterie ve vintage stylu, taburet s kovovým rámem, hliníková nástěnná lampa nebo volně stojící věšák na ručníky.

italská koupelnová dlažba-dekor-šedá-marnost-top-světlá-dřevo-kulatá-stěna-zrcadlo

italian-tiles-grey-3d-decor-wave-wood-look-floor

Hliněný písek a země

Italská-koupelnová dlažba-terakotta-hnědá-Marazzi-Clayline

Hliněné obklady ve formátu 22 x 66,2 cm vyjadřují nové koncepty bydlení. Kolekce obsahuje 6 barev (Shell, Cotton, Earth, Lava, Sand, Blue), 3D reliéf a dekor.

obklady do koupelny-obdélníkové-béžové-matné

Italské obklady do koupelny Eterna Silver od Emilgroup

italian-bathroom-tiles-stone-optics-grey-eterna-emil

Série dlaždic Eterna je inspirována nadčasovým kouzlem travertinového kamene. Porcelánové kameniny kombinují robustnost a krásu přírodního kamene se sofistikovaným, moderním vzhledem. Vyznačují se nádherným, mírně strukturovaným povrchem a jsou velmi výrazné. Dlaždice Eterna jsou nabízeny v různých provedeních, jako jsou 30 x 60 cm, 60 x 120 cm a 60 x 60 cm. K dispozici jsou ploché a reliéfní provedení.

stěna-dlaždice-kámen-vzhled-světle-šedá-sprcha-sklo-stěna-mozaika-výklenek

V této koupelně jsou na zeď za marnost položeny dlaždice ve formátu 30 x 60 centimetrů. S dlaždicemi ve velkém formátu 60 x 60 cm získá podlaha klidný povrchový efekt, zatímco mozaikové dlaždice na stěně ve sprchovém koutu trochu zpestří. Sprchová přepážka z kouřového skla dokonale ladí se světle šedou barvou dlaždic. Středně tmavé dřevěné umyvadlo se dvěma kulatými umyvadly na desku v černé barvě slouží jako vizuální zvýraznění.

Tracce Taupe od Emilgroup

italian-bathroom-tiles-stone-look-grey-tracce-emil

Další skvělý příklad toho, jak jedinečně mohou vypadat všechny dlaždice s kamenným vzhledem. Série Tracce je inspirována estetikou přírodního kamene Cardoso, který fascinuje svým nezaměnitelným zrnem. Dlaždice jsou k dispozici ve velikostech 30 x 60 cm, 60 x 60 cm a 30 x 30 cm.

Tracce šedá

italian-bathroom-tiles-stone-look-light-grey-wood-vanity-tracce

Na internetu a v železářstvích najdete obrovský výběr italských obkladů do koupelny. Jejich výhody jsou zřejmé: jsou ekologicky kompatibilní a trvanlivé, skládají se z vysoce kvalitních materiálů s jedinečnými vlastnostmi a vyznačují se svým nezaměnitelným charakterem. Glazury a speciální techniky ošetření také zajišťují zvýšenou odolnost vůči UV záření a chemickým vlivům, jako jsou kyseliny a zásady, a mají vodoodpudivý účinek. Díky četným designům a formátům obkladů si můžete svou koupelnu navrhnout zcela podle svých individuálních přání!