Příznaky a příčiny

Známky a účinky suchého kašle a jak se léčit?

Co přesně je suchý kašel???

Lidé mají vždy kašel spolu s nachlazením, což je ochranný mechanismus vytvářený lidským tělem za účelem boje proti virové nebo bakteriální infekci, která vede ke zvýšení tvorby hustého hlenu a k zablokování průchodu dýchacích cest. hlen, lidské tělo vyvolává obranný mechanismus kašlem, který způsobuje produktivní kašel, ale přetrvávající kašel způsobený obvykle v důsledku neproduktivního kašle (žádný hlenový kašel) způsobuje suchý kašel, který dráždí tkáňovou oblast kolem krku.

Známky a účinky suchého kašle & Jak zacházet

Příčiny suchého kašle:

Existuje obrovský počet důvodů způsobujících suchý kašel, které lze klasifikovat podle vnějších a vnitřních faktorů.

Vnější faktory:  

1. Kouření:

Trvalé kouření je jednou z hlavních příčin suchého kašle, protože chlupatá struktura Cilia přítomná v plicích přestává fungovat kvůli kouření a vede k hromadění toxinů v plicích, které se zbavují kašlem.

2. Alergeny:

Faktory jako pyl, prach, všechny spouštějí řasnaté vlasy v nose a způsobují rýmu zvanou alergická rýma vedoucí k nachlazení a kašli.

3. Nehygienické prostředí:  

Nechránit se před odhalením virové a bakteriální situace je také jednou z nejčastějších příčin nachlazení a kašle.

Vnitřní faktory:   

1. Acid Reflex:

GERD je běžné onemocnění spojené s kyselým reflexem, které vede ke kašli, k němuž obvykle dochází při ležení. Během ležení se žaludeční šťávy dostávají do horních cest dýchacích a vedou ke kašli.

2. Stres:

Zkušenosti s křečemi dýchacích cest se vyskytují během období stresu, které vede ke kašli.

3. Vrozené abnormality:  

Anomálie, jako je rozštěp patra, vrozená srdeční choroba, vrozená laryngeální rozštěp, Tracheobronchomalacia, jsou některé z vrozených anomálií, které způsobují kašel v důsledku defektního růstu tkáně nebo orgánu, což vede k potížím s polykáním a otevíráním a zavíráním glottis.

4. Medikace:

Léky jako inhibitory ACE používané k léčbě hypertenze končí vedlejším účinkem kašle.

5. Psychologický faktor:

Nazývá se také psychogenní kašel, protože u některých lidí se kašel stává zvykem. S tímto stavem není spojena žádná nemoc.

6. Astmatický kašel:

Lidé s astmatem se vždy potýkají s obtížemi kašle, když jsou dýchací cesty zablokovány nebo zaníceny z různých důvodů způsobených interně nebo externě.

Klasické příznaky suchého kašle:

 • Chřipka je především běžný symptom, který zahrnuje horečku, únavu, bolest hlavy a nohou
 • Chrapot hlasu, který je způsoben hustou tvorbou hlenu v oblasti horních cest dýchacích.
 • Zvracení: kašel Bakteriální infekce vyvolává pocit zvracení.
 • Nosní blokáda nebo ucpaný nos
 • Bolest v krku
 • Zduřené lymfatické uzliny, které se zvětšují podle závažnosti, u lidí s tuberkulózou
 • jsou přítomny hmatatelné matné lymfatické uzliny poblíž oblasti krku a uší
 • Sípání většinou pociťuje astmatický pacient
 • Vyrážky způsobené virovou infekcí
 • Průjem
 • Krvácení dásní
 • Zápach z úst způsobený růstem bakteriálních kolonií v oblasti hrdla, který způsobuje zápach z úst

Některé ze závažných příznaků doprovázených kašlem, který je život ohrožující, jsou:

 • Obtížné dýchání & Mluvení
 • Častý sklon k močení (močení)
 • Otok nohy a kotníku
 • Zvýšení srdečního tepu
 • Silná bolest při polykání, která může být důsledkem růstu nádoru nebo tonzilitidy.

Tipy, jak se zbavit suchého kašle:

Způsoby, jak se zbavit suchého a přetrvávajícího kašle, lze provést pomocí domácích prostředků, které jsou počáteční léčebnou metodou, pozdější příjem mírného sirupu proti kašli se doporučuje pouze tehdy, když si pacient uvědomuje svůj zdravotní stav.

Domácí prostředky pro suchý kašel:

1. Bylinný čaj s medem:

V každé domácnosti je k dispozici bylinný čaj, který se nikdy nepoužíval, dokud nenastala potřeba. Jednou z takových situací je kašel. Nejlepší způsob, jak uklidnit sucho v krku, je vypít sklenici teplé vody spolu s bylinkami a medem. Med je přírodní zdroj dostupný lidstvu při rozbíjení hustého hlenu a uvolňování hrdla.

Doporučeno: uklidňující Doporučuje se pro všechny věkové skupiny od dětí po dospělé a pro těhotné ženy

2. Kloktání slané vody:

Je to nejlepší způsob, jak snížit otok hrdla a uklidnit kašel. Působí na principu osmózy, kdy vnitřní buňka vylučuje vodu, aby se během kloktání vyrovnala se zvýšeným obsahem soli mimo buňku. Příliš mnoho kloktání solí se nedoporučuje, protože to může vést k suchu v ústech

Doporučeno: Tuto metodu mohou používat všechny věkové skupiny včetně těhotných žen

3. Inhalace páry:

Dobrý spánek zvlhčení hrdla je velmi důležité, když někdo má suchý kašel. Metoda inhalace pomáhá zvlhčit tkáň hrdla a snížit zánět a uklidňuje nervové zakončení proti stimulaci kašle. Vdechnutí může být dolů s léčivým olejem, jako je eukalyptus nebo léčivý balzám, který působí jako antitusikum.

Doporučeno: Pro všechny věkové skupiny to může dětem připadat trochu nepohodlné vzhledem k jeho postupu. Doporučuje se také pro těhotné ženy, protože léčivý olej nemá žádné vedlejší účinky.

4. Česnek:

Spařit česnek a nechat si ho zahřát spolu s medem je nejlepší domácí lék na zklidnění hrdla a rozbití vláken hlenu. Lidé, kteří mají rádi chuť česneku. Osoba, která má afinitu k česnekové vůni, lze také konzumovat česnekovou kapsli.

Doporučeno: Pro lidi, kteří mají rádi česnekovou příchuť. Pro těhotné ženy, které nemají pocit na zvracení, mohou konzumovat.

5. Výška hlavy:

Zvednutí hlavy pomocí několika polštářů navíc pomáhá uklidnit hrdlo před kašlem.

Doporučeno: tradiční Pro všechny věkové skupiny, stejně jako pro děti a těhotné ženy.

6. Čaj z černého pepře:

Černý pepř stimulující tok hlenu uvolňuje průchod dýchacích cest. Tento čaj z černého pepře je tradiční čínskou metodou k léčbě kašle. K přípravě tohoto čaje se vaří jedna polévková lžíce čerstvě mletého černého pepře spolu se lžičkou medu a asi 15 minut a poté můžete konzumovat.

Dieta, kterou lze snadno dodržovat, je stejná jako pro děti a dospělé:

1. Nemastné jídlo.

Olejnaté potraviny zvyšují rychlost produkce kyseliny, což následně způsobuje regurgitaci žaludku a kašel.

GERD (refluxní choroba jícnu): Důrazně se doporučuje vyhýbat se potravinám, které způsobují kyselost.

2. Vitamín C:

ovoce a zelenina jako bobule, citron, paprika jsou známé svým obsahem vitaminu C, konzumace vitaminu C pomáhá posílit imunitu a bojovat proti bakteriím.

3. Probiotika:

Jogurt s bobulemi je velmi dobré probiotikum, které je k dostání v každém supermarketu. Probiotika pomáhají v boji proti bakteriím přítomností dobrých květinových bakterií v probiotikách.

4. Bílkoviny Jídlo:

krmení dětí bílkovinami, jako jsou klíčky, celozrnné produkty pro vegetariány a pro nevegetariánské jedlíky kuře, jako vejce jsou dobrým zdrojem bílkovin, které rády jedí více.

Prostředky a dieta pro těhotné ženy:

 1. Správná hygienická údržba, jako je pravidelné mytí rukou
 2. Vyhýbání se jakýmkoli veřejným přeplněným oblastem
 3. Pít hodně tekutin jako bylinný čaj s medem nebo obyčejnou medovou vodou
 4. Vyhněte se jakémukoli druhu léků v prvním trimestru, protože je to kritická část tvorby dítěte, takže jakýkoli lék, který překračuje placentární bariéru, je škodlivý.
 5. Dobré cvičení, které pomáhá ulevit od ucpaného nosu
 6. Po 12 týdnech je povoleno nanášení parou.
 7. Dieta: Je třeba se vyvarovat konzumace jídla, které způsobuje kyselost, jsou jako tučná jídla a kořeněná jídla. Konzumace většího množství vitaminu C ovoce jako pomerančový džus pomůže při budování dobrého imunitního systému, protože těhotné ženy mají menší imunitu v boji proti jakékoli virové nebo bakteriální infekci.

Cvičení na pomoc při snižování kašle pro děti & Dospělí:

Chůze:

Nejlepší způsob, jak si vybudovat imunitu, je cvičit, nejde o dlouhý maraton. Místo toho každý den dlouhou procházku s protahovacím cvičením, které protáhne svaly a pomůže vybudovat vytrvalost

Dechové cvičení:

Jóga je snadný způsob relaxace těla, který lze provádět doma nebo v kanceláři. Čas a koncentrace jsou to, co je potřeba. Pranayama je dobrý způsob, jak vyčistit dýchací cesty, což uvolňuje dýchací svaly a pomáhá při proudění hlenu. Pro děti je pravidelná venkovní aktivita jediným impulzem k posílení jejich vytrvalosti místo hraní her v hale.

Cvičení pro těhotné ženy:

Práce v domácnosti:

Od Aby bylo jejich tělo stále v pohybu, je důležitou funkcí, která brání přidání několika kil, což skutečně snižuje vytrvalost a imunitu. Ohýbání nebo lezení po schodech je dobrým cvičením, které lze provádět doma.

Jóga:

Méně intenzivní Cvičení jógy s pomocí trenéra jógy pomáhá při relaxaci a posilování Jóga s menší intenzitou stačí asi na 20-30 minut.

V počáteční fázi léčba kašle domácími prostředky spolu s nízkým dávkováním sirupu proti kašli a také použitím pastilky v krku poskytuje lepší úlevu. Ale u chronické a zdravotní nemoci je klíčovým faktorem při vymýcení kašle zjištění příčiny přetrvávajícího suchého kašle, což lze provést pouze návštěvou lékaře a úplným vyšetřením krevním testem a skenováním plic. který poskytuje podrobné informace o jakýchkoli abnormalitách.