Příznaky a příčiny

Příznaky a příčiny rakoviny vaječníků

Vaječník obvykle znamená ženský reprodukční systém, nedílnou součást nebo klíčovou část, která tvoří reprodukční orgán ženy. První instrukce, kterou vaječník dodržuje, je skladování vajíček ve vejcovodech, tj. Natažený flanel štíhlých chodeb, které začínají od hlavy vaječníků a končí v úložišti vajec. Toto natažené spojení je známé jako vejcovody, které jsou přítomny na obou stranách obou vaječníků.

Vaječníky jsou zase přítomny na obou stranách naší dělohy a tím začíná práce. Jakmile vaječník dosáhne správného věku, po jednom opouští vajíčka, která se buď oplodní, nebo se rozpadne ve formě menstruace. Další funkce vaječníku zahrnuje vylučování hormonálních tekutin a dalších hormonů. To je však velmi křehká záležitost, přestože vaječníky v požadovaných časech vyvíjejí velký tlak.

Příznaky a příčiny rakoviny vaječníků

Americká rakovinová společnost uvedla rakovinu těchto vaječníků jako 8. nejčastější ženský rakovinový stav. To je jen rutina USA, díky níž se Spojené království stává předním závodem v rakovině vaječníků, přičemž průzkum veřejného mínění naznačuje, že tento stav je pátým nejčastějším mezi ženami.

Rakovinové buňky jsou abnormální tvorba buněk, které jsou nepravidelné a iracionální. Tyto abnormální buňky v přírodě proliferují se zhruba dvojnásobnou rychlostí růstu než normální buňky. Tyto buňky jsou na rozdíl od normálních buněk nezralé, neumírají ani nevadnou. Zůstávají tak dlouho, jak je to možné, a při jejich přeplnění normální buňky ztrácejí prostor.

Rakovinné buňky v jakékoli části vaječníku se nazývají rakovina vaječníků. Někdy se tyto buňky shromažďují a vytvářejí hrudkovité struktury zvané nádory. Nádory mají obvykle tři běžné typy. Epitel je povrchová výstelka vaječníku, kde se rakovinné buňky mohou hromadit a vytvořit nádor.

Nádory zárodečných buněk jsou rakovinné buňky, které byly kdysi určeny k tvorbě vajíček. Stromální buňky jsou zodpovědné za sekreci hormonů a rakovina je zde také možná na základě této buňky. Občas se část nebo buňka nebo dvě odtrhnou od mateřského nádoru a přistanou někde poblíž a způsobí tam růst rakovinotvorných buněk. Krevní cévy nebo tělní nebo tělní tekutiny to často přenesou do jiné části těla a takto se nádory rozšíří a rozšíří.

Příznaky a příčiny rakoviny vaječníků:

Tento článek vám řekne, jaké jsou hlavní příčiny a příznaky rakoviny vaječníků, což vám pomůže zjistit, jaký je váš stav, když jste touto rakovinou napadeni.

Příčiny rakoviny vaječníků:

Obvykle existují některé důvody nebo příčiny rakoviny vaječníků, které vyvolávají rakovinné buňky:

1. Věk:

Je známo, že rakovina vaječníků většinou postihuje ženy po menopauze, tj. Možná ve věku 50 let a po něm. Toto je běžný čas pro ženy v tomto věku, aby se staly kořistí rakoviny vaječníků, i když stále existuje šance, že se mladé dámy stanou kořistí této.

2. Dědičnost:

Rakovina související s ženskými orgány, jako je rakovina prsu nebo vaječníků, závisí také na vaší minulé rodinné anamnéze. Pokud někdo, kdokoli, komu to můžete dát do souvislosti, nebo váš pokrevní vztah, dříve trpěl rakovinou vaječníků, existuje poměrně vysoká šance, že se stanete jeho kořistí také. tam je také často případ vadných genů, to znamená, že pokud všichni vaši rodinní příslušníci z jedné strany rodiny vyvinuli rakovinu vaječníků po 50 letech, často existuje šance, že vám byl předán jejich vadný gen, který konkrétní budou BRCA1 a BRCA2.

3. HRT – hormonální substituční terapie:

HRT přímo souvisí s hormonální substituční terapií, kde lékaři zjistili, že osoby zapojené do hormonální substituce mají o něco vyšší riziko vzniku rakoviny vaječníků než normální ženská masa. Jak to prodlužuje, zvyšuje riziko pomalu. Nicméně po určité době, pokud je terapie ukončena, riziko klesá až na úroveň normální ženské hmotnosti.

4. Během početí:

I když jsou sázky nízké a šance jsou malé, až u 5% žen se může v dětském věku vyvinout riziko rakoviny vaječníků, které souvisí hlavně se zárodečnými buňkami vaječníku. Tyto buňky se obvykle později transformují nebo produkují vajíčko pro ženu a pokud se stanou rakovinnými, tyto buňky se stanou abnormálními. To je však velmi dobře vyléčitelné, i když se dodržují stejná měření k léčbě rakoviny- chirurgie nebo chemoterapie.

5. Během plodnosti:

Pokaždé, když se vajíčko uvolní z vaječníku, aby cestovalo trubičkami, rozbije se horní výstelka vaječníku, aby se vajíčko dostalo ven. Tato zlomená část nyní poškozuje horní výstelku vaječníku a často chvíli trvá, než se zavře zpět do normálu. Během toho může povrchová vrstva buňky špatně reagovat a způsobit vznik rakovinných buněk.

6. Epiteliální nádory:

Tyto typy nádorů mohou snadno vyvolat výskyt rakoviny vaječníků. Mimo vaječníky jsou tenké vrstvy tkání. Tento typ nádoru se obvykle vyskytuje v těchto vaječnících a může dále poškodit váš zdravotní stav spuštěním růstu rakoviny vaječníků. Podle studií tuto příčinu viní více než 90% pacientů trpících rakovinou vaječníků. Podle lékařského průzkumu provedeného na téma rakoviny vaječníků bylo zjištěno, že většina případů rakoviny vaječníků je způsobena takovými nádory. Dá se říci, že je to jedna z nejpravděpodobnějších příčin rakoviny vaječníků.

7. Nádory zárodečných buněk:

Ze všech nádorů jsou nejškodlivější nádory zárodečných buněk. Jeden se může nakazit nádory zárodečných buněk a mohou také poškodit celý váš fyzický stav. Tyto nádory probíhají v buňkách produkujících vajíčka a vyskytují se většinou u mladších žen. Je to opravdu škodlivé a může mít také mnoho vážných následků. Pokud jste teenager a dívka, pak je velká šance, že to může být ideální příčina vzniku rakoviny vaječníků u vás. Za tímto účelem budete muset zůstat velmi opatrní a poradit se s lékaři, pokud u vás uvidíte nebo zaznamenáte jakékoli známky a příznaky rakoviny vaječníků. Jedná se o jednu z nejpravděpodobnějších příčin rakoviny vaječníků.

8. Stromal Tumors:

Slyšeli jste o stromálních nádorech? Tyto nádory začínají ve tkáních vaječníků a lze je považovat za jednu z nejpravděpodobnějších příčin rakoviny vaječníků. Ženy, které na nich viděly příznaky rakoviny vaječníků, mohou za to právě tyto příčiny, protože jde o nejčastější. Existují určité tkáně vaječníků, které obsahují určitý hormon produkující tyto buňky. Obecně jsou ženy s takovými vyčerpanými buňkami diagnostikovány ve skutečně mladém věku a existuje velká šance zastavit šíření této rakoviny. Podle výzkumných případů bylo zjištěno, že z 10, více než 6% rakoviny vaječníků je způsobeno stromálními nádory.

9. Endometrióza:

Endometrióza je často důvodem rizika vzniku rakoviny vaječníků. Při endometrióze se buňky, které obklopují dělohu, šíří a rostou někde jinde v těle. Tím se naruší obvyklé funkce těla a žena je extrémně nemocná. Na tuto konkrétní příčinu opravdu neexistuje lék, protože tyto buňky nikdy neopustí tělo ani se nepoškodí. To je jedna z nejpravděpodobnějších příčin rakoviny vaječníků.

10. Další příčiny:

Existují případy, kdy bylo zjištěno, že ženy, které získaly zárodek rakoviny vaječníků, nebyly zděděny. Spíše to získala během svého života. Když se však stane matkou, bude šířit do svého dítěte stejný zárodek rakoviny vaječníků nebo genetické postižení a tento cyklus bude pokračovat.

Příznaky rakoviny vaječníků:

Často existují příznaky, které ukazují na začátek rakoviny vaječníků:

1. Bolest břicha:

Se zřetelnými rakovinotvornými buňkami v ovariální oblasti vždy dochází k ostré bolesti v dolní části zad, většinou do bočních pánevních oblastí a oblasti břicha. Často to může být omezeno na jednu stranu pouze diktující skutečnost, že rakovinou byla ovlivněna pouze její část, pravděpodobně jedna strana. jindy to může být stejné na obou stranách.

2. Nadměrné vybíjení:

Protože buňky produkující hormony ve vaječnících nebo buňky produkující vajíčka, konkrétně zárodečné a stromální, nyní působí abnormálně kvůli tvorbě rakovinných buněk, dojde k nepřirozenému krvácení nebo vylučování hormonálních tekutin a vaginálnímu výtoku, který obvykle není pro tebe normální. toto obvykle přichází v nadbytečné formě.

3. Pivní střevo:

Pivní střevo je stejné jako těhotenské střevo, kde ovariální část žaludku nabobtná nebo spíše nadýmá o něco více než originál. V případě rakoviny vaječníků je to silné znamení, když se spodní břicho nafoukne.

4. Časté běhy do koupelny:

Žena bude muset zpracovat nohy, pokud trpí rakovinou vaječníků. Proč? Jedním z mužských příznaků rakoviny vaječníků je časté nutkání močit. Člověk vždy zůstane v naléhavosti močení, což je pro dámu nebo dospělou ženu extrémně dráždivé, protože nikdo nemůže najít toaletu, kamkoli jde. Ze všech příznaků rakoviny vaječníků je tento nejvíce znepokojující.

5. Bolest pánve:

Žena zažije vážné nepohodlí v pánevní oblasti. To je obecně způsobeno různými stresovými důvody, které se ukázaly jako důvod vážného nepohodlí v pánevní oblasti. Příznak je docela běžný a může se stát ženám téměř všech věkových kategorií.

6. Bolest zad:

Bolesti dolní a střední části zad jsou docela běžnými příznaky rakoviny vaječníků. Ženy s problémy se zády budou vědět, o čem se zde diskutuje.

7. Únava:

Když nás napadnou rakovinné bacily, které dále infikují naše buňky, pak je velká šance, že únavu pocítíme docela často a snadno. Ženy se slabým stavem kostí také pocítí vážné bolesti v jejich kostech.

8. Nemůžete jíst hodně jídla najednou:

Osoba trpící rakovinou vaječníků má obecně pocit pocitu při jídle vody. Potraviny je nutné dodávat do našeho těla v dostatečném množství. Pokud dojde k nesprávnému přísunu potravin do našeho těla, může dojít k řadě nemocí. Jedná se o jeden z nejpravděpodobnějších příznaků rakoviny vaječníků. Mnoho lidí (žen) si tím prošlo a pokud u vás vidíte známky rakoviny vaječníků, měli byste se poradit s lékařem nebo specialistou zabývajícími se všemi těmito záležitostmi.

9. Náhlé hubnutí:

Rakovina vaječníků může být extrémně škodlivá. Pokud žena trpí rakovinou vaječníků, pak je velká šance, že ztratí následné množství váhy. Ztráta hmotnosti je jedním z nejviditelnějších příznaků rakoviny vaječníků. Naše tělo si musí udržovat určitou váhu, a pokud žena hubne bez jakéhokoli konkrétního důvodu, pak by to pro ni mohlo být extrémně škodlivé. Takové ztráty hmotnosti jsou pozorovány zejména u mladých žen.

10. Změny ve střevních návycích:

Dalším z nejčastějších příznaků rakoviny vaječníků jsou změny ve střevních návycích. Žena zažije některé úžasné změny ve střevních návycích, o kterých si v první řadě neuvědomuje. Ze všech zde diskutovaných symptomů rakoviny vaječníků je tento nejvíce nepředvídatelný. Obětí může být téměř každý. Pokud člověk dodržuje zdravou výživu a často neodkazuje na léky, může být také obětí střevních potíží, jako je zácpa a jiné žaludeční potíže. Nedá se před tím utéct a ty obecně trvají dlouho.