Příznaky a příčiny

Příznaky fibroidů

Benigní nádory tkání hladkého svalstva, které se tvoří na děložní vrstvě, se nazývají fibroidy nebo leiomyom. Obvykle se vyskytují v pozdějších letech reprodukce. Nalezení maligní verze tohoto nádoru je velmi vzácné a označuje se jako Leiomyosarkom. Aby byl nádor zhoubný, musí napadnout sousední tkáně nebo metastázovat. Protože Leiomyoma nemá žádnou z těchto vlastností, je benigní. Fibroidy způsobují, že menstruace a pohlavní styk jsou velmi bolestivé a jsou také zodpovědné za časté nutkání na močení. Drobné fibroidy jsou obvykle asymptomatické a příznaky závisí na velikosti a lézi. Mezi příznaky takových myomů patří,

myomy

Gynekologické krvácení:

Nejde o nic jiného, ​​než o nadměrné krvácení z pochvy. Někdy může být i vnitřní (krvácení do pánevní oblasti, tvořící hematom). V obecných případech se jedná o abnormálně silné krvácení během menstruace. Výsledkem je, že u některých žen dochází k anémii, která narušuje náladu a energetickou hladinu. Sraženiny jsou také prominentní v těchto případech, když mají menstruaci.

Obtížnost při početí:

Ačkoli existuje několik faktorů, které mohou být zodpovědné za to, že nemůžete otěhotnět, myomy někdy představují velké potíže. Jsou také zodpovědné za potraty, předčasný porod a krvácení během těhotenství. V extrémních případech mohou také vést k neplodnosti.

Bolestný sex:

Fibroidy mohou způsobit, že styk bude velmi bolestivý. Stává se to, když je růst fibroidů blízko vašeho děložního čípku. Bolest může být nejsilnější během určité polohy při sexu nebo během určitého období vašeho menstruačního cyklu. To je jeden z nejdůležitějších příznaků.

Pánevní nepohodlí:

Ženy, které mají velké myomy, mají často tendenci cítit se těžce kolem pánevní oblasti a neustálého tlaku na spodní část břicha. Je to spíše nepohodlí než napětí. Sklonění dolů, natažení od úrovně pasu není v takových situacích bez nepohodlí.

Tlak při vyprazdňování:

Fibroidy mohou tlačit proti konečníku, což vytváří pocit tlačení, což ztěžuje pohyb střev a může být doprovázeno bolestí. V takových situacích se mohou objevit i hemoroidy.

Problémy s močovým měchýřem:

Možná nejčastějším příznakem je nutkání často močit a neschopnost udržet potřebu příliš dlouho. K tomu dochází, když se myom přitlačí na močový měchýř. To snižuje kontrolu nad močovým měchýřem a kapacitu nad zadržováním potřeby močit. Někdy může také zablokovat samotné uvolňování kapaliny.

Bolesti zad a dolní části pánve jsou také známým příznakem. Ačkoli akutní a ostré bolesti nejsou v případě Lieomyomu příliš známým symptomem. Chronická bolest zad je ve skutečnosti častějším symptomem.

Pokud se zdá, že máte tyto příznaky, měli byste okamžitě konzultovat gynekologa.