Příznaky a příčiny

Příznaky a příčiny rakoviny plic

Obraz otevřeného srdce je vyleptán v krabičce cigaret odvážnými slovy, že tabák způsobuje rakovinu plic. Jednou z nejčastějších plicních chorob způsobených nemocí je rakovina plic, tj. Tvorba rakovinotvorných buněk v plicích, která je v přírodě progresivní a život ohrožující. Přímo uprostřed hrudníku jsou dvě houbovité struktury zvané plíce, přesněji levá plíce a pravá plíce, kam denně přichází a odchází čerstvá krev obohacená kyslíkem.

Trachea nebo větrná roura vezme vdechovaný vzduch z nosních trubek skrz sebe a skončí v malých větvích uvnitř plic. Zde je kyslík filtrován spotřebovaný a vedený dolů do zbytku těla. Nahromaděný oxid uhličitý pak při výdechu opouští tyto větve průdušnice a ven nosem. Tenká vrstva zahaluje plíce zvaná pleura, která pomáhá plícím bít o hrudník, aniž by docházelo k tření.

Příznaky a příčiny rakoviny plic

Průdušnice, která sahá až do plic, se rozdělí a rozdělí na části a menší trubice zvané průdušky. Toto je hlavní místo, kde ji rakovinné buňky nejprve hledajíPříznaky a příčiny rakoviny plic