Příznaky a příčiny

Top 14 důvodů bolesti zad

Trápí vás bolesti zad? Znáte důvod toho??

Důvody bolesti zad

Bolest v kříži může být důsledkem stavů pohybujících se kostnatou bederní páteří, ploténkami mezi obratli, vazy kolem páteře plus ploténky, míchou plus nervy, svaly dolní části zad, vnitřními orgány pánve a břicha, a kůže pokrývá bederní oblast.

Důvody bolesti zad:

Zde je 14 hlavních důvodů bolesti zad, které nás následují.

1. Syndrom Cauda Equina:

Kauda koňský je svazek kořenů míšních nervů, které se vyskytují ze spodního konce míchy. Lidé se syndromem cauda koní pociťují tupou bolest v dolní části zad plus horní část hýždí, kromě analgezie (nedostatek citu) v oblasti hýždí a genitálií navíc stehna. Občas se vyskytnou poruchy funkce střeva a močového měchýře. To je jeden z důvodů bolesti zad.

2. Těhotenství:

Extra váha při nošení dítěte může ještě více zatížit záda; extra interpretovat o bolestech zad v těhotenství. To je jeden z důvodů bolesti zad.

3. Kouření:

lowbackpain_target_32971296_m_0

Důvodem může být poškození tkáně v zádech způsobené kouřením, jinak skutečnost, že lidé, kteří kouří, mají sklon k nezdravějšímu životnímu stylu než lidé, kteří nekouří. To je jeden z důvodů bolesti zad.

4. Vypouklé jinak prasklé disky:

Disky fungují jako polštáře mezi kostmi (obratli) ve vaší páteři. Pružný materiál v disku se může vyboulit, jinak praskne a navíc zatlačí na nerv. Přesto můžete mít vypouklý nebo jinak prasklý disk bez bolesti zad. Onemocnění disku se často objevuje mimochodem při rentgenovém vyšetření páteře z jiného důvodu. To je jeden z důvodů bolesti zad.

5. Vaše kancelářská židle, jinak pohovky doma:

Mohli byste trpět bolestmi zad v důsledku delšího pobytu v jedné poloze, ať už sedíte na kancelářské židli, na sedadle řidiče, jinak stojíte na jednom místě jako prvek své práce. To je jeden z důvodů bolesti zad.

6. Nosit těžkou tašku přes rameno Jinak příruční taška:

Nějaký čas budete muset spočítat váhu kabelky, kabelky nebo těžké peněženky v zadní kapse, změnit křivku páteře, která může vést k bolestem zad, protože zatěžují páteř a navíc mohou vést k dolní části zad bolest. To je jeden z důvodů bolesti zad.

7. Artritida:

Pacienti s osteoartrózou obvykle pociťují problémy s klouby v kyčlích, kolenou, rukou a dolní části zad. V některých případech se může stenóza páteře rozšířit – prostor kolem míchy se zužuje.

8. Absence práce, sedavý životní styl plus svalová slabost:

Být sedavý může vést k přírůstku hmotnosti a příznakům bolesti zad. Alternativně vám cvičení nabízejí svalový tonus, který potřebujete k udržení zad a udržení bez bolesti. Zvětšení zad pomáhá snížit napětí na páteři a snižuje pravděpodobnost zranění.

9. Abnormální zakřivení páteře:

Pokud se trny křiví zvláštním způsobem, je pravděpodobné, že pacient zvládne bolest zad. Případem je skolióza, zatímco páteř se ohýbá do strany.

10. Svalové napětí jinak vaz:

Časté zvedání těžkých břemen, v opačném případě náhlý nešikovný pohyb, může namáhat zádové svaly spolu s páteřními vazy. Pokud jste ve snížené fyzické kondici, stálé napětí na zádech může způsobit bolestivé svalové křeče. To je jeden z důvodů bolesti zad.

11. Nesrovnalosti kostry:

Bolest zad se může stát, pokud se vaše páteř neobvykle zakřiví. Skolióza, stav, ve kterém se vaše páteř zakřivuje do strany, navíc může vést k bolestem zad, obvykle však pouze v případě, že je skolióza krutá.

12. Špatná matrace:

Matrace nejistě drží přesné části těla a navíc udržuje páteř rovnou; existuje lepší nebezpečí rostoucí bolesti zad.

13. Špatná obuv:

Všichni víme, že jehlové boty nejsou nejlepší obuv pro vaše záda. Nicméně rozumný pár obuvi může změnit vaši chůzi a průvodce bolestmi zad, pokud jsou podrážky opotřebované, proto si dejte zpět staré boty. Pamatujte, že fit je nejdůležitější, aby vaše obuv kromě bolesti nohou nezpůsobovala i bolesti zad. To je jeden z důvodů bolesti zad.

14. Stres plus deprese:

Specialista se domnívá, že je to s největší pravděpodobností směsice životního stylu (stát se sedavým, jakmile vás zaplaví stres, jinak deprese) a navíc skutečnost, že emoce mohou vytvářet bolest, cítit se hůře.

Doufám, že výše uvedené důvody bolesti zad jsou pro vás užitečné.