Příznaky a příčiny

Příznaky a příčiny sinusu

Sinus a migréna jdou ruku v ruce jako jeden z nejzákladnějších problémů s hlavou nebo mozkem, kterému může člověk čelit. Sinus se obvykle vyskytuje v důsledku nahromadění hlenu v nosním traktu nebo zánětu dutin v nosu. Sinus může být pro mnoho lidí mírný problém, ale pro některé lidi může být sinus mučením na talíři.

Sinus vás může ve dne i v noci pronásledovat bolestmi hlavy a nevolností, pokud s nimi nebudete řádně zacházet s nezbytnou péčí. Bylo poznamenáno, že sinus postihuje nejméně 60 ze 100 lidí, ale většinou všichni trpí mírným případem sinusu, kterého se zbaví ve věku 25 let. Sinus ztěžuje dýchání, způsobuje bolest hlavy a dodává do hlenu v mozku, což vám způsobí těžkou hlavu. Ale tato konkrétní nemoc se nedá léčit nosními spreji bohatými na steroidy, které jsou na trhu hojné, ale trpělivostí a mnoha dostupnými domácími prostředky, které jsou také hojně dostupné.

Příznaky a příčiny sinusu

Nosní spreje vám bezpochyby poskytnou potřebnou úlevu, ale v dlouhodobém horizontu také přispějí k mnoha chemickým nerovnováhám ve vašem těle, a proto je nutné nechat si poradit lékaře, než si dopřejete tyto dostupné produkty.

Existuje mnoho příčin sinusu, které nejenže způsobí tuto nemoc, ale dodají jí povzbuzení, které potřebuje ke zničení zmatku ve vašem nosním traktu.

Příčiny a příznaky sinusu:

Některé z těchto příčin a příznaků sinusu jsou následující.

Příčiny sinusu:

1. Alergie:

Alergie může způsobit sinus, zejména alergie na prach. Při vdechování se do nosu a úst dostává prach, který způsobuje, že vdechujete také mnoho bakterií. Tato bakterie povzbuzuje vaše alergie, což způsobuje, že se u vás začne objevovat rýma, známá také jako senná rýma. Toto nachlazení vytváří ve vašem nosním traktu hlen a blokuje dutiny. Na druhé straně je sinus způsoben zánětem, který dále blokuje dýchání ve vašem nosním traktu. Toto je hlavní příčina sinusu. Inhalace teplé vody pomůže zklidnit trakt spolu se snížením hromadění hlenu v nose.

2. Sluneční světlo:

Sluneční světlo způsobuje migrénu i dutinu, přičemž první je nebezpečnější než to druhé. Migréna je spíše pokročilou formou sinusu a při přílišném slunečním záření způsobuje výpadky proudu. Každý má v nosním traktu sinusové žlázy. Někteří lidé chodí celý život, aniž by si dělali starosti s tím, jakému problému s dýcháním kvůli sinusu čelí. Ale někteří lidé, když jsou vystaveni příliš velkému slunečnímu světlu, mají problém, který potřebuje lékařské ošetření, aby se zabránilo jeho eskalaci. Teplo zapálí dutiny v nosním traktu, což způsobí, že rostou v nosu, což člověku způsobí malé potíže s dýcháním.

3. Nepravidelná dieta:

Je pravdou, že nepravidelná strava může člověku způsobit sinus. Důvodem je, že sinus nepostihuje pouze nosní trakt, ale celkově ovlivňuje i hlavu. Vytváří se velký hlen spolu s malým množstvím krve naplněné živinami, což způsobuje, že se člověk cítí slabý a vyčerpaný, i když se nijak nevyvíjel. Nepravidelná strava také způsobuje výpadky proudu při vystavení extrémnímu počasí, což je dalším kořenovým znakem sinusu. Proto jezte zdravě a vždy zůstanete zdraví.

4. Viry:

Možná už víte, že většina infekcí dutin začíná běžným nachlazením. Virová infekce v nosním traktu vede k nachlazení a způsobuje otok nosních tkání a překrvení. Tím se zablokují vývody pro odtok dutin. Sinusovou infekci způsobenou virem nelze zcela vyléčit užíváním antibiotik, protože tyto léky působí pouze na bakterie. Příznaky se však mohou za týden zlepšit. Nejúčinnějším způsobem léčby této virové infekce je udržování správné hygieny, očkování proti chřipce a vyhýbání se společnosti dalších nakažených lidí.

5. Houby:

Podle odborníků jsou houby nejneobvyklejšími příčinami, které by mohly vést k infekci dutin. Bylo zjištěno, že sinusové infekce způsobené houbami převládají u lidí se slabším imunitním systémem, i když mohou dokonce ovlivnit zdravé jedince. Nejběžnější houbou, která způsobuje sinusitidu, je Aspergillus. Infekci houbových dutin lze léčit pomocí antimykotické terapie, škrábáním infikovaného sinu nebo chirurgickými metodami k odstranění růstu plísní.

6. Polypy:

Lékařsky řečeno, nosní polypy jsou růstová rozšíření, která se vyskytují uvnitř nosních a dutinových tkání. Tyto nezhoubné výrůstky blokují dutiny dutin a omezují odtok hlenu, což vede k infekci dutin. Polypy také způsobují ucpání dýchacích cest, které vede k silným bolestem hlavy. Nosní polypy jsou lékařsky léčeny pomocí nosních steroidních sprejů nebo užíváním perorálních steroidů. Pokud to však nepomůže, je nutná operace.

7. Nadměrné používání nosních přípravků:

Možná používáte nosní dekongestivní spreje ke zmírnění ucpaného nosu, aniž byste věděli, že mohou také zúžit cévy přítomné v nosu. Dlouhodobé používání takových nosních přípravků může dokonce zhoršit příznaky, pokud nejsou dodržovány podle pokynů. Nadměrné používání sprejů může snížit citlivost na jejich účinky a způsobit, že se nos opět oteče. To může opět vést k opětovnému zahlcení a vyvolat infekci dutin. Používání nosních sprejů by proto mělo být ukončeno po období 4-5 dnů.

8. Plavání a potápění:

Sinus může být také spuštěn fyzickými aktivitami, jako je plavání a potápění. Lidé, kteří jsou náchylní k infekci dutin, se musí vyhýbat dlouhodobému pobytu v chlorovaných bazénech. Chlorová voda v bazénech může způsobit podráždění dutin a nosní sliznice. Nejen to, potápění může také způsobit problém. Když se potápíte, tlak tlačí do vody až do dutin a může způsobit zánět nebo podráždění tkáně.

9. Létání:

Časté létání může být další příčinou, která by mohla vést k zánětu dutin. Při létání, zejména při vzletu a přistání, může snížený tlak vzduchu za letu vyvíjet tlak v hlavě, který může blokovat vzduchové kanály a dutiny. To může dokonce zhoršit příznaky nachlazení. Pokud vaše práce vyžaduje časté cestování vzduchem a jste náchylní k infekci dutin, vezměte si s sebou inhalátor nebo nosní dekongestivní kapku, aby byly vaše dutiny čisté.

10. Kouření:

Kouř z cigaret a kouř jsou také považovány za spouštěče infekce dutin. Stejně jako ostatní látky znečišťující ovzduší může kouř dráždit nebo zanícovat nosní membrány. To může zvýšit náchylnost k zánětu dutin. Bylo zjištěno, že lidé kouřící cigarety mají vyšší riziko infekce dutin, protože jejich systém čištění dutin se poškodí kouřem.

Nosní spreje vám bezpochyby poskytnou potřebnou úlevu, ale v dlouhodobém horizontu také přispějí k mnoha chemickým nerovnováhám ve vašem těle, a proto je nutné nechat si poradit od lékařů, než si tyto mnoho dostupných produktů dopřejete. Sinusová infekce způsobuje mnoho nepohodlí a bolesti. Ucpaný nos, který by se mohl v zimě zdát běžný, se může dokonce ukázat jako chronická infekce dutin. Velmi důležité je, že člověk musí být připraven na cokoli, a proto znát příznaky sinusu je nesmírně důležité pro lepší pochopení této nemoci.

Příznaky sinusu:

Níže je uvedeno 10 příznaků sinusu, které naznačují, že vaše „rýma“ vyžaduje zvláštní péči a léčbu.

1. Bolest:

Prvotními příznaky sinusu je pocit bolesti. Dutiny se nacházejí kolem očí a těsně za nosem. Během infekce mohou tato místa nepříjemně bolet. Bolest je způsobena otokem a zánětem v dutinách, který způsobuje neutuchající tlak na membrány. Pocit bolesti lze zažít v čele, mezi očima, v zubech a v horní čelisti a na obou stranách nosu.

2. Bolest zubů:

Bolest v horní čelisti je jedním z prvních příznaků infekce dutin. Tato bolest není stejná jako běžná bolest zubů. Během infekce se sinusové membrány zanícují a vyvíjejí tlak v horních čelistech, což způsobí silnou bolest zubů. Takže příště, když bolest zubů přetrvává dlouho, je čas se poradit se svým lékařem.

3. Sinusový výboj:

Nosní výtok při zánětu dutin není stejný jako při nachlazení. V době infekce, když často smrkáte, dávejte pozor na zelenožlutý výtok. Barva se mění v důsledku infekce dutin, která se šíří dolů do nosních cest. Sinusový výboj může dokonce dosáhnout až do krku, což způsobuje pocit lechtání nebo svědění v zadní části krku. Tento stav je lékařsky známý jako „postnasální kapání“.

4. Bolesti hlavy:

Prvním příznakem sinusu jsou především bolesti hlavy. Velké nahromadění hlenu v mozku způsobuje napětí, které zase způsobuje bolesti hlavy. Bolesti hlavy se mohou pohybovat od velmi mírných a zvládnutelných po velmi špatné a nesnesitelné. Mírné bolesti hlavy nejsou tak špatné a můžete určit, že pokud máte sinus, není to špatné, takže je snadno léčitelné. Nesnesitelné bolesti hlavy, které se vyskytují každý den, jsou velmi špatným znamením. Ačkoli sinus není smrtelný, může způsobit velké potíže s dýcháním.

5. Blackouts:

Blackouts jsou dalším znakem sinusu. K výpadkům proudu obvykle dochází ze dvou důvodů, jedním je to, že jste vystaveni extrémnímu počasí, což je především extrémní sluneční světlo, a dvěma je, že se do vašeho mozku a srdce nedostává dostatek kyslíku, protože nosní trakt je blokován zanícenými dutinami. Sinusy v pozdějších fázích musí být operovány a odstraněny, aby osoba mohla znovu snadno dýchat.

6. Potíže s dýcháním:

Zhluboka se nadechněte nosem. Pokud máte pocit, že vzduch prochází normálně, znamená to, že vaše dutiny jsou v pořádku, ale pokud cítíte sebemenší potíže, je nutné okamžitě získat stanovisko lékaře. Lékař bude moci prozkoumat pouze váš nosní trakt a říci vám, jaký je přesný problém s vašimi dutinami.

7. Chřipka a nachlazení:

Lidé si mnohdy spletli nachlazení s tím, že je ve skutečnosti běžnou rýmou, a léčili se, aby se mohli této nemoci zbavit. Pravdou ale je, že dutina jde ruku v ruce s běžným nachlazením nebo chřipkou. Alergie může způsobit ucpání nosu a hrudníku. Toto nahromadění hlenu je hlavní příčinou sinusu, která byla zmíněna dříve. Ačkoli nachlazení může být jen nachlazení, pro jistotu se nechte vyšetřit, protože nevíte, co na vás čeká poté, co se nachlazení skutečně vyléčí.

8. Špatný dech:

Během infekce dutin se žlutozelený výtok hromadí v dutinách a dokonce kape až do zadní části krku. Výsledkem je nepříjemný zápach z úst, stav známý jako „halitóza“. Pach je způsoben těkavými vedlejšími produkty, které produkuje organismus a které jsou hlavním zdrojem infekce. I léky užívané k vyléčení infekce způsobují vysychání hrdla a nepříznivě ovlivňují dech.

9. Bolest v krku:

Nosní kapky, které možná používáte, by vám mohly ulevit od ucpaného nosu, ale mohly by způsobit podráždění a svědění v krku. Počáteční použití těchto postnasálních kapek se může nejprve cítit jako lechtání v nose, ale stav se může časem zhoršovat. Pokud infekce trvá déle než několik týdnů, hlen z nosu může způsobit nafouknutí v krku. Stav se může zhoršit a způsobit bolestivou bolest v krku.

10. Horečka:

Horečka nikdy není důsledkem nachlazení. Když se však infekce stanou akutnějšími, jako je zánět dutin, může dojít ke zvýšení tělesné teploty, ke kterému dochází, když se imunitní systém pokusí s infekcí bojovat. Většina příznaků zánětu dutin a nachlazení se překrývá. Musíte však být opatrnější a dávat pozor na některé neobvyklé příznaky, které svědčí pro zánět vedlejších nosních dutin. Normálně nachlazení, které přetrvává déle než 10 dní, signalizuje nástup infekce dutin.

Sinus je něco, co má mnoho lidí, a stalo se tak běžným jako běžná rýma, ale nepohodlí, které způsobuje, je desetkrát větší než to, co s vámi nachlazení udělá. Po překročení určitého bodu vám může poskytnout pohodlí pouze operace. Pokud máte problémy s dýcháním, nechte si okamžitě zkontrolovat nosní trakt.